Şimdi Ara

After Effects ile İlgili Tüm Sorularınızı Sorabilirsiniz (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
2.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    render menüsününde h264 secenegi yoksa gerekli codecler icin quicktime ı indirmen lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belirtmis oldugunuz errorla daha önce karsilasmadim.Verdiginiz linkte sunlardan bahsediliyor;

Eger coklu islem(multi processing) varsa islemleri kapatin.Arka planda uygulama olmasin.

OpenGl renderini kapatin.

Farkli codecleri deneyin.

Quicktime kullanin.

• merhaba.

düğünde hareketli slayt yapmak için araştırırken AE'yi keşfettik.
    nasıl olur ne yaparız derken internette düğün temaları yayınlayan bir koreli keşfettik,
    düğün fotoğraflarımızı sürükle bırak mantığıyla tema içerisine gömdük, render dediğimizde video da elde ettik, buraya kadar sorun yok
    lakin bu video ya, AE üzerinde nasıl ses (mp3 ) ekleriz onu bilmiyoruz.
    program da demo olduğu için bugun son 14 gün kalmış durumda :(

temamıza nasıl ses eklebiliriz? izleyeceğimiz yolları söylemeniz mümkün mü??

şimdiden teşekkürler.
  • sepulturgay kullanıcısına yanıt
    resimleri sürükleyip attıgınız gibi aynı sekilde ses dosyasını da sürükleyip bırakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baraqyal

resimleri sürükleyip attıgınız gibi aynı sekilde ses dosyasını da sürükleyip bırakabilirsiniz

yaptım ama çalan bir ses elde edemedim.
    render alırken acılan pencerede en altta bir secenek var ses ile ilgili , linkteki resimde işaretledim render için add to render que seçeneğinden sonra gelen ekranda ilk önce soldaki kırmızı çizgili yere ardından acılan ekranda sağdaki kırmızı çizgili alana dikkat edin ayarları ona göre yapın ardından kaydedip render alın sorunun çözülmesi lazımhttp://www.imgim.com/2838incie4606805.png
  • baraqyal ın da söylediği gibi sürükleyip kompozisyona ekleyebilirsiniz.yukarıda sekmelerden file-import- file veya ctrl + ı ile sesi seçip ekleyebilirsiniz. çıktı(render) alırken audio output seçeneğini işaretlerseniz, sesli bir video elde edersiniz. ayrıca eklediğiniz sesi dinlemek için (,) tuşuna basabilirsiniz.
  • Sorununuzu çözdünüz mü?

• Cevaplar icin teşekkür ediyorum arkadaşlar fakat sorun cozulmedi.

Şöyle ki: audio ekliyorum onu dinliyorum calismadan bağımsız olarak fakat render alirken >losless>audio outo seçtiğim halde elde ettiğim .mov uzantili video dosyasinda ses calmiyor.

Oneriniz nedir?

(Bu arada seminer icin bilgisayardan uzak kaldığım icin cevap yazamadım kusura bakmayın)
    @grandvfx
    @Baraqyal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepulturgay -- 12 Mayıs 2016; 18:07:08 >
    benim aklıma bir çözüm gelmiyor su an ama olmaması ılgınc hıc basıma gelmemisti boyle bi durum
  • Baska bir formatta denediniz mi?h264 gibi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • h264 ile de denedim olmuyor.

demo süresi 1 haftaya bitecek ama hala ses elde edemedim.
  • Video ve sesi atarsanız , çıktı alıp size yollayabilirim.
  • mesaj attım size
  • Youtube kanalıma kısa bir ders daha yükledim. ( Şekil değişimi dersi)

• sadece avide alpha channel çıktı alabiliyorum.
    mov veya h264 olarak neden alamıyorum ?
  • h264 de alpha channel ile çıktı alamazsınız ancak mov uzantılı çıktı alabilirsiniz. ( quicktime - png formatı ile)
  • quote:

Orijinalden alıntı: grandvfx

h264 de alpha channel ile çıktı alamazsınız ancak mov uzantılı çıktı alabilirsiniz. ( quicktime - png formatı ile)

alamıyorum işte sadece avi alabiliyorum sorun orda.jpeg veya png işime yaramayacağı için.

• Stok sitelerinde alpha channel videoları png formatındadır. Bu sizle ilgili bir sorun değil sadece quicktime ın png video formatında ve avi formatında alpha channel ile çıktı alabilirsiniz. Quicktime-png video formatı neden işinize yaramıyor?
  • grandvfx G kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi bunu afterde render alıp haber merkezine gönderip haber kurguda haber bandı olarak kullanacaklar.ben kullanırımda onlar yapamaz :D çünkü hepsi düz mantık kafaları çalışıyor.beyinsizler yani anlıyacağın bu vakite kadar onları değiştiremedim bundan sonrada değişmezler.avi çıktı alıyorum 5gb boyut çıkıyor.bilgisayarları edius da hafif kasınca bu olmuyor yapamayız diyorlar :D
    işimin ne kadar zor olduğunu gör kimlerle uğraşıyorum yani
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.