Şimdi Ara

Acil yardım !! ide , sata sorunu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar.çok ciddi ve cumartesi gününe kadar hallettmem gereken bir sorunum var.

bilgisayarımda ide hdd kullanıyorum.aynı zamanda anakartım sata destekli.sorunlu bir sata hdd yi takıp formatlayıp üzerine sistem kurmam gerekiyor.anlaşılabilir bir şekilde anlatmaya çalışayım.

sata hdd başka bir makinadaydı.msnden alınan bir dosya sebebiyle hoşgeldiniz ekranı açacağı sırada ntfs.sys adlı bir hata vererek xp açmıyor.tekrar xp kurmayı denediğimizde başka bir hata veriyor.hiç bir işlem yapılamıyor.

kendi sistemimde ide hdd var.sata yı kendi sistemime bağlayıp format atmayı düşündüm.ancak bir türlü beceremedim.satayı bağlayıp boot olarak kendi hdd mi göstersem bile satadan açmaya çalışıyor.

bios ayarlarından sata yı primary master,slave-secondary master,slave gibi seçerek denedim.kendi hdd mide değişik varyasyonlarda denedim ama her seferinde ya ide yi görmedi ya satadan açmaya çalıştı.

yapmak istediğim satayı bağlayarak makinamı normal ideden açmak ve satayı temizlemek.bununasıl yaparım yardımlarınıza ihtiyacım var..

şimdiden teşekkürler..

• arkadaşım biosa gir boot sekmesinde hdd boot seçeneğinden hangi diskten başlatmak istiyorsan başlatmak iisteiğin diski birinci sıraya koy kaydet çık
  • quote:

Orjinalden alıntı: promet

kendi sistemimde ide hdd var.sata yı kendi sistemime bağlayıp format atmayı düşündüm.ancak bir türlü beceremedim.satayı bağlayıp boot olarak kendi hdd mi göstersem bile satadan açmaya çalışıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: adem81

arkadaşım biosa gir boot sekmesinde hdd boot seçeneğinden hangi diskten başlatmak istiyorsan başlatmak iisteiğin diski birinci sıraya koy kaydet çık

onu zaten yapmıştım.kendi ide hdd mi göstersem bile satadan açıyor

• boot sekmesinde hdd bürüncü yaparsan birinci yaptığını açacak BOOT sekmesinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: adem81

boot sekmesinde hdd bürüncü yaparsan birinci yaptığını açacak BOOT sekmesinde

sevgili adem arkadaşım yardım etemeye çalışıyorsun çok teşekkür ederim ama,bide mesajları okusan

senin ne demek istediğini anladım ve onu zaten yapmıştım.boot olarak ide hdd yi göstersem bile satadan açıyor
  • o zaman satanın kablosunu windowsu açtıktan sonra tak
    yanlız bunu yaparken dikkatli olmalısın ters takmaya çalışırsan hdd veya anakart zarar görebilir sata diskler pc açıkken takılabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.