Şimdi Ara

acil yardım lütfen (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ya elektrik kesilmesi sonucu anakrtın yanmış yada arızalanmış olabilir. ama eğer sürekli elektrik kesiliyorsa yada voltaj değişiklileri oluyorsa ups alman şart kardeş..

• harddiskini secondary'deki ide kablosuna tak. düzelmezse. bios ayarlarını resetleyip dene. ram'lerin yerini değiştir. harddiske bir gıcıklığı yoksa sisteminin XP'nin yüklenmesi lazım. Ayrıca sormayı unuttum harddiskin SATA mı? SATA ise başta sata sürücülerini yüklemen gerekir. Bunları göz önünde bulundur. Ayrıca bilgisayarının parça garantisi olması komplike pc arızalanmasında servis ücretine tabi olabilir. Eğer tek bir parçada sorun oluştuğu kesinleşirse garantiden değişir veya onarılır. Neyse sen garantiden önce diğer dediklerimi yap. kolay gelsin. Ayrıca pc'yi söküp takmaya üşenme bazen statik elektrikten bile pc afallayabiliyor...
  • evet arkadaşlar sorun hdd de çıktı... sanırım son elektrik kesilmesinden dolayı en başlarda bad sector oluşmuş... şimdilik bi yama çektik, yakında yenisini alırım heralde... tabi bu arada ben ankartta sorun olduğunu düşündüğüm ve değiştirmeyi de istediğim için yeni bir anakart almış oldum... performansı baya iyi (abit AN7 Guru) ...ama param da boşuna gitmiş gibi geliyo :( sevinsem üzülsem mi anlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: reagle

evet arkadaşlar sorun hdd de çıktı... sanırım son elektrik kesilmesinden dolayı en başlarda bad sector oluşmuş... şimdilik bi yama çektik, yakında yenisini alırım heralde... tabi bu arada ben ankartta sorun olduğunu düşündüğüm ve değiştirmeyi de istediğim için yeni bir anakart almış oldum... performansı baya iyi (abit AN7 Guru) ...ama param da boşuna gitmiş gibi geliyo :( sevinsem üzülsem mi anlamadım

aynı sorunu kısa süre önce bizde yaşadık.hdd te bad olayı olduğunu tahmin ettik,
    badli olduğunu tespit ettiğimiz bölüme değilde,öteki tarafa işletim sistemini kurduk,
    sorun çözülmüştü.

hadi sana kocaman bi geçmiş olsun.

• saolasın... yaptık bi hata artık, allahtan yeni anakartı sevdim
  • abit güzeldir ya bendede 2 tane var kardeş... e hadi geçmiş olsun sana, sen yinede özellikle canın sıkıldığın bilgisayarını temizleme kardeş...

şaka şaka temizle
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.