Şimdi Ara

94 ekran tvlerde 100 hz olmalı mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • FullHD'mi istiyorsun filmerde değil ama oyunlarda HDReady ve FullHD fark eder
  • quote:

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

SOULSCREAM

Mağazalarda da, satış temsilcileri, yeni nesil panel televizyonlarla tüplü televizyonlar arasındaki farkı doğru olarak anlatamıyorlar.

Zaten onlar bu işi ne kadar iyi biliyorlar ki? En tecrübeli olanı kaç senedir bu işi yapıyordur, o işle ilgili bir eğitimi var mıdır, yoksa kulaktan dolma sağdan soldan duyulan bilgilerle mi müşteriye bir şeyler anlatmaktalar.? Ya da hangi markayı hangi ürünü satmak istiyorlarsa tüketiciyi ona mı yönlendirirler o ürünün mü özelliklerini ön plana çıkarırlar.? Bunları iyi düşünmeliyiz, az buz paralar vermiyoruz..

Ben bir teknoloji ürünü alacaksam kendim araştırırım, aylarca bile araştırdığım olur, ama sonunda gider paramın alabileceği en iyi ürünü alırım, özellikle elektronikte.

Bide Demişsinizki:Paramın En iyisini Alayım Her Marka Kendine Has İşlemci Faktörü seçmiş Örn:Buna Samsung, DNIe diyor; Sony, Bravia ismini veriyor; Panasonic, Viera diyor; LG, XD engine diyor; Philips, Pixel Plus diyor....

Bide Kontrastdan Bahsedilmiş :Kontrast, görüntüdeki siyah-beyaz farkına verilen isimdir. Mesela, 1000:1, beyazın siyaha göre 1000 kat daha aydınlık olduğunu anlatır.

Ozaman Native Kontrast Oranı yüksek Bi Model seçiceksin Siyahları ,Beyazları daha derin görmek İçin ...Ama Şu anda (LED) Paneller Haric 3 aşağı 5 Yukarı Bütün son nesil CCFL/Paneller Aynı İşlevi Görür

İlk Aklına Yatan Model Ne olursa Olsun aklında Olsun

tesekkürler GOGOMEZ

evet full hd istiyorum nightmare666 filmleri de ona göre 1080p olarak indirmeye baslayacagım su anda bir tek transformers var yaklasık olarak 25 gb boyutunda 5+1 ses destekli.en basta da dedigim gibi kullanım amacım oyun ve film izlemek.televizyon olarak görüntü cok sorun degil.zaten yayından kaynaklı olarak 100 hz tv alsam yarısı yani saniyede 50 kare görüntü verecek 50 hz tv alsam saniyede 25 kare görüntü verecek ama bilgisayara baglarsam 100 kare/saniye, 50 kare/saniye görüntü alıcam.

• 37 FullHD olarak SHARP'ın LC37X20E modeli var onuda bir araştır istersen EnPlus'ın reklamı çıktı geçen gazetede TV'lerde %30'a varan indirimler var diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: SoulScream

tesekkürler GOGOMEZ

evet full hd istiyorum nightmare666 filmleri de ona göre 1080p olarak indirmeye baslayacagım su anda bir tek transformers var yaklasık olarak 25 gb boyutunda 5+1 ses destekli.en basta da dedigim gibi kullanım amacım oyun ve film izlemek.televizyon olarak görüntü cok sorun degil.zaten yayından kaynaklı olarak 100 hz tv alsam yarısı yani saniyede 50 kare görüntü verecek 50 hz tv alsam saniyede 25 kare görüntü verecek ama bilgisayara baglarsam 100 kare/saniye, 50 kare/saniye görüntü alıcam.

Biraz karışmış 50-100hz. olayı. Bir kere lcd'lerdeki 100 hz. uygulaması ile tüplüdekinin amaçları farklıdır. Tüplülerdeki ana amaç görüntüde görülen titreşimi önlemeye yöneliktir. Lcd'lerde ise 50-60hz.lik modellerde dahi böyle bir titreşim görülmez. Dolayısıyla asıl maksatta bu değildir.

Fakat Lcd'lerde hareketli sahnelerde tepki süresinin çokluğundan yani piksellerin zamanında renk değişimini gerçekleştirememesinden kaynaklanan flulaşma görülür. İşte bunu önleyebilmek en azından rahatsızlık vermesini azaltabilmek için 100 hz+gerekli yazılım gibi uygulamalar bir altyapı olarak kullanılır.

Pal yayınlar sn.de 50 karedir. 50hz. bir tv'de bunu alır ve 50 kare/sn.olarak gösterir. 100 hz.olan bir lcd ise mesela bir sahnenin 1. ve 2. kareleri arasına görüntünün aslında olmayan 2 tane daha yeni kare ekler. Bunuda işlemci ve yazılımı ilk ve ikinci kareye bakıp tahmini kareler üreterek yapar. Bu sayede daha akıcı görüntü sağlanırken sn.de yayınlanan kare sayısıda 50'den 100'e çıkar.

Pc bağlantısında ise bildiğim kadarıyla 100 hz.aktif olmaz ve 50 veya 60 kare/sn. olarak çalışırlar.

25 kare/sn.olan görüntüler ise interlaced denen 1080i gibi görüntülerdir. Görüntü böyle olmasına rağmen 50 hz.lik bir tv'de bunu sn.de 50 kareye çıkarır ve öyle gösterir. Fakat aynı kare iki aşamalı olarak oluşturulduğundan prograsive bir görüntüdeki netlik akıcılık alınmayabilir.

• Pc bağlantısında ise bildiğim kadarıyla 100 hz.aktif olmaz ve 50 veya 60 kare/sn. olarak çalışırlar.

hdmi kablo ile baglasak bile aktif olmaz mı?aktif olmazsa zaten kafadan 100 hz gerekmedigi ortaya cıkar.
  • Orjinalden alıntı: SoulScream

Pc bağlantısında ise bildiğim kadarıyla 100 hz.aktif olmaz ve 50 veya 60 kare/sn. olarak çalışırlar.

hdmi kablo ile baglasak bile aktif olmaz mı?aktif olmazsa zaten kafadan 100 hz gerekmedigi ortaya cıkar.

Benim bildiğim kadarıyla olmuyor. Geçen gün hatta bir arkadaşın açtığı topik vardı. 100 hz. bir Samsung ama pc bağlantısında 100 hz.çalışmıyor diye.

Yinede kullanıcılarının cevabını beklemekte fayda olabilir. Yanılma ihtimalime binaen...
  • valla aktif olmuyorsa benim işime gelir zaten 2 martta sonuclandıracagım bu işi artık hayırlısı.su an için yeterli olacagına inanıyorum baktıgım modellerin.

1-2 sene sonra tekrar alıcam o zaman iyi bir model alacagım kesin.
  • HD READY =1360X768 60Hz
    FULL HD = 1920X1080p 60Hz

100Hz malesef Ama Bu seni üzmesin Belkide dahada Mutlu Olursun Sonuçta Pc,Bağlantısı
  • kesinlikle mutlu oldum hatta sorun kalmadı diyebilirim

quote:

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

HD READY =1360X768 60Hz
    FULL HD = 1920X1080p 60Hz

100Hz malesef Ama Bu seni üzmesin Belkide dahada Mutlu Olursun Sonuçta Pc,Bağlantısı
  • slm bende yaklaşık 20 gün önce 37lg5000 modelini aldım ve gerçekten çok memnunum lg yi almadan önce sansıng un 37" lcd sini almıştım ama arızalandı iade ettim ve ig aldım ve iiyiki arızalanmış diyorum,lg lcd mi xbox360 da ve popcorn Hour da kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum,100hz benim için çok önemli değil
    oyunlar zaten 50 yada 60hz oluyor filmleride 24 hz de seyrediyorum ama arkadaşımda 42" var o bana 100hz baya toparlıyor dedi belki büyük ekranlarda 100 hz avantaj sağlar...
    Ayrıcana giditürk görüntüsüde gayet güzel 2-3 metreden seyrediyorum ve cam gibi görüntü scart ta altın uçlu falan değil...
    kısaca Lg pek düşünülmeyen bir marka daha çok samsung ve sony üzerinde duruluyor ama bana beklediğimmin çok üzerinde bir performans sundu fiyatıda çok uygun üstelik...
    yalnız 6000 sacarlet modeli düşünüyormuşunuz scarletler biraz fazla elektirik harcıyormuş onuda dikkate alın

• 37LG6000 güc tüketimi 190 watt, samsung un 37A557 210 watt, samsungun 2 model 32 ekranı daha var baktıgım onlarda 180 watt ve 200 watt.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.