Şimdi Ara

ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
21
Favori
144.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denedim ve bende de ise yaradi onceden sinir degerde olan SNR margin degerim az da olsa kabul edilebilir araliga yukseldi. Bu arada ben degeri %150 olarak ayarladim.

Tesekkurler drag

ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme)

• Arkadaşlar benim attenuation rate 8.0 ama noise margin 8.9 bu işlerden pek anlamam ama 16 megabit alamıyorum.Yorum yapacak arkadaşlara teşekkürler.

•  ADSL'de kopma sorunu olanlara olası çözüm (SNR MARGIN yükseltme)

https://store.donanimhaber.com/5a/7f/fa/5a7ffa0041b21a6afb8e9c8f274db859.jpg

sizce ne kadar alabilirim 1.5 ay öncesinde 6 mbps ye sabitlemişlerdi sonra kopmalar oldu en son 2 mbps sabitlediler yine kopuyo :) neyse benim soracağım ben 8Limitsiz Tarifesine geçsem yine kopmalar olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eDinHoqS -- 17 Temmuz 2011; 16:05:20 >

• merhaba internet boglantı sureklı kopan ve airties modemi olan arkadaslar. benım snr degerim 8 idi modeminiz calisma modlai ise hepsi secili .modemın mod ayari sedece T1 isaretledim. snr 12 oldu 10 u gecmesi lazım kopma olmaması icin iyi gunler.
  • benim baglantımı 2 ye sabitlediler şuan ama 1 hafta sonra falan normale döner . Snr bende 13 , 5 mb alsam yeter valla fazlasında gözüm yok

en kısa zamanda deneyecegim . Teşekkürler
  • Faydalı bilgiler... Herkese teşekkürler.
    Airties RT-211 modemim var, adsl mode sadece gdmt seçip denedim.
    Modem arayüzündeki eski hız bilgisi 797/4698 idi, şimdi 800/4704.
    Upstream/Downstream, eskisi 9/20, yenisi 18/20.
    Downstream hat zayıflaması/Upstream hat zayıflaması, eskisi 38/20, yenisi 35/20

Pek bir şey değişmedi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulan -- 13 Ekim 2011; 0:47:04 >
  • Airties RT-205'in SNR değerine nerden bakabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Airties RT-205'in SNR değerine nerden bakabilirim?

192.168.2.1 ip adresini internet tarayıcının adres çubuğuna yaz enterle, daha sonra şifre ekranı gelecektir. Daha önceden bir şifre belirlememişsen doğrudan giriş yap ama şifre belirlemişsen bu şifrenle giriş yap. Modem arayüzüne ulaştığında sol alt tarafta raporlar seçeneği olmalı oraya tıkla ve hat değerlerini göreceksin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulan

Faydalı bilgiler... Herkese teşekkürler.
    Airties RT-211 modemim var, adsl mode sadece gdmt seçip denedim.
    Modem arayüzündeki eski hız bilgisi 797/4698 idi, şimdi 800/4704.
    Upstream/Downstream, eskisi 9/20, yenisi 18/20.
    Downstream hat zayıflaması/Upstream hat zayıflaması, eskisi 38/20, yenisi 35/20

Pek bir şey değişmedi yani

Aslında bayağı değişmiş, hattınız daha sağlam olmuş kopma sorunu hiç yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opeth -- 16 Ekim 2011; 14:07:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

quote:

192.168.2.1 ip adresini internet tarayıcının adres çubuğuna yaz enterle, daha sonra şifre ekranı gelecektir. Daha önceden bir şifre belirlememişsen doğrudan giriş yap ama şifre belirlemişsen bu şifrenle giriş yap. Modem arayüzüne ulaştığında sol alt tarafta raporlar seçeneği olmalı oraya tıkla ve hat değerlerini göreceksin...

raporu görebiliyorum da hangisi SNR değeri oluyor, soruyu yanlış sormuşum galiba.
    Downstream Sınırı olan mı? Downstream Hat Zayıflaması olan mı?
    Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

quote:

raporu görebiliyorum da hangisi SNR değeri oluyor, soruyu yanlış sormuşum galiba.
    Downstream Sınırı olan mı? Downstream Hat Zayıflaması olan mı?
    Teşekkürler.

downstream sınırı

• 8 mbite geçtikten sonra ben de kopmalar yaşıyorum benimki de SNR margin kaynaklı olabilir mi? değerlerim nasıl acaba?

• quote:

8 mbite geçtikten sonra ben de kopmalar yaşıyorum benimki de SNR margin kaynaklı olabilir mi? değerlerim nasıl acaba?

Downstream sınırında sıkıntı var hocam, arkadaşın paylaştığı programcıktaki ufak ayarlamaları yapmayı deneyin olmazsa yukarıda başka bir arkadaş modulasyondan bahsetmiş, bulup ayarı G.DMT olarak değiştirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opeth -- 16 Ekim 2011; 14:41:31 >
  • ADSL modunu sadece GDMT işaretledim ve şöyle sonuç aldım:

• quote:

ADSL modunu sadece GDMT işaretledim ve şöyle sonuç aldım:

Şimdi çok daha iyi
  • Şu an için kopma yok, sürekli kontrol edicem.
  • Az önce kopma yaşadım, SNR 19/14'ten 19/13'e düşmüş.
    ADSL modunu değiştirmekle olmadı bizimkisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opeth

quote:

ADSL modunu sadece GDMT işaretledim ve şöyle sonuç aldım:

Şimdi çok daha iyi

Hattınız 6-7 db arasına gelene kadar kopma yaşamazsınız ancak ani düşüşlerde SNR çok kötü etkileniyor ve kopmaz dediğimiz hat ani düşüşler nedeniyle kopabiliyor maalesef

• "vermeyince mabut,
    neylesin mahmut"...
    yer uzak. taşıyıcılar sorunlu.hat bakır.eklerden su alır..santrale her giren portlarla oynar...ve dahası..bence ŞAP sürülsede faydası yok...
  • İnternet (WAN) Durumu

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+/Annex A

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 4091 797
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 8012 1221
    SNR Sınırı (dB): 15.4 19.7
    Hat Zayıflaması(dB): 45.8 25.7
    Güç (dB): 15.1 12.1

hızım 4mbit te sınırlandırılmış ben bunu 8mbit yapsam olurmu. hattım kaldırırmı?

bi sorum daha var ben 2 hafta önce hız talebinde bulundum 3mbitten 4 mbit e çıkardılar ozamn SNR Sınırı (dB): 21.0 23.0 gibi bişeydi ve 6-7mbit yaparlar diyodum niye sadece 4mbit yaptılar.

not:şuan hiçbir şekilde kopma yok
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.