Şimdi Ara

Adli para cezası online ödeniyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mahkeme tarafından hapis cezam paraya çevrildi

bu cezayı online olarak ödeyebilirmiyim

e devlette bulamadım?

bir diğer soru;

ben bu parayı ödemesem, hapis cezasımı alırım yoksa kamuda mı çalıştırılırım?

sanığa verilen kısa süreli hapis cezası, 5237 Sayılı Yasanın50/1-a maddesi gereğince  adli para cezasına çevrilmesine; TCK'nın 52/3. maddesi gereğince adli para cezasının belirlenmesine esas tam gün sayısının 337 tam gün olarak belirlenmesine; TCK'nın 52/2. maddesi gereğince  1 günü takdiren 20,00 TL.den paraya çevrilerek sanığın   6.740,00 TL. ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

• Kağıt gelmesini bekleyeceksin 30 gün içerisinde ödemen için bir kağıt gelecek kağıtta yazan savcılığın infaz kalemine sana gelen kağıtla birlikte gideceksin. Orada ödeme için yönlendirilirsin vezne para sayma vs işleri ödeme yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uyap vatandaş portalında ödeme yapma ekranları var ama sizin durumda oralardan ödeme yapılıyor mu bilmiyorum. Siz yine de inceleyin.

• baktım ama ordan mahkeme masrafları vb. şeyler ödeniyor..gib'den baktım, ordada borçlu görünmüyorum.

artık @Storm Raider in dediği gibi yaparım..

• hakanyalcintas H kullanıcısına yanıt

Bu konuyu da yazın hocam sonucu, herkes bilgilenmiş olur Google aramalarından konunuzu bulanlar mesela.

• @Storm Raider ın anlattığı gibi.

şunu ek olarak eklim; daha önce hagb uygulanmış, verilen denetim süresinde suç işlemişseniz, hagb uygulanan mahkeme tekrar açılıyor.iki mahkemedende ayrı ayrı yargılanıp, ayrı ayrı cezalandırıyosunuz.ama uyuşturucu baronlarıyla iş birliğiniz yada kara para aklayanlarla birlikteliğiniz var ve devlet içindeyseniz, onda problem olmuyor. hatta ankarada devletin mahsenlerini usulsüzlükle üstünüze alıyorsanız ve mahkeme bu usulsüzlüğü ıspat ediyorsa, sadece evleri elinizden alıyor, yaptıklarınız yanınıza kar kalıyor..

iki olayımda kavga ve birbirimizdende şikayetçi değiliz.devlet kasasındaki açıkları, bize kestiği para cezalarıylamı kapatacak.

jeliboncu gibi niceleri var, onlarla ekonomi bile düzelir aslında..neyse..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.