Şimdi Ara

A-10 7870K OC yapmalımıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A88XM-E35 V2 Anakart modelim anakartım biraz düşük sanırım o yüzden oc yapmaya korkuyorum işlemcim AMD A10 7870K sizce oc yaparsam değerleri ne yapmalıyım?

• Ekran kartın 750 ti üstüyse yapmanda fayda var
  • Ekran kartım AMD 380
  • Bu soruyu cevaplamam için genel sistem öz. Bilmem gerekiyor.Oc yapmalısın
  • Anakart-A88XM-E35 V2
    İşlemci-A-10 7870K
    Ekran Kartı-R9 380
    Ram-2X8GB 1600MHZ
    750W BRONZE 80PLUS
  • Örn bf4 te 80 fps alıyorsan oc la 100 e çıkarsın oc yapmalısın
  • Bf4 denemedim ama bf3 de ultra ayarlarda 60 fps'in altına düştüğünü görmedim oc yapıcam ama anakart düşük kaldırabilir mi bilgin var mı?
  • Hocam düşük voltaj ile deneyebilirsin ki işlemcine oc kilidi açık, örn 1.4v 4 ghz dene
  • O anakarta baktım oc için uygun ama çok da abartmayalım işlemcin oc yapmadığında darboğaz güncel tüm oyunlarda olacaktır ramlere de oc yapabilirsin hafif oc tan zarar gelmez.
  • Tamam dostum teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heeman59

Tamam dostum teşekkür ederim.
    Soğutucunu söylemedin...
  • O ekran kartına APU hiç uygun olmamış. Kimse soylemedi mi size sıvı azotla oc yapsanız da deli gibi darboğaz oluşacağını?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 24 Mart 2016; 12:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

O ekran kartına APU hiç uygun olmamış. Kimse soylemedi mi size sıvı azotla oc yapsanız da deli gibi darboğaz oluşacağını?

Directx 12'nin apu kullanıcılarına sürprizler getireceğini kimse sana söylemedi mi? Kıymetini bilmeli bence, önü açık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

O ekran kartına APU hiç uygun olmamış. Kimse soylemedi mi size sıvı azotla oc yapsanız da deli gibi darboğaz oluşacağını?

Directx 12'nin apu kullanıcılarına sürprizler getireceğini kimse sana söylemedi mi? Kıymetini bilmeli bence, önü açık...

Ben de APU kullanıyorum ve arada oluşacak performans farkını, oyun firmaları oyunculara yansıtmaktan ziyade kendilerine manevra alanı kullanacaklarını düşünüyorum.

Hayır 8 çekirdekli FX'lerden bahsetsek eyvallah da, 4 çekirdekli FX ve Kaveri'den öyle hardcore oyuncu bilgisayarı falan olmaz şu saatten sonra.

• quote:

quote:

quote:

Ben de APU kullanıyorum ve arada oluşacak performans farkını, oyun firmaları oyunculara yansıtmaktan ziyade kendilerine manevra alanı kullanacaklarını düşünüyorum.

Hayır 8 çekirdekli FX'lerden bahsetsek eyvallah da, 4 çekirdekli FX ve Kaveri'den öyle hardcore oyuncu bilgisayarı falan olmaz şu saatten sonra.

Niçin olamıyormuş efendim? Hepimizin 220 watt tdp kullanmaya heves mi etmemiz lazım oyuncu sıfatına layık olabilmemiz için? Tabletlerde verimlilik aldı başını yürüdü, 2 watt ile su gibi akıyorlar. İlla içi geçmiş masaüstü sistemlerde işlemci yarıştırmaya gerek yok.
    Performans farkını kendilerine yansıtmak isteyecekleri fikriniz tutarlı ama eksik bence: niçin sadece bununla yetinsinler daha ötesine geçmek varken? Yansıtmakla bitmiyor iş; çünkü sadece kendilerini pohpohlamaları, kullanıcılar nezdinde hiçbir şey ifade etmiyor. Defalarca görüyoruz - laf dönüp dolaşıp yine aynı öne geçme meselesine geliyor. İki aklı evvel en basmakalıp testlerle kısırdöngüye bindiriyor meseleyi.
    AMD'nin pazar payı içler acısı, ellerinden geleni arkalarına koymamaları gerekli öne geçebilmek için. Şu haliyle 980Ti'yi 390X ile yakalamış gözüküyorlar. Fakat, eşitleyerek yeterince ikna edici olamazlar, ötesine geçmeleri gerek ki Directx 12 insanları heveslendirsin.
    Nvidia, şu anda GDC 2016'da yaptığı sunumunda eşzamanlı hesaplama iş sırası meselesini gelişi güzel laflarla geçiştiriyor. Rakibimizde daha çok performans boşluğu var, bizim mimarimiz daha muaf bunlardan diyerek geçiştiriyorlar. AMD'nin geliştiriciler nezdinde kodlama olayını çözüp, Nvidia'nın elinin kolunun bağlandığı durumda daha yüksek performansı yüzüne vurması gerek.
    Tabii bunların sonucunda, eşitliğin ötesine geçmeleri apu kullanıcılarına da yansıyacaktır diye düşünüyorum, GCN mimarisi sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Niçin olamıyormuş efendim? Hepimizin 220 watt tdp kullanmaya heves mi etmemiz lazım oyuncu sıfatına layık olabilmemiz için? Tabletlerde verimlilik aldı başını yürüdü, 2 watt ile su gibi akıyorlar. İlla içi geçmiş masaüstü sistemlerde işlemci yarıştırmaya gerek yok.
    Performans farkını kendilerine yansıtmak isteyecekleri fikriniz tutarlı ama eksik bence: niçin sadece bununla yetinsinler daha ötesine geçmek varken? Yansıtmakla bitmiyor iş; çünkü sadece kendilerini pohpohlamaları, kullanıcılar nezdinde hiçbir şey ifade etmiyor. Defalarca görüyoruz - laf dönüp dolaşıp yine aynı öne geçme meselesine geliyor. İki aklı evvel en basmakalıp testlerle kısırdöngüye bindiriyor meseleyi.
    AMD'nin pazar payı içler acısı, ellerinden geleni arkalarına koymamaları gerekli öne geçebilmek için. Şu haliyle 980Ti'yi 390X ile yakalamış gözüküyorlar. Fakat, eşitleyerek yeterince ikna edici olamazlar, ötesine geçmeleri gerek ki Directx 12 insanları heveslendirsin.
    Nvidia, şu anda GDC 2016'da yaptığı sunumunda eşzamanlı hesaplama iş sırası meselesini gelişi güzel laflarla geçiştiriyor. Rakibimizde daha çok performans boşluğu var, bizim mimarimiz daha muaf bunlardan diyerek geçiştiriyorlar. AMD'nin geliştiriciler nezdinde kodlama olayını çözüp, Nvidia'nın elinin kolunun bağlandığı durumda daha yüksek performansı yüzüne vurması gerek.
    Tabii bunların sonucunda, eşitliğin ötesine geçmeleri apu kullanıcılarına da yansıyacaktır diye düşünüyorum, GCN mimarisi sonuçta.

Bak Mete, beni uğraştırma akşam akşam yahu.

AMD'nin pazar payından da, tabletlerin verimliliğinden de bağımsız olarak; bu işlemcilerin gücü bu kadar, öncelikle bunu anlamak lazım. Kimse de bu işlemcileri olduğundan daha güçlü diye almadı zaten. Ufak tefek kıpırdanmalar beklenebilir elbette, ama uçmanın manası yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bak Mete, beni uğraştırma akşam akşam yahu.

AMD'nin pazar payından da, tabletlerin verimliliğinden de bağımsız olarak; bu işlemcilerin gücü bu kadar, öncelikle bunu anlamak lazım. Kimse de bu işlemcileri olduğundan daha güçlü diye almadı zaten. Ufak tefek kıpırdanmalar beklenebilir elbette, ama uçmanın manası yok.

İlle sonuç mu paylaşmak gerekiyor?
    Şunu söylemeyi de unuttum: bu işlemciler pek fevkalade hız aşırtılabiliyor. Ekran birimiyle çalışırken 3.0 GHz'e düşme meselesinin önüne geçmek mümkün, zaten gerçek güç kullanımına bağlı bir ölçümden dolayı değil programlı şekilde hız değişikliği gerçekleşiyor. Güç denetimi kapatılabiliyorken, herşey kullanıcının elinde.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Soğutucum Akasa Venom
  • quote:

Orijinalden alıntı: heeman59

Soğutucum Akasa Venom
    Çekinmen gerekmiyor. Standart voltajını CPU-Z'de yazdığı şekliyle 1.3v'ye kadar AMD Overdrive programından düşürebilirsin. Yalnız dikkat et: Overdrive ile yazanı değil, CPU-Z'yi dikkate alacaksın; Overdrive üzerinde yazanı sıfır noktan olarak kabul et. 1.45v'de 4.5 GHz yapman lazım. 4.6(1.5v) ile 4.7(1.55v) soğutucunu zorlayabilir. Sıcaklıklara, özellikle soket sıcaklığına dikkat etmeni öneririm. 62 dereceyi geçmemelisin. DPT programıyla güç denetimini kapatman sıcaklık sınırlarını geçtiğinde hızını düşürmesini engeller ama sen 62 dereceyi geçmemeye dikkat edersem hiç bunlara ihtiyacın olmaz.
  • heeman59 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşim bilgisayarin oyun odaklımı?
    moba tarzı oyunlar oynuyorsan sadece League of legends wow ve düşük işlemci gerektiren r9 380 gibi bir ekran kartina gerek yok
    onu satip r7 250gibi bir kart olıp hbrit cf yapip ayni performansı alabilirsin
    yada intel işlemci r9 380le fx işlemci alıp oyunlarda daha iyi performans alabilirsin
    mobo oyunlar oynuyorsa apu yeterde artar güncel fps oyunlar oynuyorsan iyi bir işlemci şart apu genelde moba oyunlar için bf3 hbrit cf yeter artar bile r9 380den artan para cebine kalir

Buraya bir göz at istersen http://forum.donanimhaber.com/m_113206119/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 26 Mart 2016; 0:47:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.