Şimdi Ara

9800GT yardım lütfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar benim şöyle bir sorunum var.
    1gb 9800GT eski bir ekran kartım var. Örnek olarak açıklayabilirm;
    örneğim War Thunder yüksek ayarlarda ortalama 30-40 fps alabiliyorum bu kartla. Ancak GPU reader programında sadece 750mb kullandığını görüyorum bunun sebebini sormak istiyorum size. Bu sadece bu oyunda olmuyor bütün oyunlarda aynı şey fps düşükte olsa bütün ayarları kapatsam da yine tamamını kullanmıyor ekran kartı. Bu olağan birşey mi veya tamamını yani 1024 mb kullanmasını sağlayacak bir ayar mevcut mu bunu öğrenmek istiyorum, q8400 ve 4gb ramım var. Teşekkürler..

• GPU'nun tamamının kullanılması gerekir, illa GPU belleğinin kullanılması gerekiyor diye birşey yok. Hem illa niye kullanılsın 1 GB istiyorsunuz ki anlamadım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nazarboncuklu İmam

GPU'nun tamamının kullanılması gerekir, illa GPU belleğinin kullanılması gerekiyor diye birşey yok. Hem illa niye kullanılsın 1 GB istiyorsunuz ki anlamadım ?

İlgin için teşekkürler dostum. Ancak fps zaten düşük oluyor benim takıldığım nokta bu yani tamamını kullanırsa FPS artışı da olacaktır. Yani demek istediğim hem fps düşük olduğu halde neden tamamına ihtiyaç duymuyor ? Bir ayarı varmıdır ?
  • O bellekle alâkalı değil, ekran kartının kullanımı ile alâkalıdır.
    Belleğin sonuna kadar kullanılması aksine zararlıdır, takılmalara âni FPS düşüşlerine sebep olur.
    Ekran kartının %99 kullanılması îcap eder, belleğin değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.