Şimdi Ara

999$lık bi kampanya daha!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ama en yakın zamanda ibm'in 7200rpmlik harddiskini takıcam ramida 2gb ddr400 yapıcam canavar olcak inşalla. ram 2gb olunca ve ddr400 olunca ekran kartı paylaşımlı olduğu için performans da artacak
  • Peki the_razor vu aletin kasası hakkında bilgi verir misin? Plastik mi ya da nasıl? Sence sağlam duruyor mu? Bi de şimdi bi daha alsan bunun yerine HP 6125 Amd Turion modelini düşünür müydün? Bir de çok rica etsem ve eğer mümkünse kendi çektiğin resimleri koyar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgasrc -- 19 Mart 2006; 17:41:50 >
  • kasa çoğunlukla plastik dayanıklılığı hakkında bişi söyleyemem ama bi kere düşürdüm hiçbişi olmadı. bu arada o hpyi neden alayım ki bu bilgisayar daha iyi çünkü:HP NX 6125 NOTEBOOK

Marka: HP

• İşlemci:AMD sempron 3100+(1.8 Ghz) =====> benimki turion64 1.8
    • Ram:512 MB DDR - HDD: 60GB 4200 rpm=====> benim ki 80gb 4200rpm seagate
    CD-ROM:DVD writer ======= benimki nec double layer dvd writer
    Ekran kartı:128 MB ATI mobility REDEON x300 ======> bunun ekran kartı benimkini sollar:)
    • Yeni güvenlik özellikleri: Biyometrik parmak izi algılayıcı, HP ProtectTools, isteğe bağlı Akıllı Kart Okuyucu, "açılış"ta BIOS esaslı kullanıcı kimlik doğrulaması ve HP Sürücü Kilidi teknolojisi. Altiris tarafından sunulan HP Local Recovery Solution verilerin hızlı bir şekilde kurtarılabilmesini sağlar.
    • 3.5 saate varan ana pil kullanım süresi
    • Dökülmelere karşı dirençli klavye

sonuç olarak işlemci harddisk daha iyi işlemci benim için biras daha ön planda olduğu için fujitsu-siemens alırdım. milletten çok şikayet geliyo fujitsu hakkında ama ben hiç sorun yaşamadım donanımsal olarak. oyun oynamadığım için pek kendi laptopumu alırdım yine heralde

• bu arada hiç resim çekmedim dijital foto makinem de yok zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_razor

kasa çoğunlukla plastik dayanıklılığı hakkında bişi söyleyemem ama bi kere düşürdüm hiçbişi olmadı. bu arada o hpyi neden alayım ki bu bilgisayar daha iyi çünkü:HP NX 6125 NOTEBOOK

Marka: HP

� İşlemci:AMD sempron 3100+(1.8 Ghz) =====> benimki turion64 1.8
    � Ram:512 MB DDR - HDD: 60GB 4200 rpm=====> benim ki 80gb 4200rpm seagate
    CD-ROM:DVD writer ======= benimki nec double layer dvd writer
    Ekran kartı:128 MB ATI mobility REDEON x300 ======> bunun ekran kartı benimkini sollar:)
    � Yeni güvenlik özellikleri: Biyometrik parmak izi algılayıcı, HP ProtectTools, isteğe bağlı Akıllı Kart Okuyucu, "açılış"ta BIOS esaslı kullanıcı kimlik doğrulaması ve HP Sürücü Kilidi teknolojisi. Altiris tarafından sunulan HP Local Recovery Solution verilerin hızlı bir şekilde kurtarılabilmesini sağlar.
    � 3.5 saate varan ana pil kullanım süresi
    � Dökülmelere karşı dirençli klavye

sonuç olarak işlemci harddisk daha iyi işlemci benim için biras daha ön planda olduğu için fujitsu-siemens alırdım. milletten çok şikayet geliyo fujitsu hakkında ama ben hiç sorun yaşamadım donanımsal olarak. oyun oynamadığım için pek kendi laptopumu alırdım yine heralde

Fakat ben şu linkteki konfigurasyındaki HP yi demek istedim

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1734&productid=bd700350

•  999$lık bi kampanya daha!!!

aralarında 100$+KDV fark var buna 512 daha eklesen aynı hp gibi olcak simensin pili nekadar gidiyo
  • kardeş güzel karşılaştırma eline sağlık
    peki acer 1642 ile karşılaştırırsak ne sonuç çıkar, fikir verebilecek var mı, ikisi arasında çok kararsızım, aslında acer a karşı bir zaafim var sanırım ondan
    ACER>http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=LSATAS1692XTXH
    pil konusunda bu modelin 8 hücreli olarak satan yerlerde var, kafamı karıştıran aslında intel? AMD?
  • Sen acer 1642 ile FSc arasındayım diyorsan ben sana düşünme FSc derim..1642 lerin hepsi 8 hücre pilli değil dolayısıyla dikkat etmen gerekir, buna ilaveten bu aletin işlemcisi, hard diski ve bence ne önemlisi çipseti o aletten üstün..En azından 1 gb ram takınca 128 mb x300 ün olur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eagle37

Sen acer 1642 ile FSc arasındayım diyorsan ben sana düşünme FSc derim..1642 lerin hepsi 8 hücre pilli değil dolayısıyla dikkat etmen gerekir, buna ilaveten bu aletin işlemcisi, hard diski ve bence ne önemlisi çipseti o aletten üstün..En azından 1 gb ram takınca 128 mb x300 ün olur..

Kardeş çok sağol, aslında bende fs diyorum ama bir de bilenden duymak istiyordum. Artık rahat rahat alabilirim
    Umarım bir hafta içinde bu foruma fs ile girerim
  • Sen de saolasın aslında satışta olsa acer 5022wlmi (1080 dolar+ kdv idi) yi de tavsiye ederdim ama o alet kazara bir ara gold da satıldı sonra getirmediler ama yine de dedğim gibi acer 1642 ile bu alet karşılaştırılmaz..Ha bir de benim önemsedğim acer in o modelinde stero ses çok iyi değil, FSc ses açısından daha iyi olur çünkü hoparlör yerleşimi ve codecleri daha üstün...
  • Pazar günü Ankara bimekste arkadaşımla beraber inceledim.Hp pavillion la karşılaştırdık(ekran ayarlarını aynı değerlere getirdik) FS çok bariz kaliteli ekrana sahip.Yalnız ısınma bariz hissediliyor,sıralı olarak dizilmiş tüm cihazlar içinde klavye kısmında en sıcak cihazdı.Bence ML-32 olmasından kaynaklı,AMD mobil işlemci alınacağı zaman MT olmasında fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GARIBALDI

Pazar günü Ankara bimekste arkadaşımla beraber inceledim.Hp pavillion la karşılaştırdık(ekran ayarlarını aynı değerlere getirdik) FS çok bariz kaliteli ekrana sahip.Yalnız ısınma bariz hissediliyor,sıralı olarak dizilmiş tüm cihazlar içinde klavye kısmında en sıcak cihazdı.Bence ML-32 olmasından kaynaklı,AMD mobil işlemci alınacağı zaman MT olmasında fayda var.

Dikkatlice undervolting yapılırsa ki forumumuzda yabancı notebook forumundan derleme bir Türkçe yazı var MT serisi işlemcinin hiçbir esprisi kalmıyor, zaten amd sitesinde ml ve mt arasındaki farkın 2-3 dolar olduğunu görürsünüz.O yüzden bence ml/mt farkına çok takmayın arkadaşlar...Kaldı ki mt serisi undervolting olayına müsait değil kısıtlayıcı bir yapısı var, ben olsam ML olmasını dezavantaj kabul etmezdim çünkü undervolting ile daha elle tutulur bir performans farkı gözetilebilir, buna ilaveten pili 4800 mAH olması da 3 saat stabil bir ömür getirebilir..Saygılar..

• fs in ekranları güzeldir tabi. zaten fujitsu bu alanda kendini kanıtlamış bir firma. çok yakın bir zamanda güç harcamayan lcd ekran çıkartıyorlar(sbt görüntülerde giç harcamıyor ve daha çok bilboard larda falan kullanılacak.
  • Arkadaşlar bugün bimekse gidip aleti inceledim, çanta hediyesi var artı peşine %4 indirim..Pazarlık yaptım peşin 1520, verdikleri çantayı da giriş fiyatına saydırıp üzerine ekleyerek başka bir çanta( targus sırt çantası) almayı teklif ettim çanta 50 dolar civarıydı kdv dahil 34 dolara düşürdüler toplam 1565 ytl oldu.. Ama verilen çantanın yerine baktığım çanta haikaten güzel çanta ve bunu takiben düşüneceğim diyerek çıktım..Bir de dandik fotograf çektim malzeme bol olsun:)

http://www.bimeks.com.tr/promotions/promo_187.jsp?ref=011.1
    http://www.data.com.tr/produce_detail.asp?pid=16347
    http://img398.imageshack.us/my.php?image=1655g3uf.jpg

Gelelim yorumlara aletin sesini beğendim yani bu sınıftaki acer 5032 ve 5033 lere nazaran kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim, doyurucu bir stereo sesi var, hoş bir eda bıraktı bimeks duvarlarında:)işlemci performansa müsait gibi geldi 5 dakika içinde yapılabilecek kadar cinlik yapıp zorladım aleti, gelelim ekrana en üste koyduğum bimeks linkinden farksız mükemmel bir ekran yapmışlar sadece ekrana bakılsa ordan iki alet alınırdı 2000 eoro luk sony ve bu alet ikisi yanyanaydı:) Ram ilavesini kendimiz yaptığımızda ne olur diye sordum garanti kapsamı bozulmaz dediler, kendileri de ram takıyorlarmış ama kdv dahil 120 dolar fiyatı biraz tuzlu geldi bana, siz kendi tercihlerinizi de kullanabilirsiniz bu durumda, 1 gb ramla güncel bir masaüstü performansı ve oyun delisi olmayanlara eh denilebilicek ( ekranın güzelliği ile)>eksiği kapatılabilecek hoş bir alet..Parasının hakkı mı bence evet..ilgilenen arkadaşlara duruyulur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle37 -- 23 Mart 2006; 0:38:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: eagle37

Arkadaşlar bugün bimekse gidip aleti inceledim, çanta hediyesi var artı peşine %4 indirim..Pazarlık yaptım peşin 1520, verdikleri çantayı da giriş fiyatına saydırıp üzerine ekleyerek başka bir çanta( targus sırt çantası) almayı teklif ettim çanta 50 dolar civarıydı kdv dahil 34 dolara düşürdüler toplam 1565 ytl oldu.. Ama verilen çantanın yerine baktığım çanta haikaten güzel çanta ve bunu takiben düşüneceğim diyerek çıktım..Bir de dandik fotograf çektim malzeme bol olsun:)

http://www.bimeks.com.tr/promotions/promo_187.jsp?ref=011.1
    http://www.data.com.tr/produce_detail.asp?pid=16347
    http://img398.imageshack.us/my.php?image=1655g3uf.jpg

Gelelim yorumlara aletin sesini beğendim yani bu sınıftaki acer 5032 ve 5033 lere nazaran kat kat iyi olduğunu söyleyebilirim, doyurucu bir stereo sesi var, hoş bir eda bıraktı bimeks duvarlarında:)işlemci performansa müsait gibi geldi 5 dakika içinde yapılabilecek kadar cinlik yapıp zorladım aleti, gelelim ekrana en üste koyduğum bimeks linkinden farksız mükemmel bir ekran yapmışlar sadece ekrana bakılsa ordan iki alet alınırdı 2000 eoro luk sony ve bu alet ikisi yanyanaydı:) Ram ilavesini kendimiz yaptığımızda ne olur diye sordum garanti kapsamı bozulmaz dediler, kendileri de ram takıyorlarmış ama kdv dahil 120 dolar fiyatı biraz tuzlu geldi bana, siz kendi tercihlerinizi de kullanabilirsiniz bu durumda, 1 gb ramla güncel bir masaüstü performansı ve oyun delisi olmayanlara eh denilebilicek ( ekranın güzelliği ile)>eksiği kapatılabilecek hoş bir alet..Parasının hakkı mı bence evet..ilgilenen arkadaşlara duruyulur..

baya araştırma yapmışsın eline sağlık
    bu yorumları duymak güzel, alacağım ama bu ara biraz nakit sıkıntım var biraz daha beklemem gerekecek sanırım keşke biran önce alsam
    resim içinde ellerine sağlık çok güzel olmuş

• FS ile ilgili okadar çok şikayet var ki ama bende FS kullanıcısıym amilo pro v2045 özellikle bu modellerde çok sorun çıkıyor.Bende birşey olmadı sadece 2. ayda ekran kartı yandı
    Herneyse sonra şlemci 89 derecede çalışmaya başladı yanacak diye korktum ama bir faydası var evi saunaya çevirdi zayıflamaya başladım birde kışın yanından hiç ayrılmazsınız bence hiç kaçırmayın alın
    Sonunda ısı problemini çözdüm artık 50 60 arasında geziniyor ve artık fan hiç gürültü yapmıyor
    Diğer bir sorun ise klavyededen yanlış yazdığınız kelimeleri yazmıyor imla kurallarına uyan bir bilgisayar şaka yaptım tuş atlama problemi var yani

Harddiskini kömür yapanlar var ee yani 89 derece olan bir sobanın içine kömür niyetine harddisk koymuşlar
    Göz bozukluğu olduğunu düşünüp doktora gidenler var ama bilmiyorlarki laptopun ekranı kararmış gözleri bozuk değil
    sanırım bukadar yeter ama ben kullanıyorum ve memnunum gayet güzel ve performanslı mesela PES 4 ü full çözünürlükte rahatlıkla oynuyorum

• 999$ lık HP pavillion EW816EA AMD 3300+ 512MB 40GB 15.4"

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=92441&productid=bd700455
  • baya güzelmiş bu hp acvaba dvd-rw varmı
    quote:

Orjinalden alıntı: eagle16

999$ lık HP pavillion EW816EA AMD 3300+ 512MB 40GB 15.4"

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=92441&productid=bd700455
  • quote:

Orjinalden alıntı: eagle16

999$ lık HP pavillion EW816EA AMD 3300+ 512MB 40GB 15.4"

bence para verilmez, bu devirde sempron işlemci-40 gb hard disk filan biraz hakarete kaçıyor 999 dolar+ kdv için..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.