Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.657
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duduco

@bilgisayars ; valla yapı kredinin hem adiosundan yararlan hem loungedan yararlanmak felaket bir şey. İstediğiniz kadar yemek içmek alkol dahil sınırsız, masaüstü pc, notebook, ipad ücretsiz internet 1 saat bekleme süresi bile olsa zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Uçağa biniş şöyle 4-5 saat önce başlasa da geçsek oraya tam süper olacak

Hocam sınırsız derken ücretsiz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartok

quote:

@bilgisayars ; valla yapı kredinin hem adiosundan yararlan hem loungedan yararlanmak felaket bir şey. İstediğiniz kadar yemek içmek alkol dahil sınırsız, masaüstü pc, notebook, ipad ücretsiz internet 1 saat bekleme süresi bile olsa zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Uçağa biniş şöyle 4-5 saat önce başlasa da geçsek oraya tam süper olacak

Hocam sınırsız derken ücretsiz mi?

herşey sınırsız ve ücretsiz. istersen kuruyemişleri ceplerine bile doldurabilirsin.

• Aynen, ama benim yaptığım gibi yapmayın 2-3 tane nutella küçük paketi çantaya attım yolda patlamış pasaportu zor kurtarmıştım:)) Bir de ıslak mendilleri fazla koydum cebimde abu dabi aktarmasında güvenlikten 3 kere geçince anladım ki ıslak mendillerde güvenlik geçişinde uyarı veriyor:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duduco -- 25 Haziran 2011; 9:14:14 >
  • dostlar aşağıdaki telefon 150tl puan kazandırıyor, sanırım ben alsam puanlarımı buradan birisine devredemem değil mi,
    ya da buradan birisi alsa ben ona ödesem,
    isteyen varsa beri gelsin 150*3:450tl eder toplamda
  • hangi telefon? linki ben mi goremedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _alabora_

hangi telefon? linki ben mi goremedim :)

pardon ya linki unutmuşum :D

http://www.darty.com.tr/e_commerce/CEP-TELEFONU/HTC/DESIRE-Z-p-55987-c-000000.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

quote:

http://www.darty.com.tr/e_commerce/CEP-TELEFONU/HTC/DESIRE-Z-p-55987-c-000000.htm

puanı sadece 1. derece yakınlara aktarabilirsiniz. o yüzden kendiniz için düşünün derim.

• quote:

Aynen, ama benim yaptığım gibi yapmayın 2-3 tane nutella küçük paketi çantaya attım yolda patlamış pasaportu zor kurtarmıştım:)) Bir de ıslak mendilleri fazla koydum cebimde abu dabi aktarmasında güvenlikten 3 kere geçince anladım ki ıslak mendillerde güvenlik geçişinde uyarı veriyor:)))

duduco hocam çok yaşa emi Bende world lounge a erken gidiyorum izmir-istanbul aktarmalı uçuşu alabilirsem biraz erken alıyorum. Malumunuz world lounge deniz yemeyen keriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 25 Haziran 2011; 17:54:35 >

• quote:

dostlar aşağıdaki telefon 150tl puan kazandırıyor, sanırım ben alsam puanlarımı buradan birisine devredemem değil mi,
    ya da buradan birisi alsa ben ona ödesem,
    isteyen varsa beri gelsin 150*3:450tl eder toplamda

Valla onu kampanya başlamadan yazışıp dün akşamdan hallettik de hala almayan varsa hiç kaçırmasın nerdeyse bir uzakdoğu biletinin üçte biri:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

quote:

puanı sadece 1. derece yakınlara aktarabilirsiniz. o yüzden kendiniz için düşünün derim.

Hocam sureli puanlar aktarilamiyor diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: floods

quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

quote:

Hocam sureli puanlar aktarilamiyor diye biliyorum

Buraya yazmadim ama mobil yazdigim icin mi burda cikti acaba

• http://www.darty.com.tr/e_commerce/CEP-TELEFONU/HTC/DESIRE-Z-p-55987-c-000000.htm

arkadaşlar bu telefonu bir arkadaş alıp bana sanal pazardan satsın 150*3:450tl eder, düşünen varsa bugün saat 12ye kadar pmden irtibata geçsin
  • quote:

arkadaşlar bu telefonu bir arkadaş alıp bana sanal pazardan satsın 150*3:450tl eder, düşünen varsa bugün saat 12ye kadar pmden irtibata geçsin

pm attım.

• puanların son kullanım tarihi 11 temmuz olduğundan bana uymadı. avans kapatmak yada 11 temmuza kadar plan yapıp tatile gidecekler arkadaşa yardımcı olabilir.
  • pisco arkadaşımızın paylaştığı taxfree uygulamasını anlatıyorum arkadaşlar çok yararı olacaktır

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-

Öncelikle

1) Tax Free Nedir?

Tax Free Uygulaması, Turist olarak gittiğiniz Yurt Dışı'nda ki alışverişlerinizde aldığınız ürünün ülke tarafından belirlenmiş olan vergisinin belirli bir kısmını aldığınız uygulamaya verilen isimdir.

Örnek verecek olursak en basitinden Almanya'da 629 Euro'ya satılan Iphone 4 16gb modelinin 71 Euro olan Tax Free geri ödemesini Nakit ya da Kredi Kartına hatta çek olarak alabilirsiniz.

2) Uygulanacak adımlar nelerdir?

Tax Free için yapılması gereken 3 basit adım vardır
    a) Ürününüzü satın alır iken Faturanızı Tax Free faturası olarak isteyiniz.
    b) Aldığınız Tax Free faturasını ürünü aldığınız ülkede ki Gümrük Ofisine onaylatınız.(ürün yanınızda olmalı )
    c) Biriktirdiğiniz aynı zamanda onaylattığınız Faturalarınız da ki vergi miktarlarını Dünya'da bulunan 200 ü aşkın Tax Free Ofisi'nden birinden Nakit, Kredi Kartınıza aktararak ya da Çek olarak alabilirsiniz.

3) Hangi Ülkeler de Tax Free Geçerlidir?

Geçerli olan Avrupa Birliği Ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İngiltere.

Geçerli olan Dünya Ülkeleri: Arjantin, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Fas, Meksika, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Singapur, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye ve İngiltere, Tayland.

4) Bu Uygulamadan kimler faydalanabilir?

Bu uygulamadan yalnızca turistler faydalanabilir. Eklemek gerekirse gittiğiniz ülkede oturma izniniz varsa ( özellikle yüksek lisans okumaya giden arkadaşlar için ya da Avrupa' da yaşayan vatandaşlarımız için ) bu uygulamadan faydalanamıyorlar.

5) Tax Free için minimum bir alt limit var mı?

Evet! Vardır. Örnek olarak Almanya için bu tutar 25 Euro dur.

6)Tax Free Ofislerinin yerleri nerededir ?

http://www.global-blue.com/traveller-services/tax-free-shopping/refund-points/
    Bu linkte Her Ülkenin Ofislerinin yerleri, çalışma saatleri yazmaktadır.

7)Almak istediğim üründen alacağım vergi miktarını nasıl hesaplayabilirim?

Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte ve kesin olmamakla birlikte şu adres sizin için hesaplıyor
    http://www.global-blue.com/traveller-services/tax-free-shopping/refund-calculator/

8) Hangi Ülkede Hangi Kurallar geçerli bilmiyorum diyorsanız

http://www.global-blue.com/traveller-services/tax-free-shopping/

Sağ tarafta göreceğiniz üzere her ülke için kurallar yazılmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 29 Haziran 2011; 14:55:32 >

• Süper bilgilendirme olmuş elinize sağlık arada düzeltmeleri de yapalım isterseniz ilk ben yazayım Tayland'ı atlamışsınız orda da TaxFree alabilirsiniz
  • quote:

Süper bilgilendirme olmuş elinize sağlık arada düzeltmeleri de yapalım isterseniz ilk ben yazayım Tayland'ı atlamışsınız orda da TaxFree alabilirsiniz

ok duduco tayland ve singapur da eklendi. kendim gittiğim singapuru unutmuşum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Süper bilgilendirme olmuş elinize sağlık arada düzeltmeleri de yapalım isterseniz ilk ben yazayım Tayland'ı atlamışsınız orda da TaxFree alabilirsiniz

Yok Singapur vardı zaten 2 olmuş:))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Yok Singapur vardı zaten 2 olmuş:))

doğru walla dikkatin için saol abi

• Valla tek tek okudum hepsini acaba var mıdır bilmediğim yerler diye o yüzden:))
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.