Şimdi Ara

[A r ı z a] Açılmayan Dizüstü Bilgisayar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba marka ve Satellite A300D-17F model dizüstü bilgisayarın güç düğmesine bastığımda ışığı yanmasına rağmen herhangi bir şekilde cevap vermiyor. Yani herhangi fan dönmüyor, hdd/dvd sesi duyulmuyor, ekranda görüntü gelmiyor. Ama güç düğmesinin ledi parlıyor. Tekrar güç düğmesine bastığımda, bu sefer led de sönüyor ve büsbütün yanıt vermez oluyor.

Not 1: Lütfen anlamadığınız bir kısım varsa sorunuz.
    Not 2: Lütfen sorunun "Teknik Yardım" forumunda olduğunu gözardı ederek tamirci veya teknik servis önerisinde bulunmayınız. Öyle bir maksadım olsa buraya sormakla uğraşmam.

Hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

• Bu soruna uzaktan nasıl bir çözüm üreteceğimizi bekliyorsun ki. Masaüstü pc olsa işlemci, psu yada anakartta bir sorun olabilir deyip başka bir tane bulunup deneyin derdim. Yada ramleri yerdeğiştirin işlemciyi kontrol edin tarzında. Notebookta böyle bir şansımız yok malesef laptop önümüzde olmadıkca sorunu anlamak çok zor.
  • Aynı sorun casper laptopta olmuştu tamirciye verdim 150 tl ye yaptılar bi parçası yanmış güç gönderen kart galiba ancak 1 ay sonra farklı bi sorunla geldi çin malı takmışlar galiba sisteme zarar verdi anlıycağın yapabilceğin bişey yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: taha.srckmk

Aynı sorun casper laptopta olmuştu tamirciye verdim 150 tl ye yaptılar bi parçası yanmış güç gönderen kart galiba ancak 1 ay sonra farklı bi sorunla geldi çin malı takmışlar galiba sisteme zarar verdi anlıycağın yapabilceğin bişey yok bence

Hocam aynısını bile taksalar eskisi gibi olmuyor gerçi.
  • luciferi kullanıcısına yanıt
    laptop hiç yere düştümü ?
    eğer düştüyse bilgisayarı açabilirmisin ?
    eğer düştüyse ve açabilirsen parçalarla nasıl sökülüp hangisinin ne olduu bilgisine sahipmisin? ya kafamda çok soru var
    sormaya devam etsem forumdan kaçarmısın :/ eğer kaçmayacaksan senin pc hakkında bi kaç bilgi vermen lazım;

-en son ne yaptın pc de
    -başka bi şarj aleti ile çalışltır
    -pilsiz çalıştır
    -harici bi monitör tak öyle dene belki hata verir
    -ama hiçbiri olmuyorsa ki buda beni çok sinirlendirir anakartta ufak bi arıza olabilir ki start ışığı yanıyorsa sorun ne olaiblir kardeş şimdilik ben gidiom kafam çok karişti sen bildiklerini yaw

• Ram degistirerek test edin. Eger problem cozulmezsd kuzey koprusu arizalanmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.