Şimdi Ara

Adnan Menderesden bornovaya nasıl giderim İzmiri bilenler yardımm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
17.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar istanbuldan izmire gidicem de akşam 12-1 arası inicem havaalanından bornovaya gitmem gerekiyo acaba nasul gidebilirim

• havalimanından çık, hemen banliyöyü görürsün zaten, oradan cumaovası yönüne giden trene bin. Hilal istasyonunda inip, metroya aktarma yaparak bornovaya ulaşmış olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taotekno

havalimanından çık, hemen banliyöyü görürsün zaten, oradan cumaovası yönüne giden trene bin. Hilal istasyonunda inip, metroya aktarma yaparak bornovaya ulaşmış olursun.

hocam peki dediğim saatlerde de varmıdır ki banliyo
  • hocam şimdi saatlerine emin olmak için baktım ama adnan menderesten geçecek olan son tren saat 00:04 diyor. Bu durumda yetişmen zor. Otobüs olarak ise havalimanından bornova metroya bir sefer var. 00:40 seferi. yetişebilirseniz otobüsle de gidebilirsiniz. belki havayolu şirketinizin şehir içi ulaşım servisi varsa o şekilde de gidebilirsiniz. Eğer yoksa maalesef tek şansınız ya biri sizi alacak ya da taksiye bineceksiniz. NOT: toplu ulaşım için kentkart'ınz olması lazım.
  • quote:

hocam şimdi saatlerine emin olmak için baktım ama adnan menderesten geçecek olan son tren saat 00:04 diyor. Bu durumda yetişmen zor. Otobüs olarak ise havalimanından bornova metroya bir sefer var. 00:40 seferi. yetişebilirseniz otobüsle de gidebilirsiniz. belki havayolu şirketinizin şehir içi ulaşım servisi varsa o şekilde de gidebilirsiniz. Eğer yoksa maalesef tek şansınız ya biri sizi alacak ya da taksiye bineceksiniz. NOT: toplu ulaşım için kentkart'ınz olması lazım.

otobüs derken metro demek istedin galiba ? ayrıca otobüslerin saatleri kaça kadar oluyo bi de kentkart ı o saatte tedarik edebilir miyim
  • bildiğimiz otobüs. metro ayrı bir şey. O saatte kentkart tedarik edebilir misin bilmiyorum. Eğer seninle beraber toplu taşıma kullanan biriyle karşılaşırsan ve konuşursan, senin için de kart basabilirler. Belki de böyle havalimanı ve otogar bağlantılı hatlar için para da geçerli olabilir.
  • quote:

bildiğimiz otobüs. metro ayrı bir şey. O saatte kentkart tedarik edebilir misin bilmiyorum. Eğer seninle beraber toplu taşıma kullanan biriyle karşılaşırsan ve konuşursan, senin için de kart basabilirler. Belki de böyle havalimanı ve otogar bağlantılı hatlar için para da geçerli olabilir.

yok tabiki biliyorum da otobüsle bornova metroya ulaşırsın dedin ya ondan sordum inişime baktım da 23.00 da bu saatlerde metroyla ulaşabilir miyim ve o kentkarta alabilir miyim
  • öncelikle uçuşunuz yarın sanırım. o saatlerde banliyö/metro seferlerini kullabilirsin ama kentkart bulabilir misin bilmiyorum. onu havalimanı çıkışındaki markete sorabilirsin. ama bulabilirsin. sonuçta sürekli izmir dışından gelen insanlar var. ayrıca kentkart almana da gerek yok. 3-5 kart var. kentkart gibi ama 5 kullanım için geçerli. ve 90dk içinde 3 kullanıma kadar bir daha ücret kesmez. yani banliyöden sonra metroya ücretsiz binersin. sorun yaşayacağını sanmıyorum.
  • quote:

öncelikle uçuşunuz yarın sanırım. o saatlerde banliyö/metro seferlerini kullabilirsin ama kentkart bulabilir misin bilmiyorum. onu havalimanı çıkışındaki markete sorabilirsin. ama bulabilirsin. sonuçta sürekli izmir dışından gelen insanlar var. ayrıca kentkart almana da gerek yok. 3-5 kart var. kentkart gibi ama 5 kullanım için geçerli. ve 90dk içinde 3 kullanıma kadar bir daha ücret kesmez. yani banliyöden sonra metroya ücretsiz binersin. sorun yaşayacağını sanmıyorum.

yok haftaya gelicem büyük ihtimalle bileti daha almadım zaten haklısın yani mantiken öyle olması lazım umarım şehrin işlet saatlerinde bilet alabilirim de ulaşım konusunda sıkıntı yaşamam kentkart almam lazım çünkü 2 gün orda olucam bu banliyo dediğin herhalde tren olsa gerek?

• quote:

Orijinalden alıntı: CeTBLACK

quote:

öncelikle uçuşunuz yarın sanırım. o saatlerde banliyö/metro seferlerini kullabilirsin ama kentkart bulabilir misin bilmiyorum. onu havalimanı çıkışındaki markete sorabilirsin. ama bulabilirsin. sonuçta sürekli izmir dışından gelen insanlar var. ayrıca kentkart almana da gerek yok. 3-5 kart var. kentkart gibi ama 5 kullanım için geçerli. ve 90dk içinde 3 kullanıma kadar bir daha ücret kesmez. yani banliyöden sonra metroya ücretsiz binersin. sorun yaşayacağını sanmıyorum.

yok haftaya gelicem büyük ihtimalle bileti daha almadım zaten haklısın yani mantiken öyle olması lazım umarım şehrin işlet saatlerinde bilet alabilirim de ulaşım konusunda sıkıntı yaşamam kentkart almam lazım çünkü 2 gün orda olucam bu banliyo dediğin herhalde tren olsa gerek?

Şöyle söyleyeyim, metronun biraz daha büyüğü. İzmir treni de diyebiliriz tabi. Ya da hiç kafa karıştırmadan direkt metro desek de olur :D İzmirin kuzeyinden, güneyine kadar geniş bir ulaşım ağına sahip.
    http://www.izban.com.tr/Sayfalar/AgHaritasi.aspx?MenuId=97
    şöyle bir link vereyim. Kırmızı hat izban(banliyö) , mavi hat da metro.

• quote:

quote:

quote:

Şöyle söyleyeyim, metronun biraz daha büyüğü. İzmir treni de diyebiliriz tabi. Ya da hiç kafa karıştırmadan direkt metro desek de olur :D İzmirin kuzeyinden, güneyine kadar geniş bir ulaşım ağına sahip.
    http://www.izban.com.tr/Sayfalar/AgHaritasi.aspx?MenuId=97
    şöyle bir link vereyim. Kırmızı hat izban(banliyö) , mavi hat da metro.

metrodan daha uzun yolu varmış o gün gelince hangisi kolayıma gelirse onu kullanırım artık

• o gün metroya kadar izbanı kullanacaksın. hilal istasyonunda da metroya geçeceksin. ya da keyfine göre hareket edersin artık. kolay gelsin şimdiden
  • quote:

o gün metroya kadar izbanı kullanacaksın. hilal istasyonunda da metroya geçeceksin. ya da keyfine göre hareket edersin artık. kolay gelsin şimdiden

sorarım artık aynen bilene orda falan çok sağol yine de ilgin için
  • Arkadaşlar Meriç mahallesini bilen var mı ?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar istanbuldan izmire gidicem de akşam 12-1 arası inicem havaalanından bornovaya gitmem gerekiyo acaba nasul gidebilirim

Haftaya bilet alacağım dediğin için geçte olsa cevap yazayım, kentkart eshot havaalanı otobüslerinde 3-5 kart olarak satılıyordu en son değişmemiştir herkesin cebinde olmasına imkan yok sonuçta.

Havaalanından Bornova'ya kafan karışmadan en basiti Büyükşehirin otobüsü olan Eshot'a binmen. Hem gece saatin ona denk geliyor hem de aktarma yapmadan Bornova Ege Üniversitesi hastanesi önüne geliyorsun. Kalkış 01:40

Diğer şık İzban aktarmayla Metroya binmen ama sefer saatleri sana uymuyor. Metro son 00:20, kaldı ki ona binmen için öncelikle Cumaovası yönünden gelen ve son saati 00:04 olan ve Metroya yapacağın aktarma durağı olan Halkapınar'a saat 00:38de varacaksın. Bu da son Metroyu kaçırmış olma ihtimalin yüksek demek.

Diğer şık özel otobüs olan Havaş ama onlarda Bornova'ya gelmiyor maalesef.

Linkler aşağıda:

ESHOT

İZBAN

METRO

HAVAŞ

Aklına takılan olursa yardımcı olmaya çalışırım

• kırmızı pelerin kullanıcısına yanıt
    Haritadan baktım Altındağ Kokluca mezarlığı yakını ama ne gittim ne duydum açıkçası ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Haritadan baktım Altındağ Kokluca mezarlığı yakını ama ne gittim ne duydum açıkçası ...

Gittigidiyor'da bir mağazadan ürün aldık ürünün geldiği yer orası. Mağaza gittigidiyordaki tüm ürünleri kaldırmış. Telefonlara bakmıyor sanırım mağazayı da kapatmış :D

Üsküp Dayanıklı Tüketim Malz diye bir yer. Bilen gören varsa yardımcı olabilir diye yazdım , teşekkürler.
  • duduco kullanıcısına yanıt
    yeni gördüm de çok teşekkür ederim eshot herhalde en ideali benim için dediğin gibi aktarma falan yapmama gerek kalmıyor sanırım
  • CeTBLACK C kullanıcısına yanıt
    Evet direkt gidiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Evet direkt gidiyor..

peki saatleri sürekli var mı yani ben atıyorum gece 12 de uçaktan indim binebilir miyim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.