Şimdi Ara

A.T.İ.K.E.R destek platformu TAŞKIN OTOGAZ KONYA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
4
Favori
20.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

A.T.İ.K.E.R destek platformu TAŞKIN OTOGAZ KONYA
  • astra eco

• astra eco

• Sayın PRİNS RECEEP
    Benim aracım clıo 1.4 8 valf. Forumlarda gaz basıncının 1 bar cıvarında olması gerektiği belirtiliyor. Benim kitim atiker safe fast ve basınç 1,26 bunun ne gibi etkileri olabilir. Araç çok yakıyor ve performansı iyi değil nedeni bu olabilirmi?
  • öncelikle iyi akşamlar TAŞKIN OTOGAZI kendi adıma bu forumda görmekten mutlu oldum.

aracım 2004 model vw bora.Aracıma 2009 şubatında tavsiye üzerine yozgattan gelip Konyadaki AKGÜNLER den atiker sistem takıldı.(modelini hatırlayamıyorum).Saolsun Alaaddin usta ve ekibi güzel bi montaj yaptı.yaklaşık 50 000 km dir kullanıyorum

sistem takıldıktan bir yıl sonra aracımın bobinleri yandı.Konya gökmenden bobinleri değiştirdim.Akgünlerde bana kibrit kutusu gibi bir parça gönderdi elektriği bobinlerden değil o parçadan alacak dedi ve yozgatta taktırdım.

Aracımın lpg ye geçiş derecesi 25... Şimdi benim bugünlerde bi sorunum var.

1-Araç sabah ısınıp lpg ye geçtikten sonra direksiyonu tutarken bi titreme oluşuyor.direksiyonu tutunca belli ediyor.lpg den benzine geçince bu titreme geçiyor.çok belli bir titreme değil öyle araç sallanmıyor ama direksiyondan hissedebiliyorsun.

2-Aracın arıza lambası bugünlerde yolda giderken yanıp yanıp sönüyor.Bunu anlamış değilim.

3-Bugün hava sıcaklığı - 17 gibiyken araç lpg deyken 3. vitesdeyken 4000-5000 devirlerde lpg de fazla gaz yememe olayı gösterdi.benzine alıyorum 5000-5500 devire getiriyorum sorun yok.Acaba -17 de lpg enjektöre gelirken etkileniyormu?

4-40 lt tank var bombe.Sabah ( hava - 20 derece ) bagajı açınca sanki üzerinde karlama var gibi.Elimle kazıyınca sanki buz kazıyorum gibi.Bu neden oluyor?

21 ocakta nasipse 15 tatile geliyorum konyaya.Sizinle tanışmak ve aracımın kontrolünü yapmanızı isteyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_15 -- 18 Ocak 2012; 21:56:11 >

• nissan x-trail marka otomatik vites 2003 model aracımda sabahları tek marşta çalışıyor hiç gaz vermeden ama hemen yürümek isteyip vitese takınca işler değişiyor.park halinde iken vitese takmadan güzel gaz yiyor, vitese takar takmaz ama ya stop ediyor ya silkeliyor ya gaz yemiyor gitmiyor.üstündeki lpg atiker marka acaba uyumsuz mu geliyor diyorum teknolojik olarak veya başka nednele.üstünde hazır takılı olarak almıştım 4 ay kadar önce. ayar üstüne ayar yaptırdım değişen yok. siboplardan olabilir diyorlar bir de? siboptan mı lpg den mi olduğu basit şekilde anlamak mümkün mü acaba ustam? şimdiden tşk ler
  • Merhaba hocam

Clio 8V 1.4 aracım var. Atiker Fast takılı. Benim sorunum hava filtresi 8bin 9bin gibi kirleniyor ve araç çok fazla yakmaya başlıyor. Buraya kadar herşey normal. Bakımını yaptırıp değiştirdim bugün ve depoyu doldurdum. 200km yol yaptım fakat sanki yakıt hala çok gibi. Geçen sefer bakım sırasında yeniden kalibrasyon ayarı yapmıştı servis fakat daha lpg filtrelerini değiştirmeye gitmedim. Acaba o yüzden mi? Benim bildiğim sıralı sistemlerde otomatik kendini ayarlıyordu sistem. Yani eski tiplerdeki gibi hava filtresini her değiştirmede ayar yapmak gerekmiyordu diye biliyorum. Yanlış mıyım? Sizce bir sorun var mıdır?
  • insan bi cvp yazar...

neyse bugün taşkınlara gittim konyada. lpg enjektörleri bozulmuş.enjektörler komple değişti lpg filtresi değişti.yalnız pc dn bakan eleman enjektörler takıldıktan sonra pc ye tekrar takıp kontrol bile etmedi garibime gitti.150 tl totelde para ödedim.

sıtkı bey de izinliymiş.kendisiyle tanışamadık.umarım bi başka zaman tanışırız.

Enjektörler 2 yıl garantili dediler.benim garanti 2011 şubatta bitmişti.şimdi bi 2 yıl daha verdiler.faturanın arkasına yazdılar.

kısacası ben kendilerinden daha fazla ilgi bekliyordum.
  •  A.T.İ.K.E.R destek platformu TAŞKIN OTOGAZ KONYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prins Recep -- 26 Ocak 2012; 9:47:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpergndz

insan bi cvp yazar...

neyse bugün taşkınlara gittim konyada. lpg enjektörleri bozulmuş.enjektörler komple değişti lpg filtresi değişti.yalnız pc dn bakan eleman enjektörler takıldıktan sonra pc ye tekrar takıp kontrol bile etmedi garibime gitti.150 tl totelde para ödedim.

sıtkı bey de izinliymiş.kendisiyle tanışamadık.umarım bi başka zaman tanışırız.

Enjektörler 2 yıl garantili dediler.benim garanti 2011 şubatta bitmişti.şimdi bi 2 yıl daha verdiler.faturanın arkasına yazdılar.

kısacası ben kendilerinden daha fazla ilgi bekliyordum.

alper bey saygılar izinde olduğum için tanışamadık forumdaki başlıklarada cevap verme olanağım olmadı inşallah başka bi konyaya geldiğinizde tekrar beklerim inşallah . aracınıza gelince alper bey yeni enjektörler değiştikten sonra mutlaka pc bağlantısı yapılıp ayar yapılır

• quote:

Orijinalden alıntı: discover43

nissan x-trail marka otomatik vites 2003 model aracımda sabahları tek marşta çalışıyor hiç gaz vermeden ama hemen yürümek isteyip vitese takınca işler değişiyor.park halinde iken vitese takmadan güzel gaz yiyor, vitese takar takmaz ama ya stop ediyor ya silkeliyor ya gaz yemiyor gitmiyor.üstündeki lpg atiker marka acaba uyumsuz mu geliyor diyorum teknolojik olarak veya başka nednele.üstünde hazır takılı olarak almıştım 4 ay kadar önce. ayar üstüne ayar yaptırdım değişen yok. siboplardan olabilir diyorlar bir de? siboptan mı lpg den mi olduğu basit şekilde anlamak mümkün mü acaba ustam? şimdiden tşk ler

aracınıza pc bağlantısı yapılmadan bişey söylemek zor ama muhtemel arızanız benzin enjektör değerlerinde bozulma var gözüküyor.

• BMV
  • sıtkı beyle tanıştık.

tatilden dönüşümde tekrar konyaya geldim ve taşkınlara uğrayıp aracım pc ye bağlatıldı.sıtkı bey ayarları tekrar yükledi.

kendilerine teşekkür eder burada bol bol yazması dileğiyle
  • iyi akşamlar.. aracımda hala sorun var. virajlarda,ısıklarda yavaşlayınca aracım stop ediyor. benzinde yapmıyor bunu ama . sadece lpg de yapıyor. düz yolda giderken yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimine baktıgımda benzinde örneğin 5,7 lt gösterirken ayagımı gazdan cekmeden ve aynı kosullarda gaza gecince hemen 4,5 lt gösteriyor. bu normal mi ?aracımın gaz ayarı iyi ayarlanmadıgını düsünüyorum. ayrıca sanki rolantide de sıkıntı varmış gibi geliyor. atiker servisi pek ilgilenmiyor sorun bizle ilgili değil diyor. anlayamadım. acaba baska bir yerdeki atiker servisine mi götüreyim. burdurdayım bu arada..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgeturk

iyi akşamlar.. aracımda hala sorun var. virajlarda,ısıklarda yavaşlayınca aracım stop ediyor. benzinde yapmıyor bunu ama . sadece lpg de yapıyor. düz yolda giderken yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimine baktıgımda benzinde örneğin 5,7 lt gösterirken ayagımı gazdan cekmeden ve aynı kosullarda gaza gecince hemen 4,5 lt gösteriyor. bu normal mi ?aracımın gaz ayarı iyi ayarlanmadıgını düsünüyorum. ayrıca sanki rolantide de sıkıntı varmış gibi geliyor. atiker servisi pek ilgilenmiyor sorun bizle ilgili değil diyor. anlayamadım. acaba baska bir yerdeki atiker servisine mi götüreyim. burdurdayım bu arada..

sn. bilgetürk aracınız ne olduğunu ve daha önce aracınıza neler yapıldığını ve ne zaman takıldığı gibi bilgileri yazarsanız size daha iii yardımcı olurum. saygılarımla

• chavrolet cruze

• quote:

Orijinalden alıntı: TAŞKIN OTOGAZ KONYA

quote:

iyi akşamlar.. aracımda hala sorun var. virajlarda,ısıklarda yavaşlayınca aracım stop ediyor. benzinde yapmıyor bunu ama . sadece lpg de yapıyor. düz yolda giderken yol bilgisayarındaki anlık yakıt tüketimine baktıgımda benzinde örneğin 5,7 lt gösterirken ayagımı gazdan cekmeden ve aynı kosullarda gaza gecince hemen 4,5 lt gösteriyor. bu normal mi ?aracımın gaz ayarı iyi ayarlanmadıgını düsünüyorum. ayrıca sanki rolantide de sıkıntı varmış gibi geliyor. atiker servisi pek ilgilenmiyor sorun bizle ilgili değil diyor. anlayamadım. acaba baska bir yerdeki atiker servisine mi götüreyim. burdurdayım bu arada..

sn. bilgetürk aracınız ne olduğunu ve daha önce aracınıza neler yapıldığını ve ne zaman takıldığı gibi bilgileri yazarsanız size daha iii yardımcı olurum. saygılarımla

merhaba.. arabam seat ibiza signo. 2005 model. şuan arabamın km si 56,500 km. lpg 45.000 km de iken mart 2011 de takıldı. 10,000 bakımı için servise gittim. değişecek filtre var mı falan diye. 10,000 de bakım yapılıyor diye okudum forumdan. gerek yok dediler filtre değişimine. 20,000 de gel dedi.gaz ayarı yaptı gönderdi.arabam son bir aydır hafif teklemeye başlamıştı. servise gitttim. yine bidaha baktı bişey yok dedi. en son motor lambası yandı. aradım fakir karısımdır dedi. tekrar gaz ayarı yaptı. ama bu sefer 150-200 km sonra araba bir acayip calışmaya, eksoz falan pat pat çalışmaya başladı. gittim. bobin yanmış dedi. 1 bobin değişti. pat pat calışma gecti ama tekleme devamdı. bujileri değiştirecez dedi. değiştirdik. şimdi de araba yavaşlayınca ısıklarda, kavsaklarda stop ediyor. boğaz kelebeğini temizlettireceksin dedi. sorun bizle ilgili değil dedi. ama benim araba suan benzinde stop etmezken gazda ediyor.. düz yolda benzinde giderken yol bilgisayarı anlık yakıt tüketiminde 5,7 yakarken benzinde lpgye gecince hemen 4,3 e falan düsüveeiyor.. acaba gaz mı az geliyor, rolantimi düsük anlayamadım. arabamdan soğudum resmen.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TAŞKIN OTOGAZ KONYA

quote:

merhaba.. arabam seat ibiza signo. 2005 model. şuan arabamın km si 56,500 km. lpg 45.000 km de iken mart 2011 de takıldı. 10,000 bakımı için servise gittim. değişecek filtre var mı falan diye. 10,000 de bakım yapılıyor diye okudum forumdan. gerek yok dediler filtre değişimine. 20,000 de gel dedi.gaz ayarı yaptı gönderdi.arabam son bir aydır hafif teklemeye başlamıştı. servise gitttim. yine bidaha baktı bişey yok dedi. en son motor lambası yandı. aradım fakir karısımdır dedi. tekrar gaz ayarı yaptı. ama bu sefer 150-200 km sonra araba bir acayip calışmaya, eksoz falan pat pat çalışmaya başladı. gittim. bobin yanmış dedi. 1 bobin değişti. pat pat calışma gecti ama tekleme devamdı. bujileri değiştirecez dedi. değiştirdik. şimdi de araba yavaşlayınca ısıklarda, kavsaklarda stop ediyor. boğaz kelebeğini temizlettireceksin dedi. sorun bizle ilgili değil dedi. ama benim araba suan benzinde stop etmezken gazda ediyor.. düz yolda benzinde giderken yol bilgisayarı anlık yakıt tüketiminde 5,7 yakarken benzinde lpgye gecince hemen 4,3 e falan düsüveeiyor.. acaba gaz mı az geliyor, rolantimi düsük anlayamadım. arabamdan soğudum resmen.

merhaba
    Aracınızı montaj yapan servise götürerek aracınızın lpg enj kontrol etmeleri gerekmektedir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.