Şimdi Ara

ACER AS5740G ekran donması sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ACER AS5740G-333G32MN CI3 3G 320G 15.6 W7P HD5650 model laptopum var 5 aydır sorunsuz kullanıyorum.Ama iki haftadır bir sorunla uğraşıyorum.
    Özellikle internette gezerken yeni sekme veya popup açıldığında ekran donup kalıyor.hiçbir tuşa yanıt vermiyor.ama fare imleci hareket ediyor.bütün donanımların driver lerini güncelledim.şimdiye kadar böyle bir sorun yoktu.ekran öylece kalıyor fare hareket ediyor ama hiçbir nesne seçilmiyor.ctrl+alt+del yapınca yanıt veriyor,mavi karşılama ekranı geliyor.ama görev yöneticisine tııklayınca ekran siyah olup hiç yanıt vermiyor.hatta güç düğmesi ile bile bilgisayarı kapatamıyorum.ancak uzun süre basılı tutup kapatabiliyorum.benim tahminim donanım değil yazılım kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.
    Yardım edip bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

• Internet tarayıcınızın adı nedir ?
  • internet ayarlarındandır büyük olasılıkla.dns yada herhangi bir yapılandırma kullanıyorsan internet için o takılmalara neden oluyordur.
    mesela ubuntu kullanırken firefox takılıyordu.navige ayarlarını kapatınca düzeldi
  • tarayıcıı olarak genelde opera kullanıyorum.ama donma hatasını ie8 de yapıyor..
  • Ben de bu tür sorunlarla karşı karşıyaydım. Firefox kullanıyordum. Ona da 3-4 tane eklenti dahil etmiştim. Eklentileri tekrar kaldırdığımda sorun düzelmişti. Sen bir de internet önbelleklerini temizle. DNS ayarlarını sıfırla.
  • internet explorer'ın donmadığı , sorun çıkarmadığı mı olmuş
  • bende de bazen görüntü aygıtı yanıt vermeyyi kesti kurtuldu vs geliyordu driver yükledim şuan sorun yok elektronik şans işi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.