Şimdi Ara

ACER ASPIRE 5745G KULLANICILARI KULÜBÜ ( AS5745G / i7 740Q / 2gb nvidia420m) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
458
Cevap
7
Favori
118.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hiperocktif.

bende de bu makinin i5 İşlemcilisi, NVIDA 330M 1 gb, 4gb ram li si var alalı 2 yıl oldu halen canavar gibi çalışıyor. kaldırmadığı oyun görmedim piyasa da ki bütün oyunları bu makine ile oynadım ve halen oynuyom. makinenin tek sorunu bataryası oldu. aldığım ilk sene 3saat gidiyodu 1 yıl sonra 1 saate düştü bu şimdi ise 0 :) direk elektrikle çalıştırıyom. ama bu acer ların genel sorunu hepsinde aynı sorun var. ama bnm için o kadar da önemli bi şey değil ben pc m den memnunum.

nasıl olur böyle bişey ya benimkinin sol tarafında hava çıkış yerine değemiyorum 2dk oyun oynasam zaten kapatıyor kendini 5-10dk sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökây

quote:

bende de bu makinin i5 İşlemcilisi, NVIDA 330M 1 gb, 4gb ram li si var alalı 2 yıl oldu halen canavar gibi çalışıyor. kaldırmadığı oyun görmedim piyasa da ki bütün oyunları bu makine ile oynadım ve halen oynuyom. makinenin tek sorunu bataryası oldu. aldığım ilk sene 3saat gidiyodu 1 yıl sonra 1 saate düştü bu şimdi ise 0 :) direk elektrikle çalıştırıyom. ama bu acer ların genel sorunu hepsinde aynı sorun var. ama bnm için o kadar da önemli bi şey değil ben pc m den memnunum.

nasıl olur böyle bişey ya benimkinin sol tarafında hava çıkış yerine değemiyorum 2dk oyun oynasam zaten kapatıyor kendini 5-10dk sonra

senin ki de mi bu benm yazdığım özelliklerden... fanı çalışmıyordur belkide bi servise filan yolla...

• bu arada nvıdıa ekran kartını güncellemeyi yaptım yapamayan olursa burdan msj atsın yardım ederim
  • quote:

bu arada nvıdıa ekran kartını güncellemeyi yaptım yapamayan olursa burdan msj atsın yardım ederim

hocam bende gt 330 m ekran kartını güncelleyemiyorum acer supportta 2010 driver güncellemesi var yeni çıkan oyunlar için bu sürüm yetersiz geliyor nasıl yaptınız güncellemeyi ? tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: quu

quote:

bu arada nvıdıa ekran kartını güncellemeyi yaptım yapamayan olursa burdan msj atsın yardım ederim

hocam bende gt 330 m ekran kartını güncelleyemiyorum acer supportta 2010 driver güncellemesi var yeni çıkan oyunlar için bu sürüm yetersiz geliyor nasıl yaptınız güncellemeyi ? tşkler

sana attığım msj da birz karışık anlattım burda biraz daha açık bir şekilde yazıyorum

ilk önce burdanhttp://www.laptopvideo2go.com/drivers pc ne uygun driver ile inf doyasını indir.
    1.indirmiş olduğun driver dosyasında bulunan Display.Driver klasöründe ki ilk inf. dosyasının yedeğini al, çünkü yanlış bi şey yaptığında tekrar indirmene gerek kalmasın
    2. sonra yedeğini aldığın bu inf. dosyasının ismini indirmiş olduğun inf dosyasına ver.
    3. sonra ismini değiştirdiğin inf dosyasını driver klasöründeki ile yer değirştir.
    4.sonra setup tıkla tamamdır

yapamadğn yer olursa söyle yardım ederim

• quote:

quote:

quote:

sana attığım msj da birz karışık anlattım burda biraz daha açık bir şekilde yazıyorum

ilk önce burdanhttp://www.laptopvideo2go.com/drivers pc ne uygun driver ile inf doyasını indir.
    1.indirmiş olduğun driver dosyasında bulunan Display.Driver klasöründe ki ilk inf. dosyasının yedeğini al, çünkü yanlış bi şey yaptığında tekrar indirmene gerek kalmasın
    2. sonra yedeğini aldığın bu inf. dosyasının ismini indirmiş olduğun inf dosyasına ver.
    3. sonra ismini değiştirdiğin inf dosyasını driver klasöründeki ile yer değirştir.

hocam linkteki bi yerde

PCI\VEN_10DE&DEV_ &SUBSYS_ böyle bi yer var boşluklara ne yazıp aramayı daraltacam birsürü driver var çünkü

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam linkteki bi yerde

PCI\VEN_10DE&DEV_ &SUBSYS_ böyle bi yer var boşluklara ne yazıp aramayı daraltacam birsürü driver var çünkü

o boşluklar anahtar kelime ile aratmak için filan. orası boşta kalabilir sen onun altındakileri pc ne göre ayarla

• eyv hocam yapmaya çalışacam
  • arkadaşlar 5745g i7 kullanıyorum.8 gb ddr 3 ram alıcamda bilgisayar görürmü.veya deneyen varmı???
  • İsletim sistemibi Wın 8 yükseltirsek format atmak istedigimizde recovery fabrika ayarlarına donus nasil oluyor bilgisi olan varmı. (Şimdi sürümde ilk geldiginde bilgisayar 4 tane DVD yedek almıştık onları takarak ilk günkü kuruluma geri getiriyorduk)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: comby06

arkadaşlar 5745g i7 kullanıyorum.8 gb ddr 3 ram alıcamda bilgisayar görürmü.veya deneyen varmı???

benim de aynı niyetim var. ancak acer teknik servisi haricinde ram artırmak garanti kapsamından çıkartıyormuş
  • Merhaba arkadaşlar!
    aspire 5745G laptopumu önce bi güzel formatladım sebebi ise ekran kartımın her türlü driverını yüklememe rağmen bir türlü kendisine gelememesindendi!Neyse formattan sonra driverları yükledim ve ekran kartım kendine geldi.Sonra nerden aklıma geldi hala bilmem Acer ın sitesinde BIOS updatelerinide yapıyım dedim! Ve başladım 1.15 sürümlü güncellemeden!Yüklendi-bitti-bilgisayar kendini yeniden başlattı,herşey normal kısaca!bu yetmezmiş gibi sürümüne dahi bakmadan (1.11) sürümlü güncellemeyide kurdum,yüklendi-bitti-bilgisayar kendini yeniden başlattı, ama ekran bir daha açılmadı!

Kısaca bilgisayarım açılıyor windowsun açılış sesi geliyor!Lakin görüntü yok!
    Yardımınıza çok ihtiyacım var!İnternette bulduğum herşeyi yaptım,olmadı.Flash diskten bios u yüklemeyi denedim ama acer ın sitesindekiler olmadı çünkü hepsi .exe dosyası.İnternetten de bulamadım doğru biosu!Bulunduğum yer küçük bir şehir olduğu için bilgisayar tamircileride çok iyi değil.Bilgisayarı yapamadılar bide üstüne üslük bilgisayarınızın chip setinde bir problem bulamadık,neden açılmadığını biz anlamadık dediler!

Ve malesef istanbul teknik servisine yada fabrikasına gönderme imkanım falanda yok!
    Bu sorunla karşılaşmış olan yada çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum!

• quote:

Orijinalden alıntı: prerus

Merhaba arkadaşlar!
    aspire 5745G laptopumu önce bi güzel formatladım sebebi ise ekran kartımın her türlü driverını yüklememe rağmen bir türlü kendisine gelememesindendi!Neyse formattan sonra driverları yükledim ve ekran kartım kendine geldi.Sonra nerden aklıma geldi hala bilmem Acer ın sitesinde BIOS updatelerinide yapıyım dedim! Ve başladım 1.15 sürümlü güncellemeden!Yüklendi-bitti-bilgisayar kendini yeniden başlattı,herşey normal kısaca!bu yetmezmiş gibi sürümüne dahi bakmadan (1.11) sürümlü güncellemeyide kurdum,yüklendi-bitti-bilgisayar kendini yeniden başlattı, ama ekran bir daha açılmadı!

Kısaca bilgisayarım açılıyor windowsun açılış sesi geliyor!Lakin görüntü yok!
    Yardımınıza çok ihtiyacım var!İnternette bulduğum herşeyi yaptım,olmadı.Flash diskten bios u yüklemeyi denedim ama acer ın sitesindekiler olmadı çünkü hepsi .exe dosyası.İnternetten de bulamadım doğru biosu!Bulunduğum yer küçük bir şehir olduğu için bilgisayar tamircileride çok iyi değil.Bilgisayarı yapamadılar bide üstüne üslük bilgisayarınızın chip setinde bir problem bulamadık,neden açılmadığını biz anlamadık dediler!

Ve malesef istanbul teknik servisine yada fabrikasına gönderme imkanım falanda yok!
    Bu sorunla karşılaşmış olan yada çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum!

sorunun tam cevabı değil, ama benim de başıma gelmişti. bios updateinden sonra bilgisayarım göçmüştü. teknik servisine göndermiştim, yenisi ile değiştirdiler bilgisayatı. eğer garanti süren devam ediyorsa zaman kaybetmeden gönder derim.

• arkadaşlar hiç ram'ini arttıran oldu mu? (i7)
  • Arkadaşlar merhaba ;

Önemli bir konuda size danışmayı uygun gördüm. Bende bir aspire 5745G kullanıcısıyım. 4 aydır kullanıyorum.Bazı tuşlarında kırılma oldu tuşların aşağı yukarı hareket etmesini sağlayan zımbırtı kırıldı yani.Bu kullanıcı hatasıymış dediler eyvallah dedik. Neyse şuanda hipro marka çin malı bir adaptör kullanıyorum laptopu şarj etmek için şarj olmasında bir problem yok fakat oyuna girdiğimde vs "adaptör" ısındığında sanki fişten çıkartılmış gibi şarj etmeyi kesiyor. tekrar fişe çıkar-tak yaptığımda bir süre daha şarj ediyor sonra yine aynısı.Önce buraları okuyup sonra biraz araştırma yaptım. Laptop 19V - 4.74A özellikli bir adaptör istiyormuş. hipro adaptör ise 19V - 3.42A acaba şarjı kesmesi bu aradaki amper eksikliğinden midir ?

Orjinal bir adaptör alsam uygun değerlerde sorun hallolur mu ?
    adaptör alırken başka dikkat etmem gereken bir özelliği varmıdır ? (Volt,amper,ucun sokete uyumlu olması dışında)

Şimdiden teşekkürler..

• arkadaşlar 5745 g ye win7 kurdum 32 bit nak ekran kartı driverinda sorun var.

nvidiadan indirdim kurarken

you must install intel first diyor.

sitesinde sadce 64 bitler var ordaki intel vga sürücüsünü yükledim sonra nvdia denedim gene olmuyor..
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 5745 g ye win7 kurdum 32 bit nak ekran kartı driverinda sorun var.

sitesinde sadce 64 bitler var ordaki intel vga sürücüsünü yükledim sonra nvdia denedim gene olmuyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: poet3333

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 5745 g ye win7 kurdum 32 bit nak ekran kartı driverinda sorun var.

yukarıda yazdığım şekilde adımları teker teker yaparsan sorununu büyük ihtimal çözersin

• windows update çalıştırdım otomatik buldu onu yükleyince sorunu çözdm teşekkürler.
  • arkadaşlar bir soru, kolay bir oru olabilir, fazla teknik bilgim yok.

bende i7 versiyonu var. ram artırmak istiyorum

aşağıda acer'ın resmi sitesindeki bilgiler,

Standart Bellek 4 GB
    Maksimum Bellek 8 GB
    Bellek Teknolojisi DDR3 SDRAM
    Bellek Standardı DDR3-1066/PC3-8500
    Toplam Bellek Yuvası Sayısı 2
    Bellek Kartı Okuyucu Var
    Desteklenen Bellek Kartı MultiMediaCard (MMC)
    xD-Resim Kartı
    Memory Stick PRO
    Memory Stick
    Güvenli Dijital (SD) Kart

bilgisayarın içindeki ram'İn fotoğrafları da ekte. 8 gb a yükseltmek için almam gereken ram nedir?

2 tane 4 GB DDR3 SDRAM midir?

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=47&Productid=bd100098 bunu alsam olur mu?

ACER ASPIRE 5745G KULLANICILARI KULÜBÜ  ( AS5745G / i7 740Q / 2gb nvidia420m)

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.