Şimdi Ara

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor.. (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
957
Cevap
109
Favori
167.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara da oturuyorum 3-5 sefer istanbul a bi o kadar konya ya arasıra kayseri ve yozgat a yılda 1 kezde antalya ya gidiyorum. Ayağımı yerden kesen tabiri caizse tenekeden bir tofaş ım var bagajında mangallığım ve semaverim eksik olmaz. Öyle dinlenme tesislerinde veya isim yapmış mekanlarda hiiç durmam 100 gr ete dünyanın parasını vermem. Güzergahımda geçtiğim yerleşim alanlarında kimin tabalelası eskiyse yiyeceğimi ordan alıp yol üzerinde aha burda mangalımı yapalım der dururum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende başlığı okudum kendi fikrimi yazmıştım. Sonradan diğer arkadaşları okuyunca ülkemizde baya zengin bir topluluk varmış tekrar şahit oldum. Bulunduğun şehirden başka bir şehre gezmeye tatile giderken o lüx tabelaların altında hangi koşullar altında içinde ne olduğu belli olmayan şeyleri yemek buda yetmezmiş gibi bi dünya para vermek döndükten sonra da ben falanca yere uğradım müthişdi diyerek kendini kandırmak. Bilmem ama bence anlamsız şeyler. Zevk meselesi diyeceğim fakat yapınca değil çevrene anlatınca zevk alabildiğin şeyler

• cnryldry kullanıcısına yanıt
    zenginlik!!! ne alaka hocam... lüks tabela falan... 1-2 mesajdan etkilenerek yazmayın.. genele bakın...

misal ben.. denizli'nin küçük ilçelerinden tavas'da tahinli ballı pide tavsiye etmişim... 3 kişilik.. hadi fiyatı 8 lira olsun.. ayrıca fırın gözünün önünde.. balını-cevizini hepsini gözünün önünde döküyor.. nesi pis.. nesi pahalı..burada insanlara,izmir'den 300 km sür, gel bir pide ye dön demiyoruz ki.. bunu lükse bağlaman doğru olmamış.. yolculuk yapanların karnı acıkınca ne yapsınlar? bir yerde yiyecekler nihayet...

yoksa ben de biliyorum, meşe odununu yerde yakmayı... kırşehir'den kg.ı 25 liraya 3-4 kg kuzu pirzola almayı.. közün üstünde adıyaman tarzı etli kırmızı biber patlatmayı...

son olarak.. sana da bir tavsiye vereyim bari... belki de biliyorsundur.. yozgat ve kayseri'ye de gidiyormuşsun... elmadağ rampalarını inince.. önünde kamyon ve tırların dolu olduğu yıldırımlar tesisleri var.... otur bir keskin tava ye.... istersen kırıkkale merkezde hocapaşa restaurant var, orda da müthiş yaparlar.. ama bak orası lüks tabelalı..

saygılar..

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turizmpsikoloğu -- 2 Haziran 2014; 15:51:04 >

• Dalaman havalimanından araç kiralandığında, özellikle sabah vakti ise, havalimanı çıkışında , Buram Kahvaltı Sarayı.

https://www.facebook.com/pages/Buram-Kahvaltı-Sarayı/119365368153490

http://www.mekanist.net/mugla/cafe/buram-kahvalti

Çok uygun fiyata, gayet doyurucu ve güzel bir köy kahvaltısı için tavsiye edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

zenginlik!!! ne alaka hocam... lüks tabela falan... 1-2 mesajdan etkilenerek yazmayın.. genele bakın...

misal ben.. denizli'nin küçük ilçelerinden tavas'da tahinli ballı pide tavsiye etmişim... 3 kişilik.. hadi fiyatı 8 lira olsun.. ayrıca fırın gözünün önünde.. balını-cevizini hepsini gözünün önünde döküyor.. nesi pis.. nesi pahalı..burada insanlara,izmir'den 300 km sür, gel bir pide ye dön demiyoruz ki.. bunu lükse bağlaman doğru olmamış.. yolculuk yapanların karnı acıkınca ne yapsınlar? bir yerde yiyecekler nihayet...

yoksa ben de biliyorum, meşe odununu yerde yakmayı... kırşehir'den kg.ı 25 liraya 3-4 kg kuzu pirzola almayı.. közün üstünde adıyaman tarzı etli kırmızı biber patlatmayı...

son olarak.. sana da bir tavsiye vereyim bari... belki de biliyorsundur.. yozgat ve kayseri'ye de gidiyormuşsun... elmadağ rampalarını inince.. önünde kamyon ve tırların dolu olduğu yıldırımlar tesisleri var.... otur bir keskin tava ye.... istersen kırıkkale merkezde hocapaşa restaurant var, orda da müthiş yaparlar.. ama bak orası lüks tabelalı..

saygılar..

Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

:) sen üstüne alınmasaydın keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: dodoruh

Kemal kükrer süper bir yer hocam

Kesinlikle. Yemek olmasa bile çay içmek için veya soğuk bir ayran içmek için mutlaka bir 15 dakikamı ayırıyorum oraya.
  • cnryldry kullanıcısına yanıt
    Yapma be dostum,ben mesajların çoğunu okudum tavsiye edilen yerlerin%85'i normal marka değeri yüksek olmayan ama kalite ve lezzeti bir arada tutan yerler. Hııı marka yerlerde var tabii ancak her kes kesesine göre hareket eder.
  • Konya da tandır yenecek mekan tavsiyesi var mı.. çevre yoluna yakın olursa daha iyi olur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha once bazi arkadaslar istanbul antalya yolu uzerinde kofteci yusuf aciliyor diye yazmislardi.

Gecerken son anda fark edip durabildim.

600 gr kofte + duble piyaz + kaymakli ekmek kadayifi + 2 ayran topam 37 TL.

Fiyat performans cok iyi.

Ekmek kadayifinin uzerinde essek kadar kaymak var. :)

Bence gonul rahatligi ile durulup yemek yenilebilir.

Istanbul antalya yolu uzerine acilmasina sevindim.

•  Adminler.. Bu konu silinsin.. Tavsiye edilen bir mekanın adı darbeci şerefsizlerle anılıyor..

Türkiye de otomobil ve otbüslerle bir çok yer dolaştım.Değişik mekanlardan yakıt almak vede dinlenmek imkanı buldum.

İstanbul vs gibi kuzeyden güneye tatile gidenler için yukarıda da resimini koyduğum İsmailin yeri Karaçam tessilerinde kahvaltı keyfni çok harika oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 2 Haziran 2014; 22:28:42 >
  • Kamyonların yoğunlukta olduğu tesisler de durun
    Adamlar işini biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulnation

quote:

Orijinalden alıntı: stfa

quote:

Orijinalden alıntı: dexterr

daha önce ksinlikle bahsedilmiştir eminim. ama bursa yalova mudanya iznik taraflarına giderseniz kesinlikle köfteci yusuf. ışık hızı ve uygun fiyat

Hatta daha da ileri gidip Bursa'yı geçtikten sonra Çanakkale, Balıkesir, Manisa, İzmir ve daha ileri bir güzergahta yol alacaklar için Susurluk'ta Köfteci Yusuf.
    Bursa tarafından giderken Yörsan'a gelmeden biraz önce sağda.

Geçen sene ve bu sene birer kez uğradık, köfte ve döner yedik.

Servis ışık hızı. Köfteler lezzetli (daha önce Akhisar Ramiz'e kadar durmuyorduk) , bu sene döner çok iyi.
    Ekmek tatlısının üzerine koydukları kaymak İstanbul'da markette 250-300 gr'lık ambalajlar halinde satılıyor ve lezzetli. (Duymasınlar,kaliteyi bozmasınlar)
    Fiyatlar çok hesaplı. Yörsan'da tost-içecek parasına köfte-salata-ayran-ekmek kadayıfı...

Kaliteyi bozmadan aynen devam etsinler...

manisadan bursaya gidicem. tam olarak nerede kaliyor. ?

https://tr.foursquare.com/v/k%C3%B6fteci-yusuf/4fd328b1e4b03121cdd5bc82

foursquare'de yukarıdaki gibi işaretlemişler, doğru gibi görünüyor.
    Susurluk'ta Yörsan Tesislerini (yemek yenen,Yörsan ürünleri alınabilen / üretim tesisleri değil) geçtikten birkaç dakika sonra yolun sol tarafında kalıyor.
    Linkteki harita yardımcı olacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Daha once bazi arkadaslar istanbul antalya yolu uzerinde kofteci yusuf aciliyor diye yazmislardi.

Gecerken son anda fark edip durabildim.

600 gr kofte + duble piyaz + kaymakli ekmek kadayifi + 2 ayran topam 37 TL.

Fiyat performans cok iyi.

Ekmek kadayifinin uzerinde essek kadar kaymak var. :)

Bence gonul rahatligi ile durulup yemek yenilebilir.

Istanbul antalya yolu uzerine acilmasina sevindim.

Ekmek kadayıfının üzerindeki kaymağı ifade edebilmek icin "eşşek" teki ş sayısı az olmuş. Birkaç tane daha "ş" hak ediyor, şaka bir yana.
    Selamlar...
  • Yarın Didime yola çıkacağım, akşam 7-8 arası Manisa civarında olacağım, orada 3 yer belirledim 1. Ablanın yeri, 2. Tavvuk, 3. manisaspor kebapçısı.. bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.
  • Yaz geldi. izinler başlıyor. Bu konuyu hortlatmak gerekir. Hem de fena halde hort.

Allah izin verirse 15 Temmuz günü akşamı Sahurdan önce yola çıkacağım. Seferi olacağım için oruç tutmayacağım. Belki dayanabilirim ama Allah'ın verdiği oruç tutmama iznini kullanmak istiyorum.
  • Bende bandırma balıkesir manisa ızmir yapacağım tavsiyeleri bekliyrum

• Konu açtım, ilgilenirseniz memnun kalırım...

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=93594250

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Yaz geldi. izinler başlıyor. Bu konuyu hortlatmak gerekir. Hem de fena halde hort.

Allah izin verirse 15 Temmuz günü akşamı Sahurdan önce yola çıkacağım. Seferi olacağım için oruç tutmayacağım. Belki dayanabilirim ama Allah'ın verdiği oruç tutmama iznini kullanmak istiyorum.

Benim gittiğim yol çok uzun olmadığından oruç tutarım hep. Ama yol uzun ise cidden çok zor oluyor.

Bu arada bir öneri de ben vereyim. Eğer benim gibi transit yolları otobanları sevmeyip, bu nedenle Perşembe Ordu arasını eski sahil yolundan gitmek isteyenler olursa yol üzerinde Vonalı Celal'de köfte, Uzun saçlının yerinde közde çay içebilirler.

• Durduğum yerler aynı ama hizmet kalitesi ve tatlar farklı oluyor her sefer...

Yola çıkmadan şekerli ve yağlı gıdalardan uzak güzel bir yemek yiyorum.

Buzdolabına içecekleri koyuyorum.

Atıştırmak için migrostan paket poğaça sarıyerden simit vb. günlük hazır ürünler alıyorum öyle çıkıyorum yola.

Üç ay önce durduğum yerde yine durduğumda lezzet ve kalitede düşme oluyor yada bana denk geliyor.

O yüzden ancak akaryakıt ve ihtiyaç molası için duruyorum arabayı kalabalıktan uzak park edip atıştırıyorum artık.

Sizlere naçizane tavsiyem tavsiye ediliyor diye gözünüz kapalı oturmayın.

Zaten gideceğiniz yerin temiz ve kaliteli hizmet veren kente özgü yerleri oluyor yolculuk sonrası daha keyifli oluyor.

Ben artık öyle yapıyorum.

İstanbul - samsun ise samsunda hacıda finali yapıyorum.

İstanbul - giresun ise ayvasıl pidede finali yapıyorum.

İstanbul - antalya ise 7 Mehmet de finali yapıyorum.

İstanbul - izmir ise topçuda finali yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

Yarın Didime yola çıkacağım, akşam 7-8 arası Manisa civarında olacağım, orada 3 yer belirledim 1. Ablanın yeri, 2. Tavvuk, 3. manisaspor kebapçısı.. bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.

Manisaspor kebapcısına gitmiştim 2 sene önce. Standart bir lezzetle karşılaştım. Pek bir esprisi yok açıkçası.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.