Şimdi Ara

Ağız tadıyla rakı içememek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1960 yılının çok soğuk bir kış günü Kasımpaşa'nın en sevilen akşamcısı yolunun üzerindeki küçük bir falcı dükkanına girer; "Hayatımdaki en önemli şeylerden biri Rakı dır, rakısız bir hayat düşünemem, bu akşam dostlarımla çilingir sofrası kuracağız, daha vakit var, bir falıma bakar mısın? "Diye yaşlı falcıya sorar.
    Falcı kadın, önündeki küreye uzun uzun bakar ve; "Sen rakısız bir hayat düşünemem diyorsun ama, o kadar kötü bir şeye sebep olacaksın ki, senin yüzünden gelecekte akşamcılar ağız tadıyla asla rakı içemeyecekler..." diye cevap verir.

Akşamcı bir hayli üzgün, falcıdan çıkar, yürürken kendi kendine konuşur; "Benim yüzümden akşamcılar ağız tadıyla rakı içemeyeceklerse, yaşamanın ne anlamı var ki..." diye söylenerek deniz kenarına gelir ve kendini Haliç'in soğuk sularına bırakır.

Üzerindeki paltonun ağırlığıyla tam sulara batarken, kıyıda top oynayan çocuklardan birisi, kaçan topun peşinden koşarken suya düşer.

Akşamcı son bir gayretle boğulmak üzere olan çocuğu kurtarır ve iskeleye bırakır, ağır ağır sulara gömülürken, içinde bir tebessümle çocuğa seslenir;
    "İsmin nedir senin yavrum?"
    Çocuk anlamsız bir hiddetle cevap verir; "TAYYİP"

• Kasimpasa canavari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar zavallısınız ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ne lan böyle

• Okurken modum düştü. Cevabı görünce ister istemez güldüm. :)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun orjinali Hitler'le mi alakaliydi ben mi yanlis hatirliyorum?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.