Şimdi Ara

A3 1.6 TDI STRONIC BİR DEPO İLE 1.600 KM YAPAR MI? SS'li (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
22.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hikayeeeeeeeeeeeeee

• Güzel değerler. Aklıma Megane II ile 3.7 lt/100 km İstanbul içi gezdiğim günler geldi :(

Şimdi Latitude ile 6.4 görürsem mutlu oluyorum :(
  • Polo 1.2 TDI Bluemotion araçtan tüketim örneği vereyim;

75 Km/H sabit hız ile lastik basınçları 38PS, tek kişi, klima kapalı, bagaj boş, duble yol, sıcak asfalt, dış ortam sıcaklığı 10-12 derece...

2,9 Litre/100 Km ortalama tüketim ile 230 Km yol yapıldı... :)

Bi çok motosikletten az
  • hocam maşaallah güzel değerler yakalamışsınız... bende audi almayı düşünüyorum, vergilerden dolayı benzinli mi dizel mi kararsızdım, artık kararımı verdim
  • Son zamlar, full indirim kartının bitmesi ve istasyonların kapanması neticesinde depo 220 TL'ye dolmaya başladı. Yakıt tüketimim 5.5 Lt ortalama ile devam ediyor. Araçtan inanılmaz memnunum, fakat abisi göz kırpmaya başladı.

19.000 KM'ye geldik bu arada. 15.000 Bakım 500 TL tuttu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufcetin

Son zamlar, full indirim kartının bitmesi ve istasyonların kapanması neticesinde depo 220 TL'ye dolmaya başladı. Yakıt tüketimim 5.5 Lt ortalama ile devam ediyor. Araçtan inanılmaz memnunum, fakat abisi göz kırpmaya başladı.

19.000 KM'ye geldik bu arada. 15.000 Bakım 500 TL tuttu.

Bu audiler katalogdaki karma değerlerin 1 lt üstünde yakıyo ortalama bizim audinin de 5.5 yazıyo katalogda 6 7 arası geziniyo 5 6 bin kmde sanırım rodajını tamamlamak üzere
  • Ne adamsınız yahu :D

80bin'e araç al, sonra yakıt tasarrufu kas :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: polair

Ne adamsınız yahu :D

Bilgi, Paylaşım, Veriler. Bunlar anlam ifade etmiyor sanırım size.

Öyle olsa 300 kaatlık mercedes'in yakıt tüketim verileri sunulmazdı.

Tüm otomobil firmaları nasıl daha az yakıt tüketimi sağlarız diye kasmazdı.

Kısacası mevzu para değil.
  • Aracınız hayırlı olsun.

Tüketim gerçekten büyüleyici.Umarım Audi A4 2.0 TDI Multitronic'le de bu değerler yakalanabilir.Yeni gelen 2.0 TDI Quattro S-Tronic ile biraz zor fakat Multitronic bunu başarabilir gibi geliyor.

Audi'nin motorlar üzerinde biraz kafa yorarak,BMW'nin bugünkü teknolojisine yaklaşabileceğini umuyorum.

Aracınız 1.6 TDI S-Tronic galiba,

1598cc,sıralı 4 silindir,turbo dizel
    103 Hp. @ 4000 d/d
    250 Nm @ 1250-2750 d/d

1.Vites-) 3,500
    2.Vites-) 2,087
    3.Vites-) 1,343
    4.Vites-) 0,933
    5.Vites-) 0,696
    6.Vites-) 0,555
    7.Vites-) 0,466
    Geri Vites-) 3,489
    Son Dişli Oranı-) 4,800

50 lt. yakıt deposu

205/55 R16

1280 kg. ''Burada da görüldüğü gibi 4.vitesten sonrası artık gerçekten ekonomiye yönelik vitesler çünkü 1,000 değerinin altına inmişler.'' Tork devri de inanılmaz.

Aracınız tekrar hayırlı olsun,

Saygılarımla,
    Emre Güven...

• quote:

quote:

Ne adamsınız yahu :D

Bilgi, Paylaşım, Veriler. Bunlar anlam ifade etmiyor sanırım size.

Öyle olsa 300 kaatlık mercedes'in yakıt tüketim verileri sunulmazdı.

Tüm otomobil firmaları nasıl daha az yakıt tüketimi sağlarız diye kasmazdı.

Kısacası mevzu para değil.

Yukarıda geçen mesajları birkez daha oku o zaman mesele para mı değil mi ? Araç ile ilgili bilgi alalım dedik. Aracın fiyatı 80-90bin bandında. Burada yazılan çizilen ufacık benzin karı :) Üstte sen ya da biri demişti okudum hatırlıyorum benzin pahalı falan diye :) Neyin kafasıdır bu yahu.

• Teşekkürler. Aracı sattım 1 ay önce fakat inanılmaz memnundum. Sadece KM ve değer kaybı yaşamamak adına oldu satış. Söylemesi ayıp fiyat ta çok iyi denk geldi.

Şimdi Golf kullanıyorum motor - şanzuman aynı.
  • quote:

Yukarıda geçen mesajları birkez daha oku o zaman mesele para mı değil mi ? Araç ile ilgili bilgi alalım dedik. Aracın fiyatı 80-90bin bandında. Burada yazılan çizilen ufacık benzin karı :) Üstte sen ya da biri demişti okudum hatırlıyorum benzin pahalı falan diye :) Neyin kafasıdır bu yahu.

Kendin söylüyorsun bilgi almak istedim diye. Bu başlık da yakıt verileri üzerine bilgilendiriyor. Kullanıcı deneyimini veriyor.

Arabanın 10.000 olması ile 100.000 olmasının yakıt tükem verileri ile alakası yok. her iki araçta da bakarsın verilere.

Ben söylemiş olabilirim. 1.6 araçlar ne benzinli ne de dizel olanlar çok yakmıyor. Yakı pahalı, aha gene söyledim.

Sadece yakıt da değil alımından, işletmesine kadar her şeyi pahalı.

Ayrıca sanki son parayı arabaya vermişizde yürütüyormuşuz gibi bir havaya da gerek yok. Benim görebildiğim başka bir başlık yoktu yakıt tüketimi adına.

• Bu araç için olmasa da diğerleri için mevcut.

Vallahi kusura bakmayın. 80-100bin bandında bir araç alıp litrede 10 kuruş kar edeceğim diye kasacak adama gülerim. Üstünüze alının ya da alınmayın.

Ayrıca bilgi alacağım derken konu yakıt vs değildi bundan bahsetmedim dikkat ederseniz. Genel olarak bilgi. Yorumlar. Araca has durumlar. Nereye baksam aynı geyik. 80bin bayılan adam bana tasarruftan bahsetmesin mümkünse.
  • quote:

Teşekkürler. Aracı sattım 1 ay önce fakat inanılmaz memnundum. Sadece KM ve değer kaybı yaşamamak adına oldu satış. Söylemesi ayıp fiyat ta çok iyi denk geldi.

Şimdi Golf kullanıyorum motor - şanzuman aynı.

Teknik dataya ihtiyacınız olursa A(audi vb.)-M(mercedes vb.) harfleri arasında detaylı motor ve şanzıman bilgileri vs. elimde mevcut.Paylaşabilirim.
  • quote:

Nereye baksam aynı geyik. 80bin bayılan adam bana tasarruftan bahsetmesin mümkünse.

Bende merak ediyorum yakıt tüketim geyiğinin sınırı nedir?

Not: Aracı 68.000 TL'ye almıştım 2012 yazında.
  • quote:

quote:

Nereye baksam aynı geyik. 80bin bayılan adam bana tasarruftan bahsetmesin mümkünse.

Bende merak ediyorum yakıt tüketim geyiğinin sınırı nedir?

Not: Aracı 68.000 TL'ye almıştım 2012 yazında.

Mantık.
  • İnsanlara parayı sokakta buluyor yada evde üretiyor ya hiç birşeye bakmasın. İster 100k verir ister 80k tasarruf yapmak yada bilgi vermenin neresi saçma?

Ben parayı kazanmak için ne kadar ter döküyorum neden har vurup harvan savurayım acaba? Yıllarca uğraşmışım bu arabaları alabilmek için belki zar zor aldım, belki uzun vadeli kredi çektim, belki riske girdim yakıt tasarrufu sağlamak suç mu?

Bazen gerçekten anlayamıyorum bazılarını.
  • quote:

Mantık.

http://www.arabam.com/Haber/son-haberler-audi-a3-bir-depo-ile-1500-km-yol-yapti/Detay-297331/

Mantıklı ki bak kimler test yapmış.
  • quote:

quote:

Mantık.

http://www.arabam.com/Haber/son-haberler-audi-a3-bir-depo-ile-1500-km-yol-yapti/Detay-297331/

Mantıklı ki bak kimler test yapmış.

İşte bizdeki ticari kaygılar. Bu ülkeye has bir durum. 80-90bin para bayıl sonra 10 kuruşun hesabını yap:)

• polair P kullanıcısına yanıt
    Hala aynı mantıktasınız, güzel bir araca para bağlamak keyifli yolculuk demek. ama bu dmek değildir ki keyifli yolculuk= çok yakıt.

Bir insan yolculuğunu daha az yorucu geçirmek istemesi ile, a noktasından b noktasına taşınmasının ucuz olmasını istemesi arasındaki bağlantıyı hala çözemedim. Ve para sokaktan toplanmıyor. Bu yüzdendir ki Porsche'a bile LPG uygualamaları yapılmaktadır. Şu mantıktan kurtulmanızı temenni ediyorum en kısa sürede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnn -- 16 Ağustos 2013; 13:30:23 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.