Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: benmusti

Hakan ustacım, ustanın bilgisayarı tamire gitmiş haftaya gel dedi.Ne iştir ki o günden sonra bir daha yanmadı çok şükür.Abs de çalışıyor.Ama bu seferde direksiyonu sağa ve sola çevirirken ses (gıcırrr diye) geliyor.Bunun hakkında ne söylersiniz.

Merhaba,

Amortisör başlarına baktırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@XI M@NY@K

2004 model Chevrolet Kalos marka aracım var. Ve bir sorunum var. Sorunum şu şekilde. Normal yolda giderken ABS birden devreye giriyor, pedal titriyor ama frenleme olmuyor. O esnada (pedal titrediği zaman) frene bastığımda fren iş görmüyor. daha doğrusu basamıyorum, çok sert. Sorun ABS beyninde diye söyleyenler oldu ama emin olamadım. Eğer sorun ABS beyninde ise var mıdır bunun bir çözümü, yoksa beyni değiştirmek mi gerekir?

Yakın zamanda Anakra'ya geleceğim. O zaman uğrayabilirim.

Merhaba,

Sensör kablosu içten kopmuş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_slayer

İyi akşamlar bende clio 2 sport var abs ışı yanıyor vecalışmiyor makinaya baglattigimizda hepsinde ariza var deniyordu beyin degisecek denildi ben parçaciyim ama aramadigim yer kalmadi toptancilarimin bana dedigi abs beyni kolay kolay bozmaz kablosaldir denildi kablolari kontrol ettirdim makinaya tekrar baglattigimizda ön tekerlerde ariza giderildi ama arka sağ seranoid valf arizasi veriyo abs hala calişmiyo birde el freni ışı sürekli yaniyor ondan olabilirmi

Merhaba,

Abs beyni arısı olduğu için tamir yapmak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

2004 model Chevrolet Kalos marka aracım var. Ve bir sorunum var. Sorunum şu şekilde. Normal yolda giderken ABS birden devreye giriyor, pedal titriyor ama frenleme olmuyor. O esnada (pedal titrediği zaman) frene bastığımda fren iş görmüyor. daha doğrusu basamıyorum, çok sert. Sorun ABS beyninde diye söyleyenler oldu ama emin olamadım. Eğer sorun ABS beyninde ise var mıdır bunun bir çözümü, yoksa beyni değiştirmek mi gerekir?

Merhaba,

Benim yaptırabilecegim birsey mi bu yoksa illa Ankara da dukkaniniza mı gelmem lazım ve tamiri tahmini ne kadar olabilir? Sorunum tamamen çözülür mü? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Benim yaptırabilecegim birsey mi bu yoksa illa Ankara da dukkaniniza mı gelmem lazım ve tamiri tahmini ne kadar olabilir? Sorunum tamamen çözülür mü? Teşekkürler.

Bana gelmeniz şart değil sensör kopuğunu bulabilecek ölçü aleti kullanabilen biri de olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Bana gelmeniz şart değil sensör kopuğunu bulabilecek ölçü aleti kullanabilen biri de olabilir.

Size mesajı yazdıktan sonra tekrar sanayiye gittim ve yine makineye bağladılar, fakat bu sefer arıza vermedi. Nedeni ne olabilir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Size mesajı yazdıktan sonra tekrar sanayiye gittim ve yine makineye bağladılar, fakat bu sefer arıza vermedi. Nedeni ne olabilir?

Kablo temas o an ettiyse arıza yazmayabilir.

Sizin sorunun nereden kaynaklandığını çözmek ve bulmak sadece ve sadece 20dk sürecektir.
    İşini iyi bilen yere gittiğiniz takdirde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Kablo temas o an ettiyse arıza yazmayabilir.

Sizin sorunun nereden kaynaklandığını çözmek ve bulmak sadece ve sadece 20dk sürecektir.
    İşini iyi bilen yere gittiğiniz takdirde.

Anlaşıldı. Ankara ya geldiğim ilk gün yanınıza geleceğim. Burada doğru düzgün usta olduğunu düşünmüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• hakanusta kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yarın baktıracağım.
  • Selamun Aleyküm ustam. mıtsubıshı canter araçlarında abs lambasının yanıp sönmesiyle kod veriyormuş ve bu koda göre de nerde arıza olduğu tespit ediliyormuş. bu konuda bilginiz var ise benıde bılgılendırebılırmısınız....
  • merhaba hakan ustam 2004 model BMW 330 CD Aracımla 2 hafta önce kaza yaptım neredeyse tum aırbagler acıldı ve darbeyı westenhous un oldugu yerden aldı ancak westen hous da hıc bır kırık catlak vs yok asıl sorunum aracım suan calışır yurur durumda ama 4 tekerın frenlerını bırden kıtlıyor vede dsc abs ışıĞı hıc sonmuyor bunun sebebı sızce ne olabilir? bır kac kışıye sordum abs dsc( anti patinaj) sensoru degışmesı lazım dedıler ama ne derece doğru bılmıyorum yardımcı olursanız cok sevınırım ıkı tanede resım koyacagım beynın oldugu yerın..
    ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022

• quote:

Orijinalden alıntı: gediklidizel

Selamun Aleyküm ustam. mıtsubıshı canter araçlarında abs lambasının yanıp sönmesiyle kod veriyormuş ve bu koda göre de nerde arıza olduğu tespit ediliyormuş. bu konuda bilginiz var ise benıde bılgılendırebılırmısınız....

Merhaba,

Arıza lambasının yanıp sönmesiyle tespit ediliyor.

Örneğin lamba ilk önce 2 kere yanıp söndü peşinden 3 kere yanıp söndüyse arıza kodu 23 demektir.
    23 Kod karşılığı ne ise o yönergeye göre işlem yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsbg

merhaba hakan ustam 2004 model BMW 330 CD Aracımla 2 hafta önce kaza yaptım neredeyse tum aırbagler acıldı ve darbeyı westenhous un oldugu yerden aldı ancak westen hous da hıc bır kırık catlak vs yok asıl sorunum aracım suan calışır yurur durumda ama 4 tekerın frenlerını bırden kıtlıyor vede dsc abs ışıĞı hıc sonmuyor bunun sebebı sızce ne olabilir? bır kac kışıye sordum abs dsc( anti patinaj) sensoru degışmesı lazım dedıler ama ne derece doğru bılmıyorum yardımcı olursanız cok sevınırım ıkı tanede resım koyacagım beynın oldugu yerın..
    ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022

Merhaba,

Aracınızı bilgisayara bağlattırın ve arıza kaydına göre işlem yaptırın.

Kolay gelsin.

• Hakan usta merhaba... benim aracım 1997 golf 3 1.6 cl. sorunum ise abs ışığı hiç yanmıyor ve abs devreye girmiyor
    Daha önce çalışıyordu bi ara yağmurlu havada ışık sürekli yandı birkaç saat sonra düzelmiş ve sönmüştü problem yoktu.
    Bayağı bir aradan sonra ışığın hiç yanmadığını farkettim.
    Arka fren balatalarını (kampanalı) değiştirtmiştim bunun bir etkisi olabilir mi
    Abs sigortalarını, Abs lambasını kontrol ettirdim ama sorun yok.
    Elektronikçiye göstermem tavsiye edildi ancak vakit bulup gidemedim ve yaptıramadım.
    Arızanın ne olduğunu nasıl anlarız yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadeBy

Hakan usta merhaba... benim aracım 1997 golf 3 1.6 cl. sorunum ise abs ışığı hiç yanmıyor ve abs devreye girmiyor
    Daha önce çalışıyordu bi ara yağmurlu havada ışık sürekli yandı birkaç saat sonra düzelmiş ve sönmüştü problem yoktu.
    Elektronikçiye göstermem tavsiye edildi ancak vakit bulup gidemedim ve yaptıramadım.
    Arızanın ne olduğunu nasıl anlarız yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
    Arızanın ne olduğunu anlamanın en basit yolu bilgisayara bağlattırıp arıza kayıtlarını okumaktır.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

0536 949 13 16

• Ustam merhaba, benim aracımda da sanırım abs problemi var, aracım peugeot 206 cc 1.6 110 hp. yol bilgisayarında abs fault yazıyor, abs arıza lambası da yanıyor, ayrıca braking fault yazıyor, ekranda el freni çekik işareti de var hiç gitmiyor, ve bu yüzden midir bilmiyorum ama stop yazısı yanıp sönüyor, ayrıca antipoultion mudur nedir, o da fault. bide sarı vana arıza lambası yanıyor, komple fault yani benim araç :) yardımcı olursanız çok sevinirim, abs beyninden midir, koltuğun altında soketler falan filan varmış galiba, benim yolcu koltuğunun altında takılı olmayan bir soket var, ve unuttum ayrıca airbag fault de var, onun da arıza ışığı yanıyor, ve yol bilgisayarında ara sıra şöför kapısının açık olduğunu gösteriyor kapı kapalı olmasına rağmen, bununda soketleri varmış galiba,aracımda lpg de mevcut bu arada. Kusura bakmayın uzun oldu biraz ama aydınlatabilir misiniz beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi.coskun

Ustam merhaba, benim aracımda da sanırım abs problemi var, aracım peugeot 206 cc 1.6 110 hp. yol bilgisayarında abs fault yazıyor, abs arıza lambası da yanıyor, ayrıca braking fault yazıyor, ekranda el freni çekik işareti de var hiç gitmiyor, ve bu yüzden midir bilmiyorum ama stop yazısı yanıp sönüyor, ayrıca antipoultion mudur nedir, o da fault. bide sarı vana arıza lambası yanıyor, komple fault yani benim araç :) yardımcı olursanız çok sevinirim, abs beyninden midir, koltuğun altında soketler falan filan varmış galiba, benim yolcu koltuğunun altında takılı olmayan bir soket var, ve unuttum ayrıca airbag fault de var, onun da arıza ışığı yanıyor, ve yol bilgisayarında ara sıra şöför kapısının açık olduğunu gösteriyor kapı kapalı olmasına rağmen, bununda soketleri varmış galiba,aracımda lpg de mevcut bu arada. Kusura bakmayın uzun oldu biraz ama aydınlatabilir misiniz beni.

Merhaba,

Aracınızın abs, motor ve airbag beynine bağlantı yaptırın arıza kayıları çıkacaktır.

Abs sensör veya kablo hattı olabilir.Tesisat sağlam ise beyinde sorun olabilir.Tamir uygun fiyata yapılabilmektedir.El fren lambası bu yüzden yanmaktadır.
    Abs beyni tamamen devre dışı kalmış.

Motor arıza lambası lpg ayarından dolayı oksijen sondası arızası olabilir.İyi bir lpg ayarı sorunu çözecektir.

Airbag lambası kotukta bulunan airbag veya emniyet kemer gerdirici hatasından dolayı yanıyor olabilir.Koltuk altındaki soketi yerine takın cihazla söndürün airbag lambası sönecektir.

Kapı bulunan siviç arızalanmış olma ihtimali yüksek.Tesisat bir yerden şase almıyorsa...

Kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdi.coskun

Ustam merhaba, benim aracımda da sanırım abs problemi var, aracım peugeot 206 cc 1.6 110 hp. yol bilgisayarında abs fault yazıyor, abs arıza lambası da yanıyor, ayrıca braking fault yazıyor, ekranda el freni çekik işareti de var hiç gitmiyor, ve bu yüzden midir bilmiyorum ama stop yazısı yanıp sönüyor, ayrıca antipoultion mudur nedir, o da fault. bide sarı vana arıza lambası yanıyor, komple fault yani benim araç :) yardımcı olursanız çok sevinirim, abs beyninden midir, koltuğun altında soketler falan filan varmış galiba, benim yolcu koltuğunun altında takılı olmayan bir soket var, ve unuttum ayrıca airbag fault de var, onun da arıza ışığı yanıyor, ve yol bilgisayarında ara sıra şöför kapısının açık olduğunu gösteriyor kapı kapalı olmasına rağmen, bununda soketleri varmış galiba,aracımda lpg de mevcut bu arada. Kusura bakmayın uzun oldu biraz ama aydınlatabilir misiniz beni.

Merhaba,

Aracınızın abs, motor ve airbag beynine bağlantı yaptırın arıza kayıları çıkacaktır.

Abs sensör veya kablo hattı olabilir.Tesisat sağlam ise beyinde sorun olabilir.Tamir uygun fiyata yapılabilmektedir.El fren lambası bu yüzden yanmaktadır.
    Abs beyni tamamen devre dışı kalmış.

Motor arıza lambası lpg ayarından dolayı oksijen sondası arızası olabilir.İyi bir lpg ayarı sorunu çözecektir.

Airbag lambası kotukta bulunan airbag veya emniyet kemer gerdirici hatasından dolayı yanıyor olabilir.Koltuk altındaki soketi yerine takın cihazla söndürün airbag lambası sönecektir.

Kapı bulunan siviç arızalanmış olma ihtimali yüksek.Tesisat bir yerden şase almıyorsa...

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim ustam peki sizin il/ilçe nedir, size gelsem de bütün sorunları halletseniz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MadeBy

Hakan usta merhaba... benim aracım 1997 golf 3 1.6 cl. sorunum ise abs ışığı hiç yanmıyor ve abs devreye girmiyor

Merhaba,
    Arızanın ne olduğunu anlamanın en basit yolu bilgisayara bağlattırıp arıza kayıtlarını okumaktır.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

0536 949 13 16

Ustam merhaba, cihaza bağlattığımda abs beynini görmüyor, yazmamışım. Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: x15

Arabamda abs var ancak şimdiye kadar devreye girdiğini görmedim sırf devreye girsin diye birkaç kez deneme amaçlı sert fren yaptım ama ne pedalda bir titreme hissettim ne de abs ışığının yanıp söndüğünü gördüm..Herhangi bir sorun belirtisi de yok şu an..

Abs devreye girmesi için tekerleklerin kayması gerek onda abs devreye girer.Daha sert fren yapmanız gerekebilir.Abs devreye girdiğnde abs ışığı yanmaz zaten yanarsa şayet bir arıza tespit etmiş demektir ve hiç devreye girmez.

Araçta abs sisteminin çalışıp çalışmadığını en basit şu şekilde test edebilirsiniz.

Aracın kontağını açın abs ışığı 5sn kadar yanar ve söner.Bu anda hem abs lambasını ve abs sistemini kontrol etmiş oluyorsunuz.Eğer lamba sürekli yanıyorsa bir hata kaydetmiş demektir.Diyelim lamba söndü ama ynede abs sistemi tam olarak çalıştığını kontrol etmek için şöyle bir deneme yapın
    aracın direksiyonunu tam sağ yada tam sol yapın ve tekerlekğin iç tarafında abs sensörünü görürsünüz fişini çekin (yanlış fişi çekmeyin balata ikaz fişi gibi ) ve kontağı açın abs lambası yanar 5 sn kadar söner ve tekrar yanmaya devam eder veya hiç sönme yapmadan yanmaya devam eder.Aracınızı 20km üzerinde bir test sürüşü yapın abs lambasının sürekli yandığını göreceksiniz.Hemen paniğe kapılmayın abs lambasını nasıl söndürcem diye :) Şimdi söktüğünüz abs sensörünün fişini takın.Kontağı açın abs lambası yine 5 sn kadar yanar ve söner sönmezse şayet 30 km hızın üzerinde yol testi yapın belirli bir zaman sonra abs lambasının söndüğünü göreceksiniz.Yine sönmedi derseniz ki bu başıma geldi araçla yaklaşık 30-35 dk kadar sürmeniz gerekecektir.Mutlaka sönecektir.Yine sönmedi diyorsanız söktüğünüz sensörün fişini tam olarak yerine takamamışsınız demektir. :))

Saygılar...

deneyelim bakalım

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.