Şimdi Ara

8000 TL sistem topladım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Anakart:MSI B-450 A PRO
    GPU:Sapphire RX 5700
    RAM:2X8 Corsair vengeance 3200 mhz cl 16
    HDD:Seagate Barracuda 1 gb 7200 rpm
    SSD:XPG SX8200 Pro 3D NAND NVMe M.2 Ssd Disk 512GB
    Kasa:COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 3x120mm LED FANLI MidT ATXSİYAH KASA
    PSU:Sharkoon SilentStorm Cool Zero 650W 80+ Gold Tam Modüler PSU
    Monitör:https://www.itopya.com/viewsonic-236-vx2458-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dvi-dp-freesync-fhd-gaming-monitor/ (Bundan emin değilim henüz curved de olabilir.)

Toplam:8142 TL

Konfigürasyon nasıl arkadaşlar, her türlü önerinize açığım, sıkıntısı var mıdır bu sistemin ?

• Yanlız hocam b450 anakattlar Ryzen 3600 desteklemiyor bios update gerekli bilginiz olsun eğer overclock düşünüyorsanız MSI b450 tomahawk alin en azindan arkasındaki bios flash back tuşuyla rahatlıkla bios update yaparsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dexter342 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam anakartı aldığım yerden rica edeceğim bios update yapmasını artık, msi sitesine göre b450 proa b450 tomahawk b450 gaming plusun üçündede var bios flashback butonu bu üçü arasında başka ne farklar var ?
  • https://forum.donanimhaber.com/x570-x470-b450-anakartlar-tavsiye-konusu-x570-eklendi--137467824

Bu konuda yazıyor hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem cok guzel tam yapmayi dusundugum sistemin aynisi onumuzdeki aylar icerisinde daha iyi bir 5700 sogutuculari cikmaya baslayinca, tek tavsiyem 5700 psie4 kullandigi icin anakarti ayni zamanda gelecege referans olsun diye x570in bir modeline degistirmek daha hizli veri aktarimi icin en azindan kendi sistemimde oyle yapmayi dusunuyorum. Bu konuda sizin goruslerinizi de merak ederim. Son olarak nerden tasarruf yapayim derseniz kasaniz biraz ekstra gibi geldi bana :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puhoong P kullanıcısına yanıt
    Msi B450 Gaming Plus siparişini verdim, x 570 lerin fiyatı beni biraz aşıyordu. B450 lerde bulunan pcie 3.0 ile x570 lerdeki 4.0 günlük kullanımda nasıl bir fark yaratır ? Kasa bakarken bütün kasaların altında hava akışı iyi değil gibi yorumlar vardı bu kasa hariç, sizin kasa öneriniz var mıdır ? Monitör içinde;
    1)https://www.vatanbilgisayar.com/msi-optix-mag24c1-23-6-144hz-1ms-mprt-curved-led-monitor.html
    2)https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/
    bu ikisi arasında kaldım. Sistemi yavaş yavaş topluyorum işlemci psu anakart aldım. Ekran kartı için bende sizin gibi yeni fanlıları bekliyorum.
  • Lnxintürevi L kullanıcısına yanıt
    Anakart guzel secim hayirli olsun.

Mb511 hava akisi konusunda sikinti yaratmaz bence mash on panel sayesinde. Guzel secim olur, psu seciminiz de fiyat/performans dengesinde guzel duruyor.

Monitor olarak aoc biraz daha oyunlar icin optimize edilmis diyebiliriz, tepkime sureleri biraz daha dusuk. Msi in modeli daha gosterisli durmasi icin dizayn edilmis gibi. Genelde aoc c24g1 oneriyorum oyun onceligi olana, memnun olmayan gormedim henuz.

Ekran karti icin 2. El rtx 2060 ta bakabilirsiniz. Turkiye piyasasını bilmiyorum ama bulundugum yerde insanlar super serisine veya rx 5700 serisine gecmek icin 2060lari elden çıkarmaya basladi, uygun fiyata guzel firsatlar cikabiliyor.(ben yakaladim ve fazladan 100-130eur vermektense bi onceki nesili almak daha mantikli geldi)

• Aynı sistemi bende yeni fanlı rx5700 ekran kartları gelince yapacağım, kasa olarak mb520 rgb olanını alacağım arasında çok fiyat farkı yok.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Sağolun anakarttaki pcie 3.0 slotuna 4.0 olan bir gpu takınca performans kaybı olur mu? İncelemeleri izlediğimde de msi monitörnde pivot ayak olmadığı için aoca daha sıcak bakmıştım her ne kadar msi çok şık dursa da aoc alacağım gibi görünüyor. Biraz bakayım 2.el piyasasına rtx 2060 değilde 2070 bulabilirsem uygun oda olabilir.
  • CrowbarG0d kullanıcısına yanıt
    MB520 de ön panel ızgaralı değil fakat görüntüsü benim daha çok hoşuma gidiyor akrilik panelin, onuda düşünüyorum kasa için güzel tercih olur MB520.
  • Lnxintürevi L kullanıcısına yanıt
    Olmaz + - %1 fark oluyor o da yanilma payi bile olabilir. Mevcut kartlar icin pcie 3 veya 4 hicbir sekilde farketmiyor. Cok hizli nvme ssd ler icin gecerli olabilir o standart ama ekrsn kartlari icin cook erken henuz. YouTube da karsilastirmalari bulabilirsiniz rahatca. 5700xt pcie 4 vs pcie 3 yazin sadece

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.