Şimdi Ara

Acer AN515-51-7383 İ7-1050ti ALEV ALACAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: CS BETA Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
8.273
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Benim üç yıldır var hocam katılıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşık 7 8 sene önce acer 4820tg aldım. evet elektronik sans işi . ama acer ı kötülüyenleri de anlamıyorum. laptop oyun için değildir. oyun oynarsan sonuçlarına katlanacaksın. oyun da ısı yayan işlemci ve en büyük etken grafik kartıdır. dolayısıyla sen bu aletlerde pil ömürlerini kıyaslayacaksın. laptopların içinde de pil durumu en iyilerinden biridir acer. benimki hala orijinal pil ile 6 saat a yakım kullanım saglıyor. eger laptop alacaksam kesinlikle acer alırım. kıyaslamayı buna göre yapmanız daha saglıklı olur kanısındayım
  • hgoze1 H kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın da ne kadar saçma bir yorum yaptınız öyle? Bunlar oyun laptop u. 1. önceliği ısınma olmalı. Siz gidip ultrabook alırsanız onda önceliğiniz pil olabilir. Zaten pide oyun oynamakta mümkün değil niye pile bakıyorsunuz onu da anlamıyorum.

10 senelik Acer 5920g kullanıcısı olarak yazıyorum bunu. Isınan cihaz ne olursa olsun uzak durmak lazım. Acer tasarım olarak çok iyi cihazlar yapmasına rağmen HP ile ısınma konusunda yarışıyorlar.

Çok heveslendim bu cihaza ama almayacağım.
  • 7700HQ vs 7300HQ olupta yükte 90 derecenin üstünü görmeyecek laptop yoktur zaten bu işlemciler de bu sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.Dell 7567 kullanıyorum GTA V de 97 dereceyi dahi gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

7700HQ vs 7300HQ olupta yükte 90 derecenin üstünü görmeyecek laptop yoktur zaten bu işlemciler de bu sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.Dell 7567 kullanıyorum GTA V de 97 dereceyi dahi gördüm.

I5 işlemcilerin çoğu 90 dereceyi görmez eğer soğutma sistemi çok dandik değilse. Lenovo legion y520 nin i5 ve i7 işlemcilerin sıcaklık değerlerine bakmanı tavsiye ederim. 95 derecede cihaz zaten perfomans kısmaya başlıyor 90 derede normal falan değildir. Bilmeden yorum yapmayalım.

80 civarı normal kabul edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24. -- 24 Şubat 2018; 17:0:44 >
  • yusuf24. Y kullanıcısına yanıt
    90 derece 3 sene önce normaldi , o da daha iyi soğutma yapan cihaz olmadığı içindi(i7 işlemci için konuşuyorum). Şimdi dediğiniz gibi i7 işlemciyi bile 80 derecelerde tutan notebooklar var lakin bazı insanların düşüncelerini değiştirmek neredeyse imkansız. Hala notebookta oyun oynanmaz diyen var. Yahu nvidia masaüstü ekran kartıyla neredeyse birebir aynı seviyede kartı süslük mü koydu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

7700HQ vs 7300HQ olupta yükte 90 derecenin üstünü görmeyecek laptop yoktur zaten bu işlemciler de bu sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.Dell 7567 kullanıyorum GTA V de 97 dereceyi dahi gördüm.

I5 işlemcilerin çoğu 90 dereceyi görmez eğer soğutma sistemi çok dandik değilse. Lenovo legion y520 nin i5 ve i7 işlemcilerin sıcaklık değerlerine bakmanı tavsiye ederim. 95 derecede cihaz zaten perfomans kısmaya başlıyor 90 derede normal falan değildir. Bilmeden yorum yapmayalım.

80 civarı normal kabul edilebilir.

Malesef İntelin son bir kaç neslinde durum öyle değil 90 derece gayette sağlıklı çalışma aralığıdır bunu ben demiyorum İntel diyor:

https://ark.intel.com/products/97185/Intel-Core-i7-7700HQ-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz

sayfaya bakarsanız Tjunction derecesinin yani çalışma aralığı sınırının 100 derece olduğunu görebilirsiniz iyi akşamlar.

• TurkishDrifter kullanıcısına yanıt
    Tam tersi olarak işlemci nesili arttıkça maksimum sıcaklık azalıyor. Bendeki eski intel işlemcili cihazın maksimum çalışma sıcaklığı 105 derece.

Konumuza gelirsek, oradaki bilgilerden sağlıklı çalışma aralığının 90 derece olduğunu nasıl almadınız çözemedim. Öyle bir bilgi yokki. 90 derecenin üstünde cihaz throttling e girmeye başlıyor ve yüksek ısınmadan kendini korumak için performans düşürmeye başlıyor. 100 derecede ise kendini kapatıyor. Bu nasıl ideal çalışma aralığı olabilir? Isınma testinde 97 dereceye ulaşmış sıfır bir bilgisyar nasıl savunulabilir anlamak mümkün değil.

İşlemci yüksek ısıda ne kadar uzun çalışırsa o kadar yıpranır. Bu şekilde cihazınız ne kadar uzun ömürlü olacağını düşünüyorsunuz?

Intel sadece işlemciyi yapar, işlemcinin nasıl soğutulacağını üretici belirler.

Lenovo kaliteli bir soğutma sistemi kullanmış ve bahsi geçen 7700hq işlemciyi tam yükte 80 derece civarı rahatlıkla tutabilmektedir. Acer ve hp ise tam tersi 100 derecelere dayanan ısınma ile karşı karşıyalar.

Hala neyini savunuyorsunuz anlamak güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24. -- 24 Şubat 2018; 20:30:0 >

• quote:

Tam tersi olarak işlemci nesili arttıkça maksimum sıcaklık azalıyor. Bendeki eski intel işlemcili cihazın maksimum çalışma sıcaklığı 105 derece.

Konumuza gelirsek, oradaki bilgilerden sağlıklı çalışma aralığının 90 derece olduğunu nasıl almadınız çözemedim. Öyle bir bilgi yokki. 90 derecenin üstünde cihaz throttling e girmeye başlıyor ve yüksek ısınmadan kendini korumak için performans düşürmeye başlıyor. 100 derecede ise kendini kapatıyor. Bu nasıl ideal çalışma aralığı olabilir? Isınma testinde 97 dereceye ulaşmış sıfır bir bilgisyar nasıl savunulabilir anlamak mümkün değil.

İşlemci yüksek ısıda ne kadar uzun çalışırsa o kadar yıpranır. Bu şekilde cihazınız ne kadar uzun ömürlü olacağını düşünüyorsunuz?

Intel sadece işlemciyi yapar, işlemcinin nasıl soğutulacağını üretici belirler.

Lenovo kaliteli bir soğutma sistemi kullanmış ve bahsi geçen 7700hq işlemciyi tam yükte 80 derece civarı rahatlıkla tutabilmektedir. Acer ve hp ise tam tersi 100 derecelere dayanan ısınma ile karşı karşıyalar.

Hala neyini savunuyorsunuz anlamak güç.

İşlemci bu sabun değil 90 derecede çalışınca erimiyor merak etmeyin.Bunu nerden çıkarıyorum işlemcinin 90 derecenin üstünde bırakın throttle yapmayı hala boostlu bir şekilde çalışmasına bağlıyorum (3.4 ghz).Hatta masaüstü i7lerine bakarsanız işlemcilerin stok fanla 97-98 derecelerde tutacak şekilde 4-4.4 ghz boostlu bir şekilde çalıştığını görürsünüz.Aynı oda sıcaklığında Lenovo ile hp vs. arasında 20 derece fark olduğuna inanmanız ayrı bir komedi.Burda benim bir şeyi savunduğum yok işin normali böyle cihazlar daha serin çalışsalar veya daha yüksek hızlara boost yapsalar daha iyi olurdu ama durum öyle değil malesef.Acerın bir cihazı tek fanlı konudaki cihaz o mu bilmiyorum eğer tek fanlı olan cihaz ise tercih edilmez haklısınız ama çift fan olan cihazlar arasında kayda değer bir fark yok.Nesil arttıkça çalışma sıcaklığı azalıyor ifadeniz tamamen yanlıştır nesilden nesile değişmekle beraber İntel in Sandy bridge sonrasında ki mimarileri yüksek sıcaklıklarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.Birinci nesil i7lerden falan 105 derecelere çıkan cihazlar var ama 2. nesilden sonra izlenen strateji budur.

• TurkishDrifter kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinizin gerçekle alakası yok. Yanlış bilgilerinizi birada paylaşıyorsunuz.

Acip kendiniz bakın lenovo y520 kac derecede çalışıyor yüzde 100 yük altında.

Bu bilgilere cevap vermek gerek gereksiz.

• quote:

Söylediklerinizin gerçekle alakası yok. Yanlış bilgilerinizi birada paylaşıyorsunuz.

Acip kendiniz bakın lenovo y520 kac derecede çalışıyor yüzde 100 yük altında.

Bu bilgilere cevap vermek gerek gereksiz.

Tamam.
  • Konudan sacma sapan yerlere cıkıyorum ama masaüstü kralya.Dedim sistemi satim laptoba talib olim dedim.Şı yorumlardan birtane olumlu yazan yok.Valla gta ultra bırak 2k acıyorum ekran kartı 65 gecmiyo.İşlemci 55-60 da miss gibi.Yok abi vazgectim.bf1 full ultra ekran kartı fanı bile dönmüyo o derece optimize masaüstü.Sırf işyerinde oyun oynim diye kafama koymustum.Gerek yok böyle fantazilere

• Şu konuyu hala tartışanlar var. Isınmayan laptop YOK arkadaşlar. Öyle bir şey söz konusu değil. Eğer ki laptopta oyun oynuyorsan o makine ISINIR. Soğutmak için ekstra önlemler alırsınız o ayrı mesele ama ısınmıyor diyen arkadaşlar vice city falan oynuyor heralde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stouuiop

Bende alacağım da ana konudaki yorumlar engelliyor. 90 derece üstünü görenler var. Alev alıyor yani dediğiniz doğru

Ben bu forumda konusu açılıp da KÖTÜLENMEYEN, TÜKAKA İLAN EDİLMEYEN, ALINMAMASI İÇİN 1000 TANE SEBEP SAYILMAYAN bir laptop daha görmedim.
    Bunun aynısını araba için de söyleyebilirim.

Eğer bu forumun aklıyla yola çıkarsan "bir bok" alamazsın. Öyle dımdızlak kalırsın ortada.
    Yok ısınıyormuş yok menteşesi dandikmiş yok kasası sağlam değilmiş miş miş miş miş

Adamlar herşeye bir hata buluyor.Gir bak, bir tane şikayet edilmeyen laptop bulamazsın,hep veryansın.

GÖren de her biri atomu parçalıyor da böyle kusurlar yüzünden muzdaripler sanar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgoze1

yaklaşık 7 8 sene önce acer 4820tg aldım. evet elektronik sans işi . ama acer ı kötülüyenleri de anlamıyorum. laptop oyun için değildir. oyun oynarsan sonuçlarına katlanacaksın. oyun da ısı yayan işlemci ve en büyük etken grafik kartıdır. dolayısıyla sen bu aletlerde pil ömürlerini kıyaslayacaksın. laptopların içinde de pil durumu en iyilerinden biridir acer. benimki hala orijinal pil ile 6 saat a yakım kullanım saglıyor. eger laptop alacaksam kesinlikle acer alırım. kıyaslamayı buna göre yapmanız daha saglıklı olur kanısındayım

Hey gidi yıllar mazi gözümde canlandı hala hatırlıyorum 3820tg konusunu.Ben 4820tg almıştım hala kullanırız o laptopu. İnceliği kasa kalitesi şarjı çift ekran kartı olsun parasını hakeden nadir cihazlardan.
  • mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    Forumda görüş okuyarak 'bir bok' alabildim, gayet de memnunum.

Aklımda 17" yokken, Hp omen an005nt sahibi oldum. Isınma ya da performans açısından hiçbir sorun yaşamadım.

İnsanlar tecrübe paylaşıyorlar, kimseye asus msi hp acer para verip de yorum yaptırmıyor sonuçta. Sorun yaşayan elbette problemini belirtecek ki alacak olan ona göre karar versin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetfx kullanıcısına yanıt
    Ne kadardı fiyatı gece?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.