Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam Aleykum.BMW E65 2 hafta ABS,DSC lambalari yaniyordu sonra kendiliginden sondu 2 aydir yanmiyr abs duzgun calisiyor.
    ABS Beyninin otomatik sanzimanla alaksi var mi? ara sira sanziman gec vites degistiriyor 1,2,3 viteste takili kaliyor motru durdurup baslatinca duzeliyor.
    bigisayarda su hata kodunu aldim : 51AC EGS:No message(ID transmitter connected)from Car Access System.
    ABS beyni ile alakasi var mi?ABS beyni bozuk mu?
  • hakan usta aracım 2011 polo comfortline 85ps manuel. abs ve lastik basınç sensörü ışığı yanıyordu, tamirciye götürdüm, bilgisayardan bakınca sorunun sağ arkada olduğunu kirlendiğini söyledi. tekerleği çıkarıp temizledi, arızayı da sildi. ayrıldıktan 5 dk sonra tekrar ışıklar yandı. ilk başta bazen yanıyor, bazen sönüyordu. şimdi ise sürekli yanıyor, abs devreye girmiyor doğal olarak, çözüm nedir acaba. yetkili servise gidipte olmayan arızalar için tonlarca para ödemek istemiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim, tşk. (sorun aküden veya akü üstündeki bağlantılardan kaynaklanmıyor, kontrol ettim)
  • Forzajuvegss F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Abs beyin arızası olduğunu sanmıyorum. Şanzıman beyininde çıkan arızalara göre işlem yaptırın.
  • ^^navi^^ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Abs sensörünü ölçtürün kopma var mı diye eğer yoksa tesisat kontrolü gerekir.
  • ustam tesekkur ederim.sigortlari atmis ama uzeri kirli oldugu icin anlasilmamis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HAkan ustan, Suzuki grand vitara 2009 aracım var bazen esp servis yazısı çıkıyor. Yurt dışı bir forumda ABS pompasından kaynaklandığı yazılmış. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? ABD de değiştirmiş firma AVUSTRALYA ciddi bir problem kabul etmemiş değiştirmemiş.
  • Megan 2 2005 abs service stop ve el freni ışıları yanıyor.

İlk olarak nereye bakılmalı.kendimiz yapabileceğimiz birşey var mıdır?abs kutusu nerede olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: okan56

ustam tesekkur ederim.sigortlari atmis ama uzeri kirli oldugu icin anlasilmamis.

Yardımcı ve teşfik olabildiysem ne mutlu bana....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

HAkan ustan, Suzuki grand vitara 2009 aracım var bazen esp servis yazısı çıkıyor. Yurt dışı bir forumda ABS pompasından kaynaklandığı yazılmış. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? ABD de değiştirmiş firma AVUSTRALYA ciddi bir problem kabul etmemiş değiştirmemiş.

Esp arızası veriyorsa pompadan olmaz pompa olsa abs ışığıda yanacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyfips3izmir

Megan 2 2005 abs service stop ve el freni ışıları yanıyor.

İlk olarak nereye bakılmalı.kendimiz yapabileceğimiz birşey var mıdır?abs kutusu nerede olur.

sensör sinyallerine bakın derim.
    motor ile göğüs arası silecek altındadır.
  • hakan usta iyi günler,

seat leon 2000 model araçta çok düşük hızlarda bile abs devreye giriyor. abs arızası falan vermiyor, ışık yakmıyor. fren hidroliği eksik değil, lastikleri değiştirdim, lastik basınclarını kontrol ettim, disk balata yeniledim fakat bunun önüne geçemedim. olası sebepleri nelerdir ?

iyi forumlar...
  • pirasa kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Abs Sensör Sinyallerini kontrol edin sinyali bozan bir şey var demektir.
  • Abs beyin nasıl tamir ediliyor.
    Absci hakan usta

İzlemek İçin Tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanusta -- 3 Ocak 2018; 0:34:51 >
  • iyi akşamlar hakan usta,

Benim aracım 2011 model megane 3 1,5 dizel bir kaç gün önce aracı çalıştırdığımda arıza lambası, abs lambası ve el freni lambası 3 ü birden yandı ve direksiyonun sertleştiğini fark ettim, aracı sürmeye başladığımda da hız göstergesinin çalışmadığını fark ettim.

Aracı özel servise götürdüm, serviste şarj dinamosunda sıkıntı olduğunu söylediler söküp dinamonun kasnağını bilyalarını alternatör kayışını falan değiştirdiler ama arıza hala aynı devam etti, sonrada arızanın ABS Beyninde olduğunu söyleyip farklı bir ustaya yönlendirdiler.

Araştırma yapmadan yönlendirdikleri ustaya gitmek istemedim, sizce arızanın kaynağı dedikleri gibi ABS Beyninden mi kaynaklanmaktadır?
  • Ustacım mümkün olduğunca kısaca yazayım. 2000 polo classic 1 sene önce abs ve el freni birlikte ara ara titreyerek yanıyordu ama sürekli değil, aylarca olmadığı zaman oldu. Sıklaşmaya başlayınca pc bağladılar ki bizim burada iyi usta bulmak çok zor, pc de ecu çıktı lakin kontağı açtığımda herşey normal yanıyor ve 3-4 saniyede sönüyor ve asla daima yanan duruma gelmiyor, hep sürerken el freni lambası ile birlikte titriyerek yanıp sönüyor. Ayrıca deli eden bir düdük sesi var. Son bir haftada ses hiç susmuyor ve sürekli titriyor her iki ikaz lambası. Ben beyinde olduğunu düşünmediğimden söktürmedim. Önce kablo sonra sensör en son beyin bakılması gerekirken hemen beyini tamire gönderelim diyorlar bende söktürmedim. En son bir arkadaş sensörlere eli ile oynadı falan o gün seede ışıkta hiç yanmadı ama şimdi devam ediyor. Bu bana beyinde değilde sensörde olma ihtimalini güçlendirdi. Beyinde olsa abs ışığı hiç sönmez. Bu konuda öncelikle ne yapmam gerekir, burada iyi usta bulmak zor. Tutturmuşlar bir pc bağlama ne çıkarsa o diyorlar. Aynı şey yağ ışığında oldu elektrikçi yağ pompası arızalı olabilir dedi, mekanikçi arkadaş münşür soketini kelepçeyle bağladı temassızlık varmış. Elektrikçinin bulamadığını mekanikçi halletti. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poloklasik -- 23 Şubat 2018; 23:11:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newerwinter

iyi akşamlar hakan usta,

Benim aracım 2011 model megane 3 1,5 dizel bir kaç gün önce aracı çalıştırdığımda arıza lambası, abs lambası ve el freni lambası 3 ü birden yandı ve direksiyonun sertleştiğini fark ettim, aracı sürmeye başladığımda da hız göstergesinin çalışmadığını fark ettim.

Aracı özel servise götürdüm, serviste şarj dinamosunda sıkıntı olduğunu söylediler söküp dinamonun kasnağını bilyalarını alternatör kayışını falan değiştirdiler ama arıza hala aynı devam etti, sonrada arızanın ABS Beyninde olduğunu söyleyip farklı bir ustaya yönlendirdiler.

Araştırma yapmadan yönlendirdikleri ustaya gitmek istemedim, sizce arızanın kaynağı dedikleri gibi ABS Beyninden mi kaynaklanmaktadır?

Beyin olmayabilir.
    Önce bilgisayara bağlamak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: poloklasik

Ustacım mümkün olduğunca kısaca yazayım. 2000 polo classic 1 sene önce abs ve el freni birlikte ara ara titreyerek yanıyordu ama sürekli değil, aylarca olmadığı zaman oldu. Sıklaşmaya başlayınca pc bağladılar ki bizim burada iyi usta bulmak çok zor, pc de ecu çıktı lakin kontağı açtığımda herşey normal yanıyor ve 3-4 saniyede sönüyor ve asla daima yanan duruma gelmiyor, hep sürerken el freni lambası ile birlikte titriyerek yanıp sönüyor. Ayrıca deli eden bir düdük sesi var. Son bir haftada ses hiç susmuyor ve sürekli titriyor her iki ikaz lambası. Ben beyinde olduğunu düşünmediğimden söktürmedim. Önce kablo sonra sensör en son beyin bakılması gerekirken hemen beyini tamire gönderelim diyorlar bende söktürmedim. En son bir arkadaş sensörlere eli ile oynadı falan o gün seede ışıkta hiç yanmadı ama şimdi devam ediyor. Bu bana beyinde değilde sensörde olma ihtimalini güçlendirdi. Beyinde olsa abs ışığı hiç sönmez. Bu konuda öncelikle ne yapmam gerekir, burada iyi usta bulmak zor. Tutturmuşlar bir pc bağlama ne çıkarsa o diyorlar. Aynı şey yağ ışığında oldu elektrikçi yağ pompası arızalı olabilir dedi, mekanikçi arkadaş münşür soketini kelepçeyle bağladı temassızlık varmış. Elektrikçinin bulamadığını mekanikçi halletti. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim.

Tesisatta bir yerde temas problemi olabilir.

• Merhaha hakan usta

Linea 2014 model lounge 1.3 Multijet sahibiyim.

Yolda giderken Abs, el freni ve Esc lambaları yanıyor. Hız göstergesi sıfıra iniyor. Aracı kapatıp açınca uyarı lambaları sönüyor. Belli bir süre kullandıktan sonra tekrar aynı hatayı veriyor. Bu hatayı 5-6 sefer yaptıktan sonra motor arıza lambasıda yanmaya başladı. Servise götürdüm bilgisayara bağladı. Bişey bulamadı "detaylı incelememiz lazım" dedi randevu verdi.

Servise tekrar gittim. Abs beyni bozulmuş dedi. Değişmesi lazım dedi.

Ayrıca aynı hatayı aracı hareket ettirmeden, rolentide çalışırken de yapıyor. Sizce problem nedir, beyindemidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orijinalden alıntı: murat560

cevap yok.

Acil durumlar için cepten arayabilirsiniz.

Absci Hakan usta: 05369491316

Forumda her zaman bilgi amaçlı yazılıyor biliyorum ama eskilerin bir tabiri vardır; "Marifet iltifata tabidir." diye. Bu sefer teşekkür amaçlı yazıyorum. Hakan ustama bir hafta önce bir konu hakkında (abs sargı kablosu) telefon ile bilgi danıştım ve hiç yüksünmeden bize elinden geleni yaptı saolsun. Bu devirde böyle danışabilecek usta bulmak zor malesef. Hakan ustam değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim. Eline bilgine yüreğine sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absurde -- 23 Mart 2018; 10:21:13 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.