Şimdi Ara

AGÜ de okunur mu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam ben de maalesef kayseriliyim baba tarafından dolayı ve cidden gidin bi su için
  • Kayseride olmasa güzel okul

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Müslümdenenhıyar kullanıcısına yanıt
    İş bulup bulamamak tamamen size bağlı. İş arayışım 5 ay sürdü. Ama yine şehir dışı iş aramadım :) Kayseri içi arayışım olduğu için biraz zor buldum ve 10 aydır da çalışıyorum. Diğer mezunlarda iş bulan da var bulamayan da. Ülkemiz genelinde mühendislik de iş bulma konusu gerçekten zor iş. Bilgisayar için konuşuyorum okuldan mezun olurken tamamen sıfır olarak mezun oluyorsunuz. Mühendislik bilgisi tamam öğreniyorsunuz ancak piyasada bu bilgileri kullanabileceğiniz bir sektör çok nadir. Onun için kendinizi piyasaya yönelik geliştirmelisiniz. Sadece okul yetmiyor maalesef. Ancak agü bu konuda duyarlı stajlar ona göre ayarlanıyor. Üni kayseride diye siz kayseride olacaksınız diye bir şey de yok şehir dışı uzun dönem stajlar oluyor okul tarafından ayarlanan. 6 aylık stajlar. Yurt dışı erasmus vs mutlaka değerlendirin derim. Yurt dışı staj diye gidip iş bulup orada kalan arkadaşım da oldu. Şu anki düzeni agü ye gidip öğrenebilirsiniz en sağlıklı olarak.

Agü fena bir üniversite değil öyle hafife alınacak bir üni de değil ama bir odtü de değil.

not olarak şunu söylüyüm hangi üniye başlarsanız başlayın yatay geçiş hakkınızın olduğunu da unutmayın gerek gpo gerek sınav puanı olarak yatay geçiş yapabilirsiniz.

Hakkınızda hayırlısı olur inşallah. Öğrenim hayatınızda başarılar...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.