Şimdi Ara

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
9
Favori
113.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: Kalvas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

quote:

Orijinalden alıntı: desperado73

3D NİN KRALI KESİNLİKLE PANASONİC - 50 GT 30 E VAR BENDE,ÇOK MEMNUNUM ZATEN 3D İÇİN EN UYGUN SYSTEM PLAZMADIR , O DEDİĞİNİZ LG HEPSİ FİLMİ YANSITIRKEN ÇÖZNÜRLÜĞÜ DÜŞÜRÜYOR YANİ 1080P GÖRÜNTÜ ALMIYORSUNUZ, AYRICA TELEVİZYON BELLİ BİR MESAFEDEN İZLEMENİZ GEREKİYOR YOKSA 3D GÖRÜNTÜ BOZULYOR. BENDE İKİ TANE SHUTTER VAR NE BAŞ AĞRISI NE DE BULANTI YAPMIYOR SADECE RESİM BİRAZ KOYU GÖSTERİYOR O KADAR . LG LERDE HIZLI SAHNELERDE GHOSTİNG YAPTIĞI ZATEN BİLİNEN BİRŞEY

Evet ne yazık ki PASSIVE 3D LG TV'ler 1080p kabiliyetlerine rağmen hem sağ hemde sol göz için aynı anda iki resmi ekranda gösterdiğinden çözünürlük yarıya düşüyor arkadaşın daha önce bahsettiği gibi...

Bu durumda pazarlama açısından çok başarılı ancak teknik olarak Active Shutter gözlüklü modellere göre dezavantajlı.

Bence evlerinde çocuk olan aileler için hem ucuz hemde kullanım kolaylığı açısından tercih edilmeli.

Ancak 3D 'den büyük beklentileri olan meraklılar için dezavantajları bilinmesi gerekilen bir sistem...

Çözünürlüğün yarı yarıya düştüğü bilgisi yanlış. Neden yanlış olduğu aşağıdaki konunun ilk mesajında var.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

Çözünürlüğün yarıya düştüğü bilgisi yanlış değil doğrudur. Sadece bu bilgilendirmeyi yapmak için yazıyorum. Bu işin içinde olan bir kişi olarak söylüyorum bu bilgiyi. Amacım hiçbir şekilde bir marka yada bir ürün kötülemek değildir , fakat pasif gözlükler ile FullHD 3D video izlemek şu anki sistemde mümkün değil. Çok pratik bir şekilde bunu evinizde test ederek anlayabilirsiniz. TV'nizi 3D moduna alarak pasif gözlüğünüzü TV'nizin ekranına yaklaştırdığınızda ( açık renkli alanlarda daha kolay görebilirsiniz ) bir satır video görüntüsü alırken bir satır siyah ışık alırsınız. bunu 540p+540p olarak hesaplayamazsınız , çünkü o an gördüğünüz görüntü 1080p+1080p'nin birleşiminden doğan 3D görüntünün yansımasıdır. yani gözlük gözünüzde iken gördüğünüz görüntüdür. Performans olarak ve fiyat bazında belirli bir tüketici kesimini tatmin edecek bir cihazdır , bu konuda şüphem yok , fakat pasif gözlük teknolojisi ile izlediğiniz hiçbir 3D video 1080p olmayacaktır.

Keşke söylediğim yeri bir okusaydınız. Mayıs ayı başında bu seriye firmware update geldi ve 3D gösterme algoritması değişti. Eski sistemde sizin dediğiniz gibi 2 resim veriliyor ve bu nedenle bir göze görüntü + siyah ekran ve diğer göze de görüntü + siyah ekran veriliyordu. Bu sistemde söylediğinizde haklısınız, gözler 540 görüntü 540 siyah satır görüyor. Yeni algoritmada ise 2 yerine 4 görüntü veriliyor TV panelinden. Bu sayede eski sistemdeki siyah ekranlar yerine görüntü oturtuluyor yani iki göz de ayrı ayrı 1080 satır görüyor.

dediğinizi okudum , anladımda fakat bunun sonucu olarak zaten o açıklamayı yaptım. sanırım demek istediğimi tam açıklayamadım. pasif gözlük sisteminden dolayı 1080p görüntü alamıyorsunuz. verdiğiniz link'teki açıklama üzerinden anlatayım , belki daha açıklayıcı olur. yapılan firmware 540hz değerini değiştirmemektedir , zira sadece kelime oyunudur. şöyle izah edeyim , firmware sonucunda sağ göz 540hz görüntü 540hz siyah ekran almaktadır. aynı şekildede sol göz 540hz görüntü 540hz siyah yayın almaktadır. yapılan işlem ve firmware sonucu yazılan bilgilendirmenin varmak istediği nokta , işlenen görüntünün 1080p olduğu şeklindedir , fakat göze gelen kısmı 540p + 540p şeklinde değerlendirmek imkansız ve bir okadar'da mantıksızdır. bu sistem ile düşünürsek eğer , active shutter gözlük'lerde sağ ve sol göze 1080p görüntünün siyah satırsız geldiğini ve sonuç olarak toplamda 2160p gibi bir görüntü elde edildiği bilgisine ulaşılır ki bu sonuç , pasif gözlük sistemi ile 540+540 : 1080p hikayesinin ne kadar gerçekten uzak olduğunu çok kolay bir şekilde gözler önüne sermektedir. pasif gözlük sisteminde görüntüde kırpma yapmadan iki görüntüyü 1080p ekrana verip , polarize gözlükler ile 3D olarak görmeniz teknik anlamda mümkün olmayan birşey... umarım açıklayıcı olabilmişimdir..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3D NİN KRALI KESİNLİKLE PANASONİC - 50 GT 30 E VAR BENDE,ÇOK MEMNUNUM ZATEN 3D İÇİN EN UYGUN SYSTEM PLAZMADIR , O DEDİĞİNİZ LG HEPSİ FİLMİ YANSITIRKEN ÇÖZNÜRLÜĞÜ DÜŞÜRÜYOR YANİ 1080P GÖRÜNTÜ ALMIYORSUNUZ, AYRICA TELEVİZYON BELLİ BİR MESAFEDEN İZLEMENİZ GEREKİYOR YOKSA 3D GÖRÜNTÜ BOZULYOR. BENDE İKİ TANE SHUTTER VAR NE BAŞ AĞRISI NE DE BULANTI YAPMIYOR SADECE RESİM BİRAZ KOYU GÖSTERİYOR O KADAR . LG LERDE HIZLI SAHNELERDE GHOSTİNG YAPTIĞI ZATEN BİLİNEN BİRŞEY

Evet ne yazık ki PASSIVE 3D LG TV'ler 1080p kabiliyetlerine rağmen hem sağ hemde sol göz için aynı anda iki resmi ekranda gösterdiğinden çözünürlük yarıya düşüyor arkadaşın daha önce bahsettiği gibi...

Bu durumda pazarlama açısından çok başarılı ancak teknik olarak Active Shutter gözlüklü modellere göre dezavantajlı.

Bence evlerinde çocuk olan aileler için hem ucuz hemde kullanım kolaylığı açısından tercih edilmeli.

Ancak 3D 'den büyük beklentileri olan meraklılar için dezavantajları bilinmesi gerekilen bir sistem...

Çözünürlüğün yarı yarıya düştüğü bilgisi yanlış. Neden yanlış olduğu aşağıdaki konunun ilk mesajında var.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]

Çözünürlüğün yarıya düştüğü bilgisi yanlış değil doğrudur. Sadece bu bilgilendirmeyi yapmak için yazıyorum. Bu işin içinde olan bir kişi olarak söylüyorum bu bilgiyi. Amacım hiçbir şekilde bir marka yada bir ürün kötülemek değildir , fakat pasif gözlükler ile FullHD 3D video izlemek şu anki sistemde mümkün değil. Çok pratik bir şekilde bunu evinizde test ederek anlayabilirsiniz. TV'nizi 3D moduna alarak pasif gözlüğünüzü TV'nizin ekranına yaklaştırdığınızda ( açık renkli alanlarda daha kolay görebilirsiniz ) bir satır video görüntüsü alırken bir satır siyah ışık alırsınız. bunu 540p+540p olarak hesaplayamazsınız , çünkü o an gördüğünüz görüntü 1080p+1080p'nin birleşiminden doğan 3D görüntünün yansımasıdır. yani gözlük gözünüzde iken gördüğünüz görüntüdür. Performans olarak ve fiyat bazında belirli bir tüketici kesimini tatmin edecek bir cihazdır , bu konuda şüphem yok , fakat pasif gözlük teknolojisi ile izlediğiniz hiçbir 3D video 1080p olmayacaktır.

Keşke söylediğim yeri bir okusaydınız. Mayıs ayı başında bu seriye firmware update geldi ve 3D gösterme algoritması değişti. Eski sistemde sizin dediğiniz gibi 2 resim veriliyor ve bu nedenle bir göze görüntü + siyah ekran ve diğer göze de görüntü + siyah ekran veriliyordu. Bu sistemde söylediğinizde haklısınız, gözler 540 görüntü 540 siyah satır görüyor. Yeni algoritmada ise 2 yerine 4 görüntü veriliyor TV panelinden. Bu sayede eski sistemdeki siyah ekranlar yerine görüntü oturtuluyor yani iki göz de ayrı ayrı 1080 satır görüyor.

dediğinizi okudum , anladımda fakat bunun sonucu olarak zaten o açıklamayı yaptım. sanırım demek istediğimi tam açıklayamadım. pasif gözlük sisteminden dolayı 1080p görüntü alamıyorsunuz. verdiğiniz link'teki açıklama üzerinden anlatayım , belki daha açıklayıcı olur. yapılan firmware 540hz değerini değiştirmemektedir , zira sadece kelime oyunudur. şöyle izah edeyim , firmware sonucunda sağ göz 540hz görüntü 540hz siyah ekran almaktadır. aynı şekildede sol göz 540hz görüntü 540hz siyah yayın almaktadır. yapılan işlem ve firmware sonucu yazılan bilgilendirmenin varmak istediği nokta , işlenen görüntünün 1080p olduğu şeklindedir , fakat göze gelen kısmı 540p + 540p şeklinde değerlendirmek imkansız ve bir okadar'da mantıksızdır. bu sistem ile düşünürsek eğer , active shutter gözlük'lerde sağ ve sol göze 1080p görüntünün siyah satırsız geldiğini ve sonuç olarak toplamda 2160p gibi bir görüntü elde edildiği bilgisine ulaşılır ki bu sonuç , pasif gözlük sistemi ile 540+540 : 1080p hikayesinin ne kadar gerçekten uzak olduğunu çok kolay bir şekilde gözler önüne sermektedir. pasif gözlük sisteminde görüntüde kırpma yapmadan iki görüntüyü 1080p ekrana verip , polarize gözlükler ile 3D olarak görmeniz teknik anlamda mümkün olmayan birşey... umarım açıklayıcı olabilmişimdir..

O kadar belli ki okumadığın. Direk link vereyim diyeceğim yine okumayacaksın, ben en iyisi resim koyayım. Bundan sonra halen "sol göz 540 + siyah ekran, sağ göz 540 + siyah ekran alıyor" dersen bir daha mesaj atmayacağım.

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ

• Arkadaşlar @techraven arkadaşımızın lw'lerle ilgili yazılarını takip edin oldukça faydalı bilgiler mevcut. Ben usb flash tan, usb hdd den, laptoptan hdmi ile(5 metre altın uç hama ) 3d filmler de dahil sorunsuz izliyorum. Oyunlardan zevk almaz oldum ama asus g73 & lw5500 crysis2 3d oynamak çok zevkli(Lag durumu nedir diye sormayın denemelik olduğu için derinlemesine incelemedim ama sorun var gibi durmuyordu). DTS problemini @techraven arkadaşımızın (ve devam eden topic te diğer arkadaşlarında) tavsiyelerini gözönüne alarak çözdüm, genelde dts li film indirmiyorum zaten denk geldiğinde de ilgili programlarla dts>ac3 yapıyoruz sorun kalmıyor(hem kalite farkından dolayı boyutları da düşüyor filmin), illa da mp vs almanıza gerek yok tv ye okadar para verdikten sonra (tabi zevkler ve ekonomi kişiye göre değişir). Bu lw serileri ile 2 can sıkıntısı var, 1. flash player hikayesi (FP 8'e kadar destek veriyor), oda bir yazılım güncellemesi ile halledilecektir diye düşünüyorum. 2. adresleri kumandadan yazmak sıkıntı, bunun için extra diğer kumandaya para vermek daha sıkıntı (150 tl idi yanlış hatırlamıyorsam oda servise gelmemiş henüz). Youtube leri direkt izleyebiliyorsunuz zaten 3d varsa otomatik 3d ye geçiyor , dailymotion video ları TR de iken bende çalışmadı Smart tv yi UK ye ayarlayınca (Televizyon yine Türkçe kalıyor o konuda problem yok) Dailymotion videolarını da izleyebiliyorum. Ayı yogi 3d filminde , ayı yogi piknikçilerin sepetlerini çalarken yavaşlayan sahne anında havada uçuşan patates chips lerini 7 yaşındaki oğlumla tek tek odanın ortasından topladığımı unutamam :). 7 tane hediye gözlük geliyor tv ile, bende paketten 2 tane çıktı vatan dan gittim 5 li paketimide aldım.

Not: SG gözlükleride tv de deneme olanağım olmadı ama msi ın Wind Top AE2420 3D 'de denemiştim beğenmemiştim. Zaten Pc yide fandaki ıslık sesi ve ölü pixel sorunları yüzünden iade etmiştim hizlial'a.
    EK: Bazen herşeyi denediğiniz halde filmi izleyemiyorsanız son çare .mkv uzantısını .avi olarak değiştirin bende işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa goksel -- 15 Ağustos 2011; 13:12:23 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O kadar belli ki okumadığın. Direk link vereyim diyeceğim yine okumayacaksın, ben en iyisi resim koyayım. Bundan sonra halen "sol göz 540 + siyah ekran, sağ göz 540 + siyah ekran alıyor" dersen bir daha mesaj atmayacağım.

ACEMİLERE 3D TELEVİZYON VE İÇERİK REHBERİ VE LG LW SERİSİ

Öncelikle detaylı bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.
    Ancak resimdeki anlatımda trumotion özelliğinin kapatılmış olması gerektiği not edilmiş.
    Merak ettiğim şey LG lerin trumotion özelliği kapalı iken akıcılık anlamındaki yeterliliğinin Samsung larla başa çıkıp çıkamadığı ?

• Aslında bilinenin aksine akıcılıkla doğrudan hiçbir alakası yok TruMotion (LG), Motionflow (Sony), Auto Motion Plus (Samsung) gibi efektlerin. Sadece hızlı sahnelerde görüntünün keskinliğini arttırıyor bu ayar. Yani bu sahnelerde nesnelerin sürüklenme gibi efektlerini azaltıyor. Ancak bunu yaparken araya siyah kareler ekleniyor görüntüyü tamamlamak için ve en negatif yanı görüntüde yapaylık oluşturması. Özellikle görüntülerin kenarlarında farkedilebilen bir yapaylık yapıyor. Bu efektte en başarılı olan açık ara Sony. Bende LW650S var ve TruMotion 3 kademe, düşük-orta-yüksek şeklinde. Yüksek hiç açmıyorum çünkü yapaylık çok belli, orta bile açmadım şu ana kadar. Hiç 3D futbol denemedim, en iyi bu yayında anlaşılabilecek bir özellik aslında. Ama genel popülasyona sorduğumda da kapalı olduğunu söylüyorlar bu özelliğin TV ayarlarında, çoğu insan bunu kapalı kullanıyor. En iyi verilecek tavsiye bir mağazaya gidip kendiniz görmeniz diye düşünüyorum.

• evet aslında benim de tv lerde gözlemlediğim ve hiç hoşuma gitmeyen birşey bu, yapay akıcılık diyebiliriz.
    Dolayısıyla bu özelliklerin kapalı olduğu durumda doğal olarak 100hz(veya 400hz neyse) görüntüyü en iyi verecek olan, yani olduğunundan, çekildiğinden, veya çıplak gözle algılayabileceğimizden fazlasını vermeyen bir televizyonu tercih etmek daha mantıklı gibi görünüyor.
  • peki soru şu ozaman bu televizyonlar hangileri ?
  • yusasen arkmadaş açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.

ben de uzunca bir incelemeden sonra 47LW5500 aldım.
    almadan önce tüm markaların 3d lerini bizzat test ettim ve en güzel 3d görüntüyü bu cinema 3d cihazda gördüm.

tv yi optik çıkışından denon anfili 5+1 sinema sistemime bağladım. blueray 1080p vaio laptopumla tv yi de hdmi kablo ile bağladım. böylece pc nin her formatı oynatma özelliğini diğer sistemle birleştirdim. okuyamadığım, oynatamadığım format yok. önceleri pirana nın da içinde bulunduğu birkaç film aldım 3d blueray, şimdilerde birkaç aydır netten indirip, pc de okutup tv de seyredip, sinema sisteminden dinliyorum. ilk seferleri indirdiğim bazı mkv leri usb den okuturken filme gömülü dil seçeneklerinde sıkıntı yaşadım (saw7 3d sbs de pc de defaul ses ingilizce, 2nci ses fransızca idi ama tv den 2nci sesi alıp default sesi alamıyordum) sonra bu sisteme geçince hiçbir sıkıntım kalmadı. böylece minimum konf. ile maksimum verim elde ettim. bu sistem kurulu durduğundan usb girişi de pek kullanmama gerek de kalmıyor, film müzik, her neyse laptop tan gönderiyorum. gerekli codecler kurulduğunda (k-lite mega ile çözdüm) dts filmleri de gayet güzel izliyorum.

lg smart'a gelince de; modeme kablo ile bağlı ve aldığımdan beri 2 dir firmware update yapıyor netten ve her seferinde premium özellikleri hızlanıyor ve kolaylaşıyor.

herkese bu tv yi tevsiye ederim

sana bu entry için, techraven sana da forumdaki tüm yorumlarından dolayı teşekkür ederim.

• Son birkaç yıldaki serilerde öyle bir TV yok zaten. Önemli olan yapaylığı abartmayacak şekilde bu özelliği kullanmak.
  • LG 47LW5500 televizyonun 3D özellikleri ile herşey bu forumda yazılmış ama 3D alt yazı desteği konusunda doğru bilgi maalesef yok.USB üzerinden 3D mkv formatlı film izlerken alt yazıları 3D olarak görmüyor.Bu konuda birkaç makale yazan arkadaşın önerdiği 3D subtitler ve mkvtoolnix programları 3D mkv lerde işe yaramıyor,zira LG LW5500 sub uzantılı alt yazı dosyalarını görmüyor.Alt yazı gömmek de işe yaramıyort.Ses ve film adlarının aynı olması gibi çeşitli şeyler yazılmış ancak bu konuda çözüm yok.Bilen varsa deneyerek yazmalı buraya .Burada şu tv iyidir şu iyi değildir veya yetersiz lg servisleri ve desteği(ki bu maalsef doğru çok yetersizler) gibi gereksiz konulardan ziyade herkeze yarayacak teknik bilgileri vermeliyiz.3D alt yazı sorununu LG TVlerde çözen varsa lütfen foruma eklesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilki90

LG 47LW5500 televizyonun 3D özellikleri ile herşey bu forumda yazılmış ama 3D alt yazı desteği konusunda doğru bilgi maalesef yok.USB üzerinden 3D mkv formatlı film izlerken alt yazıları 3D olarak görmüyor.Bu konuda birkaç makale yazan arkadaşın önerdiği 3D subtitler ve mkvtoolnix programları 3D mkv lerde işe yaramıyor,zira LG LW5500 sub uzantılı alt yazı dosyalarını görmüyor.Alt yazı gömmek de işe yaramıyort.Ses ve film adlarının aynı olması gibi çeşitli şeyler yazılmış ancak bu konuda çözüm yok.Bilen varsa deneyerek yazmalı buraya .Burada şu tv iyidir şu iyi değildir veya yetersiz lg servisleri ve desteği(ki bu maalsef doğru çok yetersizler) gibi gereksiz konulardan ziyade herkeze yarayacak teknik bilgileri vermeliyiz.3D alt yazı sorununu LG TVlerde çözen varsa lütfen foruma eklesin.

evet lütfen.

• arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Bundan bir ay önce panasonic vt20 3D tv aldım ve ilk 3D filmimi indirdim.filmin formatı .mkv(fakat özelliklere tıkladığımda iki tane .mkv yazıyor yani sbs).Ayrıca film 3D olarak da sbs formatında.Tv mkv formatını normalde destekliyor ama usb yi tv ye takınca filmi çalıştırmıyor bütün hevesim kırıldı resmen,bunun nedenini veya nası çalıştırabileceğimi bilen bi ark varsa çok memnun kalırım.şimdiden herkese teşekkürler...
  • Filminiz mkv fakat ses dosyası DTS olabilir .Ses dosyanızın AC3 olması gerekir.Bunun için MKV2VOB isimli programı indirip sesi AC3 yapın.İndirdiğiniz dosyanızın özelliklerini MEDIAINFO isimli programla tam olarak inceleyebilirsiniz.
  • çok teşekkür ederim tilki verdiğin bilgiler için dediklerini yapıp tekrar seni bilgilendiricem ve filmin ses dosyası DTS ydi yanılmıyorsam.bu programı daha önce hiç kullanmadım da kullanımı kolaydır umarım elimizden geleni yapcaz artık.bu arada bişi daha denedim ve olmadı.filmi bilg da açtım ve hdmı kablosuyla tv ye aldım,daha sonra da 3 d modunu açıp gözlükleri taktım çok saçma bi görüntü çıkytı ortaya:))
  • LW ana konusuna da yazdım, burda da bulunsun

Bu arada Ev Elektroniği bölümüne yönetici alımı ilanı varmış, buna başvurmuş bulunuyorum. Madem hep forumdayız, birşeyler daha yapalım.

Ev Elektroniği Bölümü Yönetici Alımı

Linki daha dün gördüm, daha önceden bilsem güzel bir PR yapıp kampanya hazırlardım
    Bana destek veren varsa başlığa girip birşeyler kelam ederse çok sevinirim, ortak bir aday çıkartma olayından bahsetmiş sayın admin o başlıkta çünkü. Sizlere gönlüm kadar temiz bir post yeri açıyorum orada, olumlu olumsuz dökülün hiç farketmez. Ve tabii başka yönetici adayı olmak isteyen ya da göstermek isteyen varsa buyursun direk.

• mkv2bov programıyla filmin ses formatını ac3 e çevirdim fakat aynı zamanda film de mpeg formatına geliyor..görüntü formatlarında mkv ye çeviri gözükmüyo m2ts,vob,mp4,avi,mpeg formatlarına çeviriyor...yani tam sesi yapıyorum görüntü gidiyor bu seferde nasreddin hoca fıkrasına döndük..mkv2vob programını bile varsa mkv nin görüntü formatını değiştirmeden ac3 e nası çevirebileceğimi bilen var mı arklar..tilki yardımmmm
  • DTS sesi AC3 eçevirmek için kullandığım program MKV2AC3 v.1.03.03 sanırım sizin kullandığınız program farklı.Benim kullandığım programda dosya eklerken alt menüsünde video formatın MKV olduğu görülüyor.İsmini verdiğim programı kolayca indirebilirsiniz.Kolayca olacaktır.İyi bayramlar
  • Benim de buranın deneyimli üyelerinden techraven'e sorum var.Hemen yukarıda 27 ağustos tarihli bir sorum vardı okuyup cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilki90

LG 47LW5500 televizyonun 3D özellikleri ile herşey bu forumda yazılmış ama 3D alt yazı desteği konusunda doğru bilgi maalesef yok.USB üzerinden 3D mkv formatlı film izlerken alt yazıları 3D olarak görmüyor.Bu konuda birkaç makale yazan arkadaşın önerdiği 3D subtitler ve mkvtoolnix programları 3D mkv lerde işe yaramıyor,zira LG LW5500 sub uzantılı alt yazı dosyalarını görmüyor.Alt yazı gömmek de işe yaramıyort.Ses ve film adlarının aynı olması gibi çeşitli şeyler yazılmış ancak bu konuda çözüm yok.Bilen varsa deneyerek yazmalı buraya .Burada şu tv iyidir şu iyi değildir veya yetersiz lg servisleri ve desteği(ki bu maalsef doğru çok yetersizler) gibi gereksiz konulardan ziyade herkeze yarayacak teknik bilgileri vermeliyiz.3D alt yazı sorununu LG TVlerde çözen varsa lütfen foruma eklesin.

Ben hiç altyazi kullanmadığının için bilemiyorum maalesef bu işi etraflica. Google dan DH üzerinde aratırsan tam olarak sorununu kesin birseyler çıkar. 3D olarak altyazi ile izleyen arkadaslar var çünkü. LW ana konusunda kesin çıkar birseyler.

• tilki verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim çok saol ama ben sesi söylediğin programla ac3 çevirdim fakatfilmi yine açmadı ayrıca mediainfo adlı programla da filmin bilgilerine ulaştım film dediğim gibi mkv formatında fakat mediainfo programında görüntü biçimi avc yazıyor ayrıyeten filmi tv yine çalıştırmadı sebebini bir türlü anlayamıyorum ne yapcaz ne etcez filmi izlemek için başka aklına bişi var mı onu da deneyim sence sebebi ne olabilir ya da bilen arkadaş varsa bana yardım ederse çok sevinirim arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.