Şimdi Ara

Acer Aspire 5520G Bios Kurtarma Phoenix Bios USB Flash Crisis Disk Phoenix Bios Modelli Acerlar için (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
17.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bu WinCrisis kısmını hallettim. 1.0.0.4 sürümü Windows 10 da sorun çıkartıyor. Başka bir WinCrisis indirdim. Aynı sorunu yaşadım. Bu sefer WinCrisis i Masaüstüne açtım. Oradan yönetici olarak çalıştırdığımda WİnCrisis işini yaptı.

Fakat arızam Çözülmedi. Sebebi benim Dos üreticim Phoenix değil İnsyde imiş. Şimdi İnsyde için çözüm arıyorum.
  • ucav kullanıcısına yanıt
    dos açılış cd si usb si yada hdd si yap
    autoexec.bat düzenle içine
    ZR7_119.exe
    yaz ki program otomatik başlasın
    yani bios dosyandaki dos için olan ZR7_119.exe yi ms dos diskine kopyala.
    olmazsa eski versiyon biosları dene
    ekran gelmediği için program senden komut beklerse sen farkına varamayabilirsin
    belkide klavyede F tuşlarını enter filan bekler belki de direk yazar.
    programın otomatik çalıştığını anlamak için yaptığın boot diski baska yerde deneyebilirsin
    benimki bir fikir sadece kolay gelsin
  • Sorun Çözülmüştür. Yarın bir gün ACER bilgisayar kullanıp h2o bios kullanan cihazlar için çözüm şu şekilde ;

Acer web sitesinden kendi modelinize ait bios dosyasını indiriyorsunuz. İndirdiğiniz dosya içerisinde windows ve dos dosyaları bulunmakta.
    7 zip programıyla windows klasörü içerisindeki exe dosyasını arşivi klasöre çıkarta basıp çıkartıyorsunuz.
    burada fd dosya uzantılı bir dosya olacak. bu dosya bizim recovery backup'ımız.

http://bios-mods.com/tools/Andy%20P%20(MDL)%20Phoenix-Insyde-EFI%20SLIC%20Tool/phoenixtool250.zip

bu linkteki program aracılığla az önceki exe dosyamızı bu programa koyuyoruz. bu program bize adını değiştireceğimiz dosya adını verecek.

Benim fd dosyamın son 2 hanesini sildirdi. Aradaki küçük harfi büyük yaptırdı. Buradaki isimi not alıp programı kapatıyoruz.

fd dosyamızın adını buradaki dosya ile değiştiriyoruz.

Flash diski fat 32 yada fat ile formatlıyoruz. Dİrek fd yi içine atıyoruz.

cd rom u ataç vasıtasıyla çıkartıyoruz.

FN+ esc kombinasyonuyla ac kablosunu takıyoruz.
    İşlem başlıyor. Kendiliğinden boot edip açılıyor sorun çözülüyor.!

• merhaba. Rahatsız ediyorum kusura bakmayın bir konuda yardımınızı isteyecektim. Bilgisayarım aniden kapandı format atmak zorundayım fakat bios ayarlarından bir türlü DVD veya USB yi aktif edemedim. Boot mood bölümü UEFİ seçili durumda bir türlü legacy olmuyor. Çareyi bios u yeniden yüklemeyi denedim fakat Acer sitesinden indirdiğim bios dosyalarında Fd uzantılı bir dosya bulamadım. wincrisis programı da sürekli çıkartılabilir disk bulunamadı diye ingilizce hata veriyor. bilgisayarım şu an kullanılamaz halde yardım ederseniz çok sevinirim.
  • kanarya_423 K kullanıcısına yanıt
    Selamlar;

en son mesajımdaki işlemleri denedin mi?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.