Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF314-41-R46C Ana Konu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
656
Cevap
23
Favori
35.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer care centerdan güncelleme indirebilen varmı ? Hiç güncelleme gözükmüyor bu normalmidir. Komple güncelmi şimdi pc. Bana bi sorun var gibi geliyor bu güncelleme kısmında

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam bu modeli kasa olarak Media markt'ta gördüm açıkçası gayet hoşuma gitti ofis kullanımı çeşitli basit toollar, wordpress, word, excel falan kullanimi icin istiyorum. Ses konusu kafami karıştırdı İntel i5 versiyonu daha mi sessiz acaba avarti fan sesi ofis iyi degil, staj yapacağım yer küçük sonucta sessiz olması onemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyüp1907

Arkadaşlar selam bu modeli kasa olarak Media markt'ta gördüm açıkçası gayet hoşuma gitti ofis kullanımı çeşitli basit toollar, wordpress, word, excel falan kullanimi icin istiyorum. Ses konusu kafami karıştırdı İntel i5 versiyonu daha mi sessiz acaba avarti fan sesi ofis iyi degil, staj yapacağım yer küçük sonucta sessiz olması onemli.
    Bahsettiğin ofis kullanımlarında hiçbir sorun yaşamadım ve gayet hızlı çalıştırıyor. Fan sesi konusunda aldığım günden beri problem yaşamıyorum. Bizzat kendimde excel ve adobe ile çalışıyorum ve fanın sesini duyduğum olmadı. Kronik sorunlu bir modele denk gelmediğiniz sürece sizinde sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bu sistem özellikleri ile 3000 tl’ye alabileceğiniz ince, zarif, hafif tek dizüstü. Tek kusuru hoparlörü vasat. Onun haricinde sizi memnun edecektir. Bir çok mağazada özel günlerde ciddi bir indirime girebiliyor. Şu an fiyatını tam bilmiyorum ancak aceleniz yoksa indirimli anını yakalamanızı tavsiye ederim. (14 Şubat vs.)

• Arkadaşlar herkese merhabalar ben bu modelden almak istiyorum fakat kafam karışık bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi?

Acer Swift 3 SF314-41G bu modeli almak istiyorum. Genel olarak aradığım özellikler günlük office ihtiyacı ve dizi izleme işlerimi yapabilmek birde kısmen düşük oyunları oynamak.
    Sorularım şunlar;
    Bu cihazın 2 modeli var 4 ve 8 gb ram olarak bunu netliğe kavuşturdum sanıyorum 4 gb modelde ram anakarta lehimli ve slot boş 8 gb modelde ise yine 4 lehimli ve 4 d slotta takılı yanlışsam düzeltin lütfen.

Benim asıl sorum şu bu 2 modelde de 2 farklı ekran kartı var yanılmıyorsam anladığım 4 gblık modelde harici 8 gblık olan modelde ise dahili ekran kartı mı var? Sizce 4 gb olanı alıp 8 e hatta 12 ye yükseltmek mi mantıklı yoksa direk 8 gb lık almak mı mantıklı ? Benim için ekran kartı performansı daha önemli ramı yükseltebilirim sorun değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabını kendiniz vermişsiniz zaten

• Ekran kartlıyı alıp 12 yapmak mantıklı sizin anlattıklarınıza göre.
  • Red John kullanıcısına yanıt
    Evet dedikleriniz doğru. Ben bu cihazı kullanıyorum ve 8 GB RAM gerçekten bazen yetersiz kalabiliyor.

İşten yoğunluktan kaynaklı gidemedim. Ancak bunu alacaksanız 8 GB ram alıp serviste taktırmanızı tavsiye ederim. Mart gibi ben de taktıracağım.

Onun haricindeki yorumlarımızı az çok görmüşsünüzdür.
  • oznorl O kullanıcısına yanıt
    Hocam cok teşekkürler ilgilendiğiniz için harici grafik kartli model ciddi indirime girmiş durumda ne dersiniz alip 8gb ram ekleteyim ve kullanmaya koyulayim mi :)) rengi biraz itici duruyor ama reelde guzel gozukebilir tabii

https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-sf314-41g-amd-ryzen-5-3500u-4gb-256gb-ssd-rx540-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hfhey-001-p-HBV00000OSZKR?magaza=Websinial

• arkadaşlar servisten ücret iadesi istedim değişim yapmıyorlarmış.
    iadeyi aldıktan sonra indirim bekleyip aynı cihazı tekrar satın mı alsam başka bir cihaza mı yönelsem ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jskat -- 11 Şubat 2020; 16:58:10 >
  • jskat J kullanıcısına yanıt
    Ben aynı fiyata satayım size hem de hazır RAM’i serviste yükseltilmiş, hiç bir sorunu olmayan cihaz. Sıfır gibi kutusunda, servis formu ve adıma faturası ile teslim ederim.

• eyüp1907 E kullanıcısına yanıt
    merhaba

3299 tl fiyat çok uygun görünmüyor şu an için,ben geçen hafta gittigidiyor teknosa sayfasından 2709 tl'ye aldım(+75 worldpuan). aceleniz yoksa açıkçası bir müddet beklemek daha iyi gibi. rengi benim de aklımı karıştırmıştı ama aldığımda gerçekten de asil bir renk, öyle rahatsız edici bir mavilik yok. teknosa genelde hem kendi sitesinde hem de gittigidiyor sayfasında indirim yapıyor. takip ederseniz,uygun fiyatla alabilirsiniz.
  • ruysal R kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modelde tek ram slotu mu var yani icindeki 4'u çıkarıp yerine 8 takip mi kullananabiliyoruz. 8gb modelde ne guzel 4'lerden birini cikarip 8 taktiginda 12 elde edebiliyorsun. Dediginiz fiyat cidden cok iyi ya takip edecegim ama stajim basliyor o zamana kadar almam gerek mutlaka bir hafta icinde vs indirime girer mi ki acaba..

Bir de bu modele uyumlu olan ram de ilk sayfadaki webdenal sitesindeki ram değil mi?

• açıkçası ben de neredeyse 1 ay takip ettiğim sure içerisinde cok kez indirim kampanyaları oldu ama son kampanya gercekten iyiydi. dün aksam bile 2.849 tl fiyatını görmüştüm Gittigidiyor'da. 1 hafta içerisinde yine uygun fiyat yakalarsınız gibi. ram konusunda ben de acer ile iletişime geçeceğim. ben de 8gblik ram yükseltmesi yapacağım gibi.

Tamamdir hocam bir iki gun daha bekleyelim bakalim ya aslinda rami alip bir bilgisayarciya taktirabilirim ama servis dışı kalır diye düşünüyorum..

• Ekran kartlı modelin fiyatı 3 gün boyunca 2709 lira +75 puan ile satıldı. Konusunu da ben actim. Bu fiyat varken ekran kartsiz modeli alınmaz. Cihazın içindeki ramlar lehimli + 1 boş slot var. Üzerine ilave yapabilirsiniz. Son olarak ben i3- 8145u modelini kulaniyorum. Servis cihazda 266mhz lik ram olmasına ragmen 2400mhz lik ram aldirdi ve 4gb yada 8gb olabilir dedi. Halbuki ekran kartlı modeli alan arkadaşlardan biri direk 2666mhz 16gb Rami alıp kendisi taktı. Servis bu konuda sınıfta kaldı.

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Hadi ya hocam indirimi baya kacirmisiz desene, ya Teknoseyir izledim firmadan 8gb ram istedik 4 ile degistirdik gibisinden söylüyor ama incelemede hic 12GB'a yukseldi vs bunun esamesi okunmuyor o yüzden dedim ben de bir slot var ve mevcut rami çıkarıp yerine 8 falan max takiyoruz diye düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyüp1907

Hadi ya hocam indirimi baya kacirmisiz desene, ya Teknoseyir izledim firmadan 8gb ram istedik 4 ile degistirdik gibisinden söylüyor ama incelemede hic 12GB'a yukseldi vs bunun esamesi okunmuyor o yüzden dedim ben de bir slot var ve mevcut rami çıkarıp yerine 8 falan max takiyoruz diye düşündüm.
    İndirim güzeldi ama nedense alanların hepsi nazlı nazlı aldı . Kimi bataryasina sorun buldu, kimi Rami az dedi. Cihazda 1 slot var o da bos hocam.

• Selamlar. Ben de SF314-41G modelini aldım.

Benimki 4 GB Ram olan model. Ram gömülü. Gömülü ram modeli: SKHynix H5AN8G6NCJ

1 Adet boş ram slotu var. Akıllarda soru işareti kalmaması için 16 GB 2666 MHz CL19 DDR4 SODIMM ram taktım. Toplam ram 20 GB oldu. Taktığım ram modeli: Kingston KVR26S19D8/16. Aida ve Acer Care programlarından ram için test yaptım herhangi bir sorun yok. CPUz programında ram lerin dual channel olarak çalıştığı görülüyor. Windows görev yöneticisinde görülen MHz değeri 2667.

1 Adet HDD/SSD yuvası var ama boş ve gerekli parçaları yok. Gerekli parçaların model numaraları :

50.GXKN1.005 (Anakart ve hdd/ssd arasındaki bağlantı kablosu/konnektörü)
    60.GXKN1.002 (HDD/SSD için sabitleyici yuva)

Bu parçaları yurtdışından sipariş ettim, gelince deneyip bilgi vereceğim.
  • oricalcus kullanıcısına yanıt
    Hocam valla bu habere çok sevindim 459TL'lik ram yani laptobu 3300'e vs alsak, hele bir de indirimdeki gibi 2700'e bağlasak bu rami aldığımızda bile baya bir iyi laptopu ucuza bağlamış olacağız aslında insanın rami kendi takmasına izin veren sistem bir yandan da baya karlı, Freedos işletim sistemi mantığında bu olay..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.