Şimdi Ara

adalete inancım kalmadı yüzde 120 faiz hukuktan anlayan arkaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tefeçilihin suç olduğu bi ülkede resmi yoldan bizden alınan faiz Mahazdan Alınan ürün tv yaklasik 3000 tl değerinde
    Alan ablam kefil annem
    13.05.2013 tarihi itibariyle takip cıkışı .ödeme emri gideri .avukat vekalet üçreti tahsil harci dağil top borc 7 ,204.11
    Ablamın imzaladığı tahadüt top 23,808.96
    Borcta geçikmeden dolayı gelen
    1 mahkeme faiz hesabındaki yanlış hesaptan ret
    Temiz 2 mahkeme faiz yanlış ama itiraz olmadığı içn başka mahkmelere yönlendiyo o yuzden tahadüt ihlal cezası onaylıyo
    Hiç bi mahkeme kağadı gelmedi bunlar sonradan öğreniliyo
    Yani 13.05 2103 hersey dağil top borc 7,204.11
    Bu zamana kadar ödenen dekontlu bakiye 6,692
    Artı evde eşyalar haczedidi
    Suan itibariyle kalam bizde istenilen borc 28 000 den fazla
    Suan aylık yüzde 10 işleyen fayiz
    Annem ablama kefil onun bu fayize itiraz hakkı yokmu
    Türkiyede hukuki yolla aylık yüzde 10 faiz alınıyosa artık bi ümidim kalmadı adaletten bu ülkeden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadwolf -- 22 Nisan 2015; 11:27:35 >

• okumadım
  • Duzgun yazsan okuyabilirdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biggiesmalls47

okumadım
    Yardım etmeyi isterdim ama öncelikle meramını anlatacak kadar Türkçe öğrenmen gerekiyor. O %10 faiz aylık değil, yıllık.
  • Iustinianus kullanıcısına yanıt
    Ufak telefondan yazdığım için imla hataları olabiliyo faiz aylık yüzde 10 yıllık yüzde 120

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadwolf -- 22 Nisan 2015; 11:25:16 >
  • 3 bin tl lik televizyon aldı ablan zamanında şu an 28bin tl lik borcunuz çikti dogru mu anladim.
  • 2 inç telefonda yazıyorum kardeş 2 sene içinde faizler dağil avukatlık üçreti vs dağil borc 7000 bin tl
    7000 e yakında yatırmışım suan 28000 bin dağa isteniyo içra dairesine gittihimde aylık yüzde on yıllık yüzde 120 faiz işletiyolarmış
  • Iustinianus kullanıcısına yanıt
    Aylık yüzde 10 olsa 7000 tl para 5 katına çıkarmı 2 sene dolmadan takip sonrası faiz yüzde 120 yıllık gidip baktım adliyeden
  • mmert02 kullanıcısına yanıt
    Aynen bu arada 7000 tl de yatırdım 35000 aslında yatan parayıda katarsak
  • Simdi 28 milyar borc mu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meot1

Simdi 28 milyar borc mu var.
    geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: _fosil_

Bu arkadastan bi htc m8s pazarligimiz oldu.cuma günü parasını hesabina geçtim ptt izmir Şirinyer okan özdemir adına oda gün içinde bana ürünü kargolayacakti.fakat kargolamadi telefonu para hesabina gectikten sonra full kapalı idi.numarasına ulasilmiyordu.burdan pm attim ama yanit bulamadım. Taki pazar günü bana burdan pm attı telefonu bana yollamak için fabrika ayarlarına alırken telefon susmus ve başka telefonuda olmadığı için telefonu kapalıymis.forumada bu sebebten girmemiş .ben anlayışla karsiladim.telefonu servise vereceğini söyledi bende yetkili servis haricinde baska servislerin telefona daha fazla zarar verebileceğini söyledim. Kendisi benden banka hesap numarası istedi bende verdim.kendisi bugün telefonu servise birakinca bana haber verecekti. Vermedi.sabahtan beri kendisine ulaşamıyorum. Paramida yollamadi kendisine de ulaşamıyorum. Alışveriş lerinizde dikkatli olun diye bu mesaji yazdim.sanirim ben dolandirildim siz de dolandirilmayin.

son durum ne

• Tamamen okumadım ama senede veya sizi borç altına sokan herhangi bir belgeye imza attıysanız üstünde yazan faizi peşinen kabul etmiş sayılırsınız.
  • Ahirete diye okudum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: STR Priest

Ahirete diye okudum :(
    Bu arkadaştan htc m8s üzerine pazarlık yapıp 750 lirayı izmir şirinyer okan özdemir adına yolladım profilinde eski satışların da güzel yorumları vardı ona güvenip böyle bi alışveriş yaptım.02.10.2015 tarihinde yani geçen hafta değil önceki hafta cuma günü para hesabına gitti.parayı çekti arkadaş sonra telefonuna 2 gün ulaşılmadı forumada girmedi.pazar günü en sonun da forum üzerinden mesajlarıma cevap verdi parayı çekip harcamış telefonu daha sonra kargoya vermek için fabrika ayarlarına döndürecekken telefon bi anda susmuş ve b idaha açılmamış ikinci bir telefonu olmadığı için ulaşılmaz durumda imiş.parayı pazartesi günü yani geçtiğimiz hafta pazartesi hesabıma yatıracağını söyledi eyvallah dedim kabul ettim.tabi gelin görün ki pazartesi günü de okan özdemir yani satıcı arkadaşa ulaşamadım.ta ki salı günü öğlen saat 12:30 da hesabıma 400 lira para yatırdı kalan kısmı cuma yada cumartesi haftalık alınca yollayacağını ibraz etti tamam dedim.velhasıl cuma günü de hatta cumartesi de para hesabıma yatmadı cumartesi günü mesaj attım bu gün akşam yada pazar günü öğlen paran hesabında dedi gelin görün ki bu gün pazartesi ve hala para da yok okan özdemir de yok telefonu kapalı foruma girmiyor.350 lira param halen kendisinde 20 lira da havale ücreti verdim zor durumda kalmaması için o parayıda bana yollama dedim zaten zor durumdasın dedim ama ona rağmen para gelmedi.yarında kendisi ile iletişim kurup paramı yollamazsa avukat aracılığı ile hakkında nitelikli dolandırıcılıktan savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.alışveriş yapmadan önce iyice düşünün veya bana pm atın durumu size daha detaylı anlatırım.saygılarımla iyi forumlar.

• Bu konuyu başlatan adaletten dert yanan adam okan özdemir isimli şahıs 350 lira paramı DOLANDIRDI. Bilginiz olsun asla alışveriş yapmayın.
  • quote:

Bu konuyu başlatan adaletten dert yanan adam okan özdemir isimli şahıs 350 lira paramı DOLANDIRDI. Bilginiz olsun asla alışveriş yapmayın.

Adam cahil işte ben değil alışveriş selam bile vermem böylelerine
  • Okumadim ama kefil olayi var anladigim kadariyla. Olayin adaletle alakasi hic yok ki? Sozlesmeye göre imza atmis kefil kisi. Isine gelmiyor diye adaletle bagdastirma olayi.
  • Abicim benim olayım farkli kendisi ile ikinci el bölümünde telefon pazarlığı yaptik bir sürü satışı var yorumları güzel ben burdan bir sürü alışveriş yaptım kimse itibarını iki paralık etmemek adina sahtekarlık yapmadı taki bu adama kadar adamin hesabina parayi yatirdik ne telefon geldi ne para gecen hafta 400 lira yatirdi hesabima 350 lira daha odemisi lazim bana elim çok sıkışık dedi hafta bitmeden yollarim dedi bende dara düşeni bunaltmak iyi olmaz diye düşündüm kabul ettim 1. Hafta daha gecti hala para yollacak telefonu kapalı ulaşılamıyor kendisi adina bugün savcılığa suc duyurusunda buluncam 350 lora param var bu adam da gerekirse 3500 lira harcayim gereken ceza neyse alması için elimden geleni yapicam
  • quote:

Abicim benim olayım farkli kendisi ile ikinci el bölümünde telefon pazarlığı yaptik bir sürü satışı var yorumları güzel ben burdan bir sürü alışveriş yaptım kimse itibarını iki paralık etmemek adina sahtekarlık yapmadı taki bu adama kadar adamin hesabina parayi yatirdik ne telefon geldi ne para gecen hafta 400 lira yatirdi hesabima 350 lira daha odemisi lazim bana elim çok sıkışık dedi hafta bitmeden yollarim dedi bende dara düşeni bunaltmak iyi olmaz diye düşündüm kabul ettim 1. Hafta daha gecti hala para yollacak telefonu kapalı ulaşılamıyor kendisi adina bugün savcılığa suc duyurusunda buluncam 350 lora param var bu adam da gerekirse 3500 lira harcayim gereken ceza neyse alması için elimden geleni yapicam
    kağat ne lan kağat neee
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.