Şimdi Ara

Acil PSU önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hocalarım 450 TL bütçem var bana 450 500 watt power önerebilir misiniz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Sistem belirtilmediği sürece yani parçalar , böyle çok zor tavsiye etmek. Malesef o bütçeyle de ancak 2. elde bir şey olur . ( Onlarda ortalama veya altı bir şeyler bulunur. )

• Giriş seviye psudur. Düşük sistemlerde kullanılabilir. Ama dediğim gibi sistem parçaları belirtilirse daha iyi yardımcı oluruz.

• Erhan1982DZC kullanıcısına yanıt
    Gtx 1050 2 GB i3 10100f

• Bütçe buna çıkabilirse bu daha iyi bir şeçenek olur. Ama imkan yoksa yapacak bir şey yok . Sistem çok güçlü olmadığı için büyük bir sıkıntı olmaz. Ama link bıraktım mümkünse ilk tercih olsun.

akakce.com
    FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hydro-k-500w-fiyati,651151243.html
  • blackemree0 B kullanıcısına yanıt

Güc kaynagi olsun, diger donanimlar olsun, fiyatlar ates pahasi... 500 liraya psu kalmadi memlekette dogru düzgün, eger cikabilirsen fsp hydro olur, zorlanmayim dersen bu sharkoon u kullanip memnun olanlarda var forumda.. ikiside giris seviye sonucta, fsp hydro ya biraz daha sicak bakiyorum ama genel manada cok farkli olduklarini söyleyemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el Sharkoon 650w buldum 450 TL ye alınır mı

Pardon senin linkte sharkoon un baska bir modeli varmis, ben 650w shp v2 den bahsediyorum.

https://www.hepsiburada.com/sharkoon-shp650-v2-650w-80-120-mm-fanli-atx-guc-kaynagi-p-HBV00000BT3MA?magaza=Aptek&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.73

450 ona verecegine sifir garantili al yahut fsp al...

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Hocam şimdi yorumunuzu gördüm , arkadaşımızın gösterdiği sharkoon malesef neredeyse girişin de girişi psu olduğundan fsp yi önerdim oda fsp nin uygun fiyatlı powerların dan diye. Gösterilen psu 650 v2 modeli bile değildi kaldı ki oda çok tutalacak bir psu modeli değil sharkoon da. Sizin de ilk yorumda dediniz gibi bu fiyatlara artık giriş seviyesi bile bulunmuyor piyasada katılıyorum. Tahminimce arkadaşımızın işini zaten v2 650 de, fsp hydro da görecektir , sistem çok yüksek watt ihtiyacı olmadığından. Konu sahibi arkadaş a tavsiyem fsp hydro dur, bir adım daha öndedir öteki psuya göre , tercih yine kendisinindir. İyi forumlar...

Çok bütçem yok max 500 TL çıkıyor

Ikiside olur aynen, ünite olarak ikiside eski kaliyor, malzeme kalitesi benzer ama biri fsp kendi ürettigi icin ve de üretici oldugu icin, 5 yilda global garantisi oldugu icin bir tercih sebebi... Su da var tabi, 2 yila fsp nin fani ses yapmaya baslayabilir, sleeve bearing sonucta... Forumda bununla ilgili 3-4 konu okumustum ama herkeste olmuyor kullanima göre degisiyor. Ucuzunu indirimden almak lazim. Belki haftaya indirim olursa  

Doğrudur hocam. hatta fsp de diğerlerinde de ( yani başka psular da da ) fan iki yıla kadar bile olmayıp daha önce de yapabilir ses 2 yıldan sonrada. Biraz da şans işi. Forumlarda veya etrafım da şunları da duydum. Malzeme kalitesi düşük oldu mu yük altında cızırtı sesleri de geliyor bazılarında. Tabi bunu da herkes yaşamamış ama sistemden sisteme değişir. Mesela adam yüksek ekran kartı ve cpu takmıştır onun psu çok zorlanıyordur içerdeki bileşenler bağırmaya başlar :) Tabi bazıları sıkıntı büyükse çok güçlü sistem olmasa da bağırır. Bazıları da sistem düşüktür çok yüke girmediğinden aşırı sesli çalışmaz. Ben corsair in tier b sınıfındaki güç kaynağı ile yaşamıştım. Herkeste yaşamıyor denildiği gibi. Servise iade edilmişti 2. yi gönderdiler yenisini, onda yoktu mesela 3070 le denememe rağmen. Konu sahibi arkadaşımızın çok acelesi yoksa deyecem ama " acil psu önerisi diye konu açmış " haklı olarak acelesi var galiba. Acelesi yoksa inidrim yapan yerler beklenebilir ama nerde denk geleceği önemli . İyi bir araştırma gerekir kendi adına.

• Münebbih kullanıcısına yanıt

Saydigin modellerin review ve testleri elinde mevcut mu hocam? Hangisinin komponent kalitesi daha iyi?

• Ben söyliyim o zaman... münebbih acar akakce yi, o fiyat araliginda ki bazi modelleri yazar, oldu bitti. Kullanmis olsa eyvallah diyecegim de.. Powerboost önermek nedir ya? Burasi DH, lütfen... Highpower tek pcie 12V kablosu ile geliyor, aerocool un 700w bronze modelinde dahi "mscon" marka adi sani duyulmamis ana kapasitör kullanilmis. Aldin tamamda ne kadar süre ile kullanabilecegini malzeme kalitesi ile kestirebilirsin de bunlar da kalite tier olarak 4-5 anca dir.

Hocam o fiyat aralığında tavsiye etmiştir çünkü bütçe belli diye düşünüyorum ben

Hocam o zaman bekleyerek +100 lira biriktirmek daha mantikli zira bende öyle yapiyorum. Iki ürün var birine param yetiyor lakin digeri daha iyiyse icimde kalmasindansa bekliyorum. Bunda bir sakinca yok. 450 demissin sharkoon shp v2 650 550 lira. Sende bilirsin acip akakceyi fiyat araligini girip ürünlere bakip yazmayi.

Diger bir alternatifin ikinci el olabilir, 5yil 10yil garantili ürünleri calisip calismadigini test ettikten sonra alabilirsin. 550w 80+gold modelleri bulunabilir. Ikinci ellerde degerlendirilebilir, ikinci el full japon kapasitörlere sahip bir psu yu, sifir bu ürünlere tercih ederim. Hatta japon kapasitörleri olmayan bequiet pure power 10 700w i 11.ayda 450 lira ya aldim. Kaliteli olup, 2. 3.tier kapasitörlere sahip psu lar kullanim yilina bakilip alinabilir, bu biraz bilgi gerektirir ama bulursan yaz bakalim beraber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 28 Şubat 2022; 2:1:24 >
    Tamam hocam araştırıyorum müsait oldukça haber ederim mutlaka

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.