Şimdi Ara

8. MEKANİZE TUGAYI / TEKİRDAĞ (8 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL.) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
4
Favori
138.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

quote:

Orijinalden alıntı: bblluuee

Esas birlik-8 İNCİ MKNZ.P.TUG. İS.SVŞ.BL. / TEKİRDAĞ MERKEZ / TEKİRDAĞ şimdi burası merkezde mi oluyor yoksa beşliktepede mi?

Burası merkezde bağlı birliklere gideceksin lojistiğe göre nispeten daha iyidir

8 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.LIĞI ORG. DOĞU AKTULGA KIŞLASI EMN. VE MHF.TK.

Ya bende bir türlü anlamadım bende Beşiktepe de mi oluyorum.
  • oGuxXx* kullanıcısına yanıt
    Bu yer hakkında bilgi alabilir miyim? Sınıf istihkam.
  • Herkese merhaba,
    Eğitim Birliğim: 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI / BURDUR MERKEZ / BURDUR
    Esas Birliğim: 8 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 3 ÜNCÜ MKNZ.P.BL. (ZMA) / TEKİRDAĞ MERKEZ / TEKİRDAĞ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbulguro

Herkese merhaba,
    Eğitim Birliğim: 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI / BURDUR MERKEZ / BURDUR
    Esas Birliğim: 8 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 3 ÜNCÜ MKNZ.P.BL. (ZMA) / TEKİRDAĞ MERKEZ / TEKİRDAĞ

Dostum aralıkta gidiyosan acemi ve usta birliklerimiz aynı
  • arkadaşlar merhaba benimde;
    eğitim birliği:3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI / BURDUR MERKEZ / BURDUR
    esas birliği :8 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 1 İNCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. (ZMA) / TEKİRDAĞ MERKEZ / TEKİRDAĞ
    sevk tarihim 17/12/2014 aynı olan arkadaşlar varmı
  • burak919191 B kullanıcısına yanıt
    Dogrudur aralik 19 son teslimtarihi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulguro -- 28 Ekim 2014; 0:04:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakyıldız8888 B kullanıcısına yanıt
    Dostum acemi birliğimiz aynı ustada sen beşiktepeye giderken ben merkezde olucam her ne kadar aynı şehir olsa da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak919191 -- 28 Ekim 2014; 15:38:02 >
  • tertiplerim burdurda ve tekirdağda görüşürüz tankçı ykmu tankçı 17 aralıkta burdurdayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belekbeach -- 28 Ekim 2014; 18:46:53 >
  • 353 olarak askerligimi acemi ve usta olarak besiktepede yaptim. Kis aylari sizin icin cok zor gececek simdiden herkese Allah kolaylik versin diyorum

Bu arada birliginizde k.yrd'lığı yaziyosa besiktepedesiniz hayirli olsun orgeneral dogu aktulga kislasi besiktepeeeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eL1te -- 29 Ekim 2014; 12:19:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eL1te

353 olarak askerligimi acemi ve usta olarak besiktepede yaptim. Kis aylari sizin icin cok zor gececek simdiden herkese Allah kolaylik versin diyorum

Bu arada birliginizde k.yrd'lığı yaziyosa besiktepedesiniz hayirli olsun orgeneral dogu aktulga kislasi besiktepeeeee

uyarılarından dolayı termal içlikler ve cep sobası götürmeyi düşünüyorum.
    1. sorum tankçılık tekirdağda nasıl 2. tank taburundayım
    2. sorum serbestlik nasıl el feneri cep sobası felan alsam sokarken sıkıntı çekermiyim

• Valla bana termal içlik dahi etki etmemişti. Yün örme içliklerden alın kalın olanlar en iyisi onlar. Ben piyade bölüğündeydim. Tankçılar hep spor yapardı onu biliyorum. Sahi biz de çok yapardık ama neyse
    Tank bölüklerinde sorunlu asker çok olmaz. Beşiktepedeyseniz ve piyade iseniz buz gibi havada geceleri nöbet ağacı olmanız kaçınılmaz. Kantin kalabalık olur ama herşey mevcut. Ayrıca pastane de var ekler pastası müthiştir hala tadı damağımda. Ps salonu var. Boş zaman bulursanız pes atarsınız. Hasta olmayın revirde ilgilenmezler. Ağrı kesici iğne vururlar sadece. İlaç yazarsa komutan 3-4 güne anca gelir. Kapıda sıkıntı yoktur pek aramazlar. Çünkü arayan da asker. Yani asker askeri ...mez orda. Uzman çavuş çoktur. Genç olanların egosu tavandadır onlardan uzak durun. Astsubaylar kısa dönemleri sevmez. Subaylar daha yakın davranırlar. Özellikle asteğmenler. Kısa dönemler birbirini kolladığı sürece sıkıntı yaşamazsınız. Koğuşlar 10 kişilik rahattır. Her bölüğün banyosu var. Ayrıca kışla banyosu var her sabah ve her akşam. Yemekler pek yenmez kötüdür. Yemekhaneler kötü kokar. Ama alışıyosun. Her yer çamurdur postalları her gün boyamak zorunda kalıyorsun. Her taburun kendi yemekhanesi var. Çarşı kışlaya uzak. 1 saat yol sürer. Benim zamanımda 4 liraydı bi gidiş. Çarşısı fena değil. Sahilde güzel restoranlar ve cafeler var. Tekirdağ kızları çok güzeldir aman dikkat edin Valla ben askerliğin her gününü tek tek saydım bitsin diye her gün dua ettim. Pek iç açıcı geçmedi günlerim. Kaloriferler pek yanmaz. Üşürsün uyurken. Ha bunlar merkezdeki kışla (tugay derler oraya) için geçerli değil. Orayı hiç bilmiyorum ama beşiktepeden çok farklı bir yer. Neyse aklıma geldikçe daha başka şeyler yazarım. Soruların olursa sor cevaplarım burdan. İzmirli arkadaşlar varsa haftasonu görüşürüz yüzyüze anlatırım orayı..

• quote:

Valla bana termal içlik dahi etki etmemişti. Yün örme içliklerden alın kalın olanlar en iyisi onlar. Ben piyade bölüğündeydim. Tankçılar hep spor yapardı onu biliyorum. Sahi biz de çok yapardık ama neyse
    Tank bölüklerinde sorunlu asker çok olmaz. Beşiktepedeyseniz ve piyade iseniz buz gibi havada geceleri nöbet ağacı olmanız kaçınılmaz. Kantin kalabalık olur ama herşey mevcut. Ayrıca pastane de var ekler pastası müthiştir hala tadı damağımda. Ps salonu var. Boş zaman bulursanız pes atarsınız. Hasta olmayın revirde ilgilenmezler. Ağrı kesici iğne vururlar sadece. İlaç yazarsa komutan 3-4 güne anca gelir. Kapıda sıkıntı yoktur pek aramazlar. Çünkü arayan da asker. Yani asker askeri ...mez orda. Uzman çavuş çoktur. Genç olanların egosu tavandadır onlardan uzak durun. Astsubaylar kısa dönemleri sevmez. Subaylar daha yakın davranırlar. Özellikle asteğmenler. Kısa dönemler birbirini kolladığı sürece sıkıntı yaşamazsınız. Koğuşlar 10 kişilik rahattır. Her bölüğün banyosu var. Ayrıca kışla banyosu var her sabah ve her akşam. Yemekler pek yenmez kötüdür. Yemekhaneler kötü kokar. Ama alışıyosun. Her yer çamurdur postalları her gün boyamak zorunda kalıyorsun. Her taburun kendi yemekhanesi var. Çarşı kışlaya uzak. 1 saat yol sürer. Benim zamanımda 4 liraydı bi gidiş. Çarşısı fena değil. Sahilde güzel restoranlar ve cafeler var. Tekirdağ kızları çok güzeldir aman dikkat edin Valla ben askerliğin her gününü tek tek saydım bitsin diye her gün dua ettim. Pek iç açıcı geçmedi günlerim. Kaloriferler pek yanmaz. Üşürsün uyurken. Ha bunlar merkezdeki kışla (tugay derler oraya) için geçerli değil. Orayı hiç bilmiyorum ama beşiktepeden çok farklı bir yer. Neyse aklıma geldikçe daha başka şeyler yazarım. Soruların olursa sor cevaplarım burdan. İzmirli arkadaşlar varsa haftasonu görüşürüz yüzyüze anlatırım orayı..

cep sobası soksam sıkıntı olurmu,birde hırsızlık varmı nasıl,dolaplara kilit serbest mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belekbeach -- 29 Ekim 2014; 22:07:43 >

• Cep sobası nedir bilmiyorum da sıkıntı olmaz. Hırsızlık tabiki de olur ama birşeyini ortada bırakırsan. Makına sahip çıkmayı da askerlikte öğreneceksin. Dolaplarda kilit olayı yok. Zaten sunta dolaplar kilit takılacak yer yok. Cep telefonu götürürsen girişte teslim edebilirsin. Çarşıya çıktığında günübirlik almana izin veriyorlar imza karşılığı. Gizli kullanır ve yakalanırsan komutanın insiyatifinde mahkemelik olabilir ve askerliğini 15 güne kadar uzatabilirsin. Ki gizli kullanan çok kişi var. Sen zamanla orayı tanıdıkça ve oraya alıştıkça neyin nasıl yapılması gerektiğini öğrenirsin. Cep telefonu nasıl sokulur nasıl kullanılır nasıl şarj edilir gibi. Sen bu tarz yasak şeylerden önce nasıl üşümem sorusuna cevap bulmalısın. Beşiktepe çok soğuktur. Sen komutanlar ne diyorsa onu yap, kimseye karışma, kimseyle samimi olma, kimseye ayak uydurma. Muhtemelen sana bir görev verilir. Yazıcı falan olursun rahat olursun yani. Revir vizitecisi olmak da iyidir mesela. Eğitim spor gibi şeylere seni katmazlar bu tarz görevlerde. Kısa dönemler uzun dönemler tarafından pek sevilmez. Ama hepsi sana abi diye seslenir. Sen de onların abi deyişine uyar şekilde ağır başlı ol. Saygı göstersinler. İpleri verir cıvıtırsan çavuş olsan dahi ensene çok şaplak yersin. Usta birliğinde 1 ay sonra falan onbaşı olursun. Son 1 ay da çavuş yaparlar ama bu tarz rütbelerin beşiktepede bir değeri yoktur. Sadece koluna pırpır takar gezersin.

• quote:

Cep sobası nedir bilmiyorum da sıkıntı olmaz. Hırsızlık tabiki de olur ama birşeyini ortada bırakırsan. Makına sahip çıkmayı da askerlikte öğreneceksin. Dolaplarda kilit olayı yok. Zaten sunta dolaplar kilit takılacak yer yok. Cep telefonu götürürsen girişte teslim edebilirsin. Çarşıya çıktığında günübirlik almana izin veriyorlar imza karşılığı. Gizli kullanır ve yakalanırsan komutanın insiyatifinde mahkemelik olabilir ve askerliğini 15 güne kadar uzatabilirsin. Ki gizli kullanan çok kişi var. Sen zamanla orayı tanıdıkça ve oraya alıştıkça neyin nasıl yapılması gerektiğini öğrenirsin. Cep telefonu nasıl sokulur nasıl kullanılır nasıl şarj edilir gibi. Sen bu tarz yasak şeylerden önce nasıl üşümem sorusuna cevap bulmalısın. Beşiktepe çok soğuktur. Sen komutanlar ne diyorsa onu yap, kimseye karışma, kimseyle samimi olma, kimseye ayak uydurma. Muhtemelen sana bir görev verilir. Yazıcı falan olursun rahat olursun yani. Revir vizitecisi olmak da iyidir mesela. Eğitim spor gibi şeylere seni katmazlar bu tarz görevlerde. Kısa dönemler uzun dönemler tarafından pek sevilmez. Ama hepsi sana abi diye seslenir. Sen de onların abi deyişine uyar şekilde ağır başlı ol. Saygı göstersinler. İpleri verir cıvıtırsan çavuş olsan dahi ensene çok şaplak yersin. Usta birliğinde 1 ay sonra falan onbaşı olursun. Son 1 ay da çavuş yaparlar ama bu tarz rütbelerin beşiktepede bir değeri yoktur. Sadece koluna pırpır takar gezersin.

teşekkür ederim örme içlik,termal kıyafetler ve cep sobaları demirbaşım olacak

• 8.mekanize piyade tugay komutan yardımcılığı topçu Taburu 4'üncü 203/37mm K/M obüs bataryası TEKIRDAĞ / Beşiktepe

Yarın usta birliğime teslim olacağım saat 2 gibi merkezde dolaşacağım kendi arabamız ile geleceğiz oraya teslim olacak var ise yarın bana ulaşsın beraber giriş yapalım :)

• burak919191 B kullanıcısına yanıt
    Benimde ayni tertipler.Acemi ve ustada beraberiz iletisime gecelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: semihzeybek

Benimde ayni tertipler.Acemi ve ustada beraberiz iletisime gecelim.

Tamamdır tertip sende bizdensin yalnız şu usta birligindeki kafa karışıklıgı hala devam etmekte
  • quote:

353 olarak askerligimi acemi ve usta olarak besiktepede yaptim. Kis aylari sizin icin cok zor gececek simdiden herkese Allah kolaylik versin diyorum

Doğu Aktulga Kışlasında olacağım inşallah.Teşekkür ederim.

Son 6 Haftaya giriyoruz,herkese yeniden hayırlı olsun önce burdur sonra tekirdağ Allah yolumuzu açık etsin,vatani görevi en iyi şekilde yapıp gelelim.

• Şu anda tekirdağdayım hava kapalı İstanbul ile aynı yani konuştuklarım öyle diyor çok "bea" ile biten cümle duyabilirsiniz :)

• asiogü A kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı yer yazıyor kardeş tertibiz nerede burası Beşiktepe mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.