Şimdi Ara

AE1200 ağdaki bağlantıya bağlanmama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Masa üstü PC, laptop ve telefon olmak üzere 3 aygıt kullanıyorum. (Masaüstü PC'de Linksys AE1200 wireless USB adaptör mevcut)

Dünden beri durduk yere sadece masaüstü bilgisayarım ağda ki bir switch'e bağlanmıyor.

Apartmanda tek modem, Kat 1, Kat 2 ve Kat 3 adında 3 adet switch var. Sadece sinyali en yüksek olan Kat 1 switch'ine bağlanmıyor. Diğer aygıtlar her katın switch'lerine bağlanıyor. Sorun yaşadığım masaüstü PC'de diğer katların switch'lerine (kat 2 ve 3) bağlanıyor. Ama bulunduğum kata (kat 1) bağlanmıyor.

Sanki masaüstü bilgisayarıma Kat 1 switc'hten ban yemiş gibi bir durum var. ( Böyle bir şey olamaz sadece anlatabilmek için örnek verdim )

Hatta odamda kendime ait bir internet bağlantım da mevcut ve 3 aygıtım sorunsuz bağlanıyor. (Az kotalı olduğu için sürekli tercih etmiyorum)

Sanırım IP veya DNS ile sorun var ama diğer katlarda ve kendi internetimde neden sorun yaşamıyorum anlamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

AE1200 ağdaki bağlantıya bağlanmama sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NefretZm -- 2 Mart 2017; 16:44:7 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.