Şimdi Ara

'ağda yenilenen bir ad var' hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim bilgisayarım açılışta " windows sistem hatası , ağda yenilenen bir ad var " diye bir hata veriyor .tamama tıklayınca kayboluyor virüs taraması yaptırdım yine kaybolmadı internete adsl ile bağlanıyorum.bu hatanın kaynağı nedir nasıl cözebilirim.yardımcı olursanız sevininirim

• dostum sen ev kullanıcısımısın? yoksam network ortamındamısın?
  • ağda aynı isimde başka bir bilgisayar var demek, bilgisayarının adını değiştir problem çözülür
  • ağ kullanıcısıyım 5 adet bilgisayar bağlı.nasıl isim degistireceğim.eğer aynı isimde bir bilgisayar varsa nete girmeye engel olmazmı? halbuki ben girebiliyorum !
  • kardeş bilgisayarın ismini değiştir problem çözülür. Yalnız ağdaki ismi değiştir.
  • 5 Bilgisayarında IP numaralarını denetle arkadaşım. Mutlaka 2 tanesi aynı IP kullanıyordur, bu nedenle çakışma yapıyor ve sana "Ağda yenilenen bir ad var.!" uyarısı veriyor.

Ağ olarak 5 bilgisayar çalıştığına göre, bence IP numaralarını Elle yapılandır daha sağlam olsun.! Otomatik ağlarda bu gibi sorunlar hep yaşanır ve yaşarsın.!
    Kolay gelsin ve başarılar...
  • My Computer --> sağ click --> properties --> Computer Name --> Change . istediğin ismi verirsen sorunu çözülür.

Bu arada soruna cevap vereyim : yinelenen ad olduğu zaman istediğini yapabilirsin (örnek internete girersin, ağdaki diğer pc'leri görebilirsin) ama eğer ortamda bir domain varsa domain'e join olamazsın.

IP çakışması olduğunda da hiçbirşey yapamazsın aradaki fark budur.

Saygılar...
  • Ağa gir orada ağ özellklerinden TCP/Ip IPX/SPX NETBEU Microsoft ağları için dosyaları yükle sonra sorun kalmaz.
  • cok tesekkür ederim sorunu sayenizde çözdüm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.