Şimdi Ara

After Efect AciL Yardım-- harris32 Bakın Lütfen -

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar kullandıgım bilgisayar üst düzey bir bilgisayar her ne kadarda efter efects v.b yazılımları
    öğrenmeye calişsamda bir video var o videodaki Laptop ekranına ben kendim isteidgim baska bir ekrnaı koymak
    istiyorum videoda sarsintida var bunu yapmama yardımcı olabilecek yada benimle pm atarak iletişime geçerek
    yapmak isteyen varsa lütfen bana yardım etsin çok lazım .

1 aydir ugrasiyorum yapamadım :(

• mert_1638 kullanıcısına yanıt
    hazır template olduğuna göre yapabilmen çok zor değil ama after effects'de bir sürü adım var
    belki karışık gelebilir. Template'in linkini veya adını verin, indirip bir bakayım,
    özel bir plugin istemiyorsa yapılmasını ufak adımlarla göstereyim.

Bu arada render için iyi bir bilgisayara ihtiyacın var, yoksa saatler sürecek render adımları var.

PM kullanmıyorum; istediklerini buradan belirt, benim haricimde yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımız olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

hazır template olduğuna göre yapabilmen çok zor değil ama after effects'de bir sürü adım var
    belki karışık gelebilir. Template'in linkini veya adını verin, indirip bir bakayım,
    özel bir plugin istemiyorsa yapılmasını ufak adımlarla göstereyim.

Bu arada render için iyi bir bilgisayara ihtiyacın var, yoksa saatler sürecek render adımları var.

PM kullanmıyorum; istediklerini buradan belirt, benim haricimde yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımız olabilir.

öncelikle bu bir template değil bir video oradaki videoda en sonda bulunan pc ekranına ben kendi hazırladıgım ekranı koymak istiyorum
    aylardır ugrasiyorum olmadı sizi tavsiye ettiler

bilgisayarımın özellikleri cok iyi bana proje kaydı yolarsaniz ben render alirim yada siz renderlerseniz çok iyi olur.
    buyrun dosyalar bunlar

download linki :
    http://s2.dosya.tc/server3/qn3hrf/After-.rar.html

0:42 ve 0:50 arasindaki pc ekranına konacak fakat nasil olacak birtürlü beceremedim yapamadım :(

Birde en sonda imageshac yaziyor oraya
    Sosyal Bursa olcak sonra ekran değişiyor orayada Sosyalleşmek sizinde hakkınız www.sosyalbursa.com yazmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert_1638 -- 2 Ağustos 2015; 4:27:25 >

• aylardir niye ugrasiyorsun? google `a

after effects screen replacement tutorial

yazman yeterli. ilk sonuchttps://www.youtube.com/watch?v=pN0MG7RMvMM

senin icin render aldim

http://s6.dosya.tc/server/6lx79g/sosyalbursa.mp4.html

buda proje dosyasi

http://s6.dosya.tc/server/6lx79g/sosyalbursa_folder.rar.html

bol sans

çözüm gelmiş, ben de nasıl yapıldığını ufak detaylarla anlatayım. After effects buna Motion Tracking ismini veriyor.
    Bunun için notebook olan video'nun açılarak, notebook ekranın geldiği kareye kadar gidiyorsun. Senin ekrana
    yerleşecek videonun kırpılması gerekiyor. Zira notebook penceresi 8-10sn kadar açık, buna göre Split Layer ile
    kesilmesi uygun olur.

Bir sonraki aşamada motion tracking noktaları belirtmek gerekir. Ekranın 4 köşesine bunu taşıdıktan sonra (Biraz motion
    tracking videosu izlemeni öneriyorum) Null bir object'i target olarak seçerek analize gönderiyorsun, zaten bunları yaptığında
    önemli bir ayrıntı bitiyor. Arkasında Apply ile tracking aşamasını bitiyorsun. Bir sonraki aşamada da ekran videosunu
    Null'a bağladığında ekran videosu, notebook ekranına bağlanıyor ve videonun hareketiyle beraber oynuyor.

Burada bir kaç ayrıntı var. Ekran videosunun renkleri ile diğer videonun renklerinin ayarlanması lazım. Ana video vintage
    renkleri kullanmış, bu yüzden ekran videosunun renkleri de değiştirilerek biraz oynanmasında yarar var.

Ayrıca notebook ekranı kaybolurken soldan gelen flare biraz işi bozuyor. Sana video'yu gönderen arkadaşımız opacity değerini
    sona doğru azaltarak sorunu aşmaya çalışmış, bu aşamada da alttaki orijinali ile üstteki ekran hafif belirgin hale geliyor.
    Zaten çok kısa bir sürede bu aşamadan geçerek, yazının olduğu Lower Thirds'e geçiyor.

Sonrasında da yazının yazılması vs aşamaları geliyor. Önemli bir ayrıntı da sesin ayarlanmasıdır, ben biraz bunu azalttım.

Bunlara göre kendiniz değişikliklere gidersiniz. Yazı karakteri, renk vs...

Bu arada dosyanın orijinalini size bir önceki mesajda gönderdikleri için elimdekini sildim.

Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: darnell_vfx

aylardir niye ugrasiyorsun? google `a

senin icin render aldim

buda proje dosyasi

bol sans

çok teşekkür ederimmm :)

• quote:

çözüm gelmiş, ben de nasıl yapıldığını ufak detaylarla anlatayım. After effects buna Motion Tracking ismini veriyor.
    Bunun için notebook olan video'nun açılarak, notebook ekranın geldiği kareye kadar gidiyorsun. Senin ekrana
    yerleşecek videonun kırpılması gerekiyor. Zira notebook penceresi 8-10sn kadar açık, buna göre Split Layer ile
    kesilmesi uygun olur.

Bir sonraki aşamada motion tracking noktaları belirtmek gerekir. Ekranın 4 köşesine bunu taşıdıktan sonra (Biraz motion
    tracking videosu izlemeni öneriyorum) Null bir object'i target olarak seçerek analize gönderiyorsun, zaten bunları yaptığında
    önemli bir ayrıntı bitiyor. Arkasında Apply ile tracking aşamasını bitiyorsun. Bir sonraki aşamada da ekran videosunu
    Null'a bağladığında ekran videosu, notebook ekranına bağlanıyor ve videonun hareketiyle beraber oynuyor.

Burada bir kaç ayrıntı var. Ekran videosunun renkleri ile diğer videonun renklerinin ayarlanması lazım. Ana video vintage
    renkleri kullanmış, bu yüzden ekran videosunun renkleri de değiştirilerek biraz oynanmasında yarar var.

Ayrıca notebook ekranı kaybolurken soldan gelen flare biraz işi bozuyor. Sana video'yu gönderen arkadaşımız opacity değerini
    sona doğru azaltarak sorunu aşmaya çalışmış, bu aşamada da alttaki orijinali ile üstteki ekran hafif belirgin hale geliyor.
    Zaten çok kısa bir sürede bu aşamadan geçerek, yazının olduğu Lower Thirds'e geçiyor.

Sonrasında da yazının yazılması vs aşamaları geliyor. Önemli bir ayrıntı da sesin ayarlanmasıdır, ben biraz bunu azalttım.

Bunlara göre kendiniz değişikliklere gidersiniz. Yazı karakteri, renk vs...

Bu arada dosyanın orijinalini size bir önceki mesajda gönderdikleri için elimdekini sildim.

Kolay gelsin...

çok teşekkür ederim hocam süpersiniz..

• Merhaba,

Normalde AE ile ses render etmemeni öneririm zira çok uzatır, premiere ile sonra birleştirebilirsin.

İyi Çalışmalar
  • revelyon kullanıcısına yanıt
    bu bir çözüm ama iyi bir donanıma sahip ise sorun olmuyor, en azından bende sorun olmuyor.
    ancak render işini after effects'e bırakmayıp, bunu Media Encoder'a gönderir ve buradan mp4'e
    render ettirirseniz daha az yer ve hızlı render alınabilir.

Kolay gelsin...
  • sizin video'nun HD olanını buldum, bunu kullanın, daha iyi bir sonuç alınır

HD video
  • quote:

aylardir niye ugrasiyorsun? google `a

senin icin render aldim

buda proje dosyasi

bol sans

hocam proje kayitlari bir türlü acilmadi bende 64 bit after efect diyip durdu yükledim yine açmadı bende anlamadım
    benim videonun HD halini harris bulmuş bende onu ataym size o hd halini renderlermisiniz rica etsem?

Download adresi:
    http://www.dosya.tc/server3/of468a/hd.rar.html

• ben after effects cc 2014 x64 kullaniyorum. eger alt bir surum kullaniyorsan acamaman normal.

yapardim ama suan ana makinada render aliyorum. eger ust bir surumde proje dosyasini acarsan, import ettikten HD dosyayi klavyeden ALT tusuna basarak dusuk cozunurluklu dosyanin uzerine surekleyip birak. sonra render et.

eger yarim saat 45 dakika bekleyebilirsen, benim render bittikten sonra yaparim.

bol sans
  • quote:

ben after effects cc 2014 x64 kullaniyorum. eger alt bir surum kullaniyorsan acamaman normal.

yapardim ama suan ana makinada render aliyorum. eger ust bir surumde proje dosyasini acarsan, import ettikten HD dosyayi klavyeden ALT tusuna basarak dusuk cozunurluklu dosyanin uzerine surekleyip birak. sonra render et.

eger yarim saat 45 dakika bekleyebilirsen, benim render bittikten sonra yaparim.

bol sans

after efects cs6 kullanıyorum ben
    Beklerim sorun değill. Birde sizinle görüşebiliecegim bir facebook adresiniz varmı oradan eklemek istiyrum.

• bu HD render edilmis hali

http://s3.dosya.tc/server4/upmb4g/sosyalbursaHD.mp4.html

buda HD proje dosyasi

http://s3.dosya.tc/server4/7l4b3n/sosyalbursaHD_folder.rar.html

facebook var ama ozel. zaten insanlara yardim etmek gibi bir derdim yok. Harris32 hoca gibi yapayim

`alternatif gelirse degerlendirirsiniz, orijinalini de veriyorum:D`

bol sans

• quote:

bu HD render edilmis hali

http://s3.dosya.tc/server4/upmb4g/sosyalbursaHD.mp4.html

buda HD proje dosyasi

http://s3.dosya.tc/server4/7l4b3n/sosyalbursaHD_folder.rar.html

facebook var ama ozel. zaten insanlara yardim etmek gibi bir derdim yok. Harris32 hoca gibi yapayim

`alternatif gelirse degerlendirirsiniz, orijinalini de veriyorum:D`

bol sans

Hocam tekrar çok teşekkür ederim.

hocam şöyle birşey rica edecegim sizden :)
    elimde çok sağlam bir makina var tam renderlik bir makina 32 gb ram i7 5960x işlemcili gtx 660 ekran kartlı ssdli bir pc var elimde
    after efecti bir türlü cozemedim bana birşeyler öğretebilrimisiniz öğrenciyim okulların acılmasına 1 ay var bu 1 aylik süreyi degerlendirmek
    istiyorum.

Afteri açınca hiçbişey yapamıyorum bilmiyorum kısaca. Ders videolarını anlamadım bir türlü ama intro falan oldugunda sadece yazıları editleyebiliyorum
    video birleştirmedir kurgusudur adobe premiere en güzeli fakat onuda kullanmasını bilmiyorum movie maker ile birleştiriyorum resmen :(

• darnell_vfx kullanıcısına yanıt
    Ben orijinalini vermiyorum, bana/bizlere ücretsiz yaptırdıktan sonra bunu karşı
    tarafa satanlar olduğunu duyunca vazgeçtim. Hem saatlerce uğraş, hem de vector, psd vs ne varsa
    orijinalini isteyince bu işten vazgeçtim.

"orijinalini vermiyorum, alternatif gelirse değerlendirirsin" diyorum ama aslında hiç bir zaman alternatif
    gelmiyor, zaten gelmeyeceğini biliyorum. Bir çok kişi bu tip işlerle uğraşmak istemiyor. Ben de vaktim
    olduğunda yardım ediyorum. Sanırım dün veya Cumartesi vesikalık fotoğraf isteyen vardı, yapıp verdim.

Özellikle şirketlere hiç yardım etmiyorum. Şirket demek bir iş kolundan para kazanmak anlamına geliyor.
    Eee kardeşim sen para kazanıyorsun ama logo istediğin kişiye emeğinin karşılığını vermiyorsun, hiç değilse,
    öğrenci olan birilerine yaptır; öğrenci olduğundan ufak katkın olur. Ama nerede; bunu bile çok görüp
    bedava peşinde olanlar var.

Bütün bunların logolarını çiziyorum, ama hiç birisini vermiyorum, sadece portföyü çeşitlendiriyorum.

Neyse konu uzun...

ben tavsiyede bulunayım, youtube ve vimeo'da beginner seviyesinde after effects dersleri var.
    bunları izleyebilirsin, benim de bilmediğim merak ettiğim bir sürü şey oluyor, bunlar için sık sık
    videolara bakarım.

Özellikle effects'lerin kullanımına, nerede nasıl kullandıklarına, pratik hareketlere bakarım.
    Birisi 1 dk'da çözerken, diğeri 10dk'da çözebiliyor. Bunları sıkça film izler gibi bakarım.
    Tabii ingilizce video daha çok olduğundan biraz farklı oluyor ama yine de anlaşılacak kadar ayrıntı verenler var.

Cinema 4D ve AE ikilisini de öğrenmeye çalışın, Cinema 4D'den AE'ye aktarım detaylarına bakabilirsin.

Ayrıca Photoshop'da kullanılan bir çok şey AE'de de kullanılıyor ama isimleri değişiyor, bunları bulup,
    kullanılmlarına bakabilirsiniz. Null Object, Adjustment Layer gibi kavramları bakabilirsin.
    Yine Compositing yapmayı bunu alışkanlık haline getirmeyi öğrenin, biraz yapılan tasarımın group haline
    gelmesi gibidir. Ama işi kolaylaştıracaktır.

Kolay gelsin...

• quote:

ben tavsiyede bulunayım, youtube ve vimeo'da beginner seviyesinde after effects dersleri var.
    bunları izleyebilirsin, benim de bilmediğim merak ettiğim bir sürü şey oluyor, bunlar için sık sık
    videolara bakarım.

Özellikle effects'lerin kullanımına, nerede nasıl kullandıklarına, pratik hareketlere bakarım.
    Birisi 1 dk'da çözerken, diğeri 10dk'da çözebiliyor. Bunları sıkça film izler gibi bakarım.
    Tabii ingilizce video daha çok olduğundan biraz farklı oluyor ama yine de anlaşılacak kadar ayrıntı verenler var.

Cinema 4D ve AE ikilisini de öğrenmeye çalışın, Cinema 4D'den AE'ye aktarım detaylarına bakabilirsin.

Ayrıca Photoshop'da kullanılan bir çok şey AE'de de kullanılıyor ama isimleri değişiyor, bunları bulup,
    kullanılmlarına bakabilirsiniz. Null Object, Adjustment Layer gibi kavramları bakabilirsin.
    Yine Compositing yapmayı bunu alışkanlık haline getirmeyi öğrenin, biraz yapılan tasarımın group haline
    gelmesi gibidir. Ama işi kolaylaştıracaktır.

Kolay gelsin...

ben sadece merakdan çözmek istiyorum bunu bir iş amaçli öğrenmek istemiyorum :)

• quote:

Ben orijinalini vermiyorum, bana/bizlere ücretsiz yaptırdıktan sonra bunu karşı
    tarafa satanlar olduğunu duyunca vazgeçtim. Hem saatlerce uğraş, hem de vector, psd vs ne varsa
    orijinalini isteyince bu işten vazgeçtim.

"orijinalini vermiyorum, alternatif gelirse değerlendirirsin" diyorum ama aslında hiç bir zaman alternatif
    gelmiyor, zaten gelmeyeceğini biliyorum. Bir çok kişi bu tip işlerle uğraşmak istemiyor. Ben de vaktim
    olduğunda yardım ediyorum. Sanırım dün veya Cumartesi vesikalık fotoğraf isteyen vardı, yapıp verdim.

Özellikle şirketlere hiç yardım etmiyorum. Şirket demek bir iş kolundan para kazanmak anlamına geliyor.
    Eee kardeşim sen para kazanıyorsun ama logo istediğin kişiye emeğinin karşılığını vermiyorsun, hiç değilse,
    öğrenci olan birilerine yaptır; öğrenci olduğundan ufak katkın olur. Ama nerede; bunu bile çok görüp
    bedava peşinde olanlar var.

Bütün bunların logolarını çiziyorum, ama hiç birisini vermiyorum, sadece portföyü çeşitlendiriyorum.

Neyse konu uzun...

Logo tasarımıda yapiyormusunuz? anladıgım kadarıyla yapiyorsunuz
    benim siteme logo yapabilrmisiniz acaba?
    www.sosyalbursa.com

orijinalini vermiyorum, alternatif gelirse değerlendirirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harris32 -- 18 Ağustos 2015; 1:36:34 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.