Şimdi Ara

ACİL! METREKAREYİ(M²) METREYE ÇEVİRME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
237.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: managerM

quote:

Orjinalden alıntı: Fearless

@managerM

Çok merak ettim hangi sınıftasın?

bırak bu sınıf sorma işlerini. yardım edebilecek veya caba gösteren herkese tesekkür ederim.

Hayla sormaya devam ediyo
    Bu arada bende merak ettim kaçıncı sınıf ?
  • olayı şöyle çözelim mesela müşteri senden 420 m2 iş istedi 140 cm olan kenar belli. uzunluk ne olacakki 420 m2 olsun diyorsun uzunluğa "x " diyeceğiz en kısmına 1,4 m diyeceğiz (140cm yi metreye çevirdik)uzunluk (metre cinsinden)x en (metre cinsinden)=alan ( m2 cinsinden)
    uzunluk x 1,4m=420 m2 ise uzunluk 420 bölü1,4=300 metredir yani m2 yi 1,4 e böleceksin uzunluk çıkmış olacak unutma cm yi metreye çevireceksin 140 cm =1,4 mdir mesela
  • 140cm sabit ise;

Verilen alan(metre'kare) / 1.4 = istenilen uzunluk(metre)

Diğer türlü bir çeviri yapamazın....
  • Metretül olarak çevrilir.
    Mesela 1 m2den 25 cmlik 4 tane 1 metre çıkar. Mermercilere gidin istediğiniz m2yi istediğiniz cmden metretüle çevirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

Metretül olarak çevrilir.
    Mesela 1 m2den 25 cmlik 4 tane 1 metre çıkar. Mermercilere gidin istediğiniz m2yi istediğiniz cmden metretüle çevirsin.
    Vay be efsane buluş. Bunu kim nasıl akıl etti acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metre kare yi metreye çevirebilmen için, eni standart bir ürün olması lazım.

Örnek:

100 cm boyunda 160 cm eninde olan bir ürün, 100*160/10000=1,6 m2 dir..

ancak bu ürünün uzunluğu 100 cm olduğundan 1 metredir

Örnekte olduğu gibi standart bir en olduğu sürece metre kareyimetre metreye çevirirsin, diğer türlüsü standart bir en olmazsa metre hesabınız yanlış olur.

• Ben sorunu tam olarak sorman lazım. Bu hali ile bu sorunun bir cevabı elbette ki yok.

• Lan metrekareyi nasıl metreye çevireceksin, birisi alan belirtiyor birisi uzunluk?

25 metrekarelik bir odaya yahu burası 10 metre mi diyeceksin, bu nasıl mantık, bu ne aymazlık, bu ne kendini bilmezliktir.

Oldu olacak bana 40 cm süt verin de diyelim. Hasbinallaaaah, okullar iyice boşaldı galiba.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.