Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.363
Cevap
27
Favori
81.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim.
  • Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

Mehmet abi farların ayarlama yönü nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

1991 Otomatik accord sahibiyim.
    Araba ön taraftan içeri su alıyordu. 2 ay önce, ön cam çerçeve onarımı ile kısmen çözmüştüm. Su sızması azaldı derken yine arttı. Malumunuz bu sene yağmurlar bitmiyor.

Hafta sonu gözümü kararttım. Koltukları, plastikleri vs. söktüm. Taban döşemesini komple söktüm yıkamaya verdim. Sonra dışardan su hortumunu arabanın üstüne sabitledim. İçeriden ışıkla su sızan demiyorum , çeşme gibi akan yeri buldum.

İş bilmez biri sol ön kapıdan içeri kablo geçirmiş ve kanal contasını takmamış. Bu conta takılmayan yerden su içeri giriyor. Bahsettiğim bu kablo geçiş bölümü sol davlumbaz aralanınca görünüyor. Contayı yerine takmak çok zor oldu ama sorun çözüldü.

İçeriyi iyice temizledim döşeme halısı hazır oluncaya kadar koltukları yerleştirdim şimdilik taban döşemesiz biniyorum. Ama içeri çok fazla yol-motor sesi geliyor. Bu kadarını beklemiyordum. Döşeme halısının altına yapışık keçe gibi bir malzeme vardı. BU keçe gibi malzemeyi attım çünkü su çekmiş ve kötü durumdaydı. Ama sanırım ses yalıtımını da bu malzeme sağlıyordu. Şimdi sizlerden bu konuda yardım rica ediyorum. Döşeme halısının altına ses yalıtımı için nasıl bir ürün önerirsiniz? teşekkürler.

• serdarg S kullanıcısına yanıt
    Yapmayı düşündüğü şeyi siz yapmaya başlamışsınız hayırlısı olsun. Bendende soldan çok az su sızmaya başladı bu kış soğuklarla uğraşamadım yukardan geçici tıkadım. Alttan sigortanın oraya eğildim baktım göremedim bulamadım ben o gideri. Taban keçesi aynı malzemeden bulunduğunuz ilin sanayisinde bulabilirsiniz. Fakat ben bitüself çift taraflı bant ile hem tabana hemde kapı içlerine yapmanızı tavsiye ederim. Bunlar tabiki bütçenize bağlı iyileştirmeler. Zahmet olmazsa o giderin tam konumunu tarif edebilir misiniz?

• flonky kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Taban halısının altı tamamen sac değil. Sacın üstüne yapışmış halde parça parça ziftli bir malzeme var. Yani o yıllarda bile yalıtım yapılmış. Bu zifli malzemenin üstüne keçe ve halı.

Eğer aracınızda su sızıntısı varsa tavsiyem en kısa zamanda çözün. Çünkü sızıntıyı fark edince zaten geç kalmış oluyoruz. Çünkü döşeme halısı su geçirmez yapıda. Yani altı kaplı. Suyu fark edinceye kadar araba zarar görmüş oluyor. Pas-küf-koku-kir-çamur vs.

Bence bu arabanın içeri su alması imkansız. Ama işini yarım yapan ustalar yüzünden arabalar acınacak halde.

Bence su sızıntısı için ilk bakılması gereken ön cam yalıtımı. Özellikle ön cam üst köşeleri elden geçirilmeli.

İkinci olarak sunroof ön tahliye hortumları. Sunroof açık halde üstten bakınca kanal içinde iki önde iki arkada su tahliye delikleri var. Ön deliklerden soldaki su deliği, hortumla sol ön direkten sigorta kutusunun üstünden dışarı su çıkışı sağlıyor. Sigorta kutusunun arkasında-üstünde hortum ek yeri var buradan su sızıyor olabilir. Sigorta kutusunun vidalarını söküp yerinden gevşetin bahsettiğim hortumu göreceksiniz.

Bendeki su sızıntısı ise önceki mesajımda bahsettiğim yerine takılmamış olan kablo geçiş contası. Bu kanlo geçiş-contası sol ön çamurluk içinde , çamurluk sinyalinin hemen arkasında. Direksiyonu tam sol yapın. Sol ön Tozluğu sökün, ardından tozluğa 2 veya 3 davlumbaz vidasını sökün. Davlumbaz aralanınca bahsettiğim kablo geçiş contasınını görürsünüz. Bu kablo geçiş contası sol ön kapının kablolarının kabine girmesini sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım.

Mehmet abi farların ayarlama yönü nedir ?
    Sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun. Ayarlama yönü derken tam olarak anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 27 Haziran 2018; 0:3:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Merhaba

1991 Otomatik accord sahibiyim.
    Araba ön taraftan içeri su alıyordu. 2 ay önce, ön cam çerçeve onarımı ile kısmen çözmüştüm. Su sızması azaldı derken yine arttı. Malumunuz bu sene yağmurlar bitmiyor.

Hafta sonu gözümü kararttım. Koltukları, plastikleri vs. söktüm. Taban döşemesini komple söktüm yıkamaya verdim. Sonra dışardan su hortumunu arabanın üstüne sabitledim. İçeriden ışıkla su sızan demiyorum , çeşme gibi akan yeri buldum.

İş bilmez biri sol ön kapıdan içeri kablo geçirmiş ve kanal contasını takmamış. Bu conta takılmayan yerden su içeri giriyor. Bahsettiğim bu kablo geçiş bölümü sol davlumbaz aralanınca görünüyor. Contayı yerine takmak çok zor oldu ama sorun çözüldü.

İçeriyi iyice temizledim döşeme halısı hazır oluncaya kadar koltukları yerleştirdim şimdilik taban döşemesiz biniyorum. Ama içeri çok fazla yol-motor sesi geliyor. Bu kadarını beklemiyordum. Döşeme halısının altına yapışık keçe gibi bir malzeme vardı. BU keçe gibi malzemeyi attım çünkü su çekmiş ve kötü durumdaydı. Ama sanırım ses yalıtımını da bu malzeme sağlıyordu. Şimdi sizlerden bu konuda yardım rica ediyorum. Döşeme halısının altına ses yalıtımı için nasıl bir ürün önerirsiniz? teşekkürler.
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:5:52 >

• İyi günler mehmet ustam merhaba 1991 honda accord ex var bugün basıma gelen olayı bahsedeyim birkaç gündür motorda ses vardı krank kasnağı keçesi bitmiş değiştirdik bakımıda gelmişti aracı onuda yaptırdık bujileri benzin filtresi değişti aracı almaya gittim sanayide tek marşta araba aldı gelmişken gaz ayarına baktırayım dedim 200 metre gittim gaz ayatı için stop ettim araç çalışmadı araç göstergeleri çalışıyor fakat lpg göstergesinde tepki yok aracı bi 10 metre kadar ittik lpg göstergesi çalıştı araç çalışmaya başladı beynini bağladık değerler normal çıktı biraz geç geçiyor dedi ilk marşda lpgye alalım dedi hallettik stop ettikten sonra tekrar çalışmadı tamirciyi aradım tam gelirken biraz daha iteledik çalıştı tamirciyle gittik dükkanın önüne araç çalışıyor sıkıntı yok stop ettim tekrar gitti usta distiribitör modülünden dedi çıkardık yenisini taktık modülü yaktı tekrar bir modül daha bulduk onuda aynı şekilde yaktı başka bir parçacoya grtik üzerine ilk cıkan modülü taktı biraz soğuduktan sonra araç lpg göstergesi geldi çalışmaya başladı 2 dk sonra tekrar stop etti ben ısrarla bujileri değiştirdin ondan mı diye sordum hayır dedi şimdi hatayı bulamıyoruz sizin bi gikriniz varmı ? Yardımcı olursanız cok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: RebeL1905

İyi günler mehmet ustam merhaba 1991 honda accord ex var bugün basıma gelen olayı bahsedeyim birkaç gündür motorda ses vardı krank kasnağı keçesi bitmiş değiştirdik bakımıda gelmişti aracı onuda yaptırdık bujileri benzin filtresi değişti aracı almaya gittim sanayide tek marşta araba aldı gelmişken gaz ayarına baktırayım dedim 200 metre gittim gaz ayatı için stop ettim araç çalışmadı araç göstergeleri çalışıyor fakat lpg göstergesinde tepki yok aracı bi 10 metre kadar ittik lpg göstergesi çalıştı araç çalışmaya başladı beynini bağladık değerler normal çıktı biraz geç geçiyor dedi ilk marşda lpgye alalım dedi hallettik stop ettikten sonra tekrar çalışmadı tamirciyi aradım tam gelirken biraz daha iteledik çalıştı tamirciyle gittik dükkanın önüne araç çalışıyor sıkıntı yok stop ettim tekrar gitti usta distiribitör modülünden dedi çıkardık yenisini taktık modülü yaktı tekrar bir modül daha bulduk onuda aynı şekilde yaktı başka bir parçacoya grtik üzerine ilk cıkan modülü taktı biraz soğuduktan sonra araç lpg göstergesi geldi çalışmaya başladı 2 dk sonra tekrar stop etti ben ısrarla bujileri değiştirdin ondan mı diye sordum hayır dedi şimdi hatayı bulamıyoruz sizin bi gikriniz varmı ? Yardımcı olursanız cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:6:6 >

• Ateşleme distiribitör kapağını açınca oluyor fakat kapatınca modülü yakıyor araçta çeyrek depo benzin hemen hemen full depo lpg var akü üzerinde alarm zenon farlar var yarın tekrar gideceğim dediğiniz kontrolleri yaparım ustam araçta hiçbirsey yokken bu sorunun bakımdan çıkmasıyla olması sinirimi bozdu birde usta bi çözüm üretemeyince bütün moralim alt üst dediğiniz gibi tekrar modül takmadan bağlantıları kontrol edeyim gün içerisinde mesaj atarım allah razı olsun gecenin bu vaktinde zahmet edip cevapladınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mehmet ustam merhaba aracta dediğiniz gibi lpg kontrolleri yapıldı hatta lpg devre dışı bırakılıp tekrar denendi sonuç yine aynı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • serdarg S kullanıcısına yanıt
    mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet bende sigorta tarafına baktım hatta civataları söktüm göremedim tabi bende koltuklar takılı olduğundan bakamadım. 2016 da aldığımda aracı yoktu bu kış fark ettim. Yarısı aracın dışına diğer yarısı sigortanın üstünden içeri sızıyor. Yukardan tıkayınca mecburen su sağ delikden akmak zorunda kaldı kışı öyle idare ettik. Park halindede hafif sağa meğilli bırakıyordum aracı su taşmasın diye :) Bu haftasonu bende söküp bi bakıcam ne var ne yok diye .

Mehmet abi far ayarı dediğim ön farların yönünü ayarlayan farın üsütün uzun/kısa yıldız tornavida ile ayar kısmı.

Videoda acura da yapıyor eleman.

• quote:

Orijinalden alıntı: RebeL1905

Mehmet ustam merhaba aracta dediğiniz gibi lpg kontrolleri yapıldı hatta lpg devre dışı bırakılıp tekrar denendi sonuç yine aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:6:21 >
  • flonky kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:6:31 >
  • Herkese hayırlı günler aracım 96 model otomatik aracı günün ilk calistirmasinda sanzimanin olduğu bölümden ses geliyor ısınınca ses kesiliyor ustalara gittigimde kimisi direkt şanzıman inecek kimisi ben bir problem görmedim diyor acaba bu konu ile ilgili tavsiyesi olan varmı ankara da yaşıyorum.

• sayın mehmet hocam saygılar.
    honda accord 91 model sahibiyim aracım triger kopardı siboplar egilmis üst kapak revıze edilip conta siboplar ve lastikler değisti simdi arabam calısıyor fakat devir daim hortumları çok basınclı calısıyor hortumlar cok sert sisiyor. araba cok sicak oluyor. ama hararet yüksek değil normal gözüküyor ve normal calısıyor. ustaya sordugumda normal diyor. termostat açana kadar normal diyor. burda termostat arızalı olabilir mi yada başka neden araba basınclı calısır.
    birde viraj denge lastiklerini değistim takır tukur ses geliyordu 1 gün düzeldi ikinci gün aynı ses tekrar geldi. önerilerinizi bekliyorum. simdiden cok tesekkür ederim.
  • sayın mehmet hocam saygılar.
    honda accord 91 model sahibiyim aracım triger kopardı siboplar egilmis üst kapak revıze edilip conta siboplar ve lastikler değisti simdi arabam calısıyor fakat devir daim hortumları çok basınclı calısıyor hortumlar cok sert sisiyor. araba cok sicak oluyor. ama hararet yüksek değil normal gözüküyor ve normal calısıyor. ustaya sordugumda normal diyor. termostat açana kadar normal diyor. burda termostat arızalı olabilir mi yada başka neden araba basınclı calısır.
    birde viraj denge lastiklerini değistim takır tukur ses geliyordu 1 gün düzeldi ikinci gün aynı ses tekrar geldi. önerilerinizi bekliyorum. simdiden cok tesekkür ederim.
  • Mehmet BEy Merhaba,
    93 otomatik ile bugün klima açık seyir halinde iken havalandırma ızgaralarından birden içeri duman bulutu girdi, çektik kenara kaputu açtığımızda motorda herhangi bir duman yada alev alan birşey yoktu. Ancak araç 1 den 2 -3 geçmiyor. Sizce duman ile şanzumanın ne ilgisi olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozzyclub_accord91

sayın mehmet hocam saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:6:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkangurle

Mehmet BEy Merhaba,
    93 otomatik ile bugün klima açık seyir halinde iken havalandırma ızgaralarından birden içeri duman bulutu girdi, çektik kenara kaputu açtığımızda motorda herhangi bir duman yada alev alan birşey yoktu. Ancak araç 1 den 2 -3 geçmiyor. Sizce duman ile şanzumanın ne ilgisi olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:6:58 >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.