Şimdi Ara

ADSL'de Müjdeli Haber Sonunda Geldi! - Hız Arttırımlarını Bekliyoruz! (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.998
Cevap
1
Favori
88.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

Birazdan gidip dilekçeyi vereceğim. Umarım bu akşam ya da önümüzdeki 2 gün içinde (toplam 3 iş günü oluyor) yeni 1Mbit limitsiz tarife gerçekleşir de kurtulurum şu 6 GB kotadan.

ağustos faturasının ne kadar olacağıyla ilgili bilgi alıp paylaşır mısın bizimle

Onu da sorarım ama birçok kişiye sordum hep 49 YTL dediler.

Ama şöyle; 1024K 6GB limitliden sınırsıza geçiyorum ya. Bugüne dek olan 1024K 6 GB limitlinin aylık fiyatının (39YTL) payı + bugünden sonra aktif olacak 1024K sınırsızın aylık fiyatının (49YTL) aysonuna kadar olan payı = 49 YTL. [Hesapladım ben de böyle çıkıyor]

Kota pürüzü var. Bir kısmı 6 günlük kota hesaplanacak diyor, bu 6 günlük kota miktarını geçersen 49'un üstüne ekstra ücret ödersin diyor... (61 YTL'yi geçmemek şartıyla). Bir kısmı da 6 gün içind 6 GB'ı geçersen ekstra ücret ödersin diyor. Bir kısmı da (ADSL destek hattındaki adam dahil) geçtikten sonra yeni tarife geçerli olacağından ayrıca bu tarifeler 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmaya başlamış olduğundan sadece 49 YTL ödeneceğini söylüyor.

Ama ben şube görevlilerine de sorarım.

• İstanbul / İdealtepe (Maltepe) tarafında hala bir değişiklik yok hızım hala aynı...

İstanbulda geçenler oldu mu ki ? :S
  • Kırklareli / Lüleburgaz 256 sınırsızdan 1024 sınırsıza zıpladım
  • Üjdüg bej oldug diyorsun. Lüleburgaz' a selamlar. Askerliğimin 11 ayı geçti orada.
  • @PeaCe SeLLs

Şu an sinirden delirmek üzereyim kardeşim. TT şubesine gittim dilekçeyi vermek için, faksladılar falan ama sordum ne zaman aktif olur bu tarife diye, kadın demez mi 1 Eylül diye... E kaç lira ödeyeceğimizi sormama da gerek yok o zaman.

Aslında sorun şu; TT çalışanlarının daha birbirinden ve çalıştığı kurumun yaptıklarından haberi yok... ADSL destek hattındaki adam ve @ nemecek hemen geçersiniz dedi, forumdan başka bir arkadaş TT şubesine ve telefonda sorar ona da hemen geçersiniz demiş, ama bazıları da diyor 1 Eylül'ü beklemek zorundasınız...

Hangisi gerçek ya? Bir de teşekkür etmenin zamanı geldi diyorlar........ Esas sabrettiğim için Telekom bana teşekkür etsin.

• quote:

@PeaCe SeLLs

Şu an sinirden delirmek üzereyim kardeşim. TT şubesine gittim dilekçeyi vermek için, faksladılar falan ama sordum ne zaman aktif olur bu tarife diye, kadın demez mi 1 Eylül diye... E kaç lira ödeyeceğimizi sormama da gerek yok o zaman.

Aslında sorun şu; TT çalışanlarının daha birbirinden ve çalıştığı kurumun yaptıklarından haberi yok... ADSL destek hattındaki adam ve @ nemecek hemen geçersiniz dedi, forumdan başka bir arkadaş TT şubesine ve telefonda sorar ona da hemen geçersiniz demiş, ama bazıları da diyor 1 Eylül'ü beklemek zorundasınız...

Hangisi gerçek ya? Bir de teşekkür etmenin zamanı geldi diyorlar........ Esas sabrettiğim için Telekom bana teşekkür etsin.

dostum başka kişilere de sordun mu. çünkü ttnet'in açıklamasında aynen şöyle yazıyor

Türk Telekom'un 1 Ağustos 2007 tarihinden itibaren geçerli olan yeni toptan ADSL fiyatlarına paralel olarak TTNet, yeni ADSL tarife ve indirimlerini aynı tarihten itibaren geçerli olacak şekilde hayata geçirdi.

muhtemelen konu hakkında bilgisiz bi personele denk gelmişsin. başka var mı benzer durumla karşılaşan

• O lafı duyduktan sonra sormaya gerek bile duymadım. Ama sana biraz ümit verici birşey söyleyeyim.

Internet bölümünde bu konu tartışılıyor. @bilader007 adlı bir arkadaş şöyle birşey dedi [kesin bir ifade ile]; en geç 3 gün içinde yeni tarife geçerli olur, ayrıca fatura kesim tarihinden önce yeni tarifeye geçildiği için, artık yeni tarife geçerli, yani 49 YTL ödenecek.

Şimdi geçen sene şöyle birşey oldu. Temmuz sonu Ağustos başıydı yanılmıyorsam. 512K 3GB kotalılar otomatik olarak 1024K 3 GB kotalıya yükselecekti. Millet de o kotadan tırstığı için ben de dahil 256K sınırsıza geçmeye karar verdi. Ben de fatura kesim tarihinden çok sonra, Ağustos'a 1-2 gün kala dilekçe verdim ve 256K'ya geçtim. Ama hala kota geçerliydi. Ağustos'un ilk günü ise kota kalkmış.

Sonuç ==> Temmuz'da 512K 3GB kota için 29 YTL. Ağustos'ta 256K sınırsız için 49 YTL.

Umarım böyle olur. Bu arada personel bayan, "Hmmmm ııırrrmmm Ağustos içinde olduğuna göreeeee,, muhtemelen 1 Eylül'de geçerli olur" diye böyle şüpheli düşünceli bir tavırla cevap verdi. Ayrıca zırt pırt masabaşındaki adam fakslarken, kendisi duvardaki tabloya bakıp benim geçeceğim tarifenin hangisi olduğunu inceleyip duruyordu. Galiba dediğin gibi tam bilmiyor.

• @PeaCe SeLLs

Bu arada ben 4440375'i aradım. 2'ye bastım. 10 haneli hizmet numarasını girdim. İki saat bana Mozart'tan beste çalıp durdu. En sonunda banttan yayında bir bayan "başka bir müşteri ile ilgileniyor. özür dileriz." dedi...

Ya doğru yere girdiğime emin misin? Ben kotasıza geçtiğimi nasıl anlayacağım yav?
  • quote:

@PeaCe SeLLs

Bu arada ben 4440375'i aradım. 2'ye bastım. 10 haneli hizmet numarasını girdim. İki saat bana Mozart'tan beste çalıp durdu. En sonunda banttan yayında bir bayan "başka bir müşteri ile ilgileniyor. özür dileriz." dedi...

Ya doğru yere girdiğime emin misin? Ben kotasıza geçtiğimi nasıl anlayacağım yav?

hocam herşey sna bağlı sen geçtin mi çoğu kişi şimdi başvuracak
  • Tatildeyim ve eve bu ay sonu döneceğim. 4 gb kotalı kullanıyorum. Ben şimdi hangi tarifeye geçmeliyim? Ne zamana kadar başvurabilirim? Bi yardımcı olun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzil

quote:

@PeaCe SeLLs

hocam herşey sna bağlı sen geçtin mi çoğu kişi şimdi başvuracak

Abi telefondaki olaya gülüyorum ha sinirden.

İki saat bana Mozart dinlettirdiler, sonra kadın çıktı "Başka bir müşteri ile ilgileniyoruz. Özür dileriz." Hay ben böyle kuruluşun..............

Hayır, adam gibi kotasıza geçtiğimi öğrenebilsem süper olacak. 1-2-3-4. Hangisi yav? 2'ye bastım bu olay oluyor, şimdi yine denedim.

• Bu arada hepiniz beni dinleyin.

@nemecek'e ısrarla bu topiklerin (Internet bölümündeki ve Konu Dışı'ndakileri) linklerini verip sordum. Adamcağız cevapları. Güzel bir haber...

quote:

anında geçiyorsun. ayda 1 defa paket değişikliği yapabiliyorsun. sorun yok. sınırsız kullanabilirsin.

İyi güzel de kotasıza geçtiğimi anlayabilsem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Tatildeyim ve eve bu ay sonu döneceğim. 4 gb kotalı kullanıyorum. Ben şimdi hangi tarifeye geçmeliyim? Ne zamana kadar başvurabilirim? Bi yardımcı olun.

Eğer 1Mbit istiyorsan, ödediğin paranın bir 20 YTL fazlası kadarı olan 1Mbit SINIRSIZ var. Ona geçebilirsin.

1Mbit 6 GB kotalı var (ki sadece 10 lira fazlası sınırsız varken, bu ne derece gerekli bilmiyorum), 39 YTL.

2Mbit 6 GB kotalı var (ki bunu hiç tavsiye etmem, kotayı çabuk tüketirsin) 49 YTL.

2Mbit sınırsız ve 4Mbit sınırsız var, sırasıyla 69 ve 89 YTL (4Mbit, 89 veya 99'du bunlardan biri).

Uygun olanını seç beğen al... Ama ben sana eğer yine 1Mbit olsun diyorsan 49 YTL'ye 1Mbit sınırsızı öneririm.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Tatildeyim ve eve bu ay sonu döneceğim. 4 gb kotalı kullanıyorum. Ben şimdi hangi tarifeye geçmeliyim? Ne zamana kadar başvurabilirim? Bi yardımcı olun.

Eğer 1Mbit istiyorsan, ödediğin paranın bir 20 YTL fazlası kadarı olan 1Mbit SINIRSIZ var. Ona geçebilirsin.

1Mbit 6 GB kotalı var (ki sadece 10 lira fazlası sınırsız varken, bu ne derece gerekli bilmiyorum), 39 YTL.

2Mbit 6 GB kotalı var (ki bunu hiç tavsiye etmem, kotayı çabuk tüketirsin) 49 YTL.

2Mbit sınırsız ve 4Mbit sınırsız var, sırasıyla 69 ve 89 YTL (4Mbit, 89 veya 99'du bunlardan biri).

Uygun olanını seç beğen al... Ama ben sana eğer yine 1Mbit olsun diyorsan 49 YTL'ye 1Mbit sınırsızı öneririm.

Teşekkürler arkadaşım.

• quote:

@PeaCe SeLLs

valla ben kendimden vazgeçtim. seni bi sınırsıza geçirelim yeter bana. ben stres oldum senin yerine. sanırım yoğunluktan, onlara da hak vermek lazım. kim bilir kaç bin kişi aramıştır yok benim hız değişimi olmadı, 4mbit oldum ama 200 kb ile indiriyorum diye.. zaten çoğu operator bilgisiz. adamlara gerekli açıklama yapılmamış, en çok neler sorulur öğretilmemiş .. e haliyle de tıkanıyorlar bir yerde

• quote:

quote:

@PeaCe SeLLs

valla ben kendimden vazgeçtim. seni bi sınırsıza geçirelim yeter bana. ben stres oldum senin yerine. sanırım yoğunluktan, onlara da hak vermek lazım. kim bilir kaç bin kişi aramıştır yok benim hız değişimi olmadı, 4mbit oldum ama 200 kb ile indiriyorum diye.. zaten çoğu operator bilgisiz. adamlara gerekli açıklama yapılmamış, en çok neler sorulur öğretilmemiş .. e haliyle de tıkanıyorlar bir yerde

Şimdi de arıyorum meşgul çalıyor

Abi ben kafaya taktım mutlaka öğreneceğim sınırsıza geçtiğimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 7 Ağustos 2007; 10:32:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

quote:

@PeaCe SeLLs

Şimdi de arıyorum meşgul çalıyor

Abi ben kafaya taktım mutlaka öğreneceğim sınırsıza geçtiğimi.

Hocam öğrenebildiniz mi ? Güncel durum nedir ?

• Tarihe bakmasam yiycektim az kalsın. Ne diye hortlattınız 10 yıllık konuyu.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.