Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AELF ($ELF) Blockchain (Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
228
Cevap
2
Favori
3.639
Tıklama
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Blockchain Küresel Göç için Kutsal Kâse midir?  Göç; genellikle yeni bir ülkede demokratik bir varoluşu sürdürmeyi ümit eden savaş, baskı ve ırkçılıktan kaçan vatandaşlar için son çaredir. Blockchain teknolojisi; göçmenler, teknoloji uzmanları, hükümetler, Sivil Toplum Kuruluşları (STK'lar) ve bu süreçteki diğer seçmenler için ortaya çıkan çeşitli zorlukların çözülmesine yardımcı olabilir. Bu makalede Blockchain'in göç sürecini daha adil ve ilgili tüm taraflar için daha şeffaf hale getirmesine yardımcı olabilecek bazı yöntemleri inceleyeceğiz. İlk önce ABD Başkanı Donald Trump'ın önerdiği yeni göç politikalarına değineceğiz, daha sonra Blockchain teknolojisinin yardımıyla göçün daha demokratik hale gelebileceği 4 ana yöntem üzerinde duracağız.

  Son zamanlarda ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD'deki mülteci yerleştirmesini azaltmak için yarattığı tartışmalı yürütme emrine karşı çıkan bir hareket başladı. Trump'ın önerisi, 2020 mali yılı içinde ABD'ye girmesine izin verilen mülteci sayısını 18 bine kadar azaltabilir. Geçen yıl Trump, ülkeye kabul edilen mültecilerin sayısını 30 binin altında bir rekor olarak belirledi. Bunların çoğu, başkanın Meksika ve Orta Amerika’daki çeşitli ülkelerden gelen mültecilere bakış açısından kaynaklanıyor. Trump yönetimi tarafından bu yaklaşım, dünyadaki birçok kişi için kabul edilebilir değildir ve #Blackout4Refugees küresel etiketini yaratan etkendi. ABD’ye mültecilerin kabulüne ilişkin ortalama yıllık kota 1980’den başlayarak her yıl 95 bini aştı.

  Blockchain teknolojisinin benimsenmesi, dünyanın en büyük zorluklarının çoğunu çözmede kritik öneme sahiptir. Halka Açık Blockchainler’in gerçekten devrimci yapan birçok özellik aşağıda uluslararası ve tanınmış Blockchain uzmanı Andreas Antonopoulos tarafından belirtilmiştir. Andreas'ın eğitim materyallerinin çoğunda odaklandığı 5 ana Blockchain teknolojisi dayanağı vardır: 1.) Açık 2.) Genel/Halka Açık 3.) Sınırsız 4.) Nötr/Yansız 5.) Sansür Dirençli. Blockchain teknolojisini gerçek bir ezber bozucu yapan 6. kalite, değişmezliğidir. Aelf’in Blockchain ağının, küresel göç uygulamalarının daha verimli ve şeffaf bir şekilde ilerlemesini sağlayacak bazı nitelikleri vardır. Bunlar arasında birlikte çalışabilirlik, optimize edilmiş bir yönetim yapısı, uyarlanabilirlik ve hızlı, yüksek derecede ölçeklenebilir bir protokol vardır.

  Blockchain teknolojisinin göçmenler, hükümetler ve göçmenleri ülkelerine kitlesel olarak kabul eden diğer ögeler için şeffaflığı artırmaya yardımcı olabileceği çeşitli yöntemler vardır:

  1. Dijital Kimliklere ve Diğer Temel Belgelere Erişilebilirlik

  Göçmenlerin başka bir ülkeye göç etmeyi kabul edilmeden önce Kimlik (ID) ve diğer önemli belgelerini 2 yıla kadar hükümetlere teslim etmeleri gerekmektedir. Bunun gibi durumlar genellikle aşırı derecede verimsiz hükümet uygulamalarının ve diğer faktörlerin bir sonucudur. Dijital bir kimliğe uygun erişime sahip olmak, başka bir ülkeye göç etmiş biri için de çok önemlidir. Bir kullanıcının Passport, Sürücü Belgesi veya Kimlik Numarasının dijital bir versiyonunu saklamak, bireyin kimliğini her zaman kanıtlayabileceği anlamına gelir. Bu, yetkililerin kişisel bilgileri aramalarını ve göç etme haklarını sürdüren bir kişinin güvenilirliğini kanıtlamalarını sağlar. Dijital kimlikler ayrıca her yıl çok sayıda mülteci alan ülkelere yardımcı olmaktadır. Bu, yeni ülkelerine geniş sağlık hizmetleri ve sabıka kaydı kontrolleri yoluyla bireyleri eleme imkânı veriyor. Bu sürecin, dünya çapındaki uluslardaki yerli vatandaşların güvenliğini olumlu yönde etkilediği görülmüştür. Daha fazla şeffaflık, hem göçmenler hem de onları kabul eden ülkeler için daha fazla sorumluluk anlamına gelir. Blockchain teknolojisi; Myanmar, İsrail veya Macaristan gibi belirli etnik azınlıklardan yararlanılan bölgelerde gücün kötüye kullanılmasının önlenmesine yardımcı olabilir. Örneğin bir kişinin kimliğini kanıtlama yeteneği, Rohingya Müslümanları için yaşam ile ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. Blockchain teknolojisi; dünyamızdaki dijital kimliğin daha şeffaf, güvenli ve değişmez bir şekilde ilerlemesini sağlar.

  2. Bir Butona Tıklayarak Değer Aktarımına Anında Erişilebilirlik Verilmesi

  Dünya genelinde milyonlarca göçmen işçi düzenli olarak kendi ülkelerindeki ailelerine geri para gönderiyor, böylece hayatta kalabiliyorlar. Mobil Blockchain cüzdanlarını kullanmak, birçok bölgedeki kişilerin geleneksel banka hesaplarına erişmenin genellikle mümkün olmadığı finansmana erişmesini sağlar. ELF, Ethereum, Bitcoin veya diğer tür kripto paraların transferi; değerin bir alıcıdan diğerine anında aktarılmasını sağlar. Bankalar ve finansal kurumlar yüksek düzeyde ücretler alırlar ve işlemlerin tamamlanması günler alır. Bu, binlerce kilometre uzaklıkta aileleri için geçim kaynağı sağlayan göçmenler ve göçmen işçiler için sürdürülebilir değildir. Yeni mobil ödeme altyapısı; mobil Blockchain cüzdanına sahip kullanıcıların gıda, benzin ve hayatta kalabilmek için gereken çeşitli diğer temel malzemeleri ödemesini mümkün kılıyor.

  3. Şeffaflığı Sağlamak İçin Mülteci Sorunlarına Yönelik Kitle Fonlamasının ve Bağışların Takibi

  Blockchain teknolojisi; kitle fonlama işleminin güvenli, erişilebilir ve şeffaf olmasının yanı sıra genel olarak doğrulanabilir olmasını sağlar. Bu; para birimini oluşturmak, dağıtmak ve değiştirmek için bir platform olarak onu mükemmel yapar. Bu süreç, özellikle dünyanın her yerindeki vatandaşların, yeni ülkelerde yerleşen mültecilerin ve göçmenlerin refahına maddi olarak katkıda bulunmalarına yardımcı olmak için etkilidir. Bağışları ve kitle fonlama katkılarını daha güvenli ve dürüst bir şekilde takip edebilme yeteneği, hırsızlığı neredeyse imkânsız kılarken fonların maksimum etkisini de sağlar. İhtiyacı olanlara yardım etmek için bu modeli kullanan çeşitli Blockchain projeleri vardır. Blockchain teknolojisini kullanan kitle fonlaması platformlarının başarı oranları genellikle kullanmayanlardan daha yüksektir. Geleneksel işletme finansmanı genellikle elde etmek çok zordur, çünkü genellikle kendi kendini finanse etme, banka finansmanı veya risk sermayesi şirketleri tarafından gerçekleştirilir. Çoğu insan için kendi kendini fonlama son derece sınırlıdır, banka finansmanı ise güçlü gelir ve nakit akışı olan mevcut bir işi gerektirir. Girişim sermayesi, genellikle güçlü bir talebe sahip olan bir ürünü veya hizmeti ve piyasaya sürülmeye yakın bir işi gerektirir. Aelf'in Blockchain teknolojisi, ileriye dönük zor durumlarla karşı karşıya kalan göçmenler için kitle fonlaması sürecini geliştirmek için kullanılabilir.

  4. Hükümetler ve Sivil Toplum Kuruluşları Tarafından Sahte/Hileli Göçmen Politikaları Olasılığını Azaltma

  Göçmenler ve mülteciler, Blockchain teknolojisini yalnızca faydaları için kullanamazlar. Bu süreç; hükümetler, STK’lar ve diğer seçmenler tarafından haksız yere istismar edilen göçmen haklarının korunmasına yardımcı olur. Bu kuruluşlar, sıkı göç politikalarını dürüst ve güvenilir bir şekilde kullanarak sorumlu tutulmalıdır. Dünyadaki birçok ülkede, mültecilere ve göçmenlere yönelik şiddet içeren şiddetli suistimaller yaygın hale gelmiştir. Bu kesinlikle Macaristan'da açıkça görülüyor ve birçok durumda meydana geldi. Avrupa'nın önde gelen insan hakları ajansı, Avrupa Konseyi, kıtadaki vatandaşların haklarını korumaya çalışıyor. Mültecilere yardım etmeye çalışan sivil toplum kuruluşları taciz edildi ve sansürlendi. Ek olarak, Macaristan'da göçmenlerin haklarının korunmasına yardımcı olmak amacıyla mahkemeler Macar hükümeti tarafından büyük bir baskı altına alınmıştır.

  Aelf'in birlikte çalışabilirlik yetenekleri (birden fazla Blockchain ile iletişim kurabilme), Chainlink'in oracle tabanlı teknolojisi ile birleştirildi (Chainlink’in merkezi olmayan Oracle ağı, tek bir başarısızlık noktasına açık olmayan akıllı sözleşmelere benzer şekilde oldukça sağlam bir güvenlik sağlar), verilerin herkes tarafından erişilebilen tek bir yerde bulunurken birden fazla taraf arasında paylaşılmasını sağlar. Doğru göç ve göç uygulamalarını belirlemek için önemli bilgiler güvenli ve doğrulanabilir bir şekilde bulunmalıdır. Aelf’in halka açık/özel Blockchain ekosistemi, ayrıca belirli verilerin potansiyel olarak kötü niyetli oyunculara karşı özel kalmasını sağlamanın yanı sıra önemli verilerin doğru taraflarca erişilebilir olmasını da sağlar.

  Birçok yönden Aelf’in Blockchain projesine yaklaşımı, blok zincir teknolojisinin küresel olarak göç ve göç politikalarıyla ilgili sorunların çözümünde yardımcı olabileceği sorunların çoğunu yansıtmaktadır. Aelf’in güçlü yönetişim yapısı, Aelf Blockchain kullanıcılarına büyük bir şeffaflık hissi veriyor çünkü Aelf token sahipleri projenin ilerlemesine büyük katkıda bulunur. Bu; blockchain teknolojisinin, problemin göçmenlerinin, hükümetlerin ve STK'ların yüzeyine düzenli olarak çözülmesine yardımcı olarak dünyaya nasıl daha fazla şeffaflık sağladığına benzerdir. Aelf gibi çözümlerle, gün geçtikçe daha da belirginleşiyor ve dünyanın en büyük zorluklarının çoğunu çözmek için Blockchain teknolojisinden yararlanılabilir.

  KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/is-blockchain-the-holy-grail-for-global-immigration-77432927f8a2
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  ✅ Aelf (#ELF) ve diğer 99 koin, NASDAQ'da listelenen ilk kripto para endeksi olan CIX100'ü oluşturmak için kullanılır.
  https://cointelegraph.com/news/nasdaq-lists-ai-powered-crypto-index-for-top-100-coins
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Aelf Bug/Hata Ödülünü (Bounty) Başlatıyor  24 Ekim 2019'da Aelf'in en büyük bug ödülü, büyük bir ödül havuzuyla başlayacaktır. Etkinlik yaklaşık 2 hafta sürecek ve 5 Kasım Salı günü sona erecektir. Bu ödül programı, Aelf Enterprise (Kurumsal) 0.8.0 Beta platformu ve test tokenleri ile ilgili olacaktır. Kullanıcılar, bildirilen hata başına 288–18,888 ELF arasında yaklaşık 1,500 ABD Dolarına eşit olan bir miktar kazanabilirler.

  Bu ödül; özellikle Aelf ana zincirinin etrafında bulunan tüm hataları ve cüzdan, kaşifler, vb. gibi ana zincir üzerinde çalışan uygulamaları ödüllendirecektir. Bildirilen hataların karşılığı olarak sağlanan ödüller; güvenlik açığı, risk, kötüye kullanım olasılığı ve rapor kalitesinin etkisi de dahil olmak üzere sayısız faktöre bağlı olacaktır.

  Aelf v0.8.0 Beta (24 Ekim 2019 - 5 Kasım 2019)

  Ödüller, her biri için minimum ödülü olan 3 ana kategoriye ayrılacaktır:

  Ana (4,888–18,888 ELF):
  - Tokenlerin çalınması veya rastgele çıkarılması veya dağıtılması
  - Bir Blockchain'i durdurabilen konsensüsü kırma
  - Zincir yönetimi ve yazılım yükseltme süreçlerinin tahribi
  - Bellek sızıntıları ve anormal kaynak tüketimi

  Orta (1,888–4,888 ELF):
  - Olağanüstü durumlarda meydana gelen beklenmeyen davranışlar
  - İllegal Tx başarıyla yürütüldü
  - Başarılı Tx yürütme işleminden sonra beklenmeyen davranış
  - Konsensüs üzerinde etkisi olmayan tek makine başarısızlığı

  Genel (288–1,888 ELF):
  - Aelf sistemindeki herhangi bir API hatası

  aelf Harici Uygulama (Uzun Dönem)
  100,000 ELF bonus ödül havuzu
  Ödül Miktarı: 52–888 ELF

  Nasıl katılınır?

  1️⃣Test Tokenlerinin Alınması


  Bu ödül programına katılmak için test tokenlerini almanız gerekmektedir::https://apply-token-test.aelf.io/
  Test Token Öğreticisi:https://github.com/samjia12/aelfDeveloperCommunity/blob/master/Test%20Token%20Tutorial%20(aelf%20Bug%20Bounty).md

  1️⃣ Teste katılım

  aelf v0.8.0 Beta'da bug bulma

  Örneğin: sözleşme geliştirme, sözleşme dağıtımı, Ekonomik Sistem, işlemler, yan zincir ekleme vb.


  Kendi Blockchain'inizi belgelere göre dağıtabilir ve api:port/swagger/index.html maruz kalmış API veya CLI araçlarını kullanarak Blockchain'i kullanabilirsiniz.

  Test edilecek kod:

  Ana zincir:https://github.com/AElfProject/AElf/tree/v0.8.0-beta (v0.8.0-beta)
  Staging:https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate/tree/master (master)

  Test ağı tam düğüm:
  Ana zincir:http://13.230.195.6:8000/swagger/index.html
  Yan zincir 1:http://3.112.252.52:8000/swagger/index.html
  Yan zincir 2:http://54.92.109.42:8000/swagger/index.html
  Hata (Bug) raporlarına ek olarak, katılımcıları mevcut dokümantasyonun eksik veya belirsiz bileşenleri hakkında rapor vermeye teşvik ediyoruz.
  Geliştirici Belgeleri:https://docs.aelf.io/v/dev/

  aelf Harici Uygulamalarda bug bulma

  Aelf zinciri destekleme uygulamaları için: blockchain tarayıcı, cep telefonu H5 cüzdanı gibi.

  Kapsam aşağıdaki gibidir:https://apply-token-test.aelf.io/ adresindeki Test Web Sitelerini açınız

  Açık test adresi:https://explorer-test.aelf.iohttps://wallet-test.aelf.io (sadece cep telefonu ana zincir H5 cüzdanı için)

  1️⃣ Bug önerme/yapıcı geri bildirim ve öneriler

  Geliştiriciler, GitHub ile ilgili bir sorunu doğrudan dile getirebilir. Başlık şu şekilde başlamalı: [Community Bug] + hata/bug açıklaması. Aelf teknik ekibi, daha sonra hataları değerlendirecek ve çözecektir.

  Github:https://github.com/aelfProject
  Ana zincir:https://github.com/AElfProject/AElf/issues
  Staging:https://github.com/AElfProject/aelf-boilerplate/issues
  Kaşif:https://github.com/AElfProject/aelf-block-explorer/issues
  H5 Cüzdan:https://github.com/AElfProject/aelf-web-wallet/issues
  Diğer hatalar için, lütfen ilgili kod tabanında bir sorun gönderiniz. Uygun bir kod tabanı bulamazsanız, lütfen Telegram üzerinden Sam (@samjia) ile iletişim kurunuz.

  1️⃣ Aelf Teknik Ekibi İncelemesi

  Aelf teknik ekibin incelemesini bekleyiniz. Ana zincir bug ödülleri, etkinliğin sona ermesinden bir sonraki hafta içinde dağıtılacaktır; uzun vadeli hata ödül ödülleri, hatanın ekip tarafından incelenmesinden sonra 7 iş günü içinde verilecektir.

  İpuçları:


  - Hata ödülünün kapsamı, teknik ekip tarafından önemine göre değerlendirilecektir.
  - Önce gel, önce ödül sahibi ol! Takımın zaten bildiği bir soru iletirseniz, ödüllendirilmeyeceksiniz; Yinelenen bir güvenlik açığı raporu alırsak, bu güvenlik açığını bildiren ilk kişiye bir ödül verilecektir.
  - Bu etkinliğin nihai yorumu, Aelf teknik ekibine aittir.

  KAYNAK:https://medium.com/aelfblockchain/aelf-launches-bug-bounty-c1e185f8aca4  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KursatAelf -- 22 Ekim 2019; 10:41:16 >
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Aelf Singapur Blockchain proje haritasında listelendi

  Aelf Blockchain; AWS, IBM Cloud & Microsoft Azure gibi şirketlerin yanında Singapur'da Datacomm Media Development Authority (IMDA) ve Tribe Accelerator proje haritasında Veri, Bulut ve İletişim Hizmetleri kategorisinde önde gelen bir Blockchain projesi olarak gösterildi.  Daha fazla detay:
  https://www2.imda.gov.sg/programme-listing/Blockchain-Innovation/Singapore-Blockchain-Landscape-Map

  Blockchain proje haritası hakkında

  Singapur Blockchain projesi haritası, IMDA ve Tribe Accelerator tarafından geliştirilmiştir. IMDA, halkın Blockchain teknolojisini anlama ve benimsemesini artırmak amacıyla Singapur’un Blockchain ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

  Proje haritası, ünlü yerel Blockchain şirketlerini ve çeşitli sektörlerde Blockchain teknolojisine öncülük eden projeleri göstermektedir. Majör endüstri tarafından sınıflandırılır ve tüm sektörlerde Blockchain’in temsili projelerini sağlar.

  Aelf

  Aelf, iş dünyasında Blockchain öncülüğünü yapan çok zincirli bir ağ ve akıllı sözleşme platformudur. Aelf’in blok zinciri; kendi uygulamalarını oluşturma zorunluluğu olmadan işletmelere uygulamalarını halka açık zincir alanında veya kendi özel zincirlerinde çalıştırmalarını sağlayacaktır. Aelf ekosisteminde her bir uygulamanın yüksek performansı güvence altına almak için kendi kaynakları olacaktır. Aelf’in tokeni (ELF), yakın zamanda Huobi’nin HB10 fonu tarafından köklü platformuna dayanarak en güvenilir 10 yatırımdan biri olarak seçildi. Aelf, ilk test ağı sonuçlarını yaklaşık 15000 saniye başına işlem (TPS) olarak duyurmuştu.

  Daha fazla bilgi için aelf.io adresini ziyaret ediniz.

  KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/aelf-listed-on-singapore-blockchain-project-landscape-map-5bfd777d8aa6
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Blockchain'in Geçmişini, Bugününü ve Geleceğini Aelf ile Tartışmak

  Blockchain ortamı son 24 ayda sürekli değişiyor ve son 12 ay daha sessiz olmasına rağmen şekil değiştirme şaşırtıcı bir hızla devam ediyor. Peki bu sürekli değişen ortam şu anda neye benziyor? Son başarılardan bazıları nelerdi ve 2020'ye doğru ilerlerken nereye gidiyor?

  Bu soruları daha iyi anlamak için btcmanager.com, Aelf Kurucu Ortağı ve COO’su Zhuling Chen ile bir röportaj yaptı. Aelf, tamamen özelleştirilebilir modülleri olan bir tek uygulama yan zincir yapısı geliştirmek için paralel işleme ve küme düğümlerini içeren işletme odaklı bir Blockchain platformudur. Birlikte çalışabilir özelliklerinin yanı sıra, bir blok zincirin oluşturulabileceği ve 10 dakikadan daha kısa sürede çalıştırılabileceği basit bir tasarıma sahiptir.

  Aelf, geçtiğimiz günlerde bir Japon Hediye Kartı satıcısı olan Amaten ve önde gelen bir Avrupa Telekomünikasyon şirketi olan Orange Telecom gibi farklı sektörlerden birçok şirketle ortaklıklar kurduğunu açıkladı. En son ortaklık, Huawei ile teknolojik bir ortak olarak bir araya geldikleri olmuştur.

  Blockchain ortamı son 12 ayda nasıl değişti?

  Blockchain ortamı kesinlikle değişti. Dikkatimi çeken en büyük şeylerden biri, kripto para birimleri ile blok zincirle çalışan işletmelerin ayrılmasıdır (kripto para birimleri finansal bir varlık iken, blok zinciri ile çalışan işletmeler değerin interneti ve ayrıca açık ve şeffaf iş yapma ile ilgilidir). Şimdi bir başka değişim, BTC'nin bir finansal varlık olarak tanındığını ve çevresindeki sektörün büyümekte olduğunu görmektir (birçok hükümet BTC alım satımına izin vermektedir, kurumsal yatırımcıların katılımı, borç verme, opsiyon ve ortaya çıkan diğer enstrümanlar). Ancak daha da ileri giderek blok zincirle çalışan işletme, bankacılığın ötesine genişliyor; bunu son zamanlarda yaptığımız bazı kurumsal odaklı araştırmalarda gösterildiği gibi yapan birçok sektör görüyoruz. Ve büyük oyuncular geliyor. Örneğin Facebook, Bakkt, Telgraf, Kik, Visa ve Paypal sadece birkaç isimdir. Özet olarak, kripto hype’ı sona erdi ve gerçek girişimcilik dönemi ortaya çıkıyor.

  Kurumsal dünyada zihniyetlerde hangi değişiklikleri gördünüz?

  Genel olarak yöneticilerin ve işletmelerin zihniyetinde kesinlikle güçlü bir değişim olmuştur. 12 ay önce birçoğu bu teknoloji ortaya çıkarken kendi benimsemeleri için “boşuna” olduğunu düşünüyordu ancak şimdi işletmelerin “belki de denemeliyiz” zihniyetine sahip olmaları yaygındır. Aslında, bazı şirketler bu teknolojiyi, araçları ve dünyaya açılma araçlarını donatan gerçek bir ezber bozan olarak görüyorlar (örneğin, bölgesel oyuncudan küresel müşterilere hizmet etmek, yani Estonya, Singapur gibi küçük ülkeler). Bunu, Japon Hediye Kartı değişimi olan Amaten ile yaptığımız son ortaklıkla gördük. Asya ve tüm dünyaya hizmetlerini sunmaya geçmek için Blockchain'i araştırıyorlar.


  Bu yılın sonunda başka bir boğa mı olacak, yoksa bu endüstrinin ilerlemesi için gerekli olan bu değil mi?

  Endüstride, kutlanabilecek ve pazarı heyecanlandıracak birçok şey vardır. Ancak bu, küresel ticaret ve ekonomideki belirsizlikle doludur. Bir BTC boğası, açık değer önerisi göz önüne alındığında diğer kripto varlıkları için olduğundan daha muhtemeldir. Blockchain ile güçlendirilmiş bir işin tam boğa çalışmasıyla ilgili olarak, kendilerini küresel olarak başarılı bir şekilde kanıtlamak ve kanıtlamak için birkaç amiral gemisi projesine ihtiyacımız olacaktır.

  Bu endüstriyi gelecek yıl bu zamanlar nerede görüyorsunuz?

  Gelecek sene bu zamanlar çevrimiçi ortamda birkaç büyük şirket destekli projenin olacağını görmeyi umuyorum. Blockchain, toplam bir dijital dönüşüm çözümünün bir parçası haline gelecektir (örneğin, blockchain + IOT). Blockchain’i çözüm olarak daha az duyacağız ancak bunun yerine çoğu işyerine yerleştirilecektir. Girişimler, kendi alanlarında daha uzmanlaşmış ve odaklanmış olacaktır.

  SEC, kripto para birimlerinin üstüne gidiyor ve en son duyuru Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık ICO’sunun kapatılması olduğunu açıkladı, sence bu harekete gerçekten zarar verebilirler mi?

  SEC, projeleri kapatmak istememişti, ancak Amerikalı yatırımcılara yaklaşmakta olan yanlış için cezaydı. Bu aynı zamanda Block.One için de geçerlidir. Hareketten “bağış toplama” ve “Amerikan vatandaşlarına hizmet” olarak söz ediyorsak. Evet, kendilerini küresel blok zinciri alanından uzaklaştırıyorlar. Küresel hareket hakkında konuşuyorsak, bu hiçbir şekilde engellenmedi. Buradaki örnek, kaç tane fonun ve girişimin ABD'de blockchain üzerinde yoğunlaştığına bakmaktır.

  Bu yıl kripto kışında öğrendiğiniz derslerden bazıları nelerdir?

  Nakit akışı ve sağlıklı harcamalar, bazı şirketlerin finansal sorunlar nedeniyle kapandığını gördüğümüz için kripto kışını havalandırmanın anahtarıdır. Kış, şirketin yönünü yeniden yönlendirmek ve bir sonraki patlamaya hazırlanmak için iyi bir zamandır. Sınırları zorlamalıyız ve kripto harici şirketler (fonlar, şirketler) ile birlikte çalışmalıyız, kendi blockchain projeleri dünyamızda kalamayız.

  Blockchain'de rakip olarak görülen birçok benzer proje vardır. Bu yararlı mıdır yoksa piyasayı yayarak kabulü engelliyor mu?

  Kendimizi bir şirkete tanıtmayı tercih ettiğimiz için bu son derece yararlı ve sağlıklıdır ve " ah bu, project X'in ne yaptığına benzer, bize bunu nasıl farklı yaptığınızı söyleyin” “Blockchain ... siz ne yapıyorsunuz? Oracle ile aynı şeyi yapıyor musunuz?” Şirketler için blok zinciri eğitiminde çok aktif olduk, bundan yararlanmayan ama çok ilgilenen hâlâ birçok şirket vardır. Bu, birçok rakiple bile genel olarak bir endüstri olarak hâlâ farkındalık içinde kaldığımız anlamına geliyor.

  Aelf Blockchain'in benimsenmesine nasıl yardımcı oluyor?

  Blockchain'i bir ürün olarak kullanmak için gereken karmaşıklığı ve teknik bilgiyi en aza indirmeye yardımcı oluyoruz. Örneğin kurumsal seviyedeki blockchain platformumuzda, kendinize ait bir kurumsal blok zincirini, basit bir geliştirme ortamında, eksiksiz bir geliştirme araçları paketi ile başlatmak yalnızca 10 dakika sürer. Ayrıca işletmelerin işletmelere hazır çözümler aradıkları tüm yerlere yerleştirilir. Pek çok bulut sağlayıcıda yazılım katmanı olarak listelendik (AWS, Microsoft Azure, Huawei Cloud). Ek olarak, şirket odaklı tanıtımlara ve etkinliklere katılıyoruz. Geliştiricilerimiz ve ortaklarımızla birlikte, gerçek değeri göstermek ve “blockchain iş modelini” takip etmesi kolay bir ürün haline getirmek için projeler yürütüyoruz.

  Son bir yorumunuz var mıdır?

  Son 6 aydır ince ayar ve hata giderimi yapmak için gerçekten de çok yoğun oluyoruz. Herkesi katılmaya ve blok zincirinin genel kalitesini arttırmaya yardımcı olmaya davet etmek istediğimiz büyük bir hata ödülünü yayınladık. Platformumuzda yeni hatalar bulabilen herkes için cömert ödüllere sahibiz. Buna paralel olarak, herhangi bir geliştiricinin işletme platformunu denemesi için platformumuzda test tokenleri çıkardık. Bize katılmak, ağı test etmek ve Aelf Blockchain’de herhangi bir dApp oluşturmak için ilgilenen herkesi davet ediyoruz.

  Sonuç

  Son 12 ay, hem zihniyette hem de blok zinciri endüstrisindeki ve çevre endüstrilerindeki işletmelerdeki eylemlerde büyük çaplı değişiklikler gördü. Gerçek dünya uygulamalarının hayata geçtiğini görmeye başlıyoruz. 2020'nin ne getirdiğini ve hükümetlerin, otoritelerin, girişimlerin, geliştiricilerin ve toplumun günlük yaşamlarında Blockchain'i nasıl benimseyeceğini ve dahil edeceğini görmek heyecan verici olacaktır.

  KAYNAK:
  https://btcmanager.com/aelf-bug-bounty-launched/?q=/aelf-bug-bounty-launched/&q=/aelf-bug-bounty-launched
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Aelf DotNet Elite Forum’da Sunum Yapması İçin Davet Edildi  27 Ekim 2019'da .NET Pekin Kulübü tarafından düzenlenen 3. DNT Elite Forumu, Pekin’in Microsoft Binasında yapıldı. 100'den fazla teknik ilgili ve endüstri uzmanı katıldı. Forumda tecrübeli .NET uzmanlarından ve aktif topluluk kullanıcılarından “paylaşım, büyüme, iş birliği ve kazan-kazan” ilkesine dayanan sunumlar yapıldı ve lider bir teknoloji paylaşım platformu ekosistemi kurulması amaçlandı.

  Wenkai Shi (Aelf Kıdemli Teknik Menajeri), Hui Feng (Ctrl Kıdemli Yazılım Mühendisi) ve BiliBili'nin tanınmış bir yayıncısı olan Anduin dahil olmak üzere anahtar kişiler katkı vermeleri için davet edildi. Sırasıyla “Blockchain Çapraz Zincir Teknolojisinin Tasarımı ve Uygulaması”, “.NET Core Advanced RabbitMQ Message Queue” ve “Mevcut .NET Core Uygulamasını .NET Core 3.0'a Geçirme” yi sundular.

  Aelf'in kıdemli teknik müdürü olan Wenkai Shi, Aelf’in tasarım fikirlerini ve gerçek hayattaki kullanım durumlarını bir araya getirerek verimli ve istikrarlı çok seviyeli çapraz zincir platformunun nasıl inşa edilebileceğini tanıttı. Aelf’in çapraz zincirinin özelliklerini özetledi:

  “Aelf çapraz zincir, her bir üretim düğümünün endeksleme davranışıdır. Bu işlem tamamen merkezsizleştirilmiştir ve endeks veri yükü düşüktür. Bilgi, yalnızca blok geri döndürülemez blok olduğunda diğer zincirler tarafından indekslenebilir. Bu nedenle sistemi güvenli kılar. Aelf çapraz zincir, klasik Merkle Proof doğrulama yöntemine atıfta bulunur. Bu nedenle doğrulama işlemi verimlidir.”

  Gelecekte Aelf, Aelf’in büyüyen geliştirici topluluğuna ve teknolojik araştırma ve geliştirmenin iyileştirilmesine özel bir odak verecektir. 24 Ekim'de başlatılan Aelf Bug Bounty Programı; geliştiricileri bug/hata bulma deneyimine katılmaya, yapıcı geri bildirimler önermeye ve büyük ELF ödülleri kazanmaya davet ediyor.

  KAYNAK:https://medium.com/aelfblockchain/aelf-invited-to-present-at-dotnet-elite-forum-e7c100c83bf
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Google Cloud Aelf Blockchain'i Destekliyor

  Google Cloud Pazar Yerinde listelenen Aelf Enterprise (Kurumsal); Paypal, eBay, HSBC, HTC ve Deloitte dahil olmak üzere milyonlarca müşteriye sunulmaktadır.  29 Ekim'de Aelf Enterprise (Kurumsal), dünyanın en büyük bulut bilişim platformlarından biri olan Google Cloud Marketplace'de resmi olarak listelenmiştir. Geliştiriciler, kendi uygulamalarını Google’ın Bilişim Motorunu kullanarak yalnızca birkaç komutla Aelf Enterprise'da dağıtabilirler. Bu, işletmelerin dakikalar içinde tamamen kendi ihtiyaçları için çalışan bir blok zincirine sahip olmalarını sağlar. Bu listenme; ayrıca geliştiricilere destekleyici eğiticiler, akıllı sözleşmeler ve dApp örnekleri sunmaktadır.

  Google Cloud, Google’ın bir yan kuruluşudur ve bulut bilişim hizmetlerini Google Arama ve YouTube ile aynı altyapı üzerinde çalıştırır. Platform, dünya çapında 20 bölgede mevcuttur ve 2018 itibariyle 4 milyondan fazla müşteriye sahiptir. En iyi müşterilerden bazıları Bloomberg, Target, 20th Century Fox, Deloitte, eBay, PayPal, HTC, Woolworths, Twitter, HSBC, ASICS ve Airbus'tır. Aelf'in listelenmesi ile Aelf Kurumsal Blockchain, şimdi Google Cloud’un tüm müşterilerine sunuluyor.  Aelf'in en güçlü teknolojik özelliklerinden biri, saniyede onbinlerce işlemi işleme yeteneğidir. Aelf Enterprise; büyük bulut veri depolama, tek tık dağıtım Blockchain araçları ve esnek dApp geliştirme modülleri aracılığıyle yüksek performanslı Blockchain BaaS (Blockchain-as-a-Service - Bir Hizmet Olarak Blockchain) sağlayacaktır. Tüm fonksiyonlar, Blockchain'in işletmeler tarafından kolaylık ve hassasiyet ile test edilmesi ve uygulamaya konulması için ayarlandı. Aelf, Blockchain çözümlerini arayan endüstriler için Aelf'i daha erişilebilir hale getirerek dApp gelişimini hızlandırmayı ve Blockchain ekosistemini genişletmeyi hedeflemektedir.

  Aelf, mevcut teknolojik sınırları zorlamaya ve ticari Blockchain'in benimsenmesine öncülük etmeye devam edecektir. Aelf, işletmelerin Blockchain BaaS çözümlerini tecrübe etmelerini kolaylaştırmak için sistemini ve kod yürütmesini sürekli olarak güncelliyor. Enterprise sürümü, farklı kurumsal kullanıcıları bir Aelf ekosisteminin daha büyük bir çatısı altında birbirine bağlayacak olan Aelf kamu/halka açık ağı için güçlü bir temel ve bir segway görevi görür.
  https://console.cloud.google.com/marketplace/details/aelf-public/aelf-enterprise?q=Aelf%20blockchain&id=b90de7d1-e0a2-40fc-92c3-6feed581ef7d&supportedpurview=project

  Adresinden Aelf Kurumsal Blockchain ağınızı oluşturun ve yönetin!

  KAYNAK: https://medium.com/aelfblockchain/google-cloud-supports-aelf-blockchain-62f3d59c0af5
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  En İyi Bulut Bilişim Platformları Karşılaştırması  Bulut Bilişim, işletmelerin çalışma şeklinde yavaş ama kesin bir şekilde devrim yaratan teknolojilerden biridir. Bir kişi Bulut Bilişimi düşündüğünde Amazon Web Servisleri (AWS) çoğu zaman akla gelen ilk şirkettir ve en olgun ve tartışmalı olarak en iyi bilinen olsalar da rakipleri olan önde gelen şirketlerden başka platformlar vardır.

  Bu makalede en iyi platformlar, onları birbirinden ayıran özellikler ve birbirleriyle nasıl karşılaştırdıkları incelenecektir. Özellikle AWS, Microsoft Azure, Google Cloud ve Huawei Cloud adlı oyuna yeni bir oyuncu bakacağız.

  2018 tarihli bir rapora göre Synergy Research Group şunları kaydetti:

  “AWS dünya çapında pazar payı, pazar neredeyse üç katına çıktığı halde şimdi on iki çeyrek boyunca %33 civarında sabit kaldı.”  Platform Artıları ve Eksileri

  Uzmanlar, işletmelerin genel bulut ihtiyaçlarını duruma göre değerlendirdiğini ve gereksinimlerine en uygun çözümü sunan satıcıyla belirli uygulamaları eşleştirdiğini öne sürüyor. Her satıcının kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır.

  AWS

  Amazon açıkça pazar payı konusunda en büyük bulut bilişim platformudur. Gartner, AWS'nin 10 yılı aşkın bir süredir bulut Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) endüstrisinin lideri olduğunu belirtti. En kapsamlı dünya çapındaki veri merkezleri ağına sahip olmasının yanı sıra en kapsamlı kullanılabilir hizmetler dizisine sahiptirler.

  AWS'yi kullanmaya çalışan işletmeler için en büyük uğraş, genellikle gereksiz ekstra maliyetlerle sonuçlanabilecek maliyet yapısının yönetimi zor ve karmaşıktır. Bir işletme hizmette yüksek miktarda iş yükü çalıştırırken bu sorun daha da artar.

  Bu sorun, işletmelerin hala en güçlü pazar payına sahip oldukları için AWS'yi kullanmalarını engelleyecek kadar güçlü bir zarar gibi görünmemektedir.

  Azure

  Microsoft’un gücü, yazılım çözümlerinde uyumluluğu ve uzmanlığından kaynaklanmaktadır, bu nedenle birçok işletme zaten diğer Microsoft yazılımlarını kullanmaktadır. Azure, bu yazılımlar göz önünde bulundurularak çok yakından geliştirilmiştir ve Microsoft yazılımını ve Azure kullanan işletmeler için de mantıklı bir karardır. Buna ek olarak Microsoft, bir kurumsal müşteri olan kullanıcılara önemli indirimler sunar.

  Azure'un gördüğü ana konu, müşterilerin ürünlerinin tamamen kurumsal olarak hazır olmadığını hissetmeleridir. Müşteriler; teknik destek, dokümantasyon, eğitim ve ISV partner ekosisteminin genişliğiyle ilgili sorunları belirttiler.

  Google

  Büyük Veri, Mantıksal Analiz ve Makine Öğrenimi gibi yüksek bilgi işlem teklifleri söz konusu olduğunda Google net bir uzmanlığa sahiptir. Platform aynı zamanda dengeli bir ölçeklendirme ve yükleme özelliğine sahiptir.

  Pazar payı, muhtemelen dünya çapındaki daha küçük ürün yelpazesi ve veri merkezleri nedeniyle AWS ve Azure'un arkasındadır.

  Huawei

  Huawei son oyuncudur, ancak diğer bulut hizmetleriyle karşılaştırıldığında benzersizdir çünkü müşterilere uçtan uca bir bulut çözümü sunan şirketlerden biridir. Uçtan uca bulut çözümü sağlayarak Huawei'nin müşteri çözümünün bulutta, uçta ve / veya terminalde konuşlandırılmasını sağlayan tek bir satıcı bulut çözümü sunmak için “bulut-boru aygıtı” stratejisinden yararlandığı anlamına gelir. Farklı ve karmaşık iş senaryolarını ele almak için oldukça esnek dağıtım modelleri sunar.

  Huawei; güçlü yerel destek ve küresel erişim ile 170'ten fazla ülkede faaliyet gösteriyor, yerel müşterilere dijital dönüşüm konusunda yardımcı olmak için küresel en iyi uygulamaları, 5G ve AI gibi yeni lider teknolojileri getiriyor.

  Bu platformun karşılaştığı en büyük zorluk, uluslararası bir pazar payı oluşturmaktır. Çin'de son derece tanınmış olmasına rağmen Huawei, dünyadaki marka bilinirliğini artırmak için çalışıyor.

  Gelir, Pazar Payı ve Benimseme  AWS ve Azure’un pazar lideri olduğu ve bir süre daha bunu yapmaya devam edeceği açıktır. Yukarıdaki görüntüden hemen anlaşılmayan şey, birçok işletmenin çoklu bulut stratejisini kullanmasıdır. Başka bir deyişle 2018’de Google’ı kullanan şirketlerin neredeyse %20’si olsa da bu işletmelerin birçoğu hala AWS’yi stratejik bulut platformu olarak kullanabilir ve Google’ı yalnızca ikincil çözümü olarak kullanabilir.  Ayrıca AWS'nin pazar payının bir kısmını kaybediyor olabileceği de görülüyor. Şu anda yedek veya ikincil çözümler sunan rakiplerin bazıları işletmeler için daha eksiksiz ürünler haline geldikçe müşteriler birincil çözüm olarak diğer platformlara geçebilirler.

  Neredeyse her 3 işletmeden 1'i, bulut yönetimi konusundaki en büyük zorluklarının AWS için de önemli bir sorun olan maliyet yönetiminden kaynaklandığını belirtti. Bu, yakın gelecekte AWS'nin göreceği pazar payındaki düşüşü daha da gösterebilir.  Amazon, Bulut Bilişim Platformları için altın asayı uzun süredir elinde tutuyor ancak Azure’in yükselişi onların kurallarına meydan okuyor ve Google Cloud ve Huawei Cloud gibi diğer oyuncular pazar payını genişletmeye yardımcı oluyor.

  Aelf Enterprise (Kurumsal), Aelf blok zincirini kendi işletme çözümleri olarak kullanma potansiyeline sahip büyük bir müşteri tabanı sağlayan bu platformların dördünde listelenmiştir. Bu müşterilerin arasında bunlarla sınırlı olmamak üzere Netflix, NASA, AirBnB, Dow Jones, Lionsgate, Paypal, HTC, Bloomberg, Deloitte, Woolworths, Twitter, HSBC, 20th Century Fox, eBay ve Airbus bulunur.

  KAYNAK:https://medium.com/aelfblockchain/top-cloud-computing-platform-comparison-d12708bcc12c
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj
  Aelf Teknik Konuşmalar - Blockchain Çapraz Zincir Teknolojisinin Tasarımı ve Uygulaması - Bölüm 1

  Yazan: Wenkai Shi (DNT Forum Sunumundan Alıntı)  Herkese merhaba, ben Wenkai Shi. AElf geliştirici topluluğundanım ve şu anda kıdemli bir geliştirme yöneticisiyim. Son yıllarda AElf çapraz zincir modülünün mimari tasarımı ve geliştirilmesinden sorumluyum. AElf, .Net Core tabanlı bir blockchain platformudur ve Github'daki en aktif projelerden biridir. DotNet ekosisteminin bir parçası olarak bugün çapraz zincir teknolojisini ve AElf çapraz zincir modülünün mimari tasarımını paylaşmak üzere AElf geliştirici topluluğunu temsil etmek için DNT Forumundan faydalandım. Bu, AElf repo adresidir (https://github.com/AElfProject/AElf). Projenin kurulmasından bu yana iki yıl geçti. Geçen hafta itibariyle yaklaşık 230 bin satır C# kodu içeriyor. Şu anda çok yüksek bir frekansta yineleme ve güncelleme yapıyoruz.

  Bu sunumun özetine bakalım. Bugün dört modüle bölünecek. Birincisi, Blockchain temel kavramlarını ve Blockchain projelerinin geliştirilmesini kısaca tanıtmaktır. Daha sonra Blockchain endüstrisinde .Net'in şu anki rolü ve gelişimi hakkında konuşacağım. Üçüncü bölüm için tema çapraz zincirdir, çapraz zincirin ihtiyaç ve zorluklarını makro bakış açısıyla ve birkaç çapraz zincir teknolojisini paylaşacağım. Son birim, AElf çapraz zincir teknolojisinin tasarımı ve uygulaması ve AElf'in bunu nasıl başardığıdır.

  Blockchain Giriş - Birçoğunuz Blockchain bilgisine sahip olmalı veya en azından Blockchain'i duymalısınız, ancak bugün hala hala Blockchain temel kavramından başlamak zorundayız: Blockchain nedir? Yaygın olarak kabul edilen bir açıklama, “Bir Blockchain; şifreleme kullanılarak bağlanan, bloklar adı verilen ve büyüyen bir kayıt listesidir.” Bazı kayıtları içeren birkaç bloktan oluşan bir zincirdir. Blockchain tüm sorunlara bir derde deva değildir ancak dünya kodla tanımlanabilir, başka bir deyişle, dünya ne olup bittiğini doğru bir şekilde kaydetmek için Blockchain’i kullanabilir. Aslında, şu anda kullandığımız birçok modern yazılım sistemi zaten benzer şeyler yapıyor ancak Blockchain’in avantajının daha doğru ve kesin olduğunu düşünüyorum.

  İlk olarak, Blockchain'in doğruluğu üç temel disiplinin teorik desteğine bağlıdır: Bilgisayar Bilimi, Yazılım Mühendisliği, Kriptografi. Bu üç disiplinin konu bilgisi aynı zamanda modern yazılım için vazgeçilmez bir teorik temelidir. Tüm yazılım geliştirme çalışmaları bundan ayrılamaz.

  Buna ek olarak Blockchain'in önemli faktörleri; doğruluğunu sağlamak, kurcalanamayan ve merkezi olmayan veriler sağlamaktır. Açıkçası, kurcalanamaz ve merkezsizleşmenin kaçınılmaz bir sonucudur.

  Merkezsizleşme nedir? Geleneksel yazılım endüstrisi, hizmetleri genellikle bir kuruluş veya şirket tarafından sağlanır ve sürdürülür. Yazılım hizmetlerini kullanmadan önce bazı kullanıcı anlaşmalarını kabul etmeyi seçiyoruz, bu da ilgili kuruma güvenmeyi seçtiğimiz anlamına geliyor ancak hiç kimse hizmetin başarısız olmayacağını garanti edemez, hiç kimse kuruluşun asla dağılmayacağını garanti edemez. Sorunun neresinde olursa olsun, sonuç olarak beklenmedik şekilde verilerimize yansıyacaktır. Az önce, Blockchain'in kaydetmek istediğiniz dünyanın bölümünü kaydetmek için kullanıldığını söyledik. Blockchain’in merkezsizleşmesi dünyayı kaydetme ve yorumlama hakkını verir ve bunu yapmak isteyen tüm katılımcılara açıktır. Kuruluşlar ve bireyler kaydeden olarak birlikte çalışır ve bu mekanizma verilerin doğruluğunu ve güvenliğini daha iyi korur. Merkezsizleşme kavramı, Blockchain’in temel özelliğidir. Çapraz zincir teknolojisi hakkında daha sonra konuştuğumuzda merkezsizleşmeden tekrardan söz edilecektir.

  Blockchain gelişiminin tarihine bakalım. Birçok kişi, Blockchain yerine ilk önce Bitcoin'i duydu. Bitcoin; on yıldan fazla bir süredir vardır ve merkezsizleşme, POW ve diğer tasarım fikirlerini uygulamaya koydu. Bitcoin'den sonra başka bir klasik proje olan Ethereum ortaya çıktı. Blockchain’in güçlendirilmesi ve geliştirilmesinde büyük öneme sahip olan Turing’in tam bir betik dili ve uygulama ortamını destekleyen akıllı sözleşmeler kavramını ortaya koydu. Günümüzde birçok Blockchain projesi Ethereum'da üretiliyor. Ethereum'dan sonra Blockchain ekosistemi, çok çeşitli halka açık ve çatallı zincirlerin yanı sıra farklı senaryolar için Blockchain ve çapraz zincir projeleriyle daha da zenginleşti. Genel olarak, Blockchain teknolojisi daha iyi bir yöne ilerliyor.

  Çok fazla Blockchain projesi olduğu için, teknoloji kümesinin seçimi farklı olmalıdır. İkinci modül ise ağırlıklı olarak Blockchain ekosisteminde .Net rolünü tanıtıyor. Birkaç yıl önce, .Net çapraz platform yeteneği zayıftı ve onu rekabetsiz yapan hiçbir Linux ortamı yoktu. Ekosistem geliştirme ortamı zayıftı. Bunlar sıklıkla eleştirilen eksikliklerdir. Şu anda, Blockchain alanındaki .Net oranı nispeten düşüktür ve ana akım hala C ++ / Golang / Rust’dır. Son yıllarda .Net çekirdeğinin hızlı gelişimi ile birçok proje geliştirme yapısı olarak kullanmaya başlamıştır. DotNet çekirdeği; çoklu terminal, çoklu platform yeteneklerinde ortaya çıkmaya başladı. AElf’in DNT forumuna katılımı, Blockchain alanında .Net’in gelişiminin desteklenmeye devam edilmesi anlamına gelir.

  KAYNAK:https://medium.com/aelfblockchain/aelf-tech-talks-design-and-practice-of-blockchain-cross-chain-technology-part-1-8e494e48d1bd
  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
 • Yüzbaşı
  379 Mesaj  |
  |
  _____________________________
  Aelf Resmi Türkiye Grubu --> https://t.me/aelf_turkish
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
Masal
instagram takipçi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,031
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.