Şimdi Ara

Acil SSD tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benzer konu açılmış olabilir fakat genel olarak bir cevap edinemedim ve acil cevaba ihtiyacım var. Şöyle ki; Vatan'dan almış olduğum kutusu açılmamış Corsair force gs 128gb ssd var. Transcend 320 serisi 128gb modelin performansından memnun kalmadığım için değiştirdim. Performansını merak etmekle birlikte Intel 330 serisi 120gb ssd arasında kaldım. Belki tavsiyeleriniz doğrultusunda Tekrar değiştirebilirim.

Okuduğum kadarıya ssd'de en önemli özellik kontrolcüsüymüş.
    Bildiğim kadarıyla; hem Corsair force gs hem de Intel 330 serisi ssd sandforce kontrolcüsüne sahip ve kötü bir kontrolcü olduğunu söylüyorlar.

Açıkcası Transcend'de dosya yazma hızım Sata 3 anakart'ta ve AHCI modda iken 70mb/s civarıydı.

Cihazım amd a70m chipsetli Asus n56dp laptop ve sata 3 desteğine sahip.

Bu bilgiler doğrultusunda tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu ssdlerin dışında da tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Bu arada Intel 330serisi 120gb olan model 40tl daha uygun fiyatta.

Teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GORGEOUS -- 18 Nisan 2013; 15:14:28 >

• Hocam bence force gs serisi hem intel hemde transcend den daha iyi bir ssd dir.Bölüm yöneticisi arkadaş genelde bu yönde tvasiyede bulunuyor ve laıpta memnun kalmayan görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZodiaK123 -- 18 Nisan 2013; 16:37:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZodiaK123

Hocam bence force gs serisi hem intel hemde transcend den daha iyi bir ssd dir.Bölüm yöneticisi arkadaş genelde bu yönde tvasiyede bulunuyor ve laıpta memnun kalmayan görmedim.

Anladim dostum. Peki genel farklari nedir acaba aklimda intel kaldi. Kontrolcu farklari nedir? Biri 128 digeri 120 veya seq yazma okuma hizlari 10 - 20 mb az cok umrumda degil performansi onemli benim icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.