Şimdi Ara

A101 NOKİA 5 PRO CEP TELEFONU 699 TL (NFC, 3 GB RAM, 3000 MAH PİL) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
10
Favori
74.536
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kamera performansı nasıl acaba? Daha önce kullandığınız bir kaç model ile kıyaslama yapabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    Nokia Türkiye'den çekildi yasal mevzuat gereği elinde olan stoğun sayıtı ve servis işlemlerini gerçekleştirebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nokia nın 5 plus ı aldım ben çok memnunum işimi görüyor

• Eşe dosta hediye babında ancak gider gibi
  • Yedek telefon olarak imdada yetişir. Hatta sosyal medya youtube ve internet kullanicisi için ana telefon bile olur tipi düzgün malzeme kalitesi yeterli seviyede bir cihaz. Ben aldım memnunum Çinli telefonumdan sıkıldığım zamanlarda hattımı takıp güne devam ediyorum nokia ile

• A101 de yeni gelmiş kapalı jelatinli. Alsammı karar veremedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

A101 de yeni gelmiş kapalı jelatinli. Alsammı karar veremedim?
    100 lira civarı daha ekleyerek nokia 3,1 plus almanızı tavsiye ederim

artıları 32gb depolama, 3500mah pil, işlemci daha kuvvetli, büyük ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hadigatülverd -- 14 Şubat 2020; 19:7:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadigatülverd

100 lira civarı daha ekleyerek nokia 3,1 plus almanızı tavsiye ederim

artıları 32gb depolama, 3500mah pil, işlemci daha kuvvetli, büyük ekran

Alıntıları Göster
    Şimdi bakımda Nokia 3.1 Plus da 4g de band 1 ve band 20 yok. Band 20 artık türkiyede şart. Ama band 1 olmadan 4g ne yapacak bu telefon. Tüm operatörler band 1 den lte yayını yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 830 TL'ye 3.1 Plus kalmadı.
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Band 20 ve 1 var.
  • espial kullanıcısına yanıt
    Nokia nın kendi sitesinde yazmıyor. Gsmarea ve bir kaç sitedede olmadığı belirtilmiş. O yüzden yazdım. Zaten o fiyata kalmamış yazdınız. O seçeneği eledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

A101 de yeni gelmiş kapalı jelatinli. Alsammı karar veremedim?
    hocam ben aldım jelatini açmamıştım iade ettim. araştırdığım kadarıyla malzeme kalitesi güzel fakat snapdragon 4xx 8 çekirdek işlemci var.
    ekranın tepkimesi sanki biraz hantal. dokunmatiğin tepkimeside.ben yazılıma bağlıyorum 3gb ram olduğu halde

aynı işlemciye sahip 2gb ramli xiaomi telefonun çalışması çok daha seri .arayüzden kaynaklanıyo gibime geldi.bunlar tabiki benim düşüncem
  • Alalı bir hafta kadar oldu.

Nokia 1320 kullanıcısıydım. Telefonu daha çok, Navigator ve ebook okumak için kullanıyordum. 1320 yi 4 sene kullandım. Whatsapp desteğini çekince mecburen yeni telefon ihtiyacım oldu.Daha önceden Redmi 7A almıştık Hanım'a, benim niyetim 8a almaktı. Ancak Redmi deki sensör vs problemleri beni markadan soğuttu. Piyasa da aklıma yatan uygun telefon bulamayınca telefon işini erteledim (fena da olmadı aslında whatsapp dan virt zirt lüzümsuz muhabbetten kurtulmuştum ne güzel).

Sonra bu ilanı gördüm, perhizi bozup gidip aldım.

Öyle ahım şahım mobil kullanıcısı değilim. Mobil cihazları sevmem, Sürekli değer kaybetmeleri, fiziki ömürlerini doldurmadan yenilenmeleri yüzünden gözümde israftan başka bir şey değil. Neyse.

Gelelim cihazın yorumuna.

Windows Mobilde ki en güzel özellik, telefonun kasılmaması idi. Bunda bir fark görmedim. Native olduğu için yüklü fazla bir şey gelmiyor. Kasılma vs bir şey yok, son derece akıcı. Android Widged sistemi beklentimi karşılamadı, Metro UI bence daha iyi. Ekranda boşa yer harcamıyordu.

Nokia 1320 kendi kullanım tarzıma göre yeni iken 2 gün gidiyordu, bu 5 gün gidiyor. Eskisindeki adım sayarlar çok kötüydü, düzgün çalışmıyordu. Google Fit yükledim ohh be dünya varmış. Kafama göre ebook okuyucusu bulana kadar epeyce farklı modeli denemem gerekti, Google yazılım dükkanında durum anladığım kadarı ile. Nerede çokluk orada b*.

Eski telefon 6 inc lebi derya bir ekrana sahipti. Yeni telefonun ekranı daha ufak ancak çözünürlük aynı. Yeni telefon daha ince ve hafif. Alışması zaman alacak.

Brave browser yükledim. Reklam meklam çıkmıyor (you tube dahil), youtube baktım. nedense videolar daki görüntü kalitesi pek hoşuma gitmedi. Belki youtube bilerek yapıyordur bilemiyorum. Çok fotoğraf çekmiyorum bu aralar, eskisi ile, güzel ışık olduğunda gayet güzel fotolar çektim. Tahminimce bu çok daha iyisini çeker. (gerçi windows nokia lardaki donanım androdi makinalarda 4x fiayata satılıyordu zamanında bakalım denk gelirsek göreceğiz.)

Şimdi siz telefondan ne bekliyorsunuz bilmiyorum. Sanırım yaş epeyce ilerledi yeni nesli anlamakta zorluk çekiyorum. Lakin bu telefona kötü diyeni Allah taş eder. Kılıf + cam filmi 20 tl. Şimdi bu meret beni 4 sene götürse senede 175 tl yapar. Allah bereket versin daha ne diyeyim bilemedim.

Telefonda fiziksel tuşlar var (evet bu yüzden ekran biraz küçük kalmış) ancak yeni nesil telefonlardaki ekran tuşlarını hiç sevmiyorum. Cihaz olarak sağlam duruyor, eskileri maşallah w124 kasa mercedes gibiydi. oğlan ufakken duvardan duvara vuruyordu genede senelerce sıkıntısız çalıştılar. Eski telefonun pili artık değişim istiyordu, whatsapp olayı olmasaydı pil güncellemesi ile iki sene daha giderdi diye düşünüyorum.

Bu telefonu, bu fiyata satın alınca, alındıktan hemen sonra garaja kapatılıp kalmış çok düşük km efsane kasa Toyota Corollayı bulup, çok ucuza almış gibi oldum, mutlu oldum.

Not: Bunun fiyatına en yakın nokia 3 var. 3.1 plus en ucuz 999.

• Letgo da ilanları gezerken biraz takılma yapıyor sizde de öylemi letgodaki videolu reklamlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum
  • Bilmem kaç yıllık iphone 6 16 gb ikinci el telefona 1000 küsür para veren var bu devirde. Gelmişler 16 gb telefonu beğenmiyorlar..

• İphone 6 kullanıyorum, ürünü pedere aldım. Biraz kurcaladım parmak izi biraz geç tepki veriyor onun dışında çokta sorun yaratacak bir şey yok. 700 liranın hakkını veriyor. Tasarımı ve malzeme kalitesi fiyatının çok üstünde.

• Note4 den geçiş yaptım gayet iyi. Gençlerin bunda yapamayıp diğerlerinde yaptığı şeyi merak ediyorum. Kamera hariç

• Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    Kılıf ve cam filmi için link atabilirmisiniz?

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Elden aldım... Gitti gidiyorda var bir sürü
  • 16 gb dahili hafiza ne kadar is gorur bilemedim. Zaten tonla silinmeyen on yuklu uygulama geliyor :)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.