Şimdi Ara

Acer Aspire V 15 Nitro (VN7-571G-52ZY) Ram Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acer Aspire V 15 Nitro (VN7-571G-52ZY)marka/model dizüstü bilgisayarıma ram takmak istiyorum. Bilgisayarımda 2 ram slotu bulunmakta. Birinde 8 gb tek parça samsung marka ram bulunmakta. Ram yükseltmek için 4gb kingston marka ram ilave olarak taktım. Bilgisayar açılıyor ancak ram 12 gb olarak görünmesi gerekirken 8 gb olarak görünmeye devam ediyor.Slot mu bozuk diye yerlerini değiştirdiğimde yine 8 gb olarak görüyor. Farklı dizüstü bilgisayarlara taktım çalışıyor (bilgisayarın marka modelini hatırlamıyorum ram çalışıyor yani bozuk değil). Kingston marka ram tek başına taktığımda bilgisayara görüntü gelmiyor. Aslında 4 gb olan başka bilgisayardaki ddr3 samsung ram taktığımda yine görüntü gelmedi (4+4 gb samsung marka iki ram takıldı). Görüntü sadece kendi üzerindeki 8 gb samsung ram takılıyken geliyor ve cpu-z programında her bir slottaki ram görünüyor. Yani farklı taktığım ddr3 ramlar tek başına takılıyken hiçbir şekilde görüntü yok, sadece kendi üzerindeki ram ile birlikte takılyken görüntü geliyor ancak ram yükselmiyor. Ramlar biosta görünmüyor. Bu bilgisayarda ram yükseltmem için ne yapmam gerekiyor? Desteklediği ramlar hangileri? Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim. Mevcut olan samsung ram ve diğer takmak istediğim ram resimleri:

• Cihaz ddr3L tipi bellek destekliyor 1.35v lik sen ddr3 1.5v bellek takmaya çalışıyorsun. Uymaması çok doğal.

Bak önerilen ramler hep 1.35vhttp://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/Acer/aspire-vn7-571g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 30 Kasım 2018; 10:20:44 >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Denediklerimin içinde bahsettiğim 4+4 ddr3 samsung ramlar ddr3L olanlardı ancak yine de görüntü gelmedi.
  • RibeLLe21 R kullanıcısına yanıt
    bu resimlerdeki ramler farkli bu uymaz.

peki diger ramlerin deger ve kodlari samsung olanla birebir tutuyormu ? frekans farklidir listede yoksa cihaz
    onlarida okumaz.

bak liste attim liste ile karsilastir.

bir ramin yanina yenisi takilacagi zaman takili olanla kodlari birebir uygun olani takilmali.marka sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 30 Kasım 2018; 12:49:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Ordaki listeye baktım hocam. İşin ilginç olanı taktığım 4+4 samsung ramlar ddr3L olanlarıydı. Üzerinde 8 gb olan ramı diğerleriyle uyumsuz olabileceği düşüncesiyle söktüm. (Üzerindeki çip sayıları aynı). Onlarda da görüntü gelmedi. Söktüğüm ramlar asus k555L dizüstü bilgisayara ait 4+4 samsung ddr3L ramlardir. Ve sizin gönderdiğiniz listedekilerle aynı uyumu sağlıyor.
  • Hocam kodlar birebir aynı olmalıdır dediniz. Peki bu bahsettiğiniz kodlar bendeki asıl 8gb ram üzerinde yer alan PC3L 12800S- 11-13-F3 kodları mı? Bunlar da tüm ramlar üzerinde yer almıyor mesela benim fotoğrafını attığım kingston ramda yok ya da ben anlamadım.

• RibeLLe21 R kullanıcısına yanıt
    Evet o kodlardan bahsediyorum resmini attığın ram bu yüzden uymuyor.
  • Yardımlarınızdan, göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.