Şimdi Ara

8120-i53770k arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Pc toplayacağım hakkında bi konu açmıştım ve oldukça güzel sistem tavsiyeleri geldi tam alacaktım ki bikaç yerde amd fxlerle i5ler arasınad oyunlarda öyle fahiş farklar yokmuş :/
    Genel anlamda oyun ve medya için kullanacağım

AMD FX-8120 & ASROCK 990FX Extreme3 [590,52 TL TL soğutucu dahil değil] mi alayiım yoksa Core i5 3770k & ASROCK Z77 Extreme4 [824,81 TL soğutucu dahil değil] mü alayım ?

Amd nin yanında birde soğutucu alacağım..

ve Ekran kartı olarak GTX670

fiyat 300-350 civarı daha düşük çıkıyor AMD ile ama buna değecek ise çokta önemli değil fakat 2-3 FPS için 400 lira verecek kadar da aptal değilim?
    Buna değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otoata -- 28 Ağustos 2012; 21:21:50 >

• i5 3570k + Asrock Z77 Pro3 alabilirsin. i7 3770k + Extreme 4'e çok para vermene değmez. Extreme 4 anakartı eğer SLI düşünüyorsan alabilirsin.
  • Teşekkür ederim zaten 555 özelliği beni cezbetmişti açıkcası :) ve GTX670 düşünüyorum SLI şimdilik luzümsuz ama ilerde olmaz da değil :D

Aralarında ki tek fark SLİ ve CF desteği mi bu iki anakartın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otoata -- 28 Ağustos 2012; 21:29:34 >
  • Faz sayıları ve soğutucu farkı da var.
  • intel i tercih ederim sıcağa dayanıklıdır
    bizim arkadaşta amd var adam kasayı soğutmak için dışını söküp 1 yandan da vantilatör çalıştırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: borembo

intel i tercih ederim sıcağa dayanıklıdır
    bizim arkadaşta amd var adam kasayı soğutmak için dışını söküp 1 yandan da vantilatör çalıştırıyor

Hahaha :) + olarak soğutucu ile yüksek oc yapılmadığı sürece sıcaklığın çok problem olacağını sanmıyorum ama intel sempatizanı olduğumuda söylemeden edemicem :) Oldum olası AMD ve ATİ'ye soğuk kalmışımdır.. :D

-USB 3 portu ve Sata girişleri az ya Pro3 ün 50 lira için o kadar şeyden mahrum kalmakta tartışmalı :P

Core i5 3770k ve Extreme4 z77'den yana kullanıyorum tercihimi :D

• @borembo

Bu üyeyi dikkate almayınız.

@HiqhWoltage dediğini alın.
  • Düşünecek birşey yok 3770k tabiki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.