Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.076
Favori
5.538.651
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1500 tl puanım var korel otele gidecem nasipse 3 katmı değerli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ zaten öyle yazmış ben de öyle yorumladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraye43

1500 tl puanım var korel otele gidecem nasipse 3 katmı değerli

yaklaşık olarak. biraz altı üstü oynayabilir

http://www.setur.com.tr//hotel/detail.aspx?s=1&hid=2672&uq=TO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 18 Ocak 2012; 22:33:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

arkadaşlar adios ile londradaki otellerdede kalabiliyor muyuz? Londra'da kalan ve memnun olan var mıdır?

Londrada şu otelde kalmıştım

http://www.booking.com/hotel/gb/radissonberkshire.en-gb.html?label=gog235jc;sid=46cfa46c50ab4c8dec06d5a8617fa500;dcid=1;srfid=7c2528baa53a6462977e8bfc1af84b43X23

benim kaldığım hafta sonu fiyatı 280 tl idi ve kahvaltı dahildi.oda ve kahvaltısı çok güzeldi. herşeyden öte otelin yeri bir harika, tam oxford street üzeri ve londranın göbeği.. tavsiye ederim. eğer başka otel bakacaksanız oxford street yakınında olması gezmeyi kolaylaştırır. yada herhangi bir metro durağına yakın yer seçin. londrada metro her yere gidiyor nasılsa, alırsınız günlük sınırsız biniş kartı istediğiniz yere gidersiniz... londra yı özledim bu arada, gerçekten güzel bir şehirdi...

Hocam İngiltere vizesi için çok uğraştırıyorlar mı? İzmir'den, İstanbul'daki bir aracı kuruluşla görüşmeye falan gitmeden vize almak mümkün mü? Pasaportumda bulunan çok sayıda Schengen vizesinin faydası olur mu?

• Üstadlar özelliklede Sabri üstad konunuz (mesleğiniz de) olduğu için bir önerim var.

Malum bu başlık bugüne kadar sağolun çoğumuzun fazlaca işini gördü fakat maalesef bazen mevcut durumu kurslarımızda bolca görülen duruma benzetiyorum. Orta sevieye ingilizce kursunda devamsız iki tane başlangıç seviye öğrenci olur en basit soruyu sorar sınıfında devamlılığında sıkıntıya sebebiyet verir.

Önerim bu kadar işiniz arasında zor olabilir ama kendi başımıza forum haline gelebilmemizdir
    .(Başlangıç maliyeti ve emeği gerekiyor sanırım)

Bu durumda...

-Konu başlıkları ayrı olacağından takibat kolaylaşacaktır.
    Örneğin yeni başlayanlar,
    süresiz puanlar,
    lounge kuralları,
    kampanya kampanya ayrı takip,
    gezen arkadaşların yorumları, vb,

- Son dönemde çok takıldığım iki kelam etmemesine rağmen sanki mecburlarmış gibi real puanı güme gitmesin diye uğraşan arkadaşlara buda kapak olsun diyebilecek arkadaşların elemine edilebileceğini,

- Başka banka kartlarınıda (clupfinas, vakıf mil plus, belki bonusun takip edilebileceğini,

düşünüyor. Takdiri size bırakıyorum. Zaten gözüken bu reytingle reklam alıp sitenin maliyetini bırakın iyi para bile kazanabileceğini zannediyorum.

• Ben yine abuk bir soru ile ortalığı karıştırayım biraz, boş durmak olmaz :)

Ben süresiz puanları Play'de biriktirip sürelileri Adios'da bırakıyordum. Şimdi bu Adios'un süreli puanlarının da süresize çevrilmesi nedeniyle işler biraz karıştı haliyle. Acaba yarın bir gün bir sorun olur da kampanya koşullarında süreli olarak geçen ama telefonlarımız ve maillerimiz ile "silinmeyecektir" damgasını alan bu puanlar silinir mi? İşte burada aklıma tekrar acaba ileriyi garantiye almak için bu puanları Play'e mi atsam dedim. Böylece puanları garantiye almış olurum. Ne olur ne olmaz, zar zor kazanıyoruz o puanları onlarda çarçur olmasın :)

Uzman arkadaşların fikirlerini esirgemeyeceğine eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meier

ya arkadaşlar deli olacam ya. yapı kredi world onlinedan ekstre kesilmesi sonrası son ödeme tarihinden önce kart borcunun bir kısmını ödediğimizde kalan borcun ne kadar olduğu neden görünmüyor? örneğin ekstre kesim sonrası kart borcu 2000 TL olsun. son ödeme tarihinden 5 gün önce 1250 ödedim. son ödeme tarihinde kalanını ödeyeceğim. kalan borcun 750 TL olduğu görünmüyor hiç bi yerde. ATM'den de baktım orada da görünmüyor. boyle saçmalık olur mu ya. hatta ATM'den borcun taamını öde adımına bastığında 2000 TL istiyor yine müşteriden, 750 değil.

yok mu bi yardım edecek olan. acaba ben mi bulamadım ya da?

arkadaşlar bilen birisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oft01819

quote:

Orijinalden alıntı: oksit

quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

arkadaşlar adios ile londradaki otellerdede kalabiliyor muyuz? Londra'da kalan ve memnun olan var mıdır?

Londrada şu otelde kalmıştım

http://www.booking.com/hotel/gb/radissonberkshire.en-gb.html?label=gog235jc;sid=46cfa46c50ab4c8dec06d5a8617fa500;dcid=1;srfid=7c2528baa53a6462977e8bfc1af84b43X23

benim kaldığım hafta sonu fiyatı 280 tl idi ve kahvaltı dahildi.oda ve kahvaltısı çok güzeldi. herşeyden öte otelin yeri bir harika, tam oxford street üzeri ve londranın göbeği.. tavsiye ederim. eğer başka otel bakacaksanız oxford street yakınında olması gezmeyi kolaylaştırır. yada herhangi bir metro durağına yakın yer seçin. londrada metro her yere gidiyor nasılsa, alırsınız günlük sınırsız biniş kartı istediğiniz yere gidersiniz... londra yı özledim bu arada, gerçekten güzel bir şehirdi...

Hocam İngiltere vizesi için çok uğraştırıyorlar mı? İzmir'den, İstanbul'daki bir aracı kuruluşla görüşmeye falan gitmeden vize almak mümkün mü? Pasaportumda bulunan çok sayıda Schengen vizesinin faydası olur mu?

Sizin meslek ve gelir düzeyinize göre gitmenize gerek kalmayabilir. Eşim devlet memuru ve yeşil pasaportumuz var daha önce bir kaç kere avrupaya giriş çıkış kaşeleri var, 2 sene önce turistik amaçlı Londra seyahati için İzmir'den yetkili büroya evrakları teslim etti görüşmeye çağrılabilirsiniz dendiği halde 1 hafta sonra vizeyle beraber pasaport geri geldi. Yani eliniz sağlam ise gerek kalmayabilir

• quote:

quote:

ya arkadaşlar deli olacam ya. yapı kredi world onlinedan ekstre kesilmesi sonrası son ödeme tarihinden önce kart borcunun bir kısmını ödediğimizde kalan borcun ne kadar olduğu neden görünmüyor? örneğin ekstre kesim sonrası kart borcu 2000 TL olsun. son ödeme tarihinden 5 gün önce 1250 ödedim. son ödeme tarihinde kalanını ödeyeceğim. kalan borcun 750 TL olduğu görünmüyor hiç bi yerde. ATM'den de baktım orada da görünmüyor. boyle saçmalık olur mu ya. hatta ATM'den borcun taamını öde adımına bastığında 2000 TL istiyor yine müşteriden, 750 değil.

yok mu bi yardım edecek olan. acaba ben mi bulamadım ya da?

arkadaşlar bilen birisi var mı?

Güncel kart bilgilerinden esktre borcunuzu ve dönem içi ödemeleri görebiliyorsunuz, burda toplama çıkarma sonucu bulabilirsiniz dediğiniz rakamı direkt göstermiyor maalesef..

• quote:

Orijinalden alıntı: duduco

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wellwet

Ben başliim :P

16 Şubat Atatürk - Buenos Aires - 26 Şubat Atatürk dönüş
    14 Mayıs Sabiha Gökçen (Basel-Kanarya Adaları) - 23 Mayıs dönüş
    19 Ekim Atatürk - Nairobi - 31 Ekim Darüssalam üzerinden Atatürk dönüş

Arada iş için de giderim bir yerlere ;)

abi sen çalışmıyor musun ya, emekli misin nesin

ya da hangi işte çalışıyorsun. nereden buldun bu kadar izni

Ben de soracaktım da utandım valla; ama emekliliği nerden çıkardınız arada iş için de giderim demiş. Gezmekten arta kalan vakitlerde iş içinde gidiyor şaşırdım

Mühendisim, yaklaşık 20 yıldır part-time çalışıyorum. Yazdığım tatiller de ortalama 9 günlük tatiller 4 gün haftasonunu atın iş zamanımdan 5-6 ar gün yiyorlar ;) Eskiden daha uzun gezerdim :P

Başka sorusu olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: celtavigo

Üstadlar özelliklede Sabri üstad konunuz (mesleğiniz de) olduğu için bir önerim var.

Malum bu başlık bugüne kadar sağolun çoğumuzun fazlaca işini gördü fakat maalesef bazen mevcut durumu kurslarımızda bolca görülen duruma benzetiyorum. Orta sevieye ingilizce kursunda devamsız iki tane başlangıç seviye öğrenci olur en basit soruyu sorar sınıfında devamlılığında sıkıntıya sebebiyet verir.

Önerim bu kadar işiniz arasında zor olabilir ama kendi başımıza forum haline gelebilmemizdir
    .(Başlangıç maliyeti ve emeği gerekiyor sanırım)

Bu durumda...

-Konu başlıkları ayrı olacağından takibat kolaylaşacaktır.
    Örneğin yeni başlayanlar,
    süresiz puanlar,
    lounge kuralları,
    kampanya kampanya ayrı takip,
    gezen arkadaşların yorumları, vb,

- Son dönemde çok takıldığım iki kelam etmemesine rağmen sanki mecburlarmış gibi real puanı güme gitmesin diye uğraşan arkadaşlara buda kapak olsun diyebilecek arkadaşların elemine edilebileceğini,

- Başka banka kartlarınıda (clupfinas, vakıf mil plus, belki bonusun takip edilebileceğini,

düşünüyor. Takdiri size bırakıyorum. Zaten gözüken bu reytingle reklam alıp sitenin maliyetini bırakın iyi para bile kazanabileceğini zannediyorum.

Hocam önerin için çok teşekkürler daha öncede bir arkadaş bir blog önerisinde bulunmuştu, burası adı üstünde sıcak fırsatlar reyting o açıdan çok yüksek tabiki konunun çok ilginç olmasıda kat kat arttırıyor reytingi. bunun bizim açımızdan reytingin avantajı daha çok kişiye yardımcı olmak ve bu sayede birçok yeni şey öğrenebilmek. inan bende hergün yeni şeyler öğreniyorum. bu kadar bilgi birikimini web sitesine taşımak çok zor. maddi çıkar dersen zaten yeteri kadar sağlıyoruz puanlar sayesinde hepimiz.
    benim işim donanım web dizayndan malesef anlamam.
    Belki bir ara öğrenirim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 18 Ocak 2012; 23:21:16 >

• Hadi hayırlısı:))

markafoni.com'da World'e özel %10 Worldpuan* ve peşin fiyatına 3 veya 6 taksit fırsatı!

Kampanya Koşulları

Kampanya 16 Ocak - 16 Şubat 2012 tarihleri arasında, *200 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.
  • İngiltere vizesi İstanbul'dan alınacaksa ve gitmeniz mecburi mevkiniz önemlid eğil daha yeni bir bankanın ceosu gitmek zorunda kaldı normalde işler hemen halloluyor ma bazen kıl birine düşebiliyorsunuz ama en fazla zaman kaybı olur genelde vizeyi veriyorlar.
  • ingiltere vizesi için randevu alıp bizzat gidiyorsunuz, başvuruyu yapacağınız yerde türkler çalışıyor, ingiliz suratsızlığını onlar da almış durumda, burunları havada. hiçbir aracı kuruma para kaptırmaya gerek yok, formu internetten doldurun ve ne kadar gelir belgeniz malınız tapunuz varsa alın gidin. işlem 15 dakika sürüyor (randevulu gitmek gerek) vize bana 10 günde çıktı lakin ingilteredeki firmadan davet mektubum filan vardı. ancak bana vizeyi veren ingilizler ülkeye girişte ayak üstü bir mülakata daha aldı, niye geldin? ne zaman dönücen? davet mektubun nerede? nerede çalışıyorsun? ulan madem vizeyi verdin birde bu sorgu ne? ben sıradayken bir kaç kişiyede zorluk çıkardılar, çok kıl adamlar çokk, ancak işte düzenli ve tarihi yeri, müzesi bol bir memleket, fırsat olsun bunca zahmete yine katlanıp giderim... sırf british museum u tekrar gezmek için...
  • quote:

Hadi hayırlısı:))

markafoni.com'da World'e özel %10 Worldpuan* ve peşin fiyatına 3 veya 6 taksit fırsatı!

Kampanya Koşulları

Kampanya 16 Ocak - 16 Şubat 2012 tarihleri arasında, *200 TL ve üzeri alışverişlerde geçerlidir.

Mustafa şimdi aradım thy yi yeni birşey öğrendim:

UÇUŞLARIMIZ BAĞLANTILI UÇUŞ DEĞİLSE:
    VE
    YURTİÇİ AKTARMALI YURTDIŞINA UÇACAK YOLCULAR İÇİN:

2 UÇUŞ ARASINDA MAKSIMUM 12 SAAT OLMASI ŞARTIYLA izmirde dış hat terminalinden girip bavulları teslim edip transit kısmından geçip yine iç hatlardan uçarsak

<istanbulda kontuara girmemize gerek kalmıyormuş>

Müşteri hizmetlerinin error verme ihtimaline karşılık tekrar arayıp teyit etmek lazım tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 18 Ocak 2012; 23:22:38 >

• Konuda sağolsunlar uzman arkadaşlar her türlü sorularımıza cevap veriyorlar,bende bir müddettir takip ediyorum konuyu ve ilk rezervasyonumu yaptırmak istiyorum ancak şöyle bir durum var; bir termal otelde 3 günlük bir haftasonu rezervasyonu yaptırmak istiyorum 4 kişilik fakat seçtiğim tarihte setur un sitesinde ve bookinturkey.com da seçtiğiniz tarihte oda durumu müsait değildir derken aynı tarihte booking.com dan yada otelin kendi websitesinden bakınca rezervasyon yapmama imkan veriyor,bunu 3-4 otelde denedim hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.Sorunu nasıl çözebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Hadi hayırlısı:))

Kampanya Koşulları

Mustafa şimdi aradım thy yi yeni birşey öğrendim:

UÇUŞLARIMIZ BAĞLANTILI UÇUŞ DEĞİLSE:
    VE
    YURTİÇİ AKTARMALI YURTDIŞINA UÇACAK YOLCULAR İÇİN:

2 UÇUŞ ARASINDA MAKSIMUM 12 SAAT OLMASI ŞARTIYLA izmirde dış hat terminalinden girip bavulları teslim edip transit kısmından geçip yine iç hatlardan uçarsak

<istanbulda kontuara girmemize gerek kalmıyormuş>

Müşteri hizmetlerinin error verme ihtimaline karşılık tekrar arayıp teyit etmek lazım tabi

Ama iki havayolu farklıysa? Ben genelde uzakdoğuya İzmir'den uçmayan şirketlerle gidiyorum daha ucuz oluyor, bağlantıyı atlas pgs o an için en ucuz hangisiyse onla yapıyorum. O zaman da geçerli mi acaba? Bu THY hizmeti mi yoksa yer hizmetleri şirketinin mi? Gerçi NY yolculuğum THY bağlantılı sorun yok ama nisanda ki yine böyle olacak o zamana öğrenirsem süper olur

• quote:

Orijinalden alıntı: akonay

Konuda sağolsunlar uzman arkadaşlar her türlü sorularımıza cevap veriyorlar,bende bir müddettir takip ediyorum konuyu ve ilk rezervasyonumu yaptırmak istiyorum ancak şöyle bir durum var; bir termal otelde 3 günlük bir haftasonu rezervasyonu yaptırmak istiyorum 4 kişilik fakat seçtiğim tarihte setur un sitesinde ve bookinturkey.com da seçtiğiniz tarihte oda durumu müsait değildir derken aynı tarihte booking.com dan yada otelin kendi websitesinden bakınca rezervasyon yapmama imkan veriyor,bunu 3-4 otelde denedim hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.Sorunu nasıl çözebilirim ?

Seçtiğiniz oteli arayıp yer olup olmadığını sorun yer varsa konuştuğunuz kişinin ismini alıp acentenize aratacağınızı söyleyin ve setura o kişinin ismini verip durumu anlatın, %90 sorununuz hallolacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Pasaport çıkaracak arkadaşlar için bilgilendirme:

11 OCAK 2012 izmirde yaptığım pasaport başvurusuna istinaden 18 OCAK 2012 de passaportlarım elime postadan ulaşmıştır.

Bu konudaki her aşamada beni cep telefonu sms ile bilgilendiren yetkililere teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca Ankara ya pasaport genel müdürlüğü attığım maillere çok kısa sürede tatmin edici cevap gelmeside konuya ne kadar vakıf olduklarını ve ciddiyetle eğildiklerini gösterrmektedir. Web sayfalarında toplam pasaport verme süresinin yoğunluktan dolayı 15 güne kadar uzadığını belirtmelerine rağmen pasaportların 5. işgününde gelmesi nedeniyle teşekkürlerimi sunarım.,

Bu sayede dubai uçak biletlerim ve otel yanmamış oldu

Dostum dubai icin kisa bilgi lutfen hangi hava yolu sirketi ve hangi otel iki cocuklu bir aile (5,6 yaslarinda) icin dubai gezilesi bir yer midir mart ayinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akonay

Konuda sağolsunlar uzman arkadaşlar her türlü sorularımıza cevap veriyorlar,bende bir müddettir takip ediyorum konuyu ve ilk rezervasyonumu yaptırmak istiyorum ancak şöyle bir durum var; bir termal otelde 3 günlük bir haftasonu rezervasyonu yaptırmak istiyorum 4 kişilik fakat seçtiğim tarihte setur un sitesinde ve bookinturkey.com da seçtiğiniz tarihte oda durumu müsait değildir derken aynı tarihte booking.com dan yada otelin kendi websitesinden bakınca rezervasyon yapmama imkan veriyor,bunu 3-4 otelde denedim hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.Sorunu nasıl çözebilirim ?

Seçtiğiniz oteli arayıp yer olup olmadığını sorun yer varsa konuştuğunuz kişinin ismini alıp acentenize aratacağınızı söyleyin ve setura o kişinin ismini verip durumu anlatın, %90 sorununuz hallolacaktır

peki hocam yarın oteli arayıp yer durumunu teyit ettireyim ozaman,birde seçeceğimiz otel illa seturun sitesinde olan otellerden bir olmalı değilmi başka bir otelden rezervasyon yaptıramıyoruz galiba..

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.