Şimdi Ara

9. Nesil İNTEL sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sistem için almış olduğum parçalar bunlar sizden ek olarak değerlendirme ve psu önerisi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden...

İşlemci >> İntel i7 9700K
    Ram >> GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram
    SSD >> Samsung 500GB 970 EVO M.2 Sata NVMe SSD (Okuma Hızı 3400MB / Yazma Hızı 2300MB)
    Ekran Kartı >> ASUS GeForce ROG STRIX RTX2070 O8G GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Ekran Kartı
    Anakart >> ASUS PRIME Z390-A Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) USB3.1 Anakart

İşlemci hariç, ürünleri Vatan %18 indiriminden aldım ve sepette %10 indirim daha vardı o gün alamamıştım. Haliyle Vatan'ın milleti keklemesiydi o, kimseninde o fiyatlara alabildiğine ihtimal vermiyorum zaten.!

İşlemci fiyatı 2700 TL'ye aldım.

Psu önerisinde dikkat etmenizi istediğim konu; Bizim burda Ataşehir'de bol bol elektrik kesintileri meydana geliyor, sistem zarar görsün istemiyorum. Bunlarıda göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmanızı rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliste -- 27 Aralık 2018; 1:9:59 >

• Bütçede sıkıntı yok sanırım.
    Bu gösterdiğiniz anakartların z390 aorus ultra ve maximus xı hero diğerlerinden sıyrılıyo belli daha özellikli daha daha bişeyler var üzerinde ama bana sorucak olursan ilk önce anakarttaki o özellikleri kullanacakmısın ona bak yani 2 m2 soket var işte ne biliyim daha fazla faz işte daha kaslı soğutucu yazılım olarak yok şöyle ses desteği yok böyle.
    Durumuna bak bütçene ve sana yeticek özellikleri bul onu al ha param çok en iyisi hangisi onu alcam dersen benim tercihim asus maximus olurdu.
  • Öncelikle merhaba, değerli yorumun için teşekkür ederim. Ses kalitesi iyi olsun, wifi ve bluetooth olsun istiyorum. Kablosuz ekipmanların bağlantıları için güzel olurdu. Ve bu soğutma olayından kastınız hız aşırtmalarda devreye girecekse önemli değil çünkü öyle bir durum söz konusu olmıcak. O/C falan uğraşmıcam neyse o tak kullan. Genel anlamda çizim ve oyun için alıyorum sistemi. 3D çizim katı modelleme ve photoshop serilerini kullanacağım. Asus prime aldım fakat değiştirme sözü aldım vatandan. Maximus hero yada strix e alabilirim. Wifi ve bluetooth dışında anakart nasıl seçim olmuş? Kalitelimidir bileşenleri?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerliste kullanıcısına yanıt
    Kalite olarak soruyosanız asus msi gigabyte asrock ne bilim bunun gibi markalar zaten uzun süredir piyasada kaliteli ürünler çıkartıyo.
    Elektronik şansı dediğimiz bi soruna denk gelirseniz bilemem her anakartta olabilir.
    Prime anakartla ilgili bi kronik sorun var mı bilmiyorum varsa paylaşan olur heralde.
    Beklentilerinizin arasında o.c yoksa daha uygun fiyatlı anakartta alınabilirdi ama tabi almışsınız artık hayırlısı olsun güzel kart.
  • Görüşünüz için teşekkürler

• ışlemcinize aşırı bır uc o.c yapmıcaksanız gozunuz 5100 mhz lerde degılse.
    amaç kalıtelı wifi ise tercihiniz bu anakart yönünde olmalıdır.
    ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) Anakar
    370 sini kullanmaktayım hazırandan berı ve cok memnunum.
  • Psu öneri
    Cool Master watt( lite değil) 750 watt+80 gold vatanda 650 TL di 750 tlye de Corsair 750watt +80 gold var ayrıca okadar çok elektrik kesiliyorsa psuda toplamaz bunu senin UPS Alman lazim 5 dj sistemi açan 1000 TL civarı

• THERMALTAKE TOUGHPOWER 80PLUS GOLD 750W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
    bunu almayı düşünüyorum. Ne dersiniz ses ve kalite açısından sessiz olsun istiyorum sistemin.

Soğutma olarak ise COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240R 240MM ADRESLENEBİLİR RGB LED SIVI SOĞUTMA KİTİ bunu değerlendireceğim sanırım corsair ve coolermaster arasında gidip geliyorum. Fakat görsellik olarak Coolermaster daha güzel bence kalite olarak ne dersiniz nasıldır bilginiz varmı?
  • Ben de birkaç gün içinde Vatan'dan bilgisayar toplayacağım.senin sistemin kopyasını yapayım bari.belli ki bu işten iyi anlıyorsun ben pek anlamam :)

CS go,gta 5 oynuyorum ama biraz da ileriye yatırım olsun diyorum i7 9.nesil alacağım senin aldığın gibi. Zaten benim 860 pro 512 gb ssd'im de var.1 terabayt hard diskim var.

Bana lazım olanlar:işlemci,anakart,ram,soğutucu ve güzel bir kasa. Bana tavsiye edebileceğin, onu alma şunu al diyebileceğin şeyler var mı? Kasa konusunda çok kararsızım.

BÜTÇE SIKINTIM YOK AMA GEREKSİZ YERE DE PARA HARCAMAK İSTEMİYORUM.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Ben de birkaç gün içinde Vatan'dan bilgisayar toplayacağım.senin sistemin kopyasını yapayım bari.belli ki bu işten iyi anlıyorsun ben pek anlamam :)

CS go,gta 5 oynuyorum ama biraz da ileriye yatırım olsun diyorum i7 9.nesil alacağım senin aldığın gibi. Zaten benim 860 pro 512 gb ssd'im de var.1 terabayt hard diskim var.

Bana lazım olanlar:işlemci,anakart,ram,soğutucu ve güzel bir kasa. Bana tavsiye edebileceğin, onu alma şunu al diyebileceğin şeyler var mı? Kasa konusunda çok kararsızım.

BÜTÇE SIKINTIM YOK AMA GEREKSİZ YERE DE PARA HARCAMAK İSTEMİYORUM.
    İntel'den şaşma derim. Fanboy falan değilim Kalite Kalitedir.

i5-9600k
    Asus serisi anakart öneririm. z390 prime ve üstü özelliklerine bakınız ve size gerekli bileşenleri barındıran parçaları seçiniz. Sonrasında değerlendirme için seçim yaptığınız parçaları değerlendirmek üzere paylaşıma açabilirsiniz.
    Remleri Gskill olarak değerlendireceğim kalite +RGB şeridi beni benden alıyor. 3200 ve bulabilirseniz üstü mhz ilerisi için çok iyi seçim olacaktır.(Göreceli)
    ekran kartı nvidia'dan şaşma derim.
    Kasa biraz göreceli hitaben birazda kaliteli malzeme kullanımı, şuan için araştırmalarıma devam ediyorum karar verme aşamasında kalite olarak tavsiyemi belirtebilirim. Önce kalite ve görsellik üzerinden tatmin edebilecek araştırmalarımın sonucunu almam gerekecek.
    Soğutucu Coolermaster sıvı soğutma kitleri RGB bir adım önde görsellik olarak kalite olarak araştırmalarım devam ediyor..

Asus'un hangi anakartını önerirsin ve bir de ekran kartı tavsiyesi istiyorum.tam marka ve model yazar mısın Vatan'dan bakayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbayram5 -- 29 Aralık 2018; 0:37:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.