Şimdi Ara

AÇIK ÖĞRETİMDEN MEZUN OLANLAR NASIL İŞ BULABİLİR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
0
Favori
26.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BEN BU SENE AÇIK ÖĞRETİME BAŞLADIM MEZUN OLDUKTAN SONRA KPSS GİRİP NERELERDE İŞ BULABİLİRİM
    ingilizceM VAR İYİ DERECEDE,MESLKE LİSESİ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR BİLGİMDE FENA SAYILMAZ.PROGRAMLAMA DİLİ BİLİYORUM.OKUDUĞUM BÖLÜM KAMU YÖNETİMİ,SAYGILARIMLA :=)

• İdari hakimlikten kaymakama kadar birçok mesleğe girebilirsin..
  • Arkadaş, biraz açarmısın konuyu nasıl giriliyor ? Abimde giricek onun için soruyorum.

Edit: Açık öğretime yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PETTIBONE -- 13 Nisan 2010; 18:34:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Ben de Allah kısmet ederse Halkla İlişkiler ve Tanıtım'ı bitirdikten sonra bir ajansın veya en kötü ihtimalle belediye ve hastane gibi yarı resmi yarı özel kuruluşların Halkla İlişkiler veya İnsan Kaynakları departmanında çalışmak istiyorum.Paraya ihtiyacım var ve düzenli bir para kazanıp hobilerime yatırım yapacağım inşallah.

Açık öğretime nasıl kayıt olunduğuna dair biraz bilgi verebilir misin ?
  • quote:

PETTIBONE ;

dostum 2 sene önce ÖSS adlı sınava girip barajı aşıp tercihlerde AÖF Halkla İlişkiler'i seçmiştim.Yerleştirildim.Sonra ilk sene sınıfta kaldım.Şimdi 2.senem ama 1.sınıftayım daha.Bu sene finalde veya bütünlemede kurtarırsam 2.sınıfa gireceğim.ÖSS'ye girmeden AÖF'ye giremiyorsun diye biliyorum.

Anladım, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PETTIBONE

quote:

PETTIBONE ;

dostum 2 sene önce ÖSS adlı sınava girip barajı aşıp tercihlerde AÖF Halkla İlişkiler'i seçmiştim.Yerleştirildim.Sonra ilk sene sınıfta kaldım.Şimdi 2.senem ama 1.sınıftayım daha.Bu sene finalde veya bütünlemede kurtarırsam 2.sınıfa gireceğim.ÖSS'ye girmeden AÖF'ye giremiyorsun diye biliyorum.

Öss de bölüm seçme yerinden seçiceksin diğer üniversiteleri seçer gibi sonra yerleştirilirsin anadolu üniversiteli olursun merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgürTutsak

quote:

quote:

PETTIBONE ;

Öss de bölüm seçme yerinden seçiceksin diğer üniversiteleri seçer gibi sonra yerleştirilirsin anadolu üniversiteli olursun merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Dostum,biliyorum örgün eğitim diploması ile AÖF diploması arasında hiçbir fark yok ve hatta diplomanda AÖF'li diye de yazmıyor ama şöyle bir şey soracağım;

çevrende AÖF Halkla İlişkiler'i bitirip çalışan birileri var mı acaba ? Veya Halkla İlişkiler'i bitirdikten sonra o diploma ile farklı ne gibi işler yapabilirim ?

Gerçi Türkiye şartlarında bir diploman olsun etiketin olsun yeterli ama hangi bölümü bitirdiğimizde bence önem taşıyor.

Halkla ilişkiler yok genelde kamu yönetimi ve işletme var onlarda herkes gibi kpss ye girip diğer mezunlarla yarışıyor devlet açısından odtü'lü veya aöf'lü olman farketmiyor alanın dışında düz memurlukta puanının tuttuğu heryere girersin özelde ise herşey patrona bağlı..

• İnsanları umutlandırmayın.Açıköğretim mezunu olupta kaymakam olan kimse yok.Açıköğretim mezunu en fazla vergi denetmeni,gelir uzmanı olur,o da en uç noktadır gelebilecekleri..
  • quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

İnsanları umutlandırmayın.Açıköğretim mezunu olupta kaymakam olan kimse yok.Açıköğretim mezunu en fazla vergi denetmeni,gelir uzmanı olur,o da en uç noktadır gelebilecekleri..

Bilip bilmeden konuşmassan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: garnet54

BEN BU SENE AÇIK ÖĞRETİME BAŞLADIM MEZUN OLDUKTAN SONRA KPSS GİRİP NERELERDE İŞ BULABİLİRİM
    ingilizceM VAR İYİ DERECEDE,MESLKE LİSESİ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR BİLGİMDE FENA SAYILMAZ.PROGRAMLAMA DİLİ BİLİYORUM.OKUDUĞUM BÖLÜM KAMU YÖNETİMİ,SAYGILARIMLA :=)

hiç bir yere giremessin açıköğretim mezunlarının diplomasında anadolu ünüversitesi işletme fakültesi işletme mezunu yazar
    asıl işletme mezunlarında ise
    anadolu ünüversitesi iktisat-işletme fakültesi işletme mezunu yazar
    yani aöf de işletme fakültesi yazarken,asıl anadolu 4 yıllık ünüversitede iktisat-işletme fakültesi yazar
    yani seni işe alan adam diplomayı aldığı an anlar ve şansın sıfır olur
    çünkü senden çooookk üstün olan bir sürü ünüversiye giderek okumuş işletme mezunları var
    ama sen yinede şansını dene diğerleri gibi ya tutarsa de,bakarsın işe yarar

• quote:

Orijinalden alıntı: stramanti

İnsanları umutlandırmayın.Açıköğretim mezunu olupta kaymakam olan kimse yok.Açıköğretim mezunu en fazla vergi denetmeni,gelir uzmanı olur,o da en uç noktadır gelebilecekleri..

aöf sınavına girmeden önce geçmiş yıllardaki sorulara bakıp sınavda aynı soruları çözüp 50 puan alarak mezun olması ve diğer gerçek işletmeciler kadar bilgi sahibi olmamalarına göre iyi örnek vermişsin
    quote:

vergi denetmeni,gelir uzmanı olur
    buda çok iyi olmuş oluyor
  • konuyla pek alakası yok ama mühendislik okurken açıköğretimden işletme okumanın işe alınırken faydası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

quote:

BEN BU SENE AÇIK ÖĞRETİME BAŞLADIM MEZUN OLDUKTAN SONRA KPSS GİRİP NERELERDE İŞ BULABİLİRİM

hiç bir yere giremessin açıköğretim mezunlarının diplomasında anadolu ünüversitesi işletme fakültesi işletme mezunu yazar
    yani aöf de işletme fakültesi yazarken,asıl anadolu 4 yıllık ünüversitede iktisat-işletme fakültesi yazar
    çünkü senden çooookk üstün olan bir sürü ünüversiye giderek okumuş işletme mezunları var

ünüversite ne ki ?

• quote:

quote:

İktisat-İşletme fakültesi diye bir fakülte Türkiye içinde yok.
    Örgün öğretim mezunlarında iktisadi ve idari bilimler fakültesi yazar.
    Kamuda örgün veya açık öğretim ayrımı yapılması söz konusu olamaz. Özelde zaten diplomanızında ilk andan sonrası için önemi yoktur. İş hayatı tecrübe ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaosFİre -- 13 Nisan 2010; 21:13:18 >

• açıköğretim diplomalarında ben de kelime oyunu ile farklılık olduğunu biliyorum.

açıköğretim yazmıyor ama bire bir aynısı da değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: löpçük

açıköğretim diplomalarında ben de kelime oyunu ile farklılık olduğunu biliyorum.

iktisadi-işletme fakültesi gibi yazdım ama galiba iktisadi ve idari bilimler fakültesi de olabilir uzun zaman oldu hatırlayamadım ama ordaki bu deiğim yere bak çünkü aöflilerde sadece anadolu ünüversitesi işletme fakültesi diye yazıyor yani orda açık şekilde bellidir çünkü fakülteni yazıyorlar
  • Aöf'tekiler normal işletmede okuyan kadar bilmiyormu sen 1. sınıfta hayta adamlarla tanışmışsın sanırım aöf kadar kaliteli ve kpss formatına uygun 10 tane iibf say bana birçok gereksiz ve tabela üniversitesinden aöf daha iyidir ve işi bilen bir patron dersleri sadece okuyarak anlayarak biyerlere gelmiş öğrenciyi tercih eder işin ehilleriyle konuşmanızı tavsiye ederim ayrıca kaymakam olan ve diğer kamu kuruluşlarında üst düzey yönetici olan tanıdıklarım var çoluk çocuğun lafına bakıp şevkinizi kırmayın arkadaşlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgürTutsak

quote:

quote:

PETTIBONE ;

Dostum,biliyorum örgün eğitim diploması ile AÖF diploması arasında hiçbir fark yok ve hatta diplomanda AÖF'li diye de yazmıyor ama şöyle bir şey soracağım;

çevrende AÖF Halkla İlişkiler'i bitirip çalışan birileri var mı acaba ? Veya Halkla İlişkiler'i bitirdikten sonra o diploma ile farklı ne gibi işler yapabilirim ?

Gerçi Türkiye şartlarında bir diploman olsun etiketin olsun yeterli ama hangi bölümü bitirdiğimizde bence önem taşıyor.

Emin ol kimse sana diplomanı da getir demeyecek iş görüşmelerinde.Diplomanda ne yazıyor önemli değil tıp okumadınız sonuçta diplomanız geçerli olsun.Kendini geliştiren iyi pazarlayan iş bulabilir..

• Birader adı üstünde kamu yönetimi okumuşsun git kamuyu yönet işte..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: löpçük

açıköğretim diplomalarında ben de kelime oyunu ile farklılık olduğunu biliyorum.

iktisadi-işletme fakültesi gibi yazdım ama galiba iktisadi ve idari bilimler fakültesi de olabilir uzun zaman oldu hatırlayamadım ama ordaki bu deiğim yere bak çünkü aöflilerde sadece anadolu ünüversitesi işletme fakültesi diye yazıyor yani orda açık şekilde bellidir çünkü fakülteni yazıyorlar

Barış sen ermişsin sanırım yada inanılmaz yeteneklerle donatılmışsın :) Türkiyede odtüde okuyan bi adamdan bile bok çıkmazken işletmeyi örgünde öyle bi anlatmışsınki nerdeyse nasada çalışan adamların işletme mezunu olduguna inanacam hemde Türkiyede okumuş olduklarına inanacam :) ben İktisat son sınıftayım açıköğretimde ve şu an özel bi hastanenin yöneticisiyim arkadaşlarım çok fazla var örgün okumuşlar tek farkımız sabah ben işe onlar okeye gidiyor arada pek fark yok açıkla örgün arasında,iş hayatı tecrübeye bakar iyi bi üniversite bitirip işe girmen bile bence daha kötü iş hayatı anlatılmaz öyle bi çelme takarlarki sana direk gider o diplomayı denize atarsın emin ol kimse bakmaz orda diploma olayına sen neden Türkiyede kızların üniversite mezunu olduktan sonra 1 hafta bi işte çalışıp hemen çıkıp evinin kadını olmalarını neden dolayı sanıyorsun.Ben çok zor zamanlar geçirdim iş hayatımda hem okudum hemde çok azar işittim okadar hastanın önünde patronlardan ama çok şey öğrendim ve şimdi fena bi yerde değilim iyi kazanıyorum senin kazandığın örgün diplomayla ancak gider sevdiğin kızı alırsın dostum başka bi işe yaramaz zaten size diplomaları kıvırarak veriyorlar:)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.