Şimdi Ara

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
703
Cevap
0
Favori
63.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mike Oldfield

quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

Inception Alamazsa Yakarim LOS ANGELES'i yakariiiiimmmmmmmm

saka bi yana bu sene inception almazsa benim icin oscar biter

83. Oscar Ödülleri (2011) - En iyi Film: The King's Speech

black swan gibi bayağı iyi bir rakibi var.almaması sürpriz olmaz,sakin ol yani.

Şu filmi daha izlemedim ama sen böyle deyince çok merak ettim en kısa zamanda izlicem

• Black swandaki oyuncu ağır rol oynuyor onun alması daha mantıklı bence tabi en iyi kadın oyuncu ödülü onunda erkek oyuncu kesin değil leanardo olabilir.
  • Tron ?
  • Selam,

Bana göre Black Swan,en iyi kadın oyuncu(Natalie Portman) ve en iyi yardımcı kadın oyuncu (Mila Kunis) dalında Oscarları alabilir..En iyi film ödülünde herkesin içinden geçen Inception ama akademi yine herkesi şaşırtır daha doğrusu yine herkesi yanıltmaz daha doğru bir tanımlama olabilir..Bu dalda Black Swan'in fazla şansı olduğunu düşünmüyorum,düşünülenin aksine Sosyal Ağ ında bu ödüle ulaşabileceğini düşünmüyorum..Danny Boyle yine bir sürpriz yapıp 127 hoursla Oscarı alıp gidebilir..Coenlerin True Grit'i de merakla beklediğim filmlerden...Clint Eastwood'un 'Hereafter'ı için bir çok olumsuz kritik okudum ama yine de Eastwood bu,ne yapacağı belli olmaz..Bir de daha vizyona girmesede The King's Speech ve Fighter'da güçlü adaylar arasında..En iyi erkek oyuncuya gelirsek şüphesiz Leanardo di Caprio 'Zindan Adası' ile bu ödülü hakediyor ama içimden bir ses burda da akademi başka birine bu ödülü verecek diyor..Bekleyelim görelim..

• 83. OSCAR ÖDÜLLERİ-EN İYİ MAKYAJ ADAYLARI

- Alice in Wonderland
    - The Fighter
    - Barney’s Version
    - Jonah Hex
    - True Grit
    - The Way Back
    - The Wolfman
  • Leonarda Dicaprio'nun oscar şansı başlamadan sona erdi. Oscar vermeyi bırakın adam oscar adayı bile olamayacak. Filmi izlediğim esnada şans vermediğim ama sonradan pynadığı karakterdne çok etkilendiğim marion cotillard da yardımcı kadın oyuncu şansını tamamen yitirdi.

DÜZELTME

Görsel Efekt Adayları ve makyaj adayları diye arkdaşların eklediği listeler "aday adayı" listeleridir. O aday adayı listeleri içersinden 3'er film oscar adaylığına erişecek.

HATIRLATMA

Hollywood Yabancı Basın Derneği(HFPA) Ödülleri 16 Ocak Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece 02:00'de CNBC-E(simültane çeviri) ve e2(orginal diliyle) kanallarından canlı yayınlanacak.

Altın küre kazanan tahminlerimi öğleden sonra burayada yollarım.
  • bence tek kesin olan toy story 3'ün animasyon oscar'ını alacağı
  • ALTIN KÜRE KAZANAN TAHMİNLERİM

Best Motion Pıcture (Drama)
    Winner: The Social Network
    Alternate: The King's Speech

Best Motion Pıcture (Comedy/Musical)
    Winner: The Kids Are All Right
    Alternate: Alice in Wonderland

Best Performance by an Actor in a Motion Pıcture (Drama)
    Winner: Colin Firth, "The King's Speech"
    Alternate: Jesse Eisenberg, "The Social Network"

Best Performance by an Actor in a Motion Pıcture (Comedy/Musical)
    Winner: Johnny Depp, "Alice in Wonderland"
    Alternate: Paul Giamatti, "Barney's Version"

Best Performance by an Actress in a Motion Pıcture (Drama)
    Winner: Natalie Portman, "Black Swan"
    Alternate: Nicole Kidman, "Rabbit Hole"

Best Performance by an Actress in a Motion Pıcture (Comedy/Musical)
    Winner: Annette Bening, "The Kids Are All Right"
    Alternate: Julianne Moore, "The Kids Are All Right"

Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Motion Pıcture
    Winner: Christian Bale, "The Fighter"
    Alternate: Michael Douglas, "Wall Street: Money Never Sleeps"

Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Motion Pıcture
    Winner: Melissa Leo, "The Fighter"
    Alternate: Helena Bonham Carter, "The King's Speech"

Best Director
    Winner: David Fincher, "The Social Network"
    Alternate: Darren Aronofsky, "Black Swan"

Best Screenplay
    Winner: Aaron Sorkin, "The Social Network"
    Alternate: Lisa Cholodenko and Stuart Blumberg, "The Kids Are All Right"

Best Animated Feature Film
    Winner: Toy Story 3
    Alternate: Tangled

Best Foreign Language Film
    Winner: Biutiful,"Mexico/Spain"
    Alternate: I Am Love,"Italy"

Best Original Score
    Winner: Hans Zimmer, "Inception"
    Alternate: Trent Reznor and Atticus Ross, "The Social Network"

Best Original Song
    Winner: You Haven't Seen the Last of Me, "Burlesque"
    Alternate: Coming Home, "Country Strong"

Original song kategorisinde You Haven't Seen the Last of Me şarkısının kazanacağını tahmine tmekle birlikte asıl favori şarkım Coming Home filminin "Country Strong" ismli şarkısı harkulade.

En iyi film kategorisinde The social Network vs The King's Speech çekişmesi var.

Original score kategorisinde yer alan filmlerin müziklerini dinledim. Hans zimmer'in Inception filmine yaptığı müzikler beni fazlasıyla mest etmişti. Favorim kesinlikle inception ama social network'ünde müzikleri çok modern ve etkileyici. Bu kategori sürprize açık kategorilerden biridir the king's speech de ödül alırsa hiç şaşırmayacağım.

Not: Listeyi yabancı sitelerede yolladığım için tamamını ingilizce hazırladım.

• toy story 3 oscar almazsa daha ne diyeyim ben o akademiye

ama alır alır inanıyorum
  • Herkese selam

Geçenki altın küre kazanan tahminlerimde 14 kategoride 11 tanesini tutturarak iyi bir başarı sağlamışım. Aynı başarıyı oscar ödüllerinde de gösterebilme umuduyla az önce düşen şu haberi paylaşmak istedim.

Yabancı dilde en iyi filmler kategorisinde yarışacak filmler 9 finaliste düşürüldü. Aşağıda isimlerini yazacağım dokuz filmin içersinden 5 film oscar adaylığı almaya hak kazanacak.

Yabancı dilde en iyi film aday adayları

Algeria, “Hors la Loi” (“Outside the Law”), Rachid Bouchareb, director;
    Canada, “Incendies,” Denis Villeneuve, director;
    Denmark, “In a Better World,” Susanne Bier, director;
    Greece, “Dogtooth,” Yorgos Lanthimos, director;
    Japan, “Confessions,” Tetsuya Nakashima, director;
    Mexico, “Biutiful,” Alejandro Gonzalez Inarritu, director;
    South Africa, “Life, above All,” Oliver Schmitz, director;
    Spain, “Tambien la Lluvia” (“Even the Rain”), Iciar Bollain, director;
    Sweden, “Simple Simon,” Andreas Ohman, director.

Malesef türkiye elenmiş.

• Inception'nın en iyi senaryo veya en iyi filmi alması gerekir bence.
    Nolan en iyi yönetmen seçilebilir.
    En iyi erkek oyuncuda Di caprio(shutter island),Brad pitt (THE TREE OF LIFE) ve Christian Bale(the fighter) kapışırlar.
  • Adaylar haftaya açıklanacak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnuR

Adaylar haftaya açıklanacak sanırım.

evet 25 ocak galiba.
    ben gönlümün adaylarını söyledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Inception'nın en iyi senaryo veya en iyi filmi alması gerekir bence.
    En iyi erkek oyuncuda Di caprio(shutter island),Brad pitt (THE TREE OF LIFE) ve Christian Bale(the fighter) kapışırlar.

Leonardo ve brad pitt'in adaylık alma şansları neredeyse yok diyebilirim. Christian bale'de yardımcı erkek oyuncu kategorisinde yarışacak adaylığı kesin olmakla beraber ödülüde alabilir.

Inception senaryo konusunda pek sanmıyorum ama en iyi film ödülünüde alma şansı yok denecek kadar az. En iyi yönetmen ödülünü david fincher alabilir.
  • Bence ödüller şimdiden belli.

Akademi David Fincher'ı bilmez kaç kez görmemezlikten gelmişti. Bu kez kesin ödüllendirir. En iyi film The Social Network, en iyi yönetmen ödülünü ise David Fincher alır. Natalie Portman da kesin ödül alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shattered Glass

quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

Inception'nın en iyi senaryo veya en iyi filmi alması gerekir bence.

Leonardo ve brad pitt'in adaylık alma şansları neredeyse yok diyebilirim. Christian bale'de yardımcı erkek oyuncu kategorisinde yarışacak adaylığı kesin olmakla beraber ödülüde alabilir.

Inception senaryo konusunda pek sanmıyorum ama en iyi film ödülünüde alma şansı yok denecek kadar az. En iyi yönetmen ödülünü david fincher alabilir.

ben süpriz bekliyorum açıkcası.
    Inception ödül almadan geçerse yazık olur.
    Golden globe'ler daha çok social network'ü fazla küçük düşürmemek için onlara verildi gibi geliyor bana.
    Social oscardan boş dönecek (kişisel fikrim)

• Oscar ödülleri her sene sürpriz yapar evet ama bu inception ile olmayacak bu kadar iddia ediyorum.

En iyi film kategorisinde

The social network yarışı önde götürmekle birlikte; The king's speech ödül alması muhtemel bir diğer film. Bu kategoride The kids are all right en iyi film ödülünü alırsa bu cidden sürpriz olur.
  • quote:

Oscar ödülleri her sene sürpriz yapar evet ama bu inception ile olmayacak bu kadar iddia ediyorum.

En iyi film kategorisinde

The social network yarışı önde götürmekle birlikte; The king's speech ödül alması muhtemel bir diğer film. Bu kategoride The kids are all right en iyi film ödülünü alırsa bu cidden sürpriz olur.

The kids are all right alırsa bence sürpizden çok yazık olur dostum
  • Niye yazık olsun ki, bağımsız düşük bütçeyle çekilmiş gerçek bir sinema örneği. Hani kimi çevreler oscar popüler filmlere veriliyor diyenlere güzel bir cevap olur işte.

Ben filmi geçenlerde izledim biraz marjinal film hatta bayağı marjinal adaylık alacak diğer filmleride izlemeden tam olarak şansını değerlendiremiyorum ama the social network daha şanslı her bakımdan. Ayrıca the kids are all right bir çok ödül töreninde best picture seçildi. Geçenlerde de altın küre aldı.

Oscar alırsa yazık olacanı sanmam the king's speech ve fighter'ın dvdscreenerlarını izledikten sonra en iyi film favorim netleşecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shattered Glass -- 20 Ocak 2011; 20:06:24 >
  • quote:

Niye yazık olsun ki, bağımsız düşük bütçeyle çekilmiş gerçek bir sinema örneği. Hani kimi çevreler oscar popüler filmlere veriliyor diyenlere güzel bir cevap olur işte.

Ben filmi geçenlerde izledim biraz marjinal film hatta bayağı marjinal adaylık alacak diğer filmleride izlemeden tam olarak şansını değerlendiremiyorum ama the social network daha şanslı her bakımdan. Ayrıca the kids are all right bir çok ödül töreninde best picture seçildi. Geçenlerde de altın küre aldı.

Oscar alırsa yazık olacanı sanmam the king's speech ve fighter'ın dvdscreenerlarını izledikten sonra en iyi film favorim netleşecek.

The fighter'ı kesin izle bence o zaman.
    Çünkü o inception veya shutter island daki akış yanında The kids are all right biraz sönük kalıyo.Kötü manasında değil tabiki.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.