DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
AÇILIŞ SAYFASI - BAŞLANGIÇ SAYFASI - TOOLBARLAR - VİRÜS - SPY ÇÖZÜM YOLLARI
23
Cevap
0
Favori
37.226
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Güvenlik Programları >> AÇILIŞ SAYFASI - BAŞLANGIÇ SAYFASI - TOOLBARLAR - VİRÜS - SPY ÇÖZÜM YOLLARI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Kıdemli Yarbay
   2793 Mesaj
   29 Eylül 2005 05:26:43 Konu Sahibi
   spy yada virüsmü bulaştı açılış sayfanızmı değişti

   şu sıralarda tekrardan açılan bu konular için yazdım topic kirliliği yaşanmasın diye umarım aramayı kullanırlar. ve ekleme yapacak arkadaşlar olursa yazmayı unuttuğum konularda sevinirim. link olarak sorun yaşayanlara uzun uzadıya anlatmak yerine bu linki kullanabiliriz.

   açılış sayfası değişikliği indirilen programların kendilerinden yada nette gezinirken popuplardan dolayı değişebilir internet seçenekleri kısmından başlangıç sayfası değişmiyorsa legal olmayan birşeyler browserda sorun yaratıyor demektir. legal olanlarsa zaten program ekle kaldırdan kendilerini kaldırabilirler.

   öncelikle explorer gibi açıkları olan browser yerine firefox ve opera gibi browserlarla bu risk en alt düzeye indirilmeye çalışılabilir. sistemde aktif koruma sağlayan antispy ve antivirüs guvenlikduvarı programları bulunmalıdır bunun yanındada explorer kullananlar sp2 yide kullanmalıdırlarki popuplar bi nebze olsun engellensin ve açılış sayfası değişikleri engellemeye çalışılsın bazı programlar açılış sayfası değişikliğini engeller. startpage guardda bunlardan biridir.
   bir başka yol ise bir arkadaşın açıklmasıydı. bu linkteki yöntemde spy silinmez b sayarda kalır elbette ama sorunu halledene kadar denemekte yarar var. linki veriyorum denemedim ama işe yarıyormuş.http://forum.donanimhaber.com/m_4144936/tm.htm


   açılış sayfasında mesela yahoo yazıyorsunuz karşılığında şöyle bir siteye gidiyor.http://www.mp3sex.info/?www.yahoo.com
   yani başına ek geliyor. o halde başlat çalıştır regedit ten HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\URL\Prefixes kısmından ön ek olarak gorunen adres yerine http:// yapılır ama unutmayınki sadece açılışı duzeltir yinede antispy programlarıyla taratılmalıdır.

   peki sorun nasıl halledilir bazan çok inatçı spy ve virüslerle karşılaşırız bazan silemeyiz bile ama silmek için elimizden gelen nelerdir. aşağıda anlatılacak olan açılış sayfasının değişmesi yanında spy ve virüsler içinde geçerli yöntemlerdir.

   1- ilk olarak exploerer üzerinde sagtıkla özelliklere gir geçmişi sil,dosya sil,tanımlama bilgisi silin. sonrada varsayılan ayarlara getirin (son durum browser sorunu için)
   2- sistem geri yukleme özelliğini kapatmalıyız.
   3- ctrl + alt +delete ile işlemler sekmesinde tanımadığımız tümprogramların görevlerini sonlandırmalıyız.
   4-bağlantıyı kesmeden önce antivirüsleri guncelleştirmeliyiz. kulanacağınız programları önceden belirleyip yukleyin forumda yeni konu açmadan arama bolumunden bu programlara ulaşabilir ve karar verebilirsiniz herkes farklı birşeyler söyler karar sizindir. fakat antivirüs ve antispy programları farklı şeylerdir her ikisindende yukleme yapmalısınız.
   ancak açılış sayfası yada search barların kaldırılması hususlarında üstlerine başka bir program tanımadığım iki program linki vereceğim.
   hijack this bu program b sayardaki korsanları bulur spyları yani. browser temizlemede ustadır. kulanımında bilene danışılmalıdır çunku size sunduğu listedeki herşey zararlı değildir siz karar vereceksiniz o yuzden sormanızda fayda vardır. aksi taktirde formatla karşılaşabilirsiniz.http://www.inndir.com/program.php?id=22615

   CWShredder bu programda browserlar içindir açılış sayfası search barları için.http://www.inndir.com/program.php?id=26951

   5- internet bağlantımızı kapalı tutmalıyız. özellikle browser temizliğinde.
   6- başlat> çalıştır >msconfig> başlangıç sekmesinden tanımadığımız tüm işlemlerin açılışta çalışmaması için kaldırmalıyız. unutmayınki çalışan bir uygulamayı silemezsiniz.
   7- b sayarı guvenli kipte açmalıyız açılışta bios sayımından sonra sürekli F8 tuşuna basın ve yonergeleri izleyin.
   8- bu adımda b sayarı taratın ve bulduklarınızı silin unutmayalım en iyi diye birşey yoktur antispy ve antivirüslerin en iisi yok birnin bulamadığını bşkası bulabilir o yuzden en iyiyle sonuca ulaşamazsınız en iyi olabileceklerle ulaşabilirsiniz.
   9- sorun hallolmadı mı o halde yapacak çok fazla şey kalmıyor başlat çalıştır regeditten aradığımız virüs yada spyın adını biliyor ama silemiyorsak guvenli modda elle silmeye çalışıyoruz. ancak regeditte yapılacak hatalar sistemin bir daha çalışmamasına neden olabilir regeditte o yuzden hiçbirşeyi bilmeden ve yedeklemeden silmemeliyiz.
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
   HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run
   HKEY_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
   HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run
   regeditten bu anahtarlara bakıp sevgili silinemeyen virüsü onların içinde bulabiliriz. “serpe”, “avnort”, “ltwob” gibi değerler varsa onlarıda silin.
   10- sistem geri yukleme yapmak formattan önceki son çare olmalıdır

   AÇILIŞ SAYFASI VE SEARCHBAR SORUNLARINDA HİJACKTHİS KULLANIMI

   rarlı şekilde gelen hjthis programını açıp çalıştırıyorsunuz scan seçeneğini seçip b sayarı taratıyorsunuz karşınıza bir sürü sonuç çıkacak sakın ha sakın söylediğim şey dışında birşey silmeye kalkmayın hijack format attırır yksa bulduklarının tamamı virüs değildir. şimdi geldi bulduklarından hangilerini sileceğimize. buldukları kayıtların her bir satır başında rakam yada harfler yazar.
   sizin yapmanız gereken şey R0, R1, R2, R3 haneleri satırlarının hepsine işaret koyun yani kutucukları doldurun R hanlerinin hepsi işaretli olmalıdır işaretledikten sonra altta fix checked yazan butona tıklayın işlem tamamdır. search barı silmek içinse 03 numaralı kayıtlara bakıcaz ve okayıtlarda silmek istediğimiz search barın yanına tik koyup fix checked a tıklıcaz. ve son olarak b sayarınızı normal olarak açın bu esnadada dua edin tabiki düzelmiş olsun diye.:)) bu yolu deneyin browsera yerleşenler butun spy programları tarafından tespit edilemez hijack browserlar için tasarlanmıştır. ancak mesela aradığınız spy yada virüsün adını biliyorsunuz
   o halde hijack thisin bulduğu loglar içinde o spyın adını arayın tek tek bakın
   sadece browserları değil tüm spyları bulduğunuz ve işaretlediğiniz taktirde siler. elbette bu işlemide güvenli modda yapıyoruz. yukarıda maddeler halinde sayılan tüm işlemler hijackin kullanımı içinde geçerlidir. 1 den 8 e kadar. eğer searchbar sorunu varsa hijakthis den 03 numaralı logların içinde silmek istediğimiz searchbarı buluyoruz ve tik koyup fix checked diyoruz.

   umarım sorununuz hallolur.

   bunlarda virüsler hakkında bazı bilgiler.

   http://forum.donanimhaber.com/m_3657952/mpage_1/key_vir%25FCs//tm.htm#3657952


   http://forum.donanimhaber.com/m_3657952/mpage_1/key_vir%25FCs//tm.htm#3657952


   http://forum.donanimhaber.com/m_3309220/mpage_1/key_vir%25FCs//tm.htm#3309220


   http://forum.donanimhaber.com/m_3675229/mpage_1/key_vir%25FCs//tm.htm#3675229


   son olarak şunu söylemek gerekir bazı virüs ve spylar için özel virüs ve spy programları ve özel çözüm yöntemleri vardır buradakiler genel çözüm yollarıdır.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenvirus -- 6 Ekim 2005, 0:40:28 >   |
   |
   _____________________________

   Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....

   Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

   ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.
   Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
   "SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
   Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
   Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
   Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.
  • Yüzbaşı
   258 Mesaj
   29 Eylül 2005 12:32:55
   Paylaşım için Teşekkürler Umarım topic kirliliğini önler
   |
   |
   _____________________________

   Aşkın Öyküsü Bir Merhaba ve Hoşçakal´dan İbarettir
   Yaşamın Öyküsü Bir Doğum ve Ölümden İbarettir...


   Tarihte Bugün Neler Oldu Acaba?
  • Binbaşı
   1442 Mesaj
   29 Eylül 2005 13:32:10
   sağol
   |
   |
   _____________________________


   ''Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'' Mustafa Kemal Atatürk


   Forumda 2004 yılından bu yana !
  • Yüzbaşı
   602 Mesaj

   Android Beta Tester
   22 Ekim 2005 17:16:53
   paylaşım icin saol arkadaşım:)
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1239 Mesaj
   22 Ekim 2005 18:48:48
   hepsini okuyamdım ama şu HİJACKTHİS fena bir program değilmiş
   |
   |
   _____________________________

  • Kıdemli Yarbay
   2793 Mesaj
   22 Ekim 2005 19:35:06 Konu Sahibi
   hijackthis çok iyi programdır size tum çalışan programları vs listeler siz seçip işaretleyip silersiniz. kullanmayı bilirseniz mukememldir..
   yazıyı okumamışsınız umarım okumak zorundada kalmazsınız.
   teşekkürler arkadaşlar.
   |
   |
   _____________________________

   Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....

   Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

   ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.
   Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
   "SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
   Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
   Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
   Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.
  • Yüzbaşı
   603 Mesaj
   23 Ekim 2005 13:16:19
   sağol
   |
   |
   _____________________________

   vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor!
   bir hilal uğruna ya rab,ne güneşler batıyor!!!!
   " Savaşarak Ölmek, İhtimal Dahilindedir! Kaçarak Ölmek İse Muhakkaktır! "
  • Kıdemli Yarbay
   2793 Mesaj
   23 Ekim 2005 15:15:21 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: welly

   sağol


   sen saol arkadaşım.
   |
   |
   _____________________________

   Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....

   Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

   ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.
   Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
   "SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
   Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
   Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
   Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Ekim 2005 15:46:17
   çok iyi oldu bu çok sinir oluyordum gerçekten çok saol
   |
   |
   _____________________________

   Mod
  • Yüzbaşı
   639 Mesaj
   23 Ekim 2005 16:13:56
   gereksiz bilgi
   |
   |
   _____________________________

   || iPhone 6S 64 GB Gold || Logitech K360 || Logitech M305 || Turkcell TV || Airties Air 4920 || Megane 2015 GT-Line 1.6 cvt || Sony SBH50 ||
   Toshiba EXII 32 GB 3.0 USB || WD My Cloud 2 TB ||
  • Yarbay
   2161 Mesaj
   23 Ekim 2005 17:36:23
   ya topıc kırlıgını azaltmak ıstıyosanız 0tekı topıclerıde sılın. bu sefer hepten karısıo. bide bu helenvirus adlı modun gorevı forumları kılıtleyıp yonlendırmekmı ?
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2704 Mesaj
   23 Ekim 2005 19:01:52
   biz zamanında çok çabaladık kardeşim bilenler beni bilir
   mod. görevi kendine verilmiş olan yetkileri en iyi şekilde kullanmaktır laf sölüyon ama adamın ne yetkileri var bilmiyon
   forum sadece bir kıstastır adamım
   gereksiz konuları yazıları silmek değiştirmek forumda ki görevi
   bide gereksiz kişiler var onları da adminlere aktarır
   sen ne görevi olmasını bekliyorsun ki merak ettim
   |
   |
   _____________________________

   l|lllll|lll||ll||lll|ll||lllll||lll¢σρуяιgнт © ѕιη¢є 1982-2016
  • Kıdemli Yarbay
   2793 Mesaj
   23 Ekim 2005 19:33:37 Konu Sahibi
   konuyu yeni gordum arkadşlar kurallar her forumda üstkonuda yeralır bu kurallara uyulması gerekir ençok yapılan hata konu başlıkları ve yanlış yerde konu açmalardır. bu durumda düzeltme yada doğru yere taşımak gerekir yazılıma ait konuyu internet bölümünde açarsak bu konu yazılıma taşınır bu şkilde olmak zorundadır.
   ama yeni kullanıcı arkadaşlar bu ayrımı malesef yapmıyorlar. silsek kimse dikkat etmez o yuzden kilitliyoruzki tüm uyeler bunları gorup dikkatli olsun diye silersek kimsenin haberi olamaz.
   bu arada mesela bu yazılan konuda buraya ait değil modların görevleri hakkındaki konu şikayet butonu kullanılarak yada kurallar bölümü okunarak anlaşılabilir zaten.
   terabaytın dediği gibi geçmişte çok konuşulan sorunları en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.
   teşekkürler.
   |
   |
   _____________________________

   Dağlıca aslanlarına benden hatıra olsun yazdığım şiir, siz rahat uyuyun biz rahat uyuyoruz, uyuyoruz, uyuyoruz , uyuyoruz....

   Türkiyede üç büyük uyuşturucu vardır 1- MAGAZİN 2- DİZİLER 3 - FUTBOL. UYANIN, UYANDIRIN.

   ATATÜRK'ÜN TÜRK TANIMINI GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.
   Tarih 18.05.2007 ziyaretçi sayısı 12672 / 19.09.2007 sayı 19180 :))
   "SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL ÖLMEYİ EMREDİYORUM". Allah o emri verenden de gözünü kırpmadan ölüme gidenden de razı olsun.
   Ne Avrupa'dan ne de Arabistan'dan: Atalarım Asya'dan, dinim Allah'tan geldi.
   Sen sevilmeyi hak etmiyorsun çünkü düşmana sığınmadın, takiye yapmadın, sen bop'çu değil Kuvayi Milliyecisin.
   Bu şarkıya bitiyorum ya, tıklayın.
  • Yüzbaşı
   422 Mesaj
   24 Ekim 2005 13:35:17
   quote:

   Orjinalden alıntı: gergene

   gereksiz bilgi


   Bu sözün gereksiz bence...
   çünkü bu konuları bilmeyen biri olabilir...
   |
   |
   _____________________________

   "2005" Daimi Üye
  • Yüzbaşı
   795 Mesaj
   24 Ekim 2005 17:07:21
   bana super yardımı oldu bu konunun. su anda arkadasımın pc sınde buna bnzer bı olay var. gereklı taramaları yaptırdım ama duselmedı. registry den den slmeyı denedk ama olmadı. sımdı yukarda ısmı gecen programları ona ındırtecem ve onla taramasını solıcem. inş.. duselır....
   |
   |
   _____________________________


   Lenovo IdeaPad Y570
   CPU: Intel Core i5-2430M || RAM: 6GB DDR3-1333MHz || HDD: 500GB WD Scorpio Blue || GPU: 2 GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
   Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Basic SP1 64-bit
  • Teğmen
   188 Mesaj
   25 Şubat 2006 13:46:54
   tşk ederim.. çok rastladığım bir duırumdu ve format atmak zorunda kalıyorduk... ama artık bu şekilde hallederiz..
   |
   |
   _____________________________

   ::::::Bilen insanla dost ol, çünkü seni aydınlatır. Bilgisiz insanlarla dost ol çünkü sen onları aydınlatırsın. Bilmedigin bilmeyenlerden hemen uzaklaş çünkü onlar seni aptallaştırır..::::
  • Teğmen
   140 Mesaj
   20 Haziran 2006 21:05:41
   selenvirüs kardeş sana katılıyorum bende yeni girdigimde neyi nereye yazacağımı bilmiyodum buda hem soru soranlar hemde cevaplayanlar için buyuk zaman kaybı oluyor.bu forma verdiğin emek buyuk sen gorevine devam et teşekkurler

   ayreten şikayet butonu var arkadaşlar bu konuları orada tartışırlarsa iyi olur bu konunun buraya taşınması yine zaman kaybına neden oldu.bilmediklerimizi ogrenmeye girmişken tartışmanın bulduk kendimizi
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2294 Mesaj
   21 Haziran 2006 01:21:44
   bendede son günlerde internette gezinirken kumar siteleri otomatikman açılıyor ne spybot nede adaware nede norton antivir hepsi buluyor siliyor ama sanırım register'a bulaşmış olmalıki yıne açılıyor bu siteler... bunları registerdan nasıl silebilirim ve hangileri....   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St.LuCiFeR -- 21 Haziran 2006; 1:21:57 >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   8106 Mesaj
   21 Haziran 2006 01:37:30
   teşekkürler...
   |
   |
   _____________________________

   1,5 yıldır piyano çalıyorum.

   YouTube kanalım:http://goo.gl/z56tRm
  • Binbaşı
   1487 Mesaj
   20 Ocak 2007 13:45:16
   guzel bilgiler gercekten . ust konu olsa
   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.