Şimdi Ara

ACER AS5820TG-434G50 Timelinex (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
0
Favori
21.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam notebook el,me geçti genel olarak sana sırasıyla açıklayayım...
    ilk olarak timelinex seriisi olduğu için pil süresinden başlayayım pil süresi söylendiği üzere 8 saat gitmemektedir ancak gittiği duurmlar şöyle işlemcinin ekran kartını kullanırsan özelliklerin birbölümünü kısarsan bekleme modu olarak 8 saat oluyor ancak normal full kullanımda 5 -5.5. saat gitmektedir bu zamanla 1 saat kadar düşer pil ömrü olarak diye tahmin ediyorum...benden tam not aldı bu konuda

hemen bir diğer özeelliğne geçeyim genel özleri fena değil ama sanıldığı kadar hız beklemeyin şahsen buda benim ilk notebok um bundna önce hep masaütü kullanıyordum arada çok fark var açılısı bana biraz yavaş gibi geldi belki notebok olması ,le olabilir... klavyesi tam not aldı esneme payı yok rahatlıkla ses yapmadan kullanılıyor görünüş olarakta güzel bir klavyesi var... kasa tipi çok ince ve zarif ... oyun performansı gayet iyi notebook olmasına karşılık...

açıkcası sana yardımcı olmak için aklıa bunlar geldi senin istediğin bir şey varsa onlarıda değerlendirip bilgi verebilirim...

benden 10 üzerinden 8 aldı... tavsiye ederim...

ben dolar olarak ödediğim için tl den biraz farklı olarak aldım ben 1055 dolar verdimseninde imkanın varsa tl ni ucuzken dolara çevirip daha uyguna alabilirsin ama mağaza bulman gerekir dolar alışverişi yapan ben vatan bilgisayardan aldım onlarında mağaza stokları sınırlıydı kendi internet şubesinde stok var oradan istetbilrsin bir vatan compter mağazasında ücretini ödeyip... birde bimeks ve hızlı al yakın zaman içerisinde stok sokacak fiyat daha uygun en azından bir hafta daha bekleyebilrsin duruma göre hareket etmeni tavsiye ederim... ama önemli olarak şunu söyleyeyim mağazadan alman tarafındanyım sakın 50 100 milyondan kaçıp netten alma daha sonra fazlasıyla senden çıkıyor... benden bu kadarlık aklına takılan bişi olursa sor değerlendiirp cevaplarım...

quote:

Orijinalden alıntı: Atilla!

@ bnymntlk

Sağolun hocam. Alırsam bu ilk laptop'um olacak bu nedenle biraz yakından ilgiliyim. Olmuşken tam olsun istiyorum.
    Alma nedenim ise ;
    * i7 işlemcilerin hala tam oturtulamaması ve çoğu üründe ısı problemi çıkartması. Problem gibi görünmesede boştaki durumlar pek iç açıcı değil.
    * Fazla oyun oynamadığım için gözüm fazla yükseklerde değil. Ama HD5650 gibi güzel bi kart olursa fena olmaz :)
    * Şarj süresi tercih etmemin en büyük sebebi. :)

İncelemeni dört gözle bekliyorum :) Nerden ve ne kadara aldığınıda öğrenebilir miyim ?
    Bu ara Vatan Bilgisayarda Acer laptoplarda kur sabitleme var 100 TL kadar ucuzlamış. Eğer yılbaşında güzel bi fiyata inerse 1400-1500 arası eğer bulunduğum şubede yoksa getirtip alıcam taktım kafayı :)

• Çok teşekkür ederim aydınlattığın için.
    Soracağım bi kaç soru var affına sığınarak :

- Boşta ve yükte işlemci / Ekran kartı sıcaklıkları nedir ?
    - Oynadığın oyunlar ya da FPS değeri nedir ?
    - İmkanın varsa bi kaç resim paylaşabilir misin :)

Şarj süresi diğer laptoplara nazaran daha fazla gittiğine eminim. Zaten kullanacağım alan sınırlı ama laptop deneyimim olmasını istiyorum. Fazla oyun oynamadığımıda hesaba katarsam laptop tam bana göre bi alet.
    Herkesde olduğu gibi rahatlığa önem verenlerdenim :)

Yavaşlık derken sadece açılışları mı kastediyorsunuz ?
    Çoğu laptopda herşey kurulu geliyor ama ağır oluyor format atmanızı ve driverları sıfırdan kurmanızı tavsiye ederim. Asus N61JQ'de de aynı şekilde olmuş forumda bahsi geçmişti format atın ve ekran kartı driverını kurun deniliyor.
    Alırsam ilk işim format atmak olacaktır sanırım Windows 7 Home Premium veriyorlar o lisanslada etkinleştiririm :)
    Kendi bilgisayarımı kendi formatım olmadan kullanamam :))

Zaten alırsam kesinlikle elden alırım. Mersinde oturuyorum Vatan Bilgisayar ve Media Markt yakınımda artık hagisinde olursa ve hangisinde uygun olursan ordan temin ederim. Bu hafta sonu Media Markt'a gidip varsa incelerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 23 Ekim 2010; 4:22:23 >

• açılırken çok yavaş ama genelde notebooklardaki özelliltir bu çok ıvır zıvır ytüklerler tanıtım amaçlı vs vs... bunlar haliyle açıldıktan sonraki hızınıda etkiliyor... aklıma gelmişken sesi de çok iyi değil orta düzey denebilecek kalitede... oyunları fps olarak deneme fırsatım olmayabilir ama 1 saatlik test sonucunda sıcaklık değerleri raporunu buraya koyarım...
    resim olarak notebookun dış resimleri mi yoksa deneme sonucu oluşan raporların resimleri mi?
    ...

bu forumun emeği bana çoktur bende elimden geldiğince yardım ediyorum:)
  • Hem dış hem rapor resimleri olursa iyi olur =)

Şimdi de alternatifleri bulmaya başladım.
    http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-tj75-jo-261tk-j75-core-i5-430m-2.26ghz--4gb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=48787 ve http://www.vatanbilgisayar.com/hp-xe077ea-dv6-3102et-core-i5-460m-2.53ghz-3gb-320gb-dvdrw-15.6-1024mb-hd5650-cam-bt-w7bs/productdetails.aspx?I_ID=48448 seçenekleri kafamı kurcalamaya başladı.
    Aynı konfigürasyon fiyatlar birbirine neredeyse yakın denecek seviyede.

Bilgisayar konusunda elimden geldiğince bende yardımcı olabilirim =)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Evet arkadaşlar.. Boşta ve yükte işlemci / Ekran kartı sıcaklıkları nedir ? Oynadığın oyunlar da FPS değeri nedir ? testleri yapıp paylaşabılırmısıniz ?
  • format attım bilgisayara ağ denetleyicisini bir türlü bulamıyorum ya sitesindeki tüm driverleri indiriyorum ama sorun çözülmüyor birde ekran kartı driveri :S yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilrler mi?
  • Doğru driverları indirdiğinize emin misiniz ?
    Yüklediğiniz işletim sistemi nedir ? Kaç bit yüklediğiniz onuda yazın 64 & 86.
    Wireless için mi normal ethernet bağlantısı mı ?
  • kardeşim wireles için normal olarak internete giriyorum ama vlandan bir şey yapamıyorum...
    sitesinden tüm özellikleri şeçtim ya ultimate 64 bit işletim sistemi var...
    resim koyuyorum buraya sorun bu vlan çalışmıyor:) birde ekran kartının driverini yüklüyorum driver yüklü diyor ama hala bir sorunun olduğunu gösteriyor...
     ACER AS5820TG-434G50 Timelinex

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnymntlk -- 25 Ekim 2010; 15:37:27 >
  • sorunu sonnda çözdüm işletim şiştemi ile ilgili bir sorunmuş kurduğum windows 7 de otomatik tanımlama yapmış onları silip tekrar yükledim sorun düzeldi...
    aynı şekilde sitesindeki driverleri indidip yükledim sorun çözüldü şuan tek sorun lm yükleme ragmen ekran kartı geçişini yapmıyor olması ama en kısa zamanda onuda çözeceğim :) birde arkadaşlar bu konu altında bilgi paylaşımı çok az biraz canlanalım yahu bu ne durgunluk :)
  • Unutuyorum buraya bakmayı hep. Chip'de aktifim sürekli :)
    Çözmüşsün sorunu gerçi geç kalmışım

Galiba bu ürünlü alıcam :
    http://www.vatanbilgisayar.com/dell-5010-g46h45-ins.-5010-core-i5-460m-2.53ghz-4gb-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-hd5650-bt-cam-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=48704

http://www.pcdepo.com/asp/product/77636/Dell-INS-5010-G46H45-i5-460-4GB-500GB-15-6-Gumus

Tabii elden alacak adam gibi biyer bulabilirsek. :)
    PCDepo'da showroom gibi hizmet veriyorsa elden ordan alırım şartlar uyarsa. Sorularımı mail olarak attım PCDepo'ya cevap geldiğinde duruma göre hareket ederim heralde :)

• beyler ürünün cam driveri hangisi yaw 3 tane var hepsini tek tek yükledim ama olmadı hepsinde hata verdi uğraştırdı bunun formatı beni biraz:)
  • AcerAspire5820TG modelini yaklasık 20 gün önce aldım. 3 haftalık bir araştırmadan ve karslastırmalardan sonra aldım.
    Denemedigim pek bise kalmadı, en az 5-6 defa format attım, ilk olarak sana sunu söleyebilirm; ben COD MW2 kurdum we oyuna basladım daha ilk dakikalarında ekran kartı we işlemci ısısı 85 derecenin üstüne cıktı ve buna benzer oyunlarda da... (bu degerleri hertürlü trainer ve sacma sapan işlemci programları yükledikten sonra aldım)
    format attım gerekli programları yükledim we oyunu tekrar yükledm ısı degerlerinin hiçbiri 75 dereceyi gecmedi we 20 gün önce yasadıgım sehirde hava sıcaklıkları 30'un üstündeydi (mersin). Yani sundan emin ol ki aldıgın cihaz gayet sık olmakla birlikte oldukca guclu bi cihaz kesinlikle ısınma sorunu ses sorunu vs. YOK...
    ben KnightOnline oyununda 6 gün gece gündüz hiç kapamadım we tüm işlerimide yapmaya dewam ettim net dahil ısı degeri maximum 69derece oldu...işlemci yada ısınma yada verimsizlik sorunu yasadım bunu sebepleri sasırtıcı gelecektir ama tamamen yazılımsal sorunlardı bi patch yükledim islemci sapıttı (baska pc lerdede aynı seyler oldu)
    ne yukledınıze dikkat edin we SISTEM hızlandırma adı altında biseler yapmaya kalkarsanız sacmalarsınız.... ayrıca en önemli özellikleri ise kasanın saglamlıgı sogumaya yardımcılıgı ve goruntusu KEsinlikle bu tarz aletlerde görüntü önemlidir we bu cihaz bunu cok iyi derecede ASMIS acer gercekten ORTA dereceli fiatlarda ilk kez bukadar mükemel bi cihaz üretmis diyebilirim. KULLandıgım cihazın özellikleri i3 330M işlemci 3gb ram 320gb hdd ve 5650 ekran kartı!!! sorusu olan sorabilir hertürlü deneme yapılmıstır ve puanlama lar ise su sekilde ;

Islemci 6.0
    Ram 5.5
    Grafikler 6.7
    Oyun Grafikleri 6.7
    Sabit Disk 5.9

sadece ram yükselterek cihazın Puanını 5.5 ten 6.0'a rahatlıkla cıkarabılırsınız........

Israrla ben cihazımı hızlandırmak istiorum dien warsa =====>>>>> en az ram miktarın kadar (2gb larda olabilir) bir flash disk satın alacaksınız ve onu biilgisayarınıza takıp unutacaksınız...onu takar takmaz otomatik kullan penceresinde ReadyBoost secenegi cıkar bunu secerseniz açılışlarınız ve kapanışlarınız daha hızlı oyunlarda daha performanslı ve veri okuma hızını daha etkin gösteren bi cihazla karsılasırsınız....

• quote:

Orijinalden alıntı: matt mete

AcerAspire5820TG modelini yaklasık 20 gün önce aldım. 3 haftalık bir araştırmadan ve karslastırmalardan sonra aldım.
    Denemedigim pek bise kalmadı, en az 5-6 defa format attım, ilk olarak sana sunu söleyebilirm; ben COD MW2 kurdum we oyuna basladım daha ilk dakikalarında ekran kartı we işlemci ısısı 85 derecenin üstüne cıktı ve buna benzer oyunlarda da... (bu degerleri hertürlü trainer ve sacma sapan işlemci programları yükledikten sonra aldım)
    format attım gerekli programları yükledim we oyunu tekrar yükledm ısı degerlerinin hiçbiri 75 dereceyi gecmedi we 20 gün önce yasadıgım sehirde hava sıcaklıkları 30'un üstündeydi (mersin). Yani sundan emin ol ki aldıgın cihaz gayet sık olmakla birlikte oldukca guclu bi cihaz kesinlikle ısınma sorunu ses sorunu vs. YOK...
    ben KnightOnline oyununda 6 gün gece gündüz hiç kapamadım we tüm işlerimide yapmaya dewam ettim net dahil ısı degeri maximum 69derece oldu...işlemci yada ısınma yada verimsizlik sorunu yasadım bunu sebepleri sasırtıcı gelecektir ama tamamen yazılımsal sorunlardı bi patch yükledim islemci sapıttı (baska pc lerdede aynı seyler oldu)
    ne yukledınıze dikkat edin we SISTEM hızlandırma adı altında biseler yapmaya kalkarsanız sacmalarsınız.... ayrıca en önemli özellikleri ise kasanın saglamlıgı sogumaya yardımcılıgı ve goruntusu KEsinlikle bu tarz aletlerde görüntü önemlidir we bu cihaz bunu cok iyi derecede ASMIS acer gercekten ORTA dereceli fiatlarda ilk kez bukadar mükemel bi cihaz üretmis diyebilirim. KULLandıgım cihazın özellikleri i3 330M işlemci 3gb ram 320gb hdd ve 5650 ekran kartı!!! sorusu olan sorabilir hertürlü deneme yapılmıstır ve puanlama lar ise su sekilde ;

Islemci 6.0
    Ram 5.5
    Grafikler 6.7
    Oyun Grafikleri 6.7
    Sabit Disk 5.9

sadece ram yükselterek cihazın Puanını 5.5 ten 6.0'a rahatlıkla cıkarabılırsınız........

Israrla ben cihazımı hızlandırmak istiorum dien warsa =====>>>>> en az ram miktarın kadar (2gb larda olabilir) bir flash disk satın alacaksınız ve onu biilgisayarınıza takıp unutacaksınız...onu takar takmaz otomatik kullan penceresinde ReadyBoost secenegi cıkar bunu secerseniz açılışlarınız ve kapanışlarınız daha hızlı oyunlarda daha performanslı ve veri okuma hızını daha etkin gösteren bi cihazla karsılasırsınız....

dostum bende i5 430m 4gb ram hd 5650 win 7 premium war ben gecenlerde moh oyununu bitirdim ısı 85-90 derece gordu acıkcası simdi sunu sormak istiyorum format atsam makinanın ısı değerinin duseceğini mi soyluyorsun ayrıca bu format işini kendi orjinalinde yani recovery ile mi yaptın yoksa kendin farklı bir win7 ile mi formatladın

• Ben de bugün aldım ya özelliklere ve fiyata bakınca mükemmel ötesi bir cihaz. Henüz bataryayı test etmedim bir de söylendiği kadar az ısınmıyor ama 960 liraya aldım.
    Laptop almayı düşünen varsa bu fiyata bu özellikleri mümkün değil bulamaz tavsiye ediyorum.

Linkini ararken stok bitmiş vallahi :) i330 işlemcilisiydi başlıktaki laptopun. Diğer özellikler aynı.
  • Sinan kardes Format atınca ısı düşer die bişe yok.... sadece ben cok fazla gereksiz ve korsan programlar yükledikten sonra cihaza ciddi bi yan etki yaptığını belirttim format atıp sadece gerekli prodramları kurdum mesela; yamlar yada oyun hızlandırıcı yada işlemci hızlandırıcı yada bilgisayara hız aşırtma yaptıran programlar gibi özellikler kazandıran programları KURMADIM!!! kullandığım işletim sistemi w7 ultimate ayrıca eger etkin bir kullanıcı iseniz zaten ultimate kurmalısınız. recovery ile ilgili cihazı aldıgım da olan herseyi sildim ama DİKKAT edin sistemden iyi anlamayan hertürlü sorunun üstesinden gelemeyecek arkadaşlarımız asLA silmesinNNNN!!!!
    ayrıca en önemli we herkesin yanıldığı bir format şekli war buraya diKKAT....siz siz olun temiz bi format atmak istiosanız asla "d" sürücüsünü es gecmeyin kesinlikle format esnasında tüm "hdd" silinmeli!!! ISI olayına gelince, arkadaşlar bakın bir işlemcinin yada pc nin ısı derecesi neye göre ölcülüyor ve dönme hızına göre artış göstermesi aynı zamandada ilk açılışta 35 yada 45 derece ile başlaması dikkatinizi cekmedimi???? haca sıcaklıgı 3derece olan bi yerde nasıl olrda cihaz acılır acılmaz 30 dereceda baslar....nese burası uzun hikaye ben size bilmeniz gereken yeri anlatayım bu tür cihazlarda çoğunda 100 dereceye kadar saglıklı calıstıgı kessınlıle söyleneBILIR. yani ısı ya cok takılmayın artık yeni cıkan tum cihazlarda nerdeyse ortak bi ısı anlayısı artısı war we cok etkin bi kullanıcı iseniz sadece 30tl ye çift fanlı ve standlı bi notebook sogutucusu almanız hem estetik hem kulanıslı olacaktır.AMA fanlar KESINLILE havayı cihaza doru vermeli!!!! ben bi tana trust çift fanlı sogutucu aldım ama havayı ters werdigi için söküp ters taktım su an hava cihaza doru we hiç calıstırma geregı duymadım(mersinde yasamama ragmen) şimdi çıkıp biri derse bana kardesim bu fanı ozaman nie öle üretmişler... nediye ters cevirdin??? laptop sogutucusu cihazdan cihaza deişir bazı cihazların altında hava çıkısı saglanır bazılarındada havayı alır artık geneli havayı alttan alıp dısarıya sıcak havayı yan taraftan verdii icin siz havayı cihaza vuran bi sogutucu almalısınzZZ!!! her türlü soru cevaplanır, umarım yardımcı oabilmişimdir.ayrıca acer ucuz sandıgınız basit bi marka deil sadece türkiyede teknik yetkili servis Istanbulda oldugundan ve türkiye pazar payı........ oldugundan bu ACER cihazlarını siz yurtdısı fiatına alyosunuz dierleri de yurt dısı fıatlarına verılse onlarda da ciddi bi fiat düsüsü olur!!!!! Acer dünyada ilk 4 notebook markası arasında bunu da belirtirim bu degerlendirmeyi üreticiler deil dünya üzerindeki kullanıcılar yapmıstır!!!!

• quote:

Sinan kardes Format atınca ısı düşer die bişe yok.... sadece ben cok fazla gereksiz ve korsan programlar yükledikten sonra cihaza ciddi bi yan etki yaptığını belirttim format atıp sadece gerekli prodramları kurdum mesela; yamlar yada oyun hızlandırıcı yada işlemci hızlandırıcı yada bilgisayara hız aşırtma yaptıran programlar gibi özellikler kazandıran programları KURMADIM!!! kullandığım işletim sistemi w7 ultimate ayrıca eger etkin bir kullanıcı iseniz zaten ultimate kurmalısınız. recovery ile ilgili cihazı aldıgım da olan herseyi sildim ama DİKKAT edin sistemden iyi anlamayan hertürlü sorunun üstesinden gelemeyecek arkadaşlarımız asLA silmesinNNNN!!!!
    ayrıca en önemli we herkesin yanıldığı bir format şekli war buraya diKKAT....siz siz olun temiz bi format atmak istiosanız asla "d" sürücüsünü es gecmeyin kesinlikle format esnasında tüm "hdd" silinmeli!!! ISI olayına gelince, arkadaşlar bakın bir işlemcinin yada pc nin ısı derecesi neye göre ölcülüyor ve dönme hızına göre artış göstermesi aynı zamandada ilk açılışta 35 yada 45 derece ile başlaması dikkatinizi cekmedimi???? haca sıcaklıgı 3derece olan bi yerde nasıl olrda cihaz acılır acılmaz 30 dereceda baslar....nese burası uzun hikaye ben size bilmeniz gereken yeri anlatayım bu tür cihazlarda çoğunda 100 dereceye kadar saglıklı calıstıgı kessınlıle söyleneBILIR. yani ısı ya cok takılmayın artık yeni cıkan tum cihazlarda nerdeyse ortak bi ısı anlayısı artısı war we cok etkin bi kullanıcı iseniz sadece 30tl ye çift fanlı ve standlı bi notebook sogutucusu almanız hem estetik hem kulanıslı olacaktır.AMA fanlar KESINLILE havayı cihaza doru vermeli!!!! ben bi tana trust çift fanlı sogutucu aldım ama havayı ters werdigi için söküp ters taktım su an hava cihaza doru we hiç calıstırma geregı duymadım(mersinde yasamama ragmen) şimdi çıkıp biri derse bana kardesim bu fanı ozaman nie öle üretmişler... nediye ters cevirdin??? laptop sogutucusu cihazdan cihaza deişir bazı cihazların altında hava çıkısı saglanır bazılarındada havayı alır artık geneli havayı alttan alıp dısarıya sıcak havayı yan taraftan verdii icin siz havayı cihaza vuran bi sogutucu almalısınzZZ!!! her türlü soru cevaplanır, umarım yardımcı oabilmişimdir.ayrıca acer ucuz sandıgınız basit bi marka deil sadece türkiyede teknik yetkili servis Istanbulda oldugundan ve türkiye pazar payı........ oldugundan bu ACER cihazlarını siz yurtdısı fiatına alyosunuz dierleri de yurt dısı fıatlarına verılse onlarda da ciddi bi fiat düsüsü olur!!!!! Acer dünyada ilk 4 notebook markası arasında bunu da belirtirim bu degerlendirmeyi üreticiler deil dünya üzerindeki kullanıcılar yapmıstır!!!!

dostum merak etme bu işlerden anlıyoruz. format da d yide silin olayı iyiymiş :) d ye format atmanın gerekliliğini açıklasana bi? sende bunu yapmak işe yaradıysa büyük ihtimal d sürücünde virüs vardır her formatta tekrar d den yayılıyordur :) c yi formatlayıp adam gibi güncellenmiş bi antivirtüsle d yi taratman yeterli olurdu ;)
    ısı olayınıda formatla giderdiğini söylemişsinde gereksiz programla felanla ne ilgisi var max ısının. boştayken bile ısınıyor demiyorum ki. yükteyken çok ısınıyor. işlemciyi %100 kullandığımda çok ısınıyor. laptop a oc yapacak halim yok. ha yapardım belki ama 85 dereceye çıkıp frekans düşüren bi işlemciye oc saçma olur. tam tersine down clock yapıyorumki kendisi frekans düşürmesin diye çünkü 900 mhz ye düşürüyor. ben kendim elle 1800 lere çekiyorumki orta halli fpsyle stabil oynayım diye. 20sn lik aşırı yavaşlamalar çok sinir bozucu oluyor çünkü.
    fazla oyun oynayabilen biri değilim elimde iki oyun var assasins creed 2 ve mafia 2. bu ikisindede aynısını yaşıyorum. cod bellki ekran kartına daha fazla bakıyordur ve o yüzden ekran kartı darboğaz yaptığından işlemcinin tam kapasite çalışmasına gerek kalmıyordur ve ısınmıyordur.

sen bana şunu gösterebilirmisin madem işlemcin i3 ve yardım etmek istiyorsun
    zorlayan bi uygulama açıp mesela oyun açıp, havalandırmaları biraz kapalı tutup 87 derece civarında fps düşüşü yaşıyormusun, frekans ve işlemci voltajı düşüyormu bunu kontrol edersen daha yardımcı olursun. ısınması ve fan sesinin benim için önemi yok önemli olan ısındığında frekans düşürmemesi.

• multeci ARKADASIMA; ilk olarak d ye format atmanın gereklilini açıklayım kısa tutmaya calısacam; bir hdd ye format dai atsan verilerin zamanla badsctr olusturdugunu es gecsek bile.....
    ben bu acıklamayı sistemine tam anlamıyla hakim olamayan kullanıcılar icin yaptım adam nerden bilecek "d" sürücüsündeki verilerin format attıgında sisteme command gönderecegini bu virüs olmaya da bilir..... ve araka planda calısan programlarda daa ilk format anında bile 15 - 20 tane sc çalışmasının sebebini...
    ve TEKRARA mümkünse her formatta d silinmeli diorum henüz DÜNYADA tüm virüsleri etkisiz hale getirebilen Antispam-Antispyware vs. YOKKKKK...bunu engellemek sadece formattan gecer ve sunu da söleyim bazı zararlılar sadece sistem performansını düsürme görevini görürü durmadan eloktronik veri yollar durur sistem klasörleri arasında amac ne bende bilmiorum......daha bununla ilgili sana çok sey yaza bilirim...
    gelelim ısınma ile giderilen formata BEN formatLA ısınmayı giderdim DEMEDİMMM sadece yüklediğim programlardan dolayı (5-6 tane sistem hız vs prosu) format attım ve düzeldi dedm.....
    ayrıca bogazını sıktııın adama sen boguluyormusun die bi soru soramassııN.... sistemi zorlamak sistemi tabikide yoracak hemde her konuda ama bunu fiat bölü performansa yayan mantıklı cihazlar war....
    sölediklerimi iyi anlasaydın bana bunları sormazdın arkadasım :)

• quote:

multeci ARKADASIMA; ilk olarak d ye format atmanın gereklilini açıklayım kısa tutmaya calısacam; bir hdd ye format dai atsan verilerin zamanla badsctr olusturdugunu es gecsek bile.....
    ben bu acıklamayı sistemine tam anlamıyla hakim olamayan kullanıcılar icin yaptım adam nerden bilecek "d" sürücüsündeki verilerin format attıgında sisteme command gönderecegini bu virüs olmaya da bilir..... ve araka planda calısan programlarda daa ilk format anında bile 15 - 20 tane sc çalışmasının sebebini...
    ve TEKRARA mümkünse her formatta d silinmeli diorum henüz DÜNYADA tüm virüsleri etkisiz hale getirebilen Antispam-Antispyware vs. YOKKKKK...bunu engellemek sadece formattan gecer ve sunu da söleyim bazı zararlılar sadece sistem performansını düsürme görevini görürü durmadan eloktronik veri yollar durur sistem klasörleri arasında amac ne bende bilmiorum......daha bununla ilgili sana çok sey yaza bilirim...
    gelelim ısınma ile giderilen formata BEN formatLA ısınmayı giderdim DEMEDİMMM sadece yüklediğim programlardan dolayı (5-6 tane sistem hız vs prosu) format attım ve düzeldi dedm.....
    ayrıca bogazını sıktııın adama sen boguluyormusun die bi soru soramassııN.... sistemi zorlamak sistemi tabikide yoracak hemde her konuda ama bunu fiat bölü performansa yayan mantıklı cihazlar war....
    sölediklerimi iyi anlasaydın bana bunları sormazdın arkadasım :)

dostum resmen ortaya karışık yapmışsın. formattan sonra d sürücüsündeki hiç bi şey command felan yollayamaz sen o sürücüdeki bi aktivite yapmazsan. işletim sisteminin olduğu sürücüyü silersen yeni kurduğun işletim sistemine müdahele edemez d deki virüsler felan. onları çalıştırman gerekir. bu virüsler eğer dosyalarına bulaşmışsa sen zaten yedeklerinden tekrar hdd ye attığında gene virüsü alırsın.
    elektronik veri kavramını yaratman büyük kabiliyet bu arada. virüslerin çalışmasını böyle açıklamanda iyi. virüsler tüm çalışan uygulamaların içine kod eklemeye çalışır, verilerini bilgilerini çalmaya çalışır ağ üzerinden biyerlere yollar vs. dizine girmeye yarayan klasörlerini çalışabilir dosya haline getirip o dizinlere girmeye çalıştığında gene kendisinin çalışmasını sağlabilir, bunun gibi birsürü yöntem kullanır. bu sayede sürekli yayılır çoğalırki başka ortamlara geçişide kolaylaşsın. sistemi bu yüzden yorar. sadece sistemi yormak için veri yollamaz sağa sola.
    bad sektör olayınıda nerden kattın anlamadın. format atmak tüm verilerin adresini silmektir ve dosya sistemi tekrar oluşturmaktır. o dosyalar gene fiziksel olarak diskte yer alır. sen diski silip tekrar tekrar veri oluşturduğunda hdd yi yıpratman daha kolay olur.

son kısımda makinayı yorarsan tabi ısınır yavalşlar demeye getirmişsin heralde. ben elimdeki makina çok ısınıyor ve bu yüzden frekansını düşürüyor ve yavaşlıyor diyorum. bu yüzden ekran kartının hızını kullanamıyorum. oyun oynayamıyorum diyorum. bu makinaya ben oyun da oynayabilmek için bu kadar para verdim. ince olsun ve şarjı çok gitsin diye ısınıacaksa ve performansı düşecekse ne anladım. bu ısınma olayını arkada çalışan programlara bağlamanın manası yok. istediği kadar program çalışsın max %100 de çalışır işlemci ve yüzde yüzde çalışırken aşırı ısınıyorsa frekansının düşmesine sebep oluyorsa bu işlemciyi 2.16ghz diye sürmesinler piyasaya o zaman. ben tam kapasite kullandığımda dökülecekse ne anladım. netbook lar bile nete giriyor video oynatıyor ben sadece bunlar için almadım makinayı. database kurup program kullanmam lazım ısınacağından emin olduğum için kurmuyorum. bu haliyle olmaz garantiden gidip gelene kadar duracak.
    herneyse ben elimdeki işlemcinin sıkıntılı olduğuna eminim ve sen girmişsin yok d yede format atın yok arkada çalışan programlar vardır felan diye bilmişçe yorumlar yapıyorsun. fikir vermek başka şey bilmişlik yapmak saçmalamak başka bişey. senden elindeki işlemciye bi test yapmanı istedim boğaz sıkmak felan diye alakasız şeyler yazmışsın. havalandırması açıkken, buz gibi ortamdayeken bile 85 e çıkıyor ve frekans düşürüyor benim işlemcimin. senden denemeni istediğim şey senin işlemcinde 86 dereceyi geçtiğinde yavaşlıyormu? buna bakacaktın. senin işlemcin ısınmıyorsa havalandırmayı kapatıp dene dedim. olay bu.

• MULTECI arkadasım nerden baslıcam bilmiorum ama kısa kısa son kez cewap werecem sıkıldım :)
    bak ben bilmişlik yapmadım fikir neyan etmedim GERCEKTENNN OLAN ve BILINMEYEN yanlıs bilinen BILGILERI DOGRULARIYLA yerdeisTIRTTTMENIZI umud ettim...

1_____ d sürücüsündeki bi zararalı vs. sadece tıklayıp girerek çalısır.....sen calıstırmanlazım demıssın BUYUK SACMALAIKKK
    2_____ sen kompleeeeeeeeeeee format atsandaAAAA "d" sürücüsünü SİLSENDEEEEEEEEEEEEEEE hala sisteme command gönder zararlılar tüzünden birdahaaa yükleme dai YAPAMASINNNNNNNNNNNN
    3_____ Ben sadece virüslerden bahsetmedim sen demissinki bu virüsler d ye bulasssmıssa sen zaten yedek alıp yüklediginde bidaha bulasır demissin BENN VİRÜSTEN kurtulun die format atın demedim EGER KIIIII aranızdan bi arkadas işlemci vs. performansı arttıracak sacma sapan prolarla doldurduysa komple bi format atsın dedm..daha d yi yüklemeden yani sana göre YEDEĞİNİ bi bakar ısınmaya falan....
    4_____eloktronik veri kavramı yaratman büyük kabiliyet demissin sen ben bunları nerden nasıl edindimi ve neler yaptımı bilmiosun ben amacım yardımcı omaktı ve tek bir cümlem bile yorum fikir degildirRRRR GERCEKLERDIRRRRRRRRRRRRRRRRRRR OLAN olmusss OLMAYA dewam EDEN SEYLERRR
    5_____ senin pc ne her seye ragmen hala yardımcı olmak istiyoruM sana sunu söleyim senin aldıgın alet eger bende agır oyunlarda sıcak bi iklimde olmasına karsın SENIN anlattıklarını YAPMIYOSA sORUN sende artık format mı atan yeniden neye yükledine neyi yükledine dikkat ederek, yada baska bi çözüm mü bulursun bilemem ama o surun bende yok WEEE fiat bölü performanstA yani o fiata bu donanıma alacaın en iyi TÜRKİYEDEKİ 2biilemedin-3 cihazdan biri elindeki ben onu övmüyorum harıkadır demiorum FİAT bölü performansta 10 numara bi cihaz tabi kullanmasını bilene ve benm pc de o sorun olsa ki oldugu dönemler oldu eski cihazlarımda sornu bulur hallederdim
    6_____ yazacak cewaplıcak cok sey war ama benm amacım sana cewap wermek deik kardes sana yardımcı olmak sen bana MUHALEFET oluyosun ama ben tekrar SOLEYIMM yazdıgım hıc bİRSEY fikir yorum YADA aslı olmayan SEYLER DEGILDIRRR bunları göz önünde tutmak yada göz ardı etmek sana ve okuyan arkadaslarımıza kalmıs...
    kendine ii bak kardesim umarım sorunun halledersin!!!

• MÜLTECİ ARKADASIM SENİN SU CÜMLENE SU CEWABI WERMEDEN GECEMİCEM; "dostum resmen ortaya karışık yapmışsın. formattan sonra d sürücüsündeki hiç bi şey command felan yollayamaz sen o sürücüdeki bi aktivite yapmazsan" DEmissin BENDE DİORUMKİ===>>> FORMAT AT SONA BİDAHA AT SONA BİDE HDD Yİ CIKAR BULASIK MAKİNESİNE AT SEN ONA TEKRARA İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEYEMEYE İLİRSİN SEBEBİDE >>>>>> HALA ÇALISAN ZARARLILAR SİLİNMEYEN O ŞEKİLDE SİLİNEMEYEN ZARARLİLAR ARTIK CEKİRDEGE BULASMIS DERSİN NE DERSİN BİLEMİCEM AMA CANADA YADA LONDRADAKİ BİDE JAPONYADAKİ İNGİLİZCE DİLİNDEKİ FORUMLARI Bİ GEzzzzzzzzzzzzzzZZZ
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.