Şimdi Ara

ACİL KENWOOD LS-P9300 KOLONLAR İCİN AMFİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
1
Favori
3.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Kenwood LS-P9300 hoparlör almayı düsünüyorum fakat kararsızım.1991 yılında üretilmiş, yanlıs hatırlamıyorsam made in japan üretimi,boyutlar 120cm x 45cm x 44cm ve her bir kolon 5 yol ve 7 hoparlöre sahip.Peak degeri 500 watt 8 ohm,rms degerini bilmiyorum ama tahminimce 200 watt civarıdır.
    20hz-30000hz frekans aralıgına sahip.
    5 yol oldugu zaman frekansları ayırdıgı icin daha detaylı müzik dinlememizi sağlar mı?Bu hoparlörler tek olrak pek satılmıyor,yani takım set halinde üretilmiş,asagıda sette kullanılan cihazlarıda belirttim,fakat bu sistem analog oldugu icin aklımda soru isaretleri var.Aslında seti almadan sadece hoparlör seklinde ve temiz tamir görmemiş olarak bulabilirsem bu kolonlarlar icin son teknoloji hangi sinema anfisini secmeliyim?Kenwoodun kendi orjinal pre ve power anfisinin verdigi gücü, güçlü bir sinema anfisi verebilir mi?Bu kolonları sinema sisteminde front olarak kullanmayı düsünüyorum.Yeni teknoloji benim icin agır basıyor,hd master sesler gibi.O yuzden stereo anfileri su asamda biraz sıcak bakamıyorum,sacd tarzı internetteki kaynakları pc üzerinden kayıplı sekilde dinledigim zaman bu kolonlar iyi bi performans sergilermi?Hoparör secerken hem ses hem görsel acıdan benim tatmin etmeli,bass woofer capı 40 cm e yakındır diye tahmin ediyorum,drdi vok fazla acmadan deep bass almak istiyorum,tabiki cok basarılı hoparlörler var duydugum kadarıyla hpm 60,hpm100 gibi,Sizce eskiden üretilmiş kenwood ls-p9300 ve diger marka hoparlörlerden hangisini secmeliyim,ya da yeni tarz kolonlarda 2. el olarak kenwoodtan daha basarılı 1000-1500 tl civarında alabiliecegim kule tipi hangi modelleri tavsiye edersiniz?Magnat Monitor Supreme 2002 kule tipi hoparlörler de aklıma geliyor fakat fiyatı 2700 tl civarı,bu hoparlörlerle kenwoodu kıyaslarsak hangisini tercih edersiniz?Stereo performansıda benim icin önemli.Kullanıcagım oda 18 m2 fakat 2,3 yıl sonra 27 m2 lik salona gecebilirim.Aklımdaki anfi Pioneer LX-57 kenwoodu sürebilir mi?Bu konuda bilgisi olan üstadlar yorum yaparlarsa sevinirim.Cevaplarınız icin simdiden teşekkürler.

KENWOOD LS-P9300 HOPARLÖR

KX- W891 ÇİFT KASET ÇALAR

DP-M991 6 + 1 DISC CHANGER CD PLAYER

KM- 991 POWER ANFİ (Her kanalda minumum 150 watt rms verebiliyor.Signal to noise ratio (IHF-A) 120 db) 8 ohm

KT- 591S STEREO RADIO

KC- 991 CONTROL PRE ANFİ

FULL OTOMATİK PİKAP (model nosunu bilmiyorum)

Power amfinin acıklama bölümlerihttp://elektrotanya.com/kenwood_km991_sm.pdf/download.html sitesinden alınmıştır.Kenwood ls-p9300ün resmihttp://rongbay.com/Ha-Noi/Ban-loa-ampli-seconhand-gia-tot-c279-raovat-9961194.html adresinden alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yellowsouth -- 17 Şubat 2014; 18:36:02 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.