Şimdi Ara

Acer Ferrari One 200 Netbook İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.005
Cevap
4
Favori
129.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gimmeluck

Ekran karti paylasimli,
    acaba bu modelle Hdmi cikisndan full HD lcd tvye cikis yapsam , Fullhd filmi calistirip izleyebilirmiyim?
    takilma yapar mi?
    su anda fullhd filmi kendi ekraninda calistirsak 720p ye denk gelir.. onda takilma yapar mi?
    bir de 5+1 ses cikisi var mi netbooklarda ve bu modeldE?

hdmi çıkışı yok galiba (görünene göre)
  • Bende netbooklardan cok anlamıyorum ama, sunu merak edıyorum,bu makıne netbook degılmıs notebookmus die geciyor,bu makınede oyun oynamak mumkun mu ?
  • Arkadaşlar sonuç olarak Acer Ferrari 200 mü? yoksa Acer 1810TZ mi tercih etmeliyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sejder

Arkadaşlar sonuç olarak Acer Ferrari 200 mü? yoksa Acer 1810TZ mi tercih etmeliyiz?

ikside çift çekirdekli bu yüzden
    performans karşılaştırmalarına bakmak lazım.
    işlemciler birinde amd diğerinde intel.birede batarya performanslarını karşılaştırmak gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 6 Kasım 2009; 21:41:07 >
  • Tek kelimeyle "mükemmel" hele win 7 home premium olması ve 64 Bit olması ayrı bir güzellik , 4 gb ramli süper notebooklara 32 bit konarken netbooka 64 bit konulması gerçekten işlerini önemsediğini gösterir.

size hayırlı kullanımlar
  • Müjdemi İsterim

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-ferrari-one-200-ferrari-one-amd-ath-x2-l310-3072mb-250gb-max.256mb-11.6-bt-cam-whpre/productdetails.aspx?I_ID=41055

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noqturno -- 7 Kasım 2009; 0:15:14 >
  • Hala pil testi yapmadınız.WPA2 testide bekliyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: noqturno

Müjdemi İsterim

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-ferrari-one-200-ferrari-one-amd-ath-x2-l310-3072mb-250gb-max.256mb-11.6-bt-cam-whpre/productdetails.aspx?I_ID=41055

Benim için müjde değil 2 gün önce Ankara Vatan mağazasında dokundum, inceledim. Hem bu makinayı hem de Packard Bell Dot-MU-TK002 olanı. Her ikisi de stoktaydı. Dış yüzey ve ergonomi olarak birebir aynı. Tabii Acer daha cafcaflı.

Acer, Packard Bell'e oranla çok daha güçlü ve üzerinde Windows 7 Home Premium var (Bir de şu özellikleri doğru girseler sayfalarına). Ancak Bluetooth ve HDMI yok maalesef. Packard Bell' de ise bu iki özellik var ancak Windows 7 Starter ile geliyor. Sordum, Windows 7 Home Premium 220 TL. Packard Bell alırsam bu işletim sistemini de yükseltmek durumda kalacağım ve ek masraf çıkıyor. Şu haliyle de aralarında 300 TL fark var (Acer pahalı tabii).

Bu iki bilgisayar arasında karar vermek gerçekten güç olacak ancak 2 hafta içerisinde alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PUNCTUM -- 7 Kasım 2009; 0:02:31 >

• Ben az önce almaya gitmiştim vermediler, bi resmi evrak ve muhasebeci ile ilgili bir durum.
    Hocam müjde değil deme, vatanın internet sitesine daha 3-5 saat önce yansıdı ki hergün kontrol ediyordum.
    Yalovaya bile gitmeyi düşünmüştüm almak için. oradaki teknolojix mağazasında vardı.
    Kararsızlık bende de var,
    Bluetooth önemli değil, 10 liraya tırnak kadar bir dongle ile hallediliyo. Windows da önemli değil, anladın sen onu
    Ama hdmi çıkışı ve muhtemel +2 saat pil ömrü, acaba Packard Bell Dot-MU-TK002 mi alsam dedirtiyor bana.
    Ama yinede %90 ferrari olacak gibi. XGP ye bir hdmi çıkış olur gibi geliyor bana, birde ilerde aynı büyüklükte 7800mah falan bir pil bulunur belki. Ne bileyim. Hani işlemci ekran kartı baki ya. Ne diyorum ben ya ne düşük cümleler oldu

• Pil ömrü olarak çok fazla fark olacağını sanmıyorum. Netbook üzerinden HD film izlemek ise bana pek sıcak gelmiyor. Bunun için çok daha iyi çözümler var. Ama yine de böyle bir çıkışa sahip olmak her zaman bir avantajdır.

Her şeyi crackli kullanırım da, işletim sistemi ve virüs programını parayla alırım. Bu yüzden Packard Bell benim için +220 TL demek. Şöyle söyleyeyim, eğer Packard Bell Windows 7 Home Premium ile gelseydi, kesin onu alırdım. Senin böyle bir titizliğin yoksa bence düşünebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PUNCTUM -- 7 Kasım 2009; 0:44:28 >
  • Hocam pil farkı var, ferrarinin işlemcisi çift çekirdek, packard bellinki tek çekirdek ve culv, yani ultra düşük voltaj.
    gerçi alan arkadaşlardan haala bekliyoruz ya pil testini, unuttular bizi.
    Hd filmi netbookta izlemekten bahsetmiyorum, öyle olsa hdmi ya da dsub un ne önemi olurki,
    bahsettiğim şey netooktaki filmi hadmi ya da dsubla 82 ekran fullHD bir TV ye aktarmak. Tam da işte burada ortaya çıkacak dsub hdmi farkı
    OOOf OOOff
    Ferrarinin,
    çift çekirdek daha güçlü işlemcisi,
    ati3200 ekran kartı
    3gb rami
    250gb hdd
    tasarımı, gel beni al diyor
    Packard Bell Dot-MU-TK002nin
    200 lira daha uygun fiyatı
    HDMI çıkışı
    muhtemel 2 saat fazla pil ömrü, gel beni al diyor

• 3-4 gün oldu halbuki bu ürünün satışına başlayalı, siteye geç yansıdı demek ki. Hiç fark etmemişim bu başlığı yardımcı olurdum yoksa. Yarın imkanım olursa mağazada deneyeyim pil ömrünü.
  • müthiş bi cihaz.
  • @noqturno
    Gerçekten çok zor bir karar. Allah yardımcın olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: noqturno

Hocam pil farkı var, ferrarinin işlemcisi çift çekirdek, packard bellinki tek çekirdek ve culv, yani ultra düşük voltaj.
    gerçi alan arkadaşlardan haala bekliyoruz ya pil testini, unuttular bizi.
    Hd filmi netbookta izlemekten bahsetmiyorum, öyle olsa hdmi ya da dsub un ne önemi olurki,
    bahsettiğim şey netooktaki filmi hadmi ya da dsubla 82 ekran fullHD bir TV ye aktarmak. Tam da işte burada ortaya çıkacak dsub hdmi farkı
    OOOf OOOff
    Ferrarinin,
    çift çekirdek daha güçlü işlemcisi,
    ati3200 ekran kartı
    3gb rami
    250gb hdd
    tasarımı, gel beni al diyor
    Packard Bell Dot-MU-TK002nin
    200 lira daha uygun fiyatı
    HDMI çıkışı
    muhtemel 2 saat fazla pil ömrü, gel beni al diyor

Hocam her iki bilgisayar da 6 hücreli 4400 mah ve 48 wh süreli aynı pili kullanıyor. Kullanım süresi olarak fazla farkedeceğini sanmıyorum.

HD filmi Notebook'ta izlemekten bahsetmedim zaten. Atom işlemcili Notebook'ların TV'ye HD görüntü aktarımında takılmalar, donmalar yaşattığını biliyoruz. Ancak Ferrari'nin işlemcisinin bu konuda nasıl performans vereceği şimdilik meçhul. Ben çok kötü olacağını sanmıyorum. Eğer sizin temel ihtiyacınız bu ise zaten seçenek kalmıyor

Dediğim gibi, Packard Bell Home Premium ile gelse ben kesin onu almıştım. Ama benim için de zor karar. Muhtemelen Acer alacağım.

• kardesım cok saol ya,gercekten mujde oldu,hemen almaya gıdıyorum vatana.
  • cihazı aldım ancak iş güçten incelemeye pek vakit olmadı.

daha öncede acer ferrari kullanmıştım 1005 modelini aşırı ısınma yapıyordu bu cihazda öyle bir problem yok.

pilini birazdan denemeyi düşünüyorum bilgi veririm.

dün 45gb lik bir blu ray filmi 20dakika kadar izledim ne takılma ne başka bir şey çatır çatır oynattı.
  • Bende bu gün vatandan aldım bekle bekle nereye kadar dedim.Gittim vatandan aldım.
    Daha önce samsung ve asus ta yaşadığım atheros wpa2 bağlantı sorunu bunda şu ana
    kadar yaşamadım.Ürün çok estetik ve hızlı.Nortonu silip awastı yükledim.Pili çok yavaş
    doluyor onu söyleyeyim.Pil performansı pek iyi değil 2.5-3 saat arası birşey.Sırf estetik
    ve performans için bunu aldım değdimi? Zaman gösterecek.Ama şunu söyleyeyim her
    kuruşunu hakediyor.Ekran 10" e göre çok daha iyi ve doyurucu.Daha önce samsung nc10
    ve asus 1000ha kullanmış biri olarak söylemek gerekirse 2 sinide katlar bu cihaz.içinden
    cd felan çıkmıyor ama isterseniz harici bir hdd ile recovery oluşturabilirsiniz.
    Vatanda packard bell dot-m de vardı onun pili 5 saat felan gidiyormuş.Ama işlemcisi celerondu.
    Bir kaç hareket çektim ı-ıh bunun yanından bile geçmez dedim.Ama şekil olarak benziyor..
    Son olarak inşaallah acer servisine işim düşmez diyede Allah'a dua ediyorum tabi.

• internet download program yükleme ıvır zıvır işler 2.5 saat gitti pil ekran parlaklığı full bu arada
  • ALDIM
    Ama ne macera, 4 kere gittim geldim vatana, 4. gidişimde 2 saat trafikle cebelleşerek oldu.
    İlk izlenimlerim:
    Şekil şemal şahane, ağırlık yerinde,
    kutu bomboş :)
    windows7 yi kendi kendine kurdu, ama sevmediğim ıvır zıvırlarla dolu, mcafee, office deneme sürümü vs. Ülen dedim basıp formatı XP mi kursam canavar gibi
    sistem yedeği için 3dvd 8küsur gb yer istedi
    fan sesi benim 10" datron mobeeden fazla... gerisini denedikçe yazarım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.