Şimdi Ara

#8800 GTS vs HD 2900 Pro TESTLER# (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
0
Favori
19.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Kumandan

hayret bu konuda yorum yapmaları gereken bazı kullanıcıları göremedim

2900 Pro muadili 640 MB GTS 'dir diyenler kısmen haklı evet. 22" kullanıcıları için 640 mb olan GTS terich etmek daha akıllıca olur. 320 lik GTS bu çözünürlükte geçiyorsa 640 'lık GTS de 1680 de geçecektir. Ati bir kere daha çuvalladı yani 2950 serisine 3xxx diye isimlendirmeye karar verdi ama o kartlar için zaten 8800 GT + new GTS gerekeni yapacaktır. Kısacası Ati için 2007 yılı tek kelime ile fiyasko oldu. Hem cpu hem gpu olarak istediği çizgiyi yakalayamadı. Kısmet bakalım 2008 'de neler olacak.
    Bu arada 1 haftada 2. ele düşen ilk kart 2900 Pro oldu sanırım. İyi kakaladı adamlar 1 haftada baya sattılar hemde iyi fiyattan. 8800 GT geldiğinde 150 $ 2900 Pro satın alınabilir sanırım 2. elden

Testlerde emeği geçenlere teşekkürler

Zaten 2900Pro'nun bukadar iyi satılmasının nedeni XT'ye modlanabiliyor olması dedikodusuydu

Yabancı forumlarda millet hurraa saldırdı 2900Prolara...

• quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

Herkes bildigini okusun. 2900pro 2900xt ile aynı karttır. oc konusunda daha yüksek başarıma sahiptir. çok övdügünüz 8800gts ler niye 3dmark'lerde wr yapamıyor anca siz kendinizi kandırırsınız. şuan wr 2900e aittir. farklı donanımlarda farklı sonuçlar alınır. ceonun donanımında alınan sonuç ile farklı donanımlarda alınan sonuçlar bir olmaz 8800gts ciler kendinizi kandırmaya devam edin

tamam sende başka bir donanımda yap bir test koy bakalım, haklıysan helal olsun deriz sen rahat ol...

ama böle bol keseden laf sallama yok ölemiş yok böleymiş yani komik oluyor biraz bu sonuçlardan sonra...

ayrıca kimlerin kendilerini kandırdığı ortada...

• quote:

Herkes bildigini okusun. 2900pro 2900xt ile aynı karttır. oc konusunda daha yüksek başarıma sahiptir. çok övdügünüz 8800gts ler niye 3dmark'lerde wr yapamıyor anca siz kendinizi kandırırsınız. şuan wr 2900e aittir. farklı donanımlarda farklı sonuçlar alınır. ceonun donanımında alınan sonuç ile farklı donanımlarda alınan sonuçlar bir olmaz 8800gts ciler kendinizi kandırmaya devam edin

3dmark multiplayer versiyonu varmı ? IP verde arada geliriz

Marhaba EXPANDER

• ceonun donanımında alınan 2900pro oyun ve 3dmark sonuçları diger 2900pro sahiplerine referans olamaz. çünkü donanımlar farklı. polemik yok. bildiginizi okumaya devam edin. bu testler beni baglamaz. çünkü geçerliligi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 21 Ekim 2007; 14:40:15 >
  • quote:

ceonun donanımında alınan 2900pro oyun ve 3dmark sonuçları diger 2900pro sahiplerine referans olamaz. çünkü donanımlar farklı. polemik yok.

tamam dostum anlıyorum dediklerini, o zaman başka bu 2 kartı aynı sistemde test edilmiş bir link bi resim göster bakalım ne kadar fark oluyomuş_?

polemik için değil öğrenmek için soruyorum...
  • quote:

bu testler beni baglamaz. çünkü geçerliligi yok.

Vah vah
    />
  • ama 2900 daha iyi sonuçlar alsaydı en güvenilir test bu test olurdu...

ya alt tab sorunu da olmasa hani varmış ya bide olmasa kim bilir neler yapacak 8800...
  • CeOfFuture zaten gezer gezer forumda,tam böyle koskoca ayrıntılı bir inceleme yapacağı zaman satılık 8800GTS ilanında korsan oyun teklifinden dolayı banlanır.

Sonrada konu böyle uzar gider

Kendisi bir gelsin ayrıntılı yorumlarını alalım.
  • @ a dying wish

açıklamarın çok güzel yani neden bu testin %100 güvenilir olmayacağı yönünden en azından birşeyler yazmışsın , sağol...
  • Gene bilindik tartışmalar çıkmış.

quote:

pro crysis de iyice dökülür desenize

Ne yaptınız hocam siz de. Dökülmeyecektir, dökülmemeli. Önyargılı davranmayınız.

quote:

2mb l2 bellekli rezalet bir işlemci. 3.1ghz abartı bir hızda değil ayrıca

Tamam çok iyi bir işlemci değil. Bir E6750'nin 3.5 - 4.0 arasında çalışarak veya Q6600'ün hız aşırtılarak kullanılmasını ben de isterdim, ama E4300'e "rezalet" denemez. Abartıyorsunuz.

quote:

wr yapamıyor anca siz kendinizi kandırırsınız. şuan wr 2900e aittir.

Ne oluyor "WR" yapınca? 3DMark'a göre mi değerlendiriyorsunuz kartları?

@A Dying Wish

Dedikleriniz önemli, gerçekten

Peki, ATI'nın 8x filtresi nVidia'nın "düzgün" 16x'i ile aynı kaliteyi sunuyor mu?

Sunuyorsa, testlerde filtre olarak 8x seçilebilir.

Açıkçası, ben de 2900 PRO'nun bu hâle gelmesini beklemezdim. Bu kadar emekten sonra bir hata yapıldığı ortaya çıkmaz umuyorum ki.

Bu arada, dileyenler şu teste de bakabilir:

http://www.guru3d.com/article/Videocards/463/7

Bahsettiğiniz durum burada da geçerli olmuş olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 21 Ekim 2007; 15:03:35 >

• quote:

Bu arada, dileyenler şu teste de bakabilir:

http://www.guru3d.com/article/Videocards/463/7

Bahsettiğiniz durum burada da geçerli olmuş olabilir?

bu testleri ilk ben verdiğimde havaya hopladılar yalan fake sahte vs.. atılmayan iftira kalmadı, göz gördüğüne inanır ama bazıları inanamıyor sanırım

hatta bazıları prestijli bir site olmadığını ve taraflı davrandığını söylemişti guru3d için elitebastards (anlamını bilenler vardır aramızda) daha prestijli bir site imiş onun testlerine güvenmek gerekiyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 21 Ekim 2007; 15:13:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

testler gerçekten çok kapsamlı olmuş teşekkür ederiz fakat
    @hicks, son derece önemli bir noktaya değinmiş, mesela bende 1680x1050 kullanıyorum...
    ccc ayarlarım oyunun ayarlaması yönünde...
    colin mc rae dirt oyununda...
    catalyst 7.10 ile q6600 ve hd2900xt kullanıyorum
    1680x1050 çözünürlük herşey olabildiğince full shadow dahil, yani ultra...
    29-32fps alıyorum

arkadaşlar, hd2900pro daha yüksek çözünürlüklere uygun görünüyor, colin mc rae gibi son derece kötü optimize edilmiş bir oyun da bile, sonuçlar bu, shadow ultra olsa bile
  • quote:

quote:

testler gerçekten çok kapsamlı olmuş teşekkür ederiz fakat
    @hicks, son derece önemli bir noktaya değinmiş, mesela bende 1680x1050 kullanıyorum...
    ccc ayarlarım oyunun ayarlaması yönünde...
    colin mc rae dirt oyununda...
    catalyst 7.10 ile q6600 ve hd2900xt kullanıyorum
    1680x1050 çözünürlük herşey olabildiğince full shadow dahil, yani ultra...
    29-32fps alıyorum

arkadaşlar, hd2900pro daha yüksek çözünürlüklere uygun görünüyor, colin mc rae gibi son derece kötü optimize edilmiş bir oyun da bile, sonuçlar bu, shadow ultra olsa bile

+ 1905...

• Anlaşılan ATİ/Nvidia arasında üst düzey çok nötr bir çalışma yapılması için bazı teknik detayların bilinmesi, uygun testlerin yapılmasına olanak verecek.
    O zaman bizler neden sürekli iki taraf kullancılarını karşı karşıya getiren çalışmalar yapıyoruz.

ne yapalım benim şahsi fikrim, oyunları inceleyelim. Bu oyunları oynamak isteyen insanlar için uygun donanımları tespit edelim
    peki nasıl inceleyelim. Bu oyunu oynamak isteyen kulanıcı grublarını belrleyelim.
    Mesela 1.grub tamamı ile full görsellik oyunun herşeyi ile oynamak şsteyen grub( > ... fps ); 2.grub görüntüden kalite almak isteyen ancak o kadar güçlü sistem kuramayanların grubu. (...-... arası fps); 3.grub ise orta düzey kalitede oyun oynayalım ne yapalım ancak bu kadara gücümüz yetiyor grubu (...-... fps)

Maksadımız bu oyunları oynamak değil mi, o zaman nasıl oynamak istiyorsunuz, bu sorunun cevabına uygun çalışmalar kombinasyonu yapalım.
    Bu kombinasyon nasıl olmalı, her türlü olmalı.
    İntel-Nvidia
    İntel-ATİ
    AMD-ATİ
    AMD-Nvidia..........

standartlar donanımlar zaten belirlenir.
    O zaman herkes hangi donanımla oynamak istiyorsa ona kendisi karar versin.
    Neden karşı karşıya gelinsin, neden bu agresiflik olsun ki. Karşılaştırmalı testler yapmak yerine sadece sonuçları yayınlayıp bundan sonrasını kullanıcılara bırakmak maksadımız olmalı.
    Ben artık ATi.... Nvidia ya karşı, fiyat performans kartı şudur isimli çalışmanın yapılmasından taraf değilim. Karşılaştırıyorsak o zaman hepimiz bir tarafız.
    Halbu ki amaç oyun oynamakl isteyen insanlara o oyunları istedikleri özellikler ile hangi donanımlar ile oynatabileceğini göstermek ise bu yapılanlar niye.

• quote:

Orjinalden alıntı: Barzo1905

quote:

Orjinalden alıntı: Atrinn

İsteyen 8800GTS almaya devam edebilir ama şuan kart alıncaksa alınacak kart budur.

tabi tabi budur bu...

fanatikliğin anlamı yok tokatlamış işte 8800gts yere göğre sığdırılamayan 2900 ü...

dediğin işlemci zaten 300 küsür $ sen ne dediğin farkında mısın ayrıca ben cpu + monitör dedim hani yüksek çözünürlükte farkı çıkıyomuş ya 2900 ün, o yüzden cpu + monitör 1000 i geçer bile...

neyse bu laflar boş, ati her zaman ki gibi 2. plandaki yerini koruyor...

paran yoksa gidip gts alacaksın o zmn. boş boş muhabbet yapmayın. birde monitör ekliormuş ekle ekle.. kulakdan dolma boş boş haberlerle konuşup duruyorsunuz devam edin.

quote:

pardonda ati ne zmn 2.planda olmuş ? bir önceki seride nvidia yı yerden yere vurmadımı ? fanatiklik kim yapıor acaba?

quote:

Tamam çok iyi bir işlemci değil. Bir E6750'nin 3.5 - 4.0 arasında çalışarak veya Q6600'ün hız aşırtılarak kullanılmasını ben de isterdim, ama E4300'e "rezalet" denemez. Abartıyorsunuz.

gayette rezalet bir işlemci. bana göre benimkide rezalet yetmior çünkü bana.

ve herkez şunu gözünden kaçırıyor. her yeni driverla ati performansını arttırıyor. bu testler hangi catalist ile yapıldı bilmiorum ama 7.10 ile gelen performans ortadaneyse bu laflar boş, ati her zaman ki gibi 2. plandaki yerini koruyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atrinn -- 21 Ekim 2007; 16:51:06 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Barzo1905

quote:

İsteyen 8800GTS almaya devam edebilir ama şuan kart alıncaksa alınacak kart budur.

tabi tabi budur bu...

fanatikliğin anlamı yok tokatlamış işte 8800gts yere göğre sığdırılamayan 2900 ü...

dediğin işlemci zaten 300 küsür $ sen ne dediğin farkında mısın ayrıca ben cpu + monitör dedim hani yüksek çözünürlükte farkı çıkıyomuş ya 2900 ün, o yüzden cpu + monitör 1000 i geçer bile...

paran yoksa gidip gts alacaksın o zmn. boş boş muhabbet yapmayın. birde monitör ekliormuş ekle ekle.. kulakdan dolma boş boş haberlerle konuşup duruyorsunuz devam edin.

quote:

gayette rezalet bir işlemci. bana göre benimkide rezalet yetmior çünkü bana.

ve herkez şunu gözünden kaçırıyor. her yeni driverla ati performansını arttırıyor. bu testler hangi catalist ile yapıldı bilmiorum ama 7.10 ile gelen performans ortada

sende kudurmuşlar gibi salyalarını akıtma veya sahip ol, dediklerine de dikkat et...

kimin kimi ve neyi satın alır sende şaşar kalırsın...

• millet gitsin istediğini alsın banane. E4300 rezalet bir işlemcidir orta seviye bile değildir benim gözümde. buna kim karışır ?

dediklerimdede alınacak gocunacak hiçbirşey yok. istediğini anla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atrinn -- 21 Ekim 2007; 16:52:29 >
  • Bu tartişma daha çoook uzar.

Ama "Sen git 3Dmark oyna" tarzı cümleleri bilgisizlige veriyorum ben.
  • quote:

millet gitsin istediğini alsın banane. E4300 rezalet bir işlemcidir orta seviye bile değildir benim gözümde. buna kim karışır ?

dediklerimdede alınacak gocunacak hiçbirşey yok. istediğini anla

bana bak;

neye ne istersen yaz çiz banane, paran yoksa bilmen neyse muabbetine girme benimle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Ama "Sen git 3Dmark oyna" tarzı cümleleri bilgisizlige veriyorum ben.

peki madem öyle diyorsunuz 3dmark testlerinde tarumar eden kartlar 15 tane oyunda neden aynı performansı sergileyemiyor hocam ?

tekrar ediyorum 3dmark testini öne sürenlere GİDİN 3DMARK OYNAYIN
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.