Şimdi Ara

ADSL ve Pikatel Modem Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ADSL Kampanyasında verilen pikatel Combomax modemi kullanmaktayim.Internet hızım Sınırsız 1024/256'dır.Ama maalesef internetim her zaman cok yavas :( bir dosya indirirken max. 5kb ile aliyor.bunun sebebi modem mi yoksa TTNET'mi ? kafayi yiyecegim 1024 netim varken dial up gibi baglaniyorum nete.Yardimci olursaniz sevinirim.Nerede yanlislik olabilir ?

Saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interiordesign35 -- 19 Haziran 2008; 19:30:06 >

• Problem TT dan..
  • TT net ile alakalıdır büyük ihtimal fakat her zmn aynı sorun oluyorsa modemden de olabilir.
  • 1 yıl oldu alalı ve hemen hemen hep böyle yavas.su an yine program indirmeye calisiyorum 1KB ile alıyor ara sıra net dusuyor , internet hep yavas vs. böyle gidiyor problem.Splitter ayarları vs.'yi de yaptım yani pek alakası oldugunu sanmıyorum.Modeme girip baktıgımda ;

Hat Hızı – Gönderilen (Kbps): 253
    Hat Hızı – Alınan (Kbps): 556

tuhaf degil mi ya bu :S
  • Arada böyle sorunlar olsa TTnet den kaynaklanıyor diyebilirdim de hep böyle yapıyorsa modemde sorun olabilir büyük ihtimal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: madgkhn

1 yıl oldu alalı ve hemen hemen hep böyle yavas.su an yine program indirmeye calisiyorum 1KB ile alıyor ara sıra net dusuyor , internet hep yavas vs. böyle gidiyor problem.Splitter ayarları vs.'yi de yaptım yani pek alakası oldugunu sanmıyorum.Modeme girip baktıgımda ;

Hat Hızı – Gönderilen (Kbps): 253
    Hat Hızı – Alınan (Kbps): 556

tuhaf degil mi ya bu :S

1024 / 256, ya göre tuhaf. Upload çok fark etmemiş ama downloadda 500 KBPS ye yakın kayıp war. Ama yinede 556 ile Minimum 25 Kb ile dosya çekmesi gerekli. Sorun Türk telekomdan olabilir.

Dosya indirdiğin yerede bağlı hızın ama nette dolaşırkende aynı yavaşlık mevcutsa sorun sende değildir bence.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.